Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Ebben az én 20 ropis támogatásom is benne van (szokás szerint)!
Hajrá Wiki, nagyon szeretlek! :B

(#2) fricz19


fricz19
őstag

"Az oldalak teljes költségvetése 28,3 millió dollár 2012-ben"
az szép

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Engem is támogathatna valaki :D
Már a tizedével megelégednék. És nem csak egy évre, egy életre is :D

Amúgy tényleg szép dolog. Reklámok nélkül megoldani minden úgy ahogy ők teszik. Meg persze nem lehet egyszerű minden évben ezt az összeget kigazdálkodni, ráadásul úgy, hogy gondolom előre nem látnak sokmindent, miből lesz miből nem...

(#4) geezer


geezer
aktív tag

Mennyi volt a minimális összeg, amit egy ember adakozhatott?
Mert kábé egymillió adakozó, 20 milla USD, az átlag 20 dollár.
Szerintem az azért húzós pénz. Legalábbis Magyarországon, és a csóróbb országokban.

Mert ha viszont valóban havonta 470millióan (!) keresik fel az oldalt, és ennek csupán 1%-a (!) bedobna nem többet, mint 50 centet (nem a rapper! ;] ) egyszer az évben, akkor is összejönne átlag 28 millió USD. Úgy, hogy egy évben 50 centet még a rizstermesztő kínai paraszt is megengedhet magának.
Azt nem is feltételezve, hogy esetleg nem csak az 1% adakozna... az már szép pénz lenne.

De azért a 20 dodó az kemény.

Akárhogy is, gratulálok nekik!
Én leginkább a wiktionary japán részéért vagyok nagyon hálás! :R

(#5) daninet


daninet
veterán

Mi kerülhet 28 millióba évente? :Y

Csak elméleti síkon.
Egy bárki által szerkeszthető enciklopécia (nincs szerkesztő-->ingyen) nyílt forráskódú rendszeren (nincs költség).
Fizetnek a szerverekért és azok fenntartásáért évente.
Fizetnek mondjuk szerverenként egy rendszergazdát.
Van egy 5 fős programozó csapat aki az újításokat viszi a dologba, havi fizetéssel.
Mondjuk országonként két fizetett admin a többi önkéntes.
Adók, jogdíjak (bár utóbbi a nyílt licenszek miatt lehet nincs is)
Vezetők fizuja. :U

Mindenesetre csak így tovább, én is adományoztam, a fél diplomám nekik köszönhetem :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) bigz válasza daninet (#5) üzenetére


bigz
tag

Itt egy 2005-os bontas. Nem tudom, mekkora infrastrukturat igenyelt 6-7 eve az egesz rendszer, de feltetelezem, hogy a robbanasszeru forgalom novekedes a szolgaltatas jellegebol fakadoan naluk is megvolt. Valoszinuleg nem az emberi eroforras a legjelentosebb tetel, de azert rendesen akad foallasu melos es azon a teren is folyamatosan bovitenek.

I <3 Razer Mantis Control.

(#7) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Jó az a Wikipedia, és látom sokan hajlandók rá áldozni is!

essexboy

(#8) big-J


big-J
őstag

Nem tudok szívböl örülni nekik, minden picit is kényes témájú cikkük büzlik az elhallgatásoktól, pártoskodástól, és nyalástól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.