Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Köszi, ez jól jön. Most szedtem le a Microsofttól, a vizsgaidőszak végén ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis írás, én pl ezzel találkoztam, hátha másnak is hasznos lesz.

XP-s, illetve másik partíciót nem látja, erre van vmi megoldás?

beírod a start menü keresőjébe, hogy computer management, ott disk management, és ott megkeresed az xp-s meghajtót, jobbklikk change drive letter or path, és adsz neki egyet

(#3) Morden24


Morden24
nagyúr

Grat a FAQ-hoz.

Tenném hozzá, az Adobe Reader 9 probléma nélkül települt az adobe.com-ról, és természetesen működik is. x64-es W7-ről van szó.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) plus44


plus44
veterán

Szia!!

Jó írás de kellene nekem egy kis segítség. Olvasgattam a Wm7 utám de már nem tudom mit és hol. Lényeg, hogy nekem Xp Home-om van (legális) és nem tudom erre rá lehet rakni? És ha igen aztáán asszem augusztusig lehet használni a bétát, ha az lejár akkor hogy megy vissza rá az Xp Home újra? Újra kell raknom a Xp-t??

Köszi: Dávid

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Skynet258 válasza plus44 (#4) üzenetére


Skynet258
veterán

Konkrétan lecseréled a mostani rendszered egy másikra. Szerinted akkor újra kell majd rakni? ;] Persze hogy igen...

https://geekpulse.hu

(#6) Márky


Márky
tag

adobe reader hun 9 nekem simán megy w7 alatt.

(#7) m1sk4r válasza plus44 (#4) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Azt hiszem a Norton Ghostnak van egy ingyenes DOS-os verziója, azzal le tudod menteni egy képfájlba a jelenlegi XP partíciódat és később szintén ezzel a programmal vissza is tudod állítani. Norton Ghost 2003, azt hiszem ez a neve.

Ezt találtam neked!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8) PuMbA válasza Márky (#6) üzenetére


PuMbA
titán

Az mind1. :C
Minek egy PDF olvasásához 80MB-os progi ami ráadásul tök lassú?
Foxit Reader 3MB és 1mp alatt behoz neked mindent.

(#9) plus44 válasza Skynet258 (#5) üzenetére


plus44
veterán

aham akkor újra kell köszi:D Én ezekhez egyáltalán nem konyítok csak hogy click->click->finish és kész minden.... :)

M1sk4r: huhh ezt PÜ-ben le tudnád nekem írni olyan ovodás sznten is pls, mert igazán érdekelne ez!! hálás lennék :R :R

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) L7wy


L7wy
őstag

Nekem működik az Adobe reader!!!

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#11) PuMbA


PuMbA
titán

Nem értem miért kell mindig ilyen cikkekbe beletenni,hogy kapcsoljuk ki az UAC-ot.Talán nem véletlenül van benne az oprendszerbe ...Akit pedig ez idegesít az no comment, vannak sokkal idegesítőbb dolgok a világon. :C

[ Szerkesztve ]

(#12) Barthezz2 válasza hemaka (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:D :R

Everybody lies.

(#13) cizoe válasza L7wy (#10) üzenetére


cizoe
őstag

Attól függetlenül a foxit amúgy is jobb.

(#14) Skynet258 válasza plus44 (#9) üzenetére


Skynet258
veterán

Ez esetben akkor inkább azt javaslom, ne használj egy béta állapotban lévő rendszert minden nap... magadat szívatod meg vele. Ok, stabil, meg én is ezt használom Vista helyett, de ha ennyire nem vagy biztos a dolgodban, inkább tedd fel az XP mellé - ne helyette ;)
Így ki tudod próbálni, de ha nem sikerülne valami, akkor ott van a jól ismert rendszered is :K

https://geekpulse.hu

(#15) h-yle válasza PuMbA (#11) üzenetére


h-yle
addikt

Nekem alapon van. És nem mondtam, hogy kapcsolják ki, de mivel ez egy FAQ azért ott a helye. :)

Az Adobe rész javítva, hemaka "témája" hozzáadva.

Az egyéb W7 kérdéseket a W7 topicba, (link a cikk végén) program flameket, meg mittoménhova, de ne ide.

Ide mint írtam hibajavítást, és hozzáadandó témákat várok.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#16) plus44 válasza Skynet258 (#14) üzenetére


plus44
veterán

mellé?? ez jól hangzik ezt esetleg el tudod nekem magyarázni hogy és miként tehetem meg?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Gadgetek kimaradtak ebből a verzióból?

Kikapcsolt UAC mellett nem működnek a gatgetek.

