Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joecontra


joecontra
addikt

Jó részletes írás, neki is látok elolvasni, az átfutás után jónak ígérkezik. :K

Üdv,
J

(#2) djgeg válasza joecontra (#1) üzenetére


djgeg
őstag

:R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Nagyon szép leírás!
Engem már régóta érdekel a Wii U, de egyelőre ha tudok is venni konzolt az a sima Wii lesz, mivel HD televízióm nincs, és ha már van egy Nintendo DSi XL konzolom, nem akarok egy félig kézi konzolt is venni :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4) lapa


lapa
veterán

jól értem, hogy nem érted miért türelmetlenkednek, mikor elavult techet dobtak oda totál félkészen?

(#5) stargazerhu válasza lapa (#4) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

jól érted, de én sem értem az ő türelmes hozzáállását:) Ha szalámit akarok venni, nem biztos, hogy örülök, ha a disznót hozzák ki nekem, hogy belőle lesz...majd 2 év múlva :)

(#6) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Jó írás köszi.
Az online szolgáltatások bénasága felett nem lehet szemet hunyni, mert már a meglévő nagyon komoly konkurencia, magasra tette a lécet.
Zelda/Mario rajongók megveszik a konzolt.De a többiek :F
Ahogy írtad is, a casual játékosok átpártoltak más platformra - ide még a pc ingyenes online ill, steam-es inde játékokat is idesorolnám - na meg a Sony/MS online áruházak is tele vannak casual játékokkal.
Nem értem melyik célközönségnek készült a Wii U.Talán majd a tab használata megfogja az embereket?Úgy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7) djgeg válasza lapa (#4) üzenetére


djgeg
őstag

Ha elolvasnád!!! A Hardverre kitértem és szerintem is elavult...
És reális az is hogy ne 1 óra Updatel kezd a Wii U beüzemelését...
Mint írtam .
Látszik elolvastad xD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#8) djgeg válasza ProEvoFan (#6) üzenetére


djgeg
őstag

Kétséges hogy mi lesz a Wii U val... Én is vacillálok :)
Ezért intettem minden vásárolni akarót türelemre :) 1-2-3 hónap és kiderül azért.
Az online szolgáltatások elég jók!
Böngésző az eddigi legjobb amit valaha találkoztam konzolnál ( Igaz nem nehéz :))
(TV vezérlés és setopbox mi-léte meg még rádob egy lapáttal, kár hogy idehaza nem valószínű a megjelenése )

Csak minden sorjás... Kellet volna neki még egy kis idő de a Nintendo nem tudott várni és kiadta gyorsan

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#9) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a részletes beszámolót.

Viszont a pozitívumoknál rögtön első helyen az olcsóságot nagyon nem értem.
80-90k-ért ez minden, csak nem olcsó, még akkor is, ha csak most jelent meg.

Én amúgy eddig azt hittem, hogy a wii játékok támogatása úgy van megoldva, hogy régi lemez be, oszt játszol.
Akkor mégse, és ezt is bonyolították?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) djgeg válasza Zirowe (#9) üzenetére


djgeg
őstag

Szívesen :R
Régi Wii játékot nem próbáltam rajta. Elvileg támogatja azt amit említettél, de a meglévő profilt, mentést, tartalmakat és "updatet" nem tudod átvinni. Még...
Amúgy a mostani módszer(sd kártyás másolgatós) se bonyolult... csak nem működik. Valószínű hogy Updatre várós téma :/

Az árral kapcsolatban, Egy "új" konzolhoz képest nem drága, és amúgy a jelen teljesítményéhez mérten sem drága a Wii U. Nem a semmiért egyébként veszteségesen árulja a Nintendo. (Marketing+ egyéb költséget már nem fedezi az ára )

ui.: Egyébként az ára 1/3-át a GamePad teszi ki :/ :((

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11) lapa válasza djgeg (#7) üzenetére


lapa
veterán

elolvastam. azt írod a vezér is elnézést kér, te meg nem érted miért türelmetlenkednek.

