Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kelzsoca válasza Ijk (#50) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gondolom mellé települ, és nem zavarja a partíción lévő adatokat!

Nyilván nem kell leformázni azt a 450-es partíciót :)

Én is most töltöm lefelé, aztán rakom fel próbálni!

Valakinek infója hogy az 5.1-es hangot szoftveresen lekeveri vagy maradt a Vista érzés és csak sztereoban szól az mp3??

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#52) Barthezz2 válasza kelzsoca (#51) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

nemtudom, de személy szerint sosem értettem, hogy mért akarnak az emberek egy sztereo hangból 6ch-t kicsikarni :U

Everybody lies.

(#53) SzTomcat


SzTomcat
csendes tag

Valaki, akinek Intel GMA csoda videokártyája van, esetleg van hozzá már normális driver, amiben belehet állítani, hogy ne húzza szét a képet 3d-ben, hanem tartsa meg a képarányt?

Itt a vége, fuss el véle!

(#54) jenei92


jenei92
senior tag

Remek írás!

Magyar nyelvcsomag mikorra várható? :R

(#55) plus44


plus44
veterán

Üdv!!

Most szedem lefele és csak annyi lenne a kérdésem hogyha csak simán feltelepítem akkor a jelenlegi xp-m mellé rakja és indításkor választom ki hogy melyiket akarom használni vagy ehhez kell vmi mást is csinálnom?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#56) kelzsoca válasza plus44 (#55) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt a kérdést be lehet tenni az írásba is nyugodtan!

https://vertigostore.eu

(#57) plus44 válasza kelzsoca (#56) üzenetére


plus44
veterán

nyugodtan biztos van olyan ember rajtam kívül is aki addig érti a dolgot hogy a nagy piros gombbal bekapcsolom a számítógépet!:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#58) nolika válasza kelzsoca (#51) üzenetére


nolika
aktív tag

Directsound nem hiszem hogy vissza kerül a W7-be. Vistába sincs(ezért szoftveresen 2 csatit hoz létre). Elvileg OpenAL kell neki azt támogatja a több csatornás módot.

(#59) h-yle válasza kelzsoca (#56) üzenetére


h-yle
addikt

Amint lesz rá rendes válasz beteszem :)

Nekem van 2 dedikált 50G oprendszer partícióm meg egy adat plusz egy 2 adat vinyó és még egy 20G oprendszer HDD.

Olyat sose csináltam hogy nem újjonan formázott partícióra tettem egy rendszer, szóval nem tudok nyilatkozni, hogy akkor mi történik, ha nem várja kész hely az OS-t.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#60) Efbialy válasza plus44 (#57) üzenetére


Efbialy
tag

Én tényleg nem akarok beleszólni, de ha tényleg csak annyira értesz a géphez, mint amit állítasz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet kipróbálni egy nem végleges, esetleg instabil rendszert, hiszen előfordulhatnak olyan problémák, ami akár adatvesztéshez is vezethetnek. Egy béta rendszer szerintem csak olyannak való, aki fejleszteni szeretne ahhoz az os-hez, vagy nagyon vállalkozó szellemű. (persze csak szerintem)

(#61) plus44 válasza Efbialy (#60) üzenetére


plus44
veterán

jogos!! Mind1 már leszedtem csak a telepítés hiányzik. Ha felrakom akkor az Xp mellé települ nem? ergó ha nem tetszik vagy magas nekem akkor leszedem és majd ha megjeleneik akkor megveszem és felrakom rendesen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#62) TazLeacher válasza plus44 (#57) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Először is a cikk írójának! :R

Másodszor neked:

Én sem ajánlanám, hogy felrakd. Mert pl. látszik, hogy foggalmad nincs, hogy, hogyan kell mellérakni, és az lesz a vége, hogy simán el fog szállni az XP-d, mert rátelepíted. Már tényleg bocs, de ha problémát okoz neked az, hogy egy XP-t feltelepíts, akkor nem biztos, hogy ezzel próbálkozni kellene...először mondjuk próbálj meg egy végleges mondjuk magyar nyelvű oprendszert feltelepíteni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#63) plus44 válasza TazLeacher (#62) üzenetére


plus44
veterán

Na ok ez már tényleg betett:D hagyom a fenébe, am. se szeretek sokat szórakozni csak klikkelni és már nyomni is! Szóval majd ha kijön felrakom addig meg így marad. Azért köszi mindenkinek a segítséget!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#64) akasp


akasp
senior tag

nagyon jó írás! :C
wmp vel kapcsoltaban amikor avit akarok lejátszani akkor a hang megy de kép az nincs. vmi megoldás?

amugy kmplayer mennyire "jó"(haszálható)?