(#18) PuMbA válasza h-yle (#15) üzenetére


PuMbA
titán

"És nem mondtam, hogy kapcsolják ki, de mivel ez egy FAQ azért ott a helye."
Ez viszont igaz,elkezdtem már képzelődni amint megláttam,hogy benne van az UAC kikapcsolás a cikkben, bocs :R

(#19) marcias válasza Peter Kiss (#17) üzenetére


marcias
őstag

Ez eléggé bug-gyanús nekem.
Ja, és automatikus, nem autómatikus. Az írás hasznos. sztem én is hamarosan kipróbálom!

Steam: marcias88

(#20) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hasznos írás, köszi! :)
Mindenhol azt olvasom, hogy a Vista - s driver - ekkel működnek a hardver - ek Win. 7 alatt is. Na és mi a helyzet az XP - s meghajtókkal? Pl.: SoundBlaster Audigy driver vagy a különböző hálózati eszközök driver - ei.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#21) PuMbA válasza HUNNIA1920 (#20) üzenetére


PuMbA
titán

"Na és mi a helyzet az XP - s meghajtókkal? Pl.: SoundBlaster Audigy driver vagy a különböző hálózati eszközök driver - ei."
XP-s meghajtók nem jók.Audigyhez is van Vista driver,így azt kell feltenni,ha a Win7 nem teszi fel magának.

[ Szerkesztve ]

(#22) PuMbA válasza HUNNIA1920 (#20) üzenetére


PuMbA
titán

2X

[ Szerkesztve ]

(#23) HUNNIA1920 válasza PuMbA (#21) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Most lehet nem jó példát hoztam fel. Vannak olyan eszközök is, amikhez tudtommal nincs Vista - s meghajtó.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#24) Márky


Márky
tag

a "hol is kell beírnom az activációs kódot" c. részt, én átírnám arra, hogy

"Wingomb + pause, és a felugró ablak alján lévő részben: Change Product Key"

[ Szerkesztve ]

(#25) Gulumaci


Gulumaci
tag

Köszönöm az írást. Nagyon hasznos, mivel csak most fogom felrakni a W7-t.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#26) PuMbA válasza HUNNIA1920 (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Az gáz,nem fog működni,csak akkor ha a Win7ben van olyan beépített driver vagy a WinUpdate-n talál.Lusták a driverírók néhány cégnél:C

[ Szerkesztve ]

(#27) h-yle válasza Márky (#24) üzenetére


h-yle
addikt

hogy csinálok ilyen kattintható képlinket a képnek? :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Márky válasza h-yle (#27) üzenetére


Márky
tag

amikor hozzászólsz, akkor alul van egy új kép feltöltése a szöveghez rész, legalul.
és ott feltöltöd, aztán majd utána mondod, hogy ezt a képet ide illessze be...

és ennyi... :D

(#29) Joci10


Joci10
őstag

Kiegészítés a cikkhez:

Letöltés - A letöltésvezérlő sem mindig működőképes alternatíva, sok embernél (pl. nálam is) a FlashGet és társai sem szedik le a cuccot (5-19% között valahol egyszerűen lehal) - de ez csak a 32bites verzióra igaz, a 64bites simán lejött nekem is.

Határidő - A beta-hoz adott kulcsok augusztus 1-ig jók; vagyis kicsit tovább, mint a beta kiadás 'érvényes' (lehet, jók lesznek újabb beta-hoz, vagy RC-hez is?)

(#30) PuMbA válasza Joci10 (#29) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a 32bites verzió simán lejött IE7-tel,ami ugye felajánl egy ActiveX-es Akamai Download Managert.Tehát ez csak más böngészőt használó userekre igaz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Barthezz2 válasza HUNNIA1920 (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

a tuneremnek nincs vista drivere, ott is az xp-t használtam, itt is :)

Everybody lies.

(#32) moonman


moonman
titán

a 200MB-os particionak nem kene betujelet adni, nem veletlenul rejtett az.

(#33) luw2win


luw2win
őstag

Nem. A báta a 7000es build.

Béta nem? :U :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#34) h-yle válasza moonman (#32) üzenetére


h-yle
addikt

Nem adtam neki, de csak azon tudtam demonstrálni a dolgot, mivel nincs másik rejtett. Viszont ezért nem is emeltem ki, hogy ne adjanak neki, mert jobb ha azt sem tudják hogy ott van. :)

szerk.: Igen béta, vagy beta vagy mittom én már mi, de tuti nem báta. :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Nekem pl. Firefoxszal nem is működött a letöltés, csak IE-el és ott is - ahogy PuMba írta - egy Active-X-es Download Managert használtam, amit felajánlott.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#36) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Jó kis írás! :)

A gémerek kedvéért bele tudnád rakni, hogy az új API miatt a PB 5-10 perc után kivág...

Hivatalos PB álláspont:
This is due to PunkBuster not supporting Windows 7, and we will not support Windows 7 until it is released to the general public for purchase. I'm sorry, but we do not support beta or release candidate operating systems.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) h-yle válasza Polllen (#36) üzenetére


h-yle
addikt

Ottvan a végén, kiegészítettem.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#38) borsodika


borsodika
őstag

nagyonjó írás, okosodtam belőle! :))

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#39) Barthezz2 válasza moonman (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

és ha nekem olyanom nincs is? legalább is a disk management-nél nem látom hogy lenne egy hidden 200 mb-os partició :U

Everybody lies.

