Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabro0


gabro0
őstag

A megjelenés után pár nappal kipróbáltam a végleges verziót, sajnos csalódnom kellett. A mobil és a gép közötti adatátvitel egyszerűsítésére szolgáló appot ki se tudtam például próbálni, azonnal FC-zett.

Másik dolog, hogy 125%-os nagyításnál sok rendszeralkalmazás (ilyen mondjuk az eszközkezelő) homályosan jelenik meg. Azt nem tudom a driver hibája-e, de elég zavaró :F

(#2) alevan


alevan
őstag

Windows 10: észhez tért a Microsoft

Elég.... szubjektív cím.

A Microsoft soha nem lőtte le az Insider programot. Csak amíg a kiadás alatt felmerülő problémákat megoldották, jegelték.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) Polllen


Polllen
nagyúr

Új memória kezelés... Megint menni fog majd a sírás, hogy milyen RAM éhes a windows, meg világvége.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) crazy07


crazy07
újonc

Jó kis oldal az a dirtywindows :R :C

(#5) Namelesske válasza crazy07 (#4) üzenetére


Namelesske
addikt

Személyesen ismerek közülük valakit LOL.

(#3) Polllen

Ha tudnák, hogy a ZRAM konkrétan "meg másfél szerezheti" a beépített memóriát egyből lenne örömködés. Szerintem jól kell tudni eladni, és máris mehet a hype meg a wérpistik dezinformálása. Tudod mint a ReadyBoost is ramnövelő. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#6) Воланд


Воланд
titán

az itcafe mar megint le van maradva egy korrel (az elmult egy hetben ez mar a sokadik). :U mar a windows 10 megjelenese elott megmondtak, hogy az insider program folytatodni fog a megjelenest kovetoen is. persze ertem, enelkul a cim nelkul nem kattintananak valami sokan. a komolyabb bugok meg mindig is fel voltak sorolva az uj build-et bejelento blogposztban.

"ám ezek egyike sem sikerült hibamentesre, aminek egyik oka lehet – legalábbis a magyar portál megalapozottnak tűnő véleménye szerint –, hogy az Insider program jegelése miatt kimaradtak azok a szakmai szűrők, "

ez igy konkretan egy vicc. insider vagyok, az osszes frissites felment bug nelkul. akkor most mi van, en nem tartozom bele a "szakmai szuro"-be? vagy eddig az insider program elott nem ellenorizte senki a frissiteseket? igen, tisztaban vagyok vele, hogy tortent egy kis valtozas a belso tesztelest illetoen, de ne csinaljunk mar ugy, mintha az insider programon kivul nem lenne semmi fele ellenorzes.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) robotjatek válasza Воланд (#6) üzenetére


robotjatek
tag

Egyre gyakrabban érzem, hogy az itcafe cikkek megjelenése előtt is kimarad néha a szakmai szűrő

(#8) vandor01


vandor01
őstag

faszentos.... :C
veszek egy win10-et 70e piiizert aztan elesben csatlakozhatok a tesztcsapathoz :W

[link]

lehet ezek elirták az evszamot? :))
2016 julius 29 et akartak csak vmi rejtejes hiba miatt előbbre ugrott a számláló? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#9) zoli62


zoli62
addikt

Igen. Az Ms arról mélyen hallgat, hogy az IO keretében már nem ad lehetőséget virtuális gépen tiszta telepírés után tesztelőknek kipróbálásra, mert kötelezően egy frissítési alap meglétét.

(#10) Tamás88 válasza vandor01 (#8) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tévedtem az Insider cuccal.

[ Szerkesztve ]

(#11) Воланд válasza zoli62 (#9) üzenetére


Воланд
titán

:F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) JasL válasza #32839680 (#12) üzenetére


JasL
senior tag

Sírés lenne a vége, hogy minden RAM-ot megevett az OS. Lehetne olyat, hogy a felhasználónak azt mutatni, hogy 16-ból 10GB szabad, a valóságban meg tele lenne előtöltve, de akkor meg eltitkolt hack-ként fekete hírként jönnének elő vele. Mi marad? Nincs előtöltés és az emberek boldogok.

