Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MC Pite válasza Shad0w (#149) üzenetére


MC Pite
veterán

Kösz, megnézem otthon. Vmi vistabootpro vagy mit felraktam de nem a normális ini fájl szerekszthető vele hanem ilyen varázslósz*r, persze nem megyen; azért akarom normálisan kézzel szerkeszteni.
Vista meg win7 már van (fixboot után az sem volt egy darabig :D), már az xp-t kell aktiválni csak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#152) vtechun válasza Barthezz2 (#52) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem akinek 6 hangszoros cucca van, az szereti ha nem csak 2 kis hangszoron szol a zene, hanem a melyen is es a hatsokon is. engem pl. rohadtul idegesit, ha nincs benne basszus, mert csak a 2 fronton szol, de hat ez nem a win hibaja :)

(#153) darthsith


darthsith
tag

Nagy gondom volt... :O

Miután feltettem a win7et a win vista nem ment..kiírta, hogy "Ön valószínűleg szoftverhamisítás :U áldozata lett blablabla..."

Ok..akkor vista le, fel mellé 1 SP3...igen ám..de miután az felment, nem látszott a win7...lementettem a win7ről a dolgokat, és újraraktam ,hogy akkor jó, legyen az újjabb oprendszer utólag felrakva...erre az XP nem látszott... :W

Ekkor formáztam mind2 partíciót, és felraktam 1 partícióra először a winXP-t, aztán 1 másikra a Win7et...

Ezután indulásnál a következő oprendszerek látszódnak:

Régebbi windows változat(új XP SP3)
Win 7 (új)
Win 7 (formázott)
Win Vista :F

a lényeg, hogy most megy az xp is meg a 7 is..csak 4 oprendszerem van indulásnál... :(((

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#154) kelzsoca válasza darthsith (#153) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem voltál alapos a formázásnál! :)

https://vertigostore.eu

(#155) darthsith válasza kelzsoca (#154) üzenetére


darthsith
tag

Az egész 400Gb-os vinyót azért nem formáztam...csak a rendszerpartíciót, de azt nem gyorsformázással....
Meg a másik 300Gb-os vinyóm sem akartam leformázni, de az ki volt húzva telepítés alatt....

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#156) vtechun válasza dchard (#128) üzenetére


vtechun
veterán

lo, en is beszoptam emiatt elobb, kekhalal volt :) azota niuncs driver, kiprobalok egy vistast

(#157) Barthezz2 válasza vtechun (#152) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Aláírom, a sub-nak szólnia kellene, de akkor sem értettem soha, hogy egy sztereó hangot mért akarnak az emberek surround-ban hallgatni :U ugy csak elveszted a sztereó hatást is.. Mellesleg meg kell 2x120w sztereóban, és akkor basszusod is van és nem két pici hangszórót kell hallgatnod :DDD

Amugy nekem szombat óta egymagában szaladgál a win 7, és addig semmi komoly gondba nem ütköztem. A videókártya drivereivel küzdök, de az meg nem a 7 sara..
Egyébként kékhalálba sem sikerült belefutnom egyszer sem, pedig nem ügyeltem hogy minden frankó legyen. nem mellesleg mikor a vistával próbálkoztam anno először nem is egyszer kellett szembesülnöm bsod-al, meg párszor huzhattam is ujra, pedig az már akkor a végleges volt, ez meg béta.. No nemmintha sok bajom lenne a visával, mert ezidáig azt használtam, de a w7 jobb :K

Everybody lies.

(#158) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Ha a win 7-et nem a C-re hanem a D.-re telepítem és ott már vannak különböző fájljaim, pl mp3, filmek, akkor azokat ugye nem bántja a win7 hanem szépen melléjük települ??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#159) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Opengl driver gondok csak nálam? :F

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#160) Jazz77 válasza Bzzz (#158) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Nem bántja őket, nekem se a C-n van... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#161) Bzzz válasza Jazz77 (#160) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszi és még egy kérdésem lenne:

hogyha csak egy user-em van win7/Vistán akkor hogy tudom beállítani hogy autómatikusan arra az egybe bejelentkezésnél belépjen és ne kelljen a felhasználó nevemre ráklikkelni és a jelszót beírogatni.
Ha több felhasználó lenne akkor azt mondom hasznos ez a funkció, hogy tudsz választani hogy melyikkel lépjünk be,deha csak egy akkor miért nem autómatikusan jelentekezik be rá?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#162) Barthezz2 válasza Bzzz (#161) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

hát ha jelszó van beállítva a fiókhoz, akkor mindig is fogja kérni a jelszót, ez így van jól :K de ha neked az kell, hogy ne legyen jelszó, és lépjen be egyből, akkor egyszerűen vedd le a jelszót a fiókról

Everybody lies.