[ Szerkesztve ]

(#65) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Tudom telepíteni az XP-m mellé a 7-t?? És akkor csak simán a betöltésnél lépegethetek a két OS között??
A másik kérdés tudom más partícióra is föltenni mint a c?? Például a D: meghajtóra??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#66) kelzsoca válasza Bzzz (#65) üzenetére


kelzsoca
félisten

Biztosan, nekem nemsokára lejön és ezekre a kérdésekre tudok is választ adni!

https://vertigostore.eu

(#67) Kolondrum

JAAAAAAAAAAAAAAJ ez mekkora! Grat az íráshoz!!!! Én az aláírásomba írtam ki pár "választ" mert sok a sok ismétlődő kérdés! :)) :)) :))

(#68) #16729600


#16729600
törölt tag

guildftp müködik rendesen,arra kell csak figyelni hogy adminként kell indítani a programot és hozzáadni a megosztott mappákat.

(#69) Maestro85


Maestro85
tag

Én a Custom módban tettem fel a régi xp-s partícióm-ra, mert boot-olva nem sikerült telepítenem. Hát nekem az xp rendszeremet betette egy winows.old mappába, és ezt telepítés után le is csaptam szépen. De ha berakod a dvd-t, akkor van általános faq a telepítés kezdete előtt, és ott le van írva, h milyen telepítési módokkor mi fog történni.

viszont!!!! nekem van egy külön 6gigás swap partícióm, és egyszer sikerült is beállítanom, hogy csak ott legyen lapozófájl, de most meg ahol lehet állítani ezeket a cuccokat egyetlen meghajtó ikonja sincsen ott!!! Azonkívül egyszer játék közben kiírta, h kevés neki a ram, zárjak be valamit, ekkor néztem, h virtual memory 0. Ha bekapcsolom h automatic management v. mi a fene, akkor a c-re csinál lapozófájlt, de ott elég kevés helyem van. Mitől lehet h nem látszanak a meghajtók a virtuális memória állítási ablakban?? főleg h 2napja még ott voltak..... :F

(#70) Joci10


Joci10
őstag

A 'dual boot'-ról egy angol nyelvű írás (már aki kérdezte, hogy hogy oldható meg):
[link].

(#71) h-yle válasza akasp (#64) üzenetére


h-yle
addikt

Kipróbálod a KMPlayer-t aztán ha tetszik megtartod, ha nem nem. Nem vesztesz semmit. :)

Beleírtam a kompatibilitást is.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#72) SAMYka válasza Bzzz (#65) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Bocsi de csak kb 8 hozászólást olvass vissza.

Amúgy gart az íráshoz nagyon tetszetős és ha bővül akkor jó is lesz :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#73) IHSSMV


IHSSMV
csendes tag

[b]Tapasztalat:

Crysis nem megy 9600GT-vel alatta.

Sem a 178 sem a 181-es meghajtóval.

Elsötétül a képernyő és ennyi.

A játék tökéletesen futott XP SP3 és Vista Ultimate SP1 alatt is a 178-as meghajtóval.

Valami hiányzik a W7-ből[/b]

Ha magyarítják a jövőben ezt az oprendszert, szeretném azt látni már, hogy Ablakok 7. Elvégre magyarul így van.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kolondrum válasza kelzsoca (#51) üzenetére

7.1-be is megszólaltatom ha akarod!

(#75) Wyll


Wyll
őstag

Telepítés téma - én a következőképp csináltam:

- volt egy xp-m egy 100GB-s partíción (C:) (de csak vagy 19GB volt rajta használva), meg egy adat partícióm (D:)
- a 100GB-s partíciót PartitionMagic 8-cal lecsökkentettem (resize) kb. 50GB-ra (újraindítás kellett)
- a keletkező kb. 50GB-nyi allokálatlan helyen létrehoztam egy új elsődleges partíciót: E:
- daemon tools-ba beraktam a win7 iso-t, elindult a telepítő
- mondtam neki hogy az E: -re települj, ecsém!
- elkezdett települni, majd egyszercsak mondta, hogy ő most újraindul
- ekkor izgulni kezdtem, de kellemes meglepetésben volt részem: újrainduláskor már kész bootmanager várt:
- Earlier version of windows
- Windows 7
Ez ekkor még csak 3 mp-nyi időre bukkant fel, de a kurzor a win7-en állt, így az "kiválasztódott" és a telepítés gond nélkül folytatódott, nem hiányolta az adathordozót! (valószínűleg már minden szükségest felmásolt előzőleg)
- ennyi volt a kritikus rész szerintem. a telepítés teljes végbemenéséhez még kell egy-két újraindulás, de végül minden sikeresen befejeződött, és most bármelyik oprendszert tudom használni. A kiválasztásukra 30 mp van már.