(#14) cog777 válasza #32839680 (#12) üzenetére


cog777
senior tag

Felig egyetertek azzal amit irtal, jo lenne egy olyan memoriatipus. Viszont SSD-k koraban nincs szukseg elotolteni a memoriat. Igy is gyorsan indulnak a programok.

Merevlemez eseten a mostani implementacio inkabb lassit. Sokat kell varni amig az OS hasznalhato allapotba kerul indulas utan, addig csak daralja a merevlemezt. Illete program inditas-leallitas utan is. Alternativ megoldaskent meg korabban vettem kismeretu SSD-t es gyorsitotarkent hasznalom. Kar h az MS a ReadyBoost-t nem fejlesztette tovabb es kellett egy programot vasarolnom.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#15) Namelesske válasza JasL (#13) üzenetére


Namelesske
addikt

Igazából ezt csinálja az összes OS

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#16) cog777 válasza cog777 (#14) üzenetére


cog777
senior tag

Amugy egyetertek, a memoria tomorites jo dolog, kar hogy korabban nem lett bevezetve.
Amikor tonkrement a laptopom, egy eleg gyengus gepre tettem fel linuxot (Win XP-t nem birta 700MB memoria), memoria tomorites utan valoban be lehetett tolteni akar EGY nagyobb memoriaigenyu weblapot is :)
Persze CPU-t jobban terhelte de meg igy is elvezhetobb elmenyt nyujtott mint ha csak percekig tekeri a hdd-t.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#17) Romvr válasza #32839680 (#12) üzenetére


Romvr
őstag

Win 8.1 esetében 2GB RAM mellett tableten ez úgy nézett ki, hogy használtál X számú programot ami beette magát a RAM-ba aztán ha X+1 programot akartál indítani akkor sírt a rendszer hogy nincs elég szabad memória. Ilyenkor vagy elkezdted kilőni a folyamatokat Taskmanager-ből, vagy beszereztél egy Tool-t ami ürítette a memóriát gombnyomásra. Ezért is tartottam böszmenet nagy marhaságnak az 1Gb RAM-os tableteket.

Sajnos az Win.OS-t még nem tanították meg intelligens módon használni a RAM-ot, azaz ha nincs 8, 16, 32 GB akkor olyan módon használja az SSD-vel karöltve hogy mindig az éppen futó, vagy magasabb prioritású programok kapjanak. Tehát ha megnyitok egy új alkalmazást akkor azt amit régen futtattam előtérben kikotorja a RAM-ból, rárakja SSD-re és az újat tölti be RAM-ba.

Amiről amúgy beszélsz az a MEMZISZTOR ha minden igaz (vagy ki tudja milyen néven emlegetik mostanság) egy memória-tranzisztor azaz képes a hordozott töltést tárolni az energiaforrás lekapcsolása után is. A HP kísérletezett még vele, de nem volt gazdaságos a tömeggyártása így jegelték a projectet. Lényegében a háttértárat és a memóriát akarták egybeolvasztani. Azaz ha van a gépben 256Gb tárkapacitás van akkor az 256Gb RAM-ként is funkcionál, illetve amennyi szabad hely maradt az adataid mellett. Bár itt merült fel bennem pár kérdés, de mindegy :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) Popes válasza Namelesske (#5) üzenetére


Popes
őstag

Remélem már jól ismered. :U :R

Ja és végre örülök hogy a memória használatot részesítik előnyben és nem az SSD-t(HDD-t) terhelik feleslegesen.(ha már van elég)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19) scarabaeus válasza #32839680 (#12) üzenetére


scarabaeus
őstag

(#12) morgyi: "A kánaán az lenne, ha bejönne egy olyan cellatípus (elvileg vannak fejlesztések erre) aki egyszerre nyújtja egy RAM késleltetését sebességét és élettartamát, azzal az egy plusszal hogy emellett háttértárként is működik, azaz nem kell dinamikusan frissíteni, és feszültség nélkül is megőrzi a tartalmát, ráadásul az SSD árán jönne."