(#163) Jazz77 válasza Bzzz (#161) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Én eleve nem adtam meg jelszót így nincs bejelentkező képernyő sem... ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#164) Bzzz válasza Barthezz2 (#162) üzenetére


Bzzz
senior tag

Aztaaa, milyen igazatok van, köszi és bocsi a lámaságomért!!!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#165) grunge


grunge
addikt

Srácok! Vista/Win7 esetén hogy működi ka dolog a DX9-el? fel kel lazt is tenni külön valahogy, vagy DX10.1 lefelé kompatibilis? :F help plz!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#166) pzstm válasza grunge (#165) üzenetére


pzstm
titán

Nem árt ha felraksz nkei egy egfrissebb 9.0c-t (Amúgy DX11 van Se7en-ben ;) )

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#167) pzstm válasza pzstm (#166) üzenetére


pzstm
titán

Úristen... nem kicsit vagyok fáradt... elnézést a rengeteg elgépelésért... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#168) grunge válasza pzstm (#167) üzenetére


grunge
addikt

köszi! ja tom abban 11 van, de most még csak vistázom:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#169) hardzsi2 válasza pzstm (#166) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Pontosabban:
Mely DirectX-verziót támogatja a Windows 7?
A Windows 7-ben megtalálható a DirectX 9c vistás változata (DirectX 9Ex), valamint a 10-es, 10.1-es és 11-es verzió is.

Forrás: http://itcafe.hu/cikk/windows_7_beta_teszt/gyakran_ismetlodo_kerdesek.html

Ez egyébkén a Vistánál is hasonlóan van tudtommal (sosem használtam elvi okokból), hiszen a DirectX telepítőkészletből nincs külön 9-es, 10-es és 10.1-es, hanem egy csomag van, ebből XP-n csak a DX 9.0c fut le, Vista alá pedig beépül a DX 9.0c (egy variációja) és a natív DX 10 és DX10.1 is. Ha nem így lenne, a Vistások hogyan futtathatnának régebbi, csak DX9-et támogató játékokat?

Tudtommal a DX11 jelenleg még csak formálódik, a win7-ben a DX 11-nek is csak valami alfa változata van fent, de ez nem nagy baj, hiszen nincs a piacon olyan hardver, ami DX11-es kódot natívan futtatna, pláne olyan szoftver, ami kihasználná...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#170) hardzsi2 válasza Jazz77 (#159) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Becsületes béta-teszterként, mivel korábbi konfigom (e6300@3GHz,2GB DDR2,Radeon X300 és régi 40GB-os IDE HDD) épp elfekvőben elérhető volt, erre feltettem a win7 beta 7000-et és egy hétig nyüstöltem.

Vistával sosem volt dolgom (elvi okokból nem próbáltam), tehát csak XP tapasztalattal rendelkezem, sokkal. XP-vel összevetve nem voltam túlzottan lenyűgözve. Lehet, hogy a Vistánál gyorsabb, de az XP-nél érezhetően lassabb/komótosabb az ablakok, menüpontok megnyitása/felbukkanása terén). Persze mivel már DX felületen kommunikál, lehet, hogy a gagyi VGA, illetve a lassú HDD miatt érződött minden nyögvenyelősebbnek, de akkor is, nehogy má' Crysis-ready VGA kelljen, amikor egy oprendszeren 2D-ben kolbászolok...
Az eye-candy amúgy sem nyűgöz le, XP-n is a win2000-es felülettel dolgozom, mert az foglalja a legkevesebb hasznos helyet (bizony, 24" moncsin is kell a hely...).

A gyenge VGA miatt játékokkal nem próbálkoztam, így sajna nem tudom megmondani, hogy OpenGL alatt (gondolom Quake 4, Prey vagy hasonló) jelentkezik-e probléma.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#171) hardzsi2 válasza Bzzz (#158) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

...és ott már vannak különböző fájljaim, pl mp3, filmek, akkor azokat ugye nem bántja a win7...