Két megjegyzés:
- ez a bootmanager nem kezelni az usb-s billentyűzeteket (legalábbis az én logitech-emet nem, annak ellenére, hogy a bios igen)
- a kulcsot érdemes papírra feírni, mert az első újraindulás után fogja kérni. Ha ezt elfelejtjük (ahogy én is), akkor sincs gond, csak lépj tovább mikor kéri, és később is meg tudod adni, ahogy a cikkben le van írva

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#76) IHSSMV válasza IHSSMV (#73) üzenetére


IHSSMV
csendes tag

CCleaner 2.09.600 portable nem megy W7 alatt. Adminisztrátorként sem.

(#77) total90


total90
veterán

Jó cikk,hasznos.VPN (Virtual Private Network) kliens van benne ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#78) IHSSMV válasza IHSSMV (#76) üzenetére


IHSSMV
csendes tag

A CCleaner Portable 2.14 már fut.

(#79) moonman válasza total90 (#77) üzenetére


moonman
titán

Windows 2000 óta van VPN kliens... ;)

(#80) pincehely


pincehely
addikt

nekem a problémám a következő!
Telepítem, elmegy addig a pontig, amikor ki kell választani a aprtíciót, de egyikre sem hajlandó települni! Filerendszerük NTFS, és frissen lettek formázva win7 telepítő által!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#81) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk! Ki is próbálnám, de nincs hozzá helyem... A WMP12ből nem csináltak bétát Vistára?

(#82) IHSSMV válasza WonderCSabo (#81) üzenetére


IHSSMV
csendes tag

WMP 12.0.7000 van a W7-en. De nem használom. A KMPlayer jobb és magyarul tud.

(#83) IHSSMV


IHSSMV
csendes tag

Backup files letesztelve. A rendszerről csináltam egy mentést egy másik merevlemezre. Az egészet egy fájlból vissza lehet állítani mostani állapotra. Hiba nélkül futott, kb 3-4 perc alatt.

(#84) Satcom


Satcom
tag

Hy!

Ma este szettem le és telepítettem a Windows 7et egy régi 20GBs Segate merevlemezre.
Minden szépen felment és úgy érzem jó fele haladnak. A Vista design is nagyon tetszik de a Start menüt ott egy kicsit fapadosnak érzem, viszont az új egyszerűen nagyszerű :DD
Semmilyen vírus irtót nem tettem fel mert szerintem fölösleges(a vírusra úgyis rá kellene kattintanom). Ami eddig felment az a Total Commader Ultime Prime.
A Media Player 12t nézve úgy érzem a Winamp repülhet. :C
Moonman: tegyek fel vírus írtót vagy szerinted is fölösleges?(A Vistas gépemre is, mert azon dolgozom)

[ Szerkesztve ]

(#85) h-yle válasza Satcom (#84) üzenetére


h-yle
addikt

Bár a kérdés nem hozzám szól, de szerintem még a legtapasztaltabb userek is beszopnak néha egy két rossz linket, szóval ártani nem fog az tuti. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#86) Satcom válasza h-yle (#85) üzenetére


Satcom
tag

Értem de mit tegyek fel? A Norton szerintem lassú a többieket meg nem nagyon ismerem.
Moonman még válaszolhatsz :))

(#87) moonman válasza Satcom (#84) üzenetére


moonman
titán

én nem használok, de az legyen az én bajom. ha dolgozol rajta, akkor egy NOD32 vagy AVG nem árthat.

(#88) Satcom válasza moonman (#87) üzenetére


Satcom
tag

Kössz.
Eddig ment az UAC(lehet, hogy hülyének néztek de pont ez miatt váltottam Vistara) egy Spybot és ennyi. Nem töltök le illegális szoftvert, ezért nem használok(csak zenét és filmet, mert itthon nem lehet beszerezni).
A témába vágva. Már vagy egy tucat jelentést elküldtem és remélem javítják.