Mostanában itt is volt szó ilyesmikről, két cikkben (árak most még lényegtelenek):
Belátható közeléségbe került a régóta fejlesztett csodamemória
"A működésre rátérve az NRAM egy nem felejtő, karbon nanocsövekből álló memória, amely elméletben végtelen mennyiségű írási ciklust garantál, miközben a sebessége a DRAM memóriákhoz mérhető."
A hozzászólásokban írogattunk a betöltögetést nélkülöző ráépíthető rendszerekről.

Másik cikk: Optane lesz a 3D XPoint memória hivatalos márkaneve
"A Micron és az Intel közös fejlesztése PCI Express csatolóba helyezhető SSD-ként, illetve DIMM formátumú szervermemóriaként is elérhető lesz, vagyis gyakorlatilag mindenhol bevetésre kerül."

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20) Namelesske válasza Popes (#18) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem a Debian egy fejhibás merevlemezre van telepítve(nem bírja az IO terhelést lassulás nélkül), és ZRAM-ot használok lapozófájlnak. 4 giga ramból csinált 6,9 Gb-ot, lemezhasználat nélkül. Nagyon szeretem. Nem tudom mire képes a Windows 10-ben, de itt az ideje elhagyni a háttértár felesleges használatát. Hasznos lehet még főleg az 512-es Windows Phone-ok miatt is. Ehhez az is kell hogy nagyon kevés CPU-t használjon, meg elég sokat tömörítsen. Gondolom ha lenne rá hardveres megoldás a jövőben még jobb lenne, akkor nem használna CPU-t. Ez szerintem killer fícsör.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21) cinkoxid válasza Romvr (#17) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Windows 10-ben már nem sír a windows, hogy nincs elég ram, hanem automatikusan felszabadít annyit, amennyi kell neki. Szintén tableten próbáltam ki, 15 nyitott ablakkal a chrome-ban.

(#22) Namelesske válasza cinkoxid (#21) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyik Windows se sír, hogy nincs elég szabad memória, ha van elég hely a meghajtón meg nincs lekorlátozva a lapozófájl. Nagyon durva memory leak vagy piti bug kell ahhoz hogy beszóljon hogy zárj be valamit. Nekem sose volt még ilyen gondom gyári beállításokkal.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#23) icp1970 válasza Polllen (#3) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen ,lehet az lesz belőle. :K

(#24) FLATRONW válasza JasL (#13) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha jól tudom, akkor androidon van valami hasonló megoldás.
Hogyha megnézed, hogy mennyi a szabad memória, akkor pl. azt mondja hogy 2 GB-ból 1 GB szabad.
Azonban hogyha rámész a tárolt folyamatokra, akkor azt is kimutatja, hogy ebbe az 1GB szabad memóriában valójában kb. 200 MB gyorsítótárazott adat benne van. Azonban hogyha hirtelen egy memóriaigényes programot elindítasz, akkor tényleg elérhető az 1GB, mert a rendszer azonnal törli a tárolt folyamatokat.

(#25) Namelesske válasza FLATRONW (#24) üzenetére


Namelesske
addikt

Compcache néven fut a funkció. Jan 30, 14 - zram is now part of the official Linux kernel tree and will be part of kernel 3.14 release. Finally!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#26) Kékes525 válasza #32839680 (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon egyetértek!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) AMD_ok válasza cinkoxid (#21) üzenetére


AMD_ok
őstag

ez sajnos nem igaz....nalam visitott, hogy valamit lojek ki, mert 98 % os a ram felhasznalas :Y Megette az osszest, es meg neki allt feljebb :D