(#12) HXY


HXY
addikt

Jó és részletes személyes bemutató. Szeressük az ilyet! :K

(#13) djgeg válasza lapa (#11) üzenetére


djgeg
őstag

18. jelent meg. 20.-ka körül már kapni is lehetett. 21-22-kén már mentek a tartalmak.
Igen ez alapján nem értem a frusztrációt :D
Azonban egyetértek a dobozból kivéve működnie kellet volna.
Én pl akkor sem anyázok ha egy új online játék megjelenik. Elkönyvelem, hogy nem vagy döcögősen fog indulni. Ilyen ez a "szakma":/

ui.: Amerikában minden darabot eladtak, illetve a világ többi részére még alig vagy egyáltalán nem ért még el.
Így a világ nagy része nem találkozik ezzel csak a korai madarak.

HXY: :R

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A Wii miatt nagyon mérges vagyok a Nintendora. Még 2007-ben ültem fel a hype trainre, azaz öt éve vagyok Wii tulajdonos. Ezalatt összesen szerintem egy (maximum két) hétnél nem ment többet a gép (nettó játékórákat számítva). Egyedül társaságban, modern társasjátékként állja meg a helyét, de ahhoz, hogy az ember néhány hetente vagy pár havonta egy estét szórakozzon a barátaival, túl drága. Party-n kívül: botrány. Igénytelen hulladék játékok százával, egy-két normális akadt csak a tengerben. Próbáltam szeretni én ezt a kis fehér konzolt, győzködtem magam egy darabig, hogy "nem is gáz a grafika, ha jó a játék", de a gáz grafika megmaradt, a játékok pedig csak nem akartak jobbak lenni. Totálisan ötlettelen, erőltetett, "tegyünkbelemozgásérzékelést-mer'-csak" gagyik. Rettenetes csalódás.

A beszámoló nagyon jó, köszi, ezek alapján a Wii U-val már nem fogok próbálkozni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15) Alchemist válasza bLaCkDoGoNe (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

egy (maximum két) hétnél nem ment többet a gép (nettó játékórákat számítva)

Csak pingpongra ennél jóval többet használtuk... az üsd-vágd-nemapád sportjátékokon kívül a stratégiai-hagyományos botkormányos-játékvezérlős játékok senkit nem érdekeltek... és ezért a grafika is közömbös volt. A lényeg a mozgásigény levezetése rossz időben... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) BiP


BiP
nagyúr

Jónak ígérkezik, mindjárt végigolvasom. Szerencsés vagy, hogy kipróbálhattad.
Pár helyesírási hiba így hirtelen: Mellyek, Motion controll

(#17) edward2


edward2
addikt

Wii U áráért kapsz 2 darab 16 Gigás Nexus 7et. Nem véletlenül ez lesz a jövő a gyerekeknek.

(#18) kovy79


kovy79
őstag

Hogy lehet így címlapra engedni egy írást?? Főleg, hogy a szerzőnek ennyi munkája van benne.
Egy általános iskolásnak is át lehetne küldeni, hogy nézze át kikerülés előtt!
Én az első oldal után be is zártam...
35 sorban ennyi és ilyen hiba!?

"És annak ellenére hogy..."
Nem kezdünk mondatot és-sel, valamint egy vessző kimaradt.

"...örömöt és szögezték őket a tv-ék elé..."
Inkább szegezték (nem feltétlenül!), valamint a "tv-ék" értelmetlen!

"PS3 és Xbox 360 hoz képest..."
Xbox 360-hoz

"...de még is elsöprő."
Mégis!!!

"Legalább is a konkurensekhez képest."
Legalábbis!!!

Vesszőhiba:
"...köszönhető volt annak hogy sok konzoljukat..."
"...hódította meg a fiatalok millióit és hozta vissza még az öreg motorosokat..."

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) pigmeus


pigmeus
tag

Nagyon tetszett az írás és jól körüljártad a témát, de nem nyerte el a tetszésemet a gép. Félkészen kihozni a mai világban egy ilyen gépet, nagy baklövés.

(#20) arty


arty
veterán

a rezisztív kijelző megdöbbentő így 2012-ben...

ahogyan a kevés ram (1gb? 7 évvel a konkurrencia 512je után?), ráadásul fele olyan lassú, mint pl. az xbox360-ban - ezt bizonyos multiplatform játékoknál már most is érezni (lásd eurogamer, Mass Effect 3 teszt), mi lesz később?