Éppenséggel a win7 beta egyik netet bejárt problémája az volt, hogy az mp3 fájlokat igenis bántja, bizonyos fejlécek esetén csonkoja az első 3-5mp-et.

Erre persze van már frissítés - ez ráadásul a win7 feltolása után netről azonnal települ is (pár egyéb frissítéssel legyütt), szóval amígy win7-et nem frissítetted fel, szerintem ne nyitogass/játssz le mp3 zenéket, ha kedvesek neked...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#172) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Ennek a win-nek mi a gépigénye? Igaz az, hogy kicsit szerényebbek az igényei, mint a Vistának?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#173) grunge válasza hardzsi2 (#169) üzenetére


grunge
addikt

köszi a felvilágositást! :C felpakoltam vistára ezt a dx 9 csomagot, eddig egy játékkal néztem meg, de mintha jobban futna...kivácsi leszek arra win7re..

(#172) eszgé100: kicsit kisebb, de ennél sem árt ha van alatta kraft:)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#174) eszgé100 válasza grunge (#173) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, de ennél egy kicsivel lehetne pontosabb.
pl. valaki próbálta már hasonló gépen mint az enyém?

gép az adatlapomon

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#175) pzstm válasza eszgé100 (#174) üzenetére


pzstm
titán

simán menni fog...gyengébb gépen legalábbis pöccre ment.. :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#176) eszgé100 válasza pzstm (#175) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, akkor majd kipróbálom, mert kíváncsi vagyok milyen lett

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#177) J.varga7


J.varga7
tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy semelyik windows7 verzió (32 vagy 64bit) nem engedi módosítani vagy felülírni a file-jaimat egyik meghajtón sem. Se uninstall, se törlés, a file-ok ugyanúgy visszatérnek. Újraindítás után részben javul a helyzet, de van, hogy nem. Van valami spec. beállítás, hogy ne "uralkodjon" a file-ok fölött?
Már admin-ként is próbáltam törölni és úgy sem megy. Mit tegyek?

Don't waste your time, or Time will waste you

(#178) Jazz77


Jazz77
aktív tag

ATI kártyához melyik driver jó, mert amit alapból leszedett nem tökéletes sztem... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#179) pzstm válasza Jazz77 (#178) üzenetére


pzstm
titán

Win7 BETA driver for ATI

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#180) grunge válasza Jazz77 (#178) üzenetére


grunge
addikt

és normál vistásat tettem fel, avval nálam minden rendben volt :K

159 SW 1.9 jtdm <3

(#181) Ottoka


Ottoka
őstag

Én is kiprószáltam, creative x-fi driver felment, szal hang van, de a creative console bár telepítője lefutott, restart után nem indul el, programhibával elszáll.

Amúgy szépen gurul.

Ja kaspersky windows 7-es verziója telepítési hibára hivatkozik. :W :F. Szal igy nem ment fel a talán? egyetlen windows 7-es vírusírtó.

Nero-t próbált valaki? Este az jön, meg Powerdvd.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#182) grunge válasza Ottoka (#181) üzenetére


grunge
addikt

nero (8), power dvd (7) ment nálam, virusirtobol meg nod32 v 2.72 amit kiprobáltam.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#183) Jazz77 válasza Ottoka (#181) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Nod 32 megy nálam is gond nélkül... :K

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#184) Ottoka válasza Jazz77 (#183) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, az nálam is jó.

Mezőhegyes

(#185) Jazz77


Jazz77
aktív tag

PLS help, pár napja elkezdte az audiodg.exe 100%-ra terhelni a procimat, vmi megoldást tud vki erre? Vista-n semmi probléma... :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#186) Ottoka válasza Jazz77 (#185) üzenetére


Ottoka
őstag

Töröld le.... :DDD

Mezőhegyes

(#187) Jazz77 válasza Ottoka (#186) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Ennél azért vmi használhatóbb ötletre gondoltam... :Y

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#188) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most tettem fel a Win7-et. CRT monitort használok, de a Win nem engedi 60Hz-ről átállítani magasabba.
Így iszonyat zavaró használni. Hogyan lehetne rábírni, hogy 60 feletti értékeket is be lehessen állítani?
(az alatta lévő "rejtse el a nem támogatott beállításokat" ki van szürkítve)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#189) Ottoka válasza Dr. Romano (#188) üzenetére


Ottoka
őstag

Általános monitorként használja? Állíts be kézzel a monitorod típusát, ha nincs benne a listába akkor a szabványos montiorok közül válassz egyet, és úgy próbáld meg.

