Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Remélem az új suse-ban is legalább olyan téma lesz mint a mostani, az alap kdes fehér témák nem jönnek be.

(#2) wetomi válasza ivana (#1) üzenetére


wetomi
aktív tag

A SUSE zöldje kezdettől fogva nagyon tetszik, szerintem nagyon jól eltalálják a szürke-zöld párosításokat.
Most az 5-ös KDE még elég világos nekem, de még az elején vagyunk a történetnek.

(#3) k.kristof


k.kristof
őstag

A fordítás néhol még hiányos, de ez természetesnek vehető, elkészül idővel.

Nagyon jó cikk volt, örülök, hogy rátaláltam. Már csak azért is, mert én vagyok a KDE magyar fordítócsapatának vezetője, és az elmúlt két hétben pont a KF5 fordításán ügyködtem, úgyhogy megosztok pár dolgot (kérdezni szabad):

Ha a disztribúciókba még nem is került be, de a KDE verziókezelőjében, a KF5 fejlesztői ágában szinte teljes a felhasználói felület magyar fordítása, a korábbi 24. helyről sikerült feltornázni a 12. helyre magunkat. A maradékból elsőként a kdepim fordítását szeretném elkészíteni, aztán a maradékot, hogy elérjük a mágikus 0 lefordítatlan üzenetet.

Ha esetleg hibát (valami nincs lefordítva, nem jól van lefordítva, stb), akkor az Openscope hibabejelentőjében tudjátok jelezni, én pedig javítom, amint tudom.

Statisztikák:

KDE4 stabil ág | KDE4 fejlesztői ág | KF5 stabil ág | KF5 fejlesztői ág

(#4) k.kristof válasza k.kristof (#3) üzenetére


k.kristof
őstag

Lejárt a szerkesztési idő, úgyhogy új hozzászólásba kell írnom a kiegészítést. A KDE Frameworks és a Plasma 5 külön-külön kiadási rendszer szerint jelenik meg, előbbiből szeptember 11-én, vagyis holnapután érkezik az 5.2-es verzió, a Plasma 5.0.2 pedig egy hét múlva, szeptember 16-án. Ezekkel többek között megérkeznek a frissített fordítások, a fentebb linkelt statisztikákból láthatjátok, hogy nagy ugrás lesz :)

(#5) wetomi válasza k.kristof (#4) üzenetére


wetomi
aktív tag

Köszönöm az információt és még inkább köszönöm a munkádat! Az elmúlt években a KDE magyar nyelvi csomagjára egy szavam sem lehetett, szerintem tökéletes.

Várom a frissítést, kíváncsi vagyok miben fog javulni a kiadás, van néhány apróság, ahol még csiszolni kell a részleteket, de szerintem ilyen állapotban ez teljesen elfogadható. Bár élni is alig van időm, de igyekszek majd figyelni a hibajelentésekre is, hátha tudok valamivel segíteni.

(ulysses-ként ismerős vagy a HUP-ról, mármint az ottani KDE-s megjegyzéseid, hacsak nem keverlek valakivel)

[ Szerkesztve ]

(#6) k.kristof válasza wetomi (#5) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem tévedsz, én vagyok az :) A Kubuntu 14.10 Beta 1-nél készült Plasma 5 telepítőt akartam kipróbálni először virtuális gépen, de nem is indult el, utána egy 14.04-en telepítettem a Project Neon PPA-ból, az meg folyton összeomlott.

Nem tudom, hogy fog bekerülni oda, úgyhogy majd egy-két hét múlva nézek rá, addig szinten tartom a fordítást.

(#7) k.kristof


k.kristof
őstag

A napokban csendben megjelent a KDE Frameworks 5.2, a két extragear modult nem nézve közel 100%-os fordítással. Bejelentés egyelőre nincs, a Project Neon 5 tároló napi csomagjai már abból készülnek, de nem vettem észre különösebb változást a fordításban. Utánanézek, hogy lehetne tesztelni a fordítást, szeretném működés közben is látni a KF5-öt, magyarul.

(#8) wetomi válasza k.kristof (#7) üzenetére


wetomi
aktív tag

Frissítés után egyelőre csak annyi tűnt fel, hogy gyorsabb, gördülékenyebben működik a rendszer. Ezelőtt érezhetően lassabb volt. A fordítást átpörgetni több idő lesz, amiből pillanatnyilag nincsen sok. Ettől függetlenül jó jel, a gyorsulás, csak maradjon is így.

(#9) k.kristof válasza wetomi (#8) üzenetére


k.kristof
őstag

Közben lett bejelentés is, most nyaggatom az embereket IRC-n, hogy tegyék ki a fordítást, utána pedig beküldöm HUP-ra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.