és mindez 90 ezerért?
szinte hihetetlen, hogy ez tényleg veszteséggel árulja a nintendo... kivétel, ha japánban gyártják, sokat kereső nem-rabszolgák :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) cucka


cucka
addikt

Jó lenne ez a gép, de ez a GameTab egy borzasztó rossz ötlet, a kontrollerek állatorvosi lova. Jól láthatóan az innovációs kényszer szülte, kár érte.

(#14) bLaCkDoGoNe
Semmi baj nincs a Wii-vel, egész egyszerűen nem az az eszköz, amire neked szükséged van/szerettél volna.

(#22) Zirowe válasza djgeg (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, akkor félreértettem kicsit, bocs, mobilról olvastam. :B

Az ár 1/3át teszi ki egy teljesen felesleges és mondjuk ki bátran, elavult eszköz, hiszen a mai világban rezisztív kijelző. :S

Részemről ez most nagyon felejtős, maradok a sima wiinél.

Amúgy ezt már a másik topicban is linkeltem:

Ja igen, még vmi: írod, hogy tök jó, hogy lehet a kis kijelzőn is játszani (bár akkor már inkább egy vita), ha esetleg nem akarjuk a tv-n játszani, vagy más mást szeretne nézni.
Most már ez se gond a 3d tv-kkel, mert lehet egyszerre két műsort nézni (megfelelően polarizált szemüvegekkel). ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) djgeg válasza arty (#20) üzenetére


djgeg
őstag

Alapból 2 gb ram... 1 gb game-nek. Konkurens 512-ből 256 marad a game-nek.

kovy79:
Tudod mit? Igazad van :R . Abban is ha ilyenen fent akadsz akkor nem kellet tovább olvasnod :)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#24) Zirowe válasza bLaCkDoGoNe (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Grafot leszámítva szerintem élmény fps-ezni egy zapperrel régi wii-n.

007 és cod nagyon adja, jobban élveztem, mint pc-n.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) djgeg válasza Zirowe (#22) üzenetére


djgeg
őstag

Szerintem is a Sony vonala jobb. Alapból kontroller és ha van egy Vita akkor meg azzal is tudod ugyan ezt, mint a Wii U-nál. Arról nem is beszélve hogy az MS továbbfejleszti a kamerát, amiben szerintem még több lehetőség van. :)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#26) Karambola


Karambola
csendes tag

Nagyon szeretne az N nyitni felé, de ahogy elnézem az első reagálásokat a dolgokra, ismét részben a Ninti-fanok, részben pedig a kazuár réteg kiszolgálása lesz a dolog sorsa. És sajnos a hardver az innovatív mivolta mellett sok pluszt nem mutat fel. Az én szememben pedig ez ma már kevés. Tagadhatatlan, akadtak nagyszerű pillanatai (Mario Kart, Super Mario Galaxy -k, Zeldák), de nem ezért lett annyira sikeres, amennyire. Hanem a nevetséges másolásvédelme miatt, amit szándékosan (!) hagyott a gyártó nyitva, illetve félig becsukva. Így nyerte meg a generáció konzolháborúját, ez nem is vitás. Persze most a sok Nintendo -s a véremet akarja, de megnyugodhatnak! Szeretem én is a céget (van 3DS -em is, és nemrég szereztem be ismét egy GC -t warezmentesen !), imádom Márióékat. De sem a Wii, sem a WiiU nem tudott megnyerni magának.

Unatkozó kötekedők KÍMÉLJENEK !!!

(#27) Viktoár válasza kovy79 (#18) üzenetére


Viktoár
addikt

Ennyire bántanak a helyesírási hibák? :U

Akkor legközelebb ügyelj arra hogy a kezdő idézőjel alsó helyzetű, a záró pedig felső helyzetű, és mindkettő tapad az idézőjelet követő, illetve megelőző szóhoz. („például”) Ez a helyes magyar formája. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28) djgeg válasza Karambola (#26) üzenetére


djgeg
őstag

A baj az hogy Nintendo "fan" ként megértelek :D. Szóval bőven van benne igazság, de azért a Wii ütött anno a motion kontrollal.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#29) bajron


bajron
csendes tag

Szal aki megveszi és nincs internetje az mit csinál???