(#40) moonman válasza h-yle (#34) üzenetére


moonman
titán

akkor bele is írhatnád külön pontba, hogy ne basztassák, mert az recovery partíció és védelmi szempontból van rejtve. :)

(#41) moonman válasza Barthezz2 (#39) üzenetére


moonman
titán

csak akkor hozza létre, ha telepítésnél üres vinyóra tetted vagy nem volt még elsődleges system partíció (mondjuk egy korább rendszer otthagyta vagy ilyesmi).

(#42) Neil Watts válasza moonman (#32) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szal akkor ez most mennyire stabil a mindennapi hasznáathoz? :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Barthezz2 válasza moonman (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

értem.
Azt nem tudja valaki, hogy mért "kattognak" a winyóim? a power management-nél kikapcsoltam a winyók leállítását, mert azt hittem amiatt van, de igy is csinálja :(
egy 160Gb-os maxtor és egy 500as samsung winyó van ahci módban, a samun van a w7
Na mire leírtam épp hozzájött az, hogy most hozta be az automatikus lejátszás a maxtor két partícióját, mintha most kötöttem volna be :F
ötletek?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44) TokLac


TokLac
senior tag

Jó a leírás, gratula!
Ennyivel én kiegészíteném:

Wikipédiából idéznék picit, mert hiányosak az ismeretek. (Akinek nem inge)

A partíciók típusai
Partíció típusok: elsődleges, kiterjesztett és logikai partíciók (Windowsban használatos meghajtó jelekkel)

Elsődleges (primary)

A fő rendszertöltő rekordban lévő fő partíciós táblában (Master Partition Table) elhelyezkedő partíciók. Egyes operációs rendszerek igénylik, hogy első (rendszer-) partíciójuk elsődleges legyen, ilyenek például az MS-DOS, Windows és a Minix. Más operációs rendszerek nem szabják ezt meg, ilyen például a Linux.

Kiterjesztett (extended) partíció

Mivel a legfeljebb négy partíció hamar kevésnek bizonyult és a fő rendszertöltő rekordban nem volt több hely, szükségessé vált a probléma megkerülése. A kiterjesztett partíció egy olyan elsődleges partíció, amely nem fájlrendszert, hanem logikai partíciókat tartalmaz, így lehetővé válik több partíció használata.

Logikai (logical) partíció
Kiterjesztett partíción belül elhelyezkedő partíció. Fizikailag nem különül el attól.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#45) capafog23


capafog23
őstag

Szívesen feltenném, hogy megnézzem ezt az új os-t. Már meg is van, csak nincs külön partícióm :( Partition magicbe meg nem bízok, 300gb-os partícióról kéne lecsippenteni egy darabot, de nem merek kockáztatni.

(#46) Márky válasza capafog23 (#45) üzenetére


Márky
tag

a telepítő elején van lehetőséged új partíciót létrehozni. Szóval csak egész nyugodtan.

és különben is: bátraké a szerencse! :D

(#47) front3r válasza Barthezz2 (#43) üzenetére


front3r
őstag

A Power management-nél állítsd be hogy High Performance-on legyen és ne Balanced-en.
Ha nem látod ezt az opciót akkor el van rejtve a "Show additional plans"-nél.

Én átállítottam, mégegyszer megnéztem a biztonság kedvéért hogy a HDD kikapcsolása tényleg 0-ra legyen állítva.
Ezek után nekem nem kapcsolgatja le a vinyómat, valószínű ez egy igazi bug win7 alatt.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#48) Barthezz2 válasza front3r (#47) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

megnéztem, 0-ra tette, de akkor megnézem azt is amit mondasz :R

Everybody lies.

(#49) Joci10 válasza PuMbA (#30) üzenetére


Joci10
őstag

Én is azzal próbálkoztam végső elkeseredésemben (mert eddig csak a direkt linkeket néztem, és arra vonatkozott a hozzászólásom - igaz, ezt elfelejtettem jelezni). Ezzel most nálam is jön, bár nem egy túl gyors megoldás (100-150KB/sec - 48%), de legalább biztosnak látszik (FF alatt érdemes használni az IEtab-ot; azzal is működik).

(#50) Ijk


Ijk
nagyúr

Lenne egy olyan kérdésem, ha van egy 500-as vinyóm, 50+450 gigára partícionálva, és a 450-es partíción tele van adatokkal, akkor tudom úgy telepíteni az 50 gigára, úgy, hogy ne piszkálja meg az egész lemezt azzal a 200 megás partícióval, magyarul ne legyen adatvesztésem?

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.