Mezőhegyes

(#190) Dr. Romano válasza Ottoka (#189) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi, megpróbálom akkor más monitordriverrel :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#191) knajf


knajf
senior tag

üdv mindenkinek!

örülök hogy létrejött ez a topic, aktívan tesztelgetem én is a 7est, remélem hasznos infokat osztok meg másokkal.

rögtön az első: pc-re installálás után (hd4830 + p45 chipset + c2d) az bug, hogy ha nem egy másik témát rakok be akkor nem igazán müködik a kis ablakos előnézet a startmenünél? (ez a thicker?)

és egy ajánlás: adobe reader helyett Foxit reader? kisebb és hamarabb el is indul, ajánlom mindenki figyelmébe aki nincs rászorulva az adobe termékére.

:R

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#192) knajf válasza knajf (#191) üzenetére


knajf
senior tag

szerk híján: előbb olvastam a hsz-eket mint a cikket... hiba volt, szal foxitreader :R

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#193) knajf


knajf
senior tag

a bootolást úgy lehet legegyszerűbben szerkeszteni, ha pl letörlésre kerül a külön partíción lévő win7, hogy dont display .... bepipa és alapból az eariler version legyen kijelölve, különben nem tud bebootolni :D szal tessék odafigyelni hogy a default boot os az az xp legyen és úgy legyen dont display bepipálva. ennek menete saját gép jobb katt properties - advanced fül és startup&recovery (xp-ben is ugyanez)

tehát itt lehet variálni az OS választó képernyőt :R

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#194) Ottoka


Ottoka
őstag

Alcohol-t vagy daemon tools megy rá?

Mezőhegyes

(#195) Jazz77 válasza Ottoka (#194) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Power ISO ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#196) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Újabb kérdés: XP és Win7 van a gépemen. A boot menüben a WinXP neve "Earlier version of Windows". Ezt hogyan tudnám átírni nekem tetszőleges dologra?
A WinXP-ben egyszerű volt a boot.ini használatával, de itt nem tudom hogy hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#197) knajf válasza Dr. Romano (#196) üzenetére


knajf
senior tag

csak idézni tudom önmagamat pár hsz-el ezelőttről: ennek menete saját gép jobb katt properties - advanced fül és startup&recovery (xp-ben is ugyanez)

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#198) Jazz77


Jazz77
aktív tag

Audiodg probléma orvosolva, magad uram ha szolgád nincs... :C

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#199) eszgé100


eszgé100
őstag

hát kipróbáltam, de az nforce2-höz nem találtam drivert (jobb híján az xp-set tettem fel, de nem ment a hálózat). de ha jól tudom már vistához sem volt. ha esetleg tud valaki erre megoldást azt szívesen fogadnám

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#200) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

60GB-os a winyóm(vagyis ténylegesen csak 55GB), és amúgy is esedékes egy win reinstall. XP SP3-at szeretném főként használni(ide jön minden egyéb program is), a Windows 7-et pedig csak kirpóbálni. Így milyen partíció felosztást javasoltok? Ha lehet akkor win 7 számára annyit szánnék amennyire feltétlen szüksége van. Az eddigiek alapján én az alábbira gondoltam: 30GB XP, 20GB win7. Csak nem tudom mennyire van ez így rendben.
Jól megvannak egymás mellett? Gondolom az elején van egy ilyen indítómenü féle, ahol kiválszatom melyik win-t akarom és ennyi?
(32bitest verziót próbálom mivel a CPU-m csak 32bites)

Ha később lejár a tesztelési időszak, akkor nyomtalanul le tudom szedni a win7-et?
Anélkül, hogy az XP-nek bármilyen gondja lenne?

Olvastam a másik win7-es írást, és nem értettem, azt a lapozófájl-os dolgot. Ezzel ti hogy vagytok? Én kikapcsolom a lapozófájlt. Egyáltalán nem éreztem eddig szükségét. Nem futtatok extrém memóriaigényű programokat. (2GB RAM-om van)

Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.
sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.