(#30) djgeg válasza bajron (#29) üzenetére


djgeg
őstag

Felhasználói fiókot létre tudsz hozni. Csak azt azon fogod tudni használni.
Ha meg nincs neted akkor nem tudod frissíteni a Wii U-dat. Ami tartalmazná a netes appokat, de ha nincs neted amivel használnád akkor mi is a gond?:D

rep3at
:R

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#31) rep3at


rep3at
őstag

Érdekes és részletes cikk volt, köszi! :R

Forward thinking. كرر

(#32) kovy79 válasza Viktoár (#27) üzenetére


kovy79
őstag

Egy címlapos írásnál igen.
Nem vagyok elvakult nyelvtanb.zi, de egy lap, lapcsalád főoldalán ilyet nem lehet csinálni. Fórumban előfordulhat (persze a túlzásba vitt ott is zavar), az nem böki ki annyira az ember szemét.
A szöveg ráadásul elvileg átmegy nyelvtani ellenőrzésen. Én ennek a hiányára, hiányosságára utaltam.
Amennyiben valaki valamit csinál, úgy tegye azt rendesen, vagy sehogy.

Köszi az észrevételt, de a mai napig nem tudom a billentyű-kombinációját a kezdő idézőjelnek, a ctrl+c, ctrl+v nekem meg lassú. ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) steadywarp


steadywarp
tag

Ha csak nem kapok ingyen egyet ilyet én sosem veszek. Lüke a nintendo nagyon. Bele pakoltam volna a legkomolyabb hardwaret amivan aztán had szóljon ha komoly a cucc a sok répa retek meg mogyoró úgy is megveszi tökmind1 hogy mennyibe kerül.

itt nem érsz el!!!!! írj emailt steadywarp@gmail.com azt azonnal meg kapom :)

(#34) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A rezisztív kijelző elég nagy FAIL. De nem rossz a gép, bár én nem szívesen lóbálnék egy ekkora valamit kontrollerként, de ki kéne próbálni.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) djgeg válasza kovy79 (#32) üzenetére


djgeg
őstag

Egyébként a nyelvtani hibákban igazad volt :/
Kivéve egyet.
És-sel és egyéb kötőszavakkal lehet mondatot kezdeni :)
Az egy dolog hogy mit tanítanak az iskolában.
ÉS hogy mi szerepel a nyelvtani szabályaink közt.

Ha rákeresel találsz pár nyelvészkedő fórumot ahol taglalják ezt a témát.

Itt egy érdekes írás a témában.
Dr. habil Domonkosi Ágnes PhD, főiskolai tanár
[Nyelvi Babonák és Sztereotípiák]

ui.: Egyáltalán nem kötekedés, csak gondoltam érdekes.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#36) djgeg válasza kovy79 (#32) üzenetére


djgeg
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#37) Mister_X válasza djgeg (#35) üzenetére


Mister_X
nagyúr

El lehet kezdeni kötőszavakkal a mondatokat (és, de, stb.), ettől függetlenül nem illik, sugallja az író összeszedetlenségét. Alkothatnál azokból mondjuk egy-egy összetett mondatot és csókolom.

Korrektornak miért nem adtad a cikket?

Én már elterveztem, hogy veszek egy Wii U-t, valószínűleg februárban lesz esedékes, legkésőbb április. Addigra lesz game bőséggel, a visszafele kombatibilitás meg adott, tehát egy Skyward Sword és Monster Hunter 3 a minimum :) Ha most megvehetném a konzolt, Black Ops II-t és Zombie U-t vennék.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) steadywarp válasza djgeg (#35) üzenetére


steadywarp
tag

És èn ezt nem tudtam thx :)

itt nem érsz el!!!!! írj emailt steadywarp@gmail.com azt azonnal meg kapom :)

(#39) Zirowe válasza djgeg (#35) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mellyek gyerekek és felnőztek
Melyek gyerekek és felnőttek ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40) djgeg válasza Zirowe (#39) üzenetére


djgeg
őstag

Egyre több hibát teszek bele, nem hogy javítok rajta :U (Auto koorektor -.-)
Ideje lefeküdnöm. :B

"Mister_X":
Ismét működik a korrektúrázás a Logouton a címlapos cikkek javítására