(#28) hcl válasza #32839680 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A memória azért van, hogy az alkalmazások használják, nem pedig az OS :) Vagy a fene tudja, én nem annyira az OS-t használom, hanem a rajta futó programokat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) Kékes525 válasza hcl (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

A memória kiosztást az OS dönti el. Az a jó, ha minél több programot tart benne, de kilövi őket, ha nincs szükség rá. Fölösleges a lapozófájlba tenni a memória egy részét, ha van elég memória. A Windows ezt akkor is megteszi, ha 16GB a memóriám és 80%-a szabad. Ezért én a lapozófájl-t letiltottam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) camiIIus válasza #32839680 (#12) üzenetére


camiIIus
tag

OOM

[ Szerkesztve ]

(#31) vzozo


vzozo
senior tag

Hát ez elég gyengére sikeredett, mind a címadás, mind pedig a tartalom, konkrétan az igazságalapja eléggé konvergál a nullához. Fentebb páran már leírták a miérteket, erre nem fogom koptatni az ujjaimat.

Régebben ez egy szakmainak tűnő portál volt. Mi a baj, hogy ennyire kellenek a click bait cikkek?

(#32) jerry311 válasza Polllen (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bár nem a Windows, csak az Edge: 3 tab: gmail, facebook, bbc.co.uk = 2 685 MB RAM. És akkor ne mondjam, hogy pazarolja a RAM-ot? :U

[ Szerkesztve ]

(#33) anulu válasza jerry311 (#32) üzenetére


anulu
félisten

nem tudom, mi van nálad, de nálam 10 tabbal eszik 1,5-et... köztük az általad említett 3 is.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) jerry311 válasza anulu (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én sem tudom. Firefox 2 GB-ot közelítve lassul be használhatatlanra, de addigra legalább 5 ablak van nyitva összesen 100-120 tabbal.

(#35) #40553216 válasza Kékes525 (#29) üzenetére


#40553216
törölt tag

De az meg nem olyan nagyon jó, ha az OS maga foglalja el nagy részét.

(#36) hallador válasza Воланд (#6) üzenetére


hallador
addikt

Nyilván ez akkor lenne igaz, ha csak Te lennél az egyetlen "szakmai szűrő", csak éppen cikkek tömkelege jelent meg arról, hogy a Windows 10 updatek mennyi problémát jelentettek rengeteg usernél erről gondolom hallottál, biztosan az összes akinél problémákat jelentettek, azok a userek mind rosszul csináltak valamit... :)

A Microsoft mint születő griffmadár megrázta magát, mint aki semmiről nem tud, rosszabb esetben pedig a hardvergyártó volt a hibás...

(#11) woland_y2k

Mi több nem egy VMware környezetben láttam, hogy frissíteni akartak Win 7-et Windows 10-re, és már a telepítés sem indult el, mert kiírta, hogy a VGA nem felel meg a Windows 10 "Magas és Kifinomult" követelményeinek. Legfrissebb VMware tools-al, és dedikált VGA-val direct path pass rout-al...

Érdekes ugyanezen a VM-en grafikus munkát végeznek, a VM alatt 64 GB memória van, a komoly grafikus szoftverek futnak gond nélkül a Windows 10 nem... Ezek a véletlenek...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jó írás lett :R Valóban végre egy igazán jól használható rendszer a 7 óta :U

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38) Воланд válasza hallador (#36) üzenetére


Воланд
titán

ahogy cikkek tomkeleg jelent meg hibas xp, vista, win7, win8, win8.1 frissitesekrol. akkor sem ellenorizte senki a frissiteseket, mivel nem volt insider program? mert a cikk, pontosabban a forraskent megjelolt cikk ezt sugallja, ami nyilvanvaloan egy baromsag.