[ Szerkesztve ]

(#89) total90 válasza moonman (#79) üzenetére


total90
veterán

Hát Vistában én nem találtam annó...de lehet,hogy van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#90) grunge


grunge
addikt

fut egy internet explorer és megeszik 920 mega ramot...detto enyit zabált a vista is. ahhoz képest h midnenhol ilyen 5-600 megákról szólt a fáma, ez eléggé sovány...pedig még semmi sincs feltéve, csak catalyst + total commander:) kivánics leszek...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#91) marcias válasza grunge (#90) üzenetére


marcias
őstag

Most izzítottam be az új win-t. Na ja... erőforrás igényben nekem sem tűnik kevésbé éhesnek. Mondjuk, a felülete nekem jobban tetszik, az új tálca pedig jóság. Előnyére változott, azt mondhatjuk, de jó lenne, ha 1G ramos géppel is használható lenne, mert akkor faterom P4-esére is feldobnám, persze Aero nélkül...

Steam: marcias88

(#92) marcias


marcias
őstag

Na srácok komoly bajban vagyok... Eddig XP-t használtam, előtte Vistát. A Vista alatt gond volt a lemezkezeléssel, rengeteg időt öltem bele, és nem bírtam rájönni, hogy mi a gond. 3 SATA eszköz, ebből 1 DVD, 2 HDD, És csatornánként csak egy eszköznél ismeri fel a DMA módot. Ez esetben a DVD PIO4 módban megy, ami olyan 1700kb/s tempóra képes, mondanom sem kell, hogy ez lószar, akad minden, bármit másolok, írni pedig szinte lehetetlen így. Abban bíztam, majd a Windows 7 megoldja ezt a problémát.. hát nem oldotta meg, pontosan ugyenolyan szar, mint Vistánál. :O Valaki okos mondjon már erre vmit, mert nem akarok még évekig XP-t használni...

Sajnos az általános tippek itt nem jönnek be, szinte mindenki azt mondta, tiltsam le, majd engedélyezzem, vagy töröljem a drivert és újra. Nem segített, de mivel visszatérő probléma, nyilván érthető, hogy más a gond. Még 1x mondom: XP alatt tökéletesen működött, szóval hardveres probléma is kizárva. A chipset Ati RD580 + SB600. Talán ez összeférhetetlen az új Windows-okkal? :F Másra már nem igen tudok gondolni.

Köszi a helpet!

Steam: marcias88

(#93) kelzsoca válasza Kolondrum (#74) üzenetére


kelzsoca
félisten

Adott egy Gigabyte (P35-DS3) alaplapi hangkártya, és egy 5.1-es hangrendszer, ha ez sem gond várom akár ide akár privát üzenetbe mit kellene csinálni, hogy menjen az 5.1 win 7 alatt :K

https://vertigostore.eu

(#94) eziskamu válasza moonman (#87) üzenetére


eziskamu
addikt

Írhatná egy cikket a Logoutra, amiben összefoglalod, milyen rendszerbeállítások és programok mellett nem használsz vírusírtót. Nem azt mondom, hogy én is leszoknék a vírusírtóról, de egy tiedhez hasonlóan beállított/használt rendszer + vírusírtó gondolom rendesen be lenne biztosítva (kivéve ha nem maga a vírusírtó cseszi el a rendszert)

(#95) pzstm válasza eziskamu (#94) üzenetére


pzstm
titán

Én sem használok vírusirtót.... kb. Vista SP1 óta teljesen leszoktam róla.... és soha nem volt semmilyen bajom.... ;) :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#96) pzstm válasza marcias (#91) üzenetére


pzstm
titán

1 gigás géppel bőven használható ;) (halkan megjegyzem már Vista is az volt..... családi régi laptopra ment fel.... bngészésre, office-ra, egy kis skype-ra tökéletesen megfelel....)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#97) IHSSMV válasza eziskamu (#94) üzenetére


IHSSMV
csendes tag

Én Eset Smart Security-t használok a 7-esen. Nem fog le sokat a rendszerből. Ha kikapcsolod az automatikus lemezellenőrzést, akkor szinte észrevétlenül lesz védelmed. Folyamatos internetkapcsolat mellett mindenképp kell egy védelmi szoftver is szerintem.

(#98) Bzzz válasza Wyll (#75) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia!
Ezek szerint akkor ki se kell írni dvd-re a win7-et ,hanem Daemon toolsból is föltelepül????

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#99) kelzsoca válasza Bzzz (#98) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan :)

https://vertigostore.eu

(#100) Morden24 válasza kelzsoca (#93) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mp3 alatt akkor lesz 5.1-ed, ha a lejátszóprogrammal ki tudod erőltetni 6 csatornára.

Egy mp3 3 csatornára van tervezve (L-R-Sub), nem 5.1-re. Fel nem tudom fogni agyilag, hogy miért akartok sztereó zenét surroundban hallgatni.

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.