Működése: automatikusan intézzük és értesítünk róla!
:F

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#41) Mister_X válasza djgeg (#40) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Innen választasz egy szimpatikus korrektort és írsz neki egy pm-et, hogy segítsen kigyomlálni a cikkedet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) djgeg válasza Mister_X (#41) üzenetére


djgeg
őstag

:R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#43) #24334592


#24334592
törölt tag

jofele cikket irtal! :R

kicsit meg is lepodtem, hogy megis mellette vagy.Az egyik cikknel a forumban bizony huzgaltad lefele.Parora jatek igy meggyozott? ;]

A nyelvtannacik olvastak mar a Viragot Algernon-nak c. orokbecsut?Inkabb ne tegyek, mert meg fajna :)

En meg mindig hezitalok.Annyira bejott a wii es annyira mas a wii (dont like) u...

Akik irtak, h megvettek de nem is jatszottak vele.Probaltak mar egy Marty Party 8-9et esetleg?Egy 10-15 koros tarsasjatek 4esben 1-2 orat lazan elvisz az ember eletebol, mikozben drukkol es jatszik egymassal es egymas ellen (75 minijatekon at) minden kor vegen...

Szoval, azert, mert nem jatszottatok meg jo jatekkal wii-n, nem a wii a hibas :U

[ Szerkesztve ]

(#44) djgeg válasza #24334592 (#43) üzenetére


djgeg
őstag

Köszi.
Pár óra, meg egy hétvége :)
Amit említettem is a hardverrel nem vagyok megelégedve :/
Próbáltam objektíven hozzáállni. Eltekinteni attól, hogy szeretem a Nintendo-t. Meg attól, hogy előítéletem volt a Wii U-val szemben :)
Sajnos annyira nem győzött meg, hogy fussak a boltba érte :/

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#45) #24334592 válasza djgeg (#44) üzenetére


#24334592
törölt tag

engem sem...pedig nintendon nottem fel...

NES, SNES, N64, Wii--> egy fel eletet lejatszottam veluk :)

de ez a kijelzos tegla annyira nem vonz...annyira mas mint a wii szellemisege.

Egy mario party ele lerakok 4 embert, berakok egy szep palyat es elvannak 2-3 ora rohogessel tarkitott mokaval...Itt nem tudok elkepzelni ilyen tarsas mokat.

Sosem felejtem el, mikor karacsonyra lett veve ex-em csaladjanak egy wii es a sport resort elethu pingpongjaval jatszva egymason rohogtunk, h ki mennyire nem tud jatszani :D

na most, ezek azok a dolgok amiket en nem latok meg a U-ban.

(#46) Mister_X válasza #24334592 (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Be tudod őket dobni ide is Mario Partyzni, a Wiit meg el is adhatod mellette ;]
Nekem az a legszimpatikusabb része, hogy a GameTab tud elsődleges megjelenítő lenni és nem kell félbehagynom a játékot, mert anyám valami hülye sorozatot akar nézni...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) kovsol


kovsol
titán

GameTab miatt nálam már eleve kiesik. Egy xbox gamepad szerű irányítókarnak sokkal jobban örültem volna, vagy legalább adhattak volna mellé egy olyat is. Eleve nem tetszik az, hogy ott ülök egy nagy tv előtt és közben nézegetni kell a kezemben egy kisebb kijelzőt is. Tegyük fel játszok az aktuális dirt vagy más autós játék részével és közben egy fél kilós téglát szorongassak ? Van rajta egyáltalán analóg "ravasz"?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48) TomBennet


TomBennet
tag

Amíg nincs U-s Zelda, Metroid és Mario Galaxy, addig nem kell ilyen. Viszont ezek mindent ki fognak hozni a gépből amit tud, a nintendo saját játékaiban még nem csalódtam.

A Tab ne zavarjon meg senkit, az egy személyes HC game-hez kell, a Wiimote marad a party játékokhoz, hiszen tökéletes eszköz!

[ Szerkesztve ]

(#49) khron78 válasza kovsol (#47) üzenetére


khron78
őstag

Lehet hozzá venni sima Pro kontrollert.

[ Szerkesztve ]

(#50) ldave válasza kovsol (#47) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy a neve GamePad és van rajta minden jó, amit elvár egy játékos. Van hozzá egy X360-szerű kontroller is, ZombieU Premium csomag mellé ha minden igaz, akkor az is jár.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.