a vm-es tortenetednek meg semmi koze a 9-es hsz-ben felvetett problemahoz. a legujabb build egyelore csak fast ringen keresztul erheto el, nincs belole iso, igy nem lehet tiszta telepitest csinalni vele (akkor sem, ha az esd fajlbol keszitunk iso-t, mivel a benne levo kulcs blokkolt, nem fog vele menni az aktivalas). mielott kitalalnank, hogy akkor innentol az insider programhoz is kell frissitesi alap (ami eddig nem igy volt), varjuk meg, hogy a slow ring-el egyutt adnak-e ki iso-t es ha igen, akkor mik lesznek a telepites feltetelei.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) hallador válasza Воланд (#38) üzenetére


hallador
addikt

Win 7 -> Win 10 "Upgrade"-ről beszéltem, amihez elméletben, de gyakorlatban sem szükséges semmilyen ISO.

Ilyet nem mondtam, hogy nem volt Insider program, de ez megint ilyen Microsoftos dolog volt. Amit úgy megszokhattunk a Microsofttól.

Egyszer majd beáll a Windows 10 is, csak miért kell ezt eljátszani minden alkalommal, mikor Új Windows jelenik meg.

Ha az MS előállna hogy elrontottuk és bocs, akkor nem lenne találgatás, magas lóról tesz a userekre, lehet azért van ilyen fogadtatása ezeknek a dolgoknak.

Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) Воланд válasza hallador (#39) üzenetére


Воланд
titán

"Win 7 -> Win 10 "Upgrade"-ről beszéltem, amihez elméletben, de gyakorlatban sem szükséges semmilyen ISO."

az lehet, hogy te errol beszeltel, de ennek tovabbra sincs semmi koze az eredetileg felvetett problemahoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Namelesske válasza hcl (#28) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem az OS használja, a háttértár gyorsítótárazására használja a kihasználatlan memóriát a legtöbb modern OS, ahogy a Windows is. Ahogy szükség van több memóriára egyszerűen üresnek veszi, és felülírja így nem lassul.

(#29) Kékes525

"Fölösleges a lapozófájlba tenni a memória egy részét, ha van elég memória. A Windows ezt akkor is megteszi, ha 16GB a memóriám és 80%-a szabad. Ezért én a lapozófájl-t letiltottam."

Egyrészt igazad van, másrészt meg szvsz butaság teljesen kikapcsolni a lapozófájlt Windows alatt. Ezzel csak kevésbé lesz hatékony a memóriakezelés. Eléggé összetett a dolog, de itt van rá egy jó cikk.

A lényeg nagyjából annyi, hogy nem a memória kiterjesztésére használja a Windows a lapozófájlt, hanem a memóriakezelés optimalizálására. 16 GB memória estén is legalább 1 gigát hagynék a rendszerpartíción, több okból is.

1: Ha összefossa magát a rendszer legalább lesz debug információ
2: Ha valami miatt észrevétlenül eléred a memória limitet, nem mindegy hogy megkotlik a rendszer, vagy van időd reagálni.
3: Néhány program furán viselkedik ha nincs lapozófájl, esetleg hibaüzenet nélkül el sem indul, vagy össze vissza bezáródik, és nem is tudod hogy miért mert ki agyal ilyeneken hogy lapozófájl amikor összeomlik valami előjel nélkül.

Én mindenképp tartanék valami jelképest egy HDD-re akár ramdiskre eldugva, ha már hibainformációt nem is tudsz kiolvasni (az csak a rendszerpartíción tárolt megfelelő méretű fáj esetén lehetséges), de az alkalmazások átverésére már min-max 16MB is elég, hogy ne rinyáljanak.

Ezt csak úgy mondom, ha neked bevált akkor lelked rajta, ne piszkáld :R

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#42) FLATRONW válasza Namelesske (#41) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nálam pl. teljesen meghülyült a Windows indítása 16 GB memória mellett, hogyha ki volt kapcsolva a lapozófájl. Ezért én is beállítottam egy 16-256 MB tartományú lapozófájlt, azóta minden rendben van.

(#43) kurta9999 válasza FLATRONW (#42) üzenetére


kurta9999
tag

Nálam akkor szokott a baj lenni, ha kezd betelni a ram és nincs lapozófájl. Mert ugye nézz meg egy program forráskódot, nincs minden memória allokáció alatt ellenőrzés, hogy sikerült-e lefoglalni a memóriát. Ha nem, és jön a null pointer ellenőrzések nélkül akkor érdekes dolgok történnek.

(#44) hcl válasza Namelesske (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kihasználatlant ;)

@Kurta9999 : Nekem a Win8.1 a céges vason 4GB RAM mellett olyat művel swap nélkül, hogy random összedőlnek programok (érdekes módon az Outlook sosem, a Lync sosem, mindig a Firelfranc meg a Rawtherapee :D ) 8GB swap nélkül frankó, 6GB swap nélkül elfogadható. Ha be van nyomva a swap, folymatosan reszeli a winyót 4GB-al.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Namelesske válasza hcl (#44) üzenetére


Namelesske
addikt

Azt írtam nem? :D Vagy nem értem mire írod.

Nekem nem reszel, mert apránként tölti fel a lapozófájlt, ha tényleg kihajtom a gépet. Alapjáraton nagyon finoman bánik vele.Pár nap után felszabadítja a lefoglalt helyet, és valami 0.7 gigát állít be mindennapi használathoz. Legalábbis így tapasztaltam az újabb Windows-oknál. Nem használok már 7-et.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#46) hcl válasza Namelesske (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt írtad. Az a kérdés, hogy mennyi marad kihasználatlan. Az meg ugye függ attól is, hogy az OS maga mennyit foglal el, mert én meg azt írtam.

Nálunk a céges vasakat naponta érdemes újraindítani, mert a domain + szekuriti mellett 4GB-ban alig marad hely annak, amivel a melósok dolgoznak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) brd válasza hcl (#46) üzenetére


brd
nagyúr

+1. Sokkal jobban örülnék, ha a szokásos Microsoft minőségben készülő RAM tömörítés helyett az OS footprint csökkenne. Érdekes, az XP még megelégedett max. kb. fél GB-tal is. Ma már ott tart a Microsoft, hogy pl. 8GB-ból 6-ot sem lehet felhasználni valójában a programok futtatására. Példa: ugyanaz a VirtualBox verzió XP-n az én gépemen, az XP által használható 3.5GB-ból 3-at is a VirtualBox számára biztosítani tudott, ráadásul úgy, hogy ez a futó gépek RAM-ja volt és ugye a VirtualBox-nak is kell még némi extra RAM ezen felül, a Win7/8 használatával pedig 8GB-ól már 6-ot sem tud használni, egyszerűen nem kapja meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#48) #40553216 válasza Namelesske (#41) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ugyanazon gépen 4GB RAM-ból a Windows 7 rendszerre elhasznál 6-700 MB-ot, ezen felül van a cache és a többi; Debian Jessie meg elhasznál 200 MB-ot, és ezen felül van a cache és a többi. Akkor most, ugye, azért csak a Windows 7 mint OS, mint rendszer használ 3-3,5-szer annyit? Tehát ha (még alapesetben otthoni felhasználásnál is) a rendszer memóriafoglalásáról van szó, akkor erről a 3-3,5-szeres használatról, nem arról, hogy a programok használatához hogy osztja a memóriát.

(#49) Воланд


Воланд
titán

Windows 10: Memory Compression

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) zoli62 válasza Воланд (#11) üzenetére


zoli62
addikt

Egyelőre az az MS álláspontja, hogy Insider Program résztvevőinek nem biztosít tiszta telepítéshez letölthető médiát, illetve előírja, hogy kell lenni frissítési alapnak, tehát csak éles környezetben lehet próbálni, pedig mint tudjuk, az nem ajánlatos és célszerű. Nem lehet tudni, hogy ez a későbbiekben változni fog-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.