Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ennyiért nem rossz vétel, aláírom :)

A vas jó, habár már 6582-vel jobb lenne a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) apeelme


apeelme
addikt

"A lelke rajta a MédiaTek-nek, hogy ezt nem integrálja a megoldásaiba..." - Integrálta, csak alapból nehéz megtalálni. Menj a Beállítások - Helyhozzáférés menüpontba és a GPS-műholdak kapcsoló helyett magára a szövegre tapizz!

A YGPS-es "varázslás" pedig teljesen felesleges.

Egyébként fogadd gratulációmat, nagyon profin kivitelezett tesztet raktál össze. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) apeelme válasza apeelme (#2) üzenetére


apeelme
addikt

Annyit muszáj még a GPS-es bűvészkedésed nyomán megemlíteni, hogy a második fele egy teljesen felesleges művelet...az első feléhez pedig a MobiluncleTools-on keresztül elért (anélkül is elérhető) EngineerMode használata KIZÁRÓLAG szakavatott, és vakmerő usereknek ajánlott! Rengeteg olyan menüpont van benne amivel egyetlen rossz mozdulattal a készülék végérvényesen károsodhat!

(#4) Pferi


Pferi
senior tag

Az MX player az èn Talkomon gyárilag fel van telepítve.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#5) balint18


balint18
csendes tag

Lehet nem AMOLED, de az IPS is van olyan jó, szvsz. Az LG L7II-ben is az van, és fényes nappal is (igaz csutka fényerőn) szép képe van :)

(#6) gabe_


gabe_
őstag

Remek írás, gratula.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7) rep3at


rep3at
őstag

Jó kis készülék, elfogadnám. Talán nemsokára..

Forward thinking. كرر

(#8) tolvaj!


tolvaj!
őstag

jó cikk gratula, és a real racing 3 gördülékenyen fut a SOC-on, hidd el. ( vowney v5 ön nyomom és már 42% nál járok a kijátszásban.)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a tesztet! Egy-két apró észrevételem lenne. Szerintem az MTK GPU egyáltalán nem marad le az RK3188 mögött. Sőt. Az a Mali400MP4 sem egy mai darab, elég elavult GPU. Főleg 3D teljesítményben. Tapasztalom.
A Concorde 5700 lehet, hogy egy tízessel drágább, de két, szerintem fontos érv ezt némileg ellensúlyozza. Az egyik, hogy abban 8GB -os a belső tár, a másik, hogy a CC -nél a root nem garanciavesztő beavatkozás.

(#10) kelzsoca válasza #79335424 (#9) üzenetére


kelzsoca
félisten

a másik, hogy a CC -nél a root nem garanciavesztő beavatkozás.

A WayteQ-nél sem garanciavesztő, illetve az egyedi szoftverek használata sem. :)

ui: a készülék eleve prerooted

https://vertigostore.eu

(#11) #79335424 válasza kelzsoca (#10) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, ezt jó tudni! Sztem fontos érv. Legalábbis nálam számít, mert sok, általam kedvelt alkalmazás igényel root jogosultságot, viszont nem szívesen kockáztatnám emiatt a garit. Főleg egy kínai telón, ha már kifizetem a hivatalos beszerzésből adódó, magasabb árat.

(#12) kelzsoca válasza #79335424 (#11) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, akinek szüksége van rá az gond nélkül tudja is használni.

https://vertigostore.eu

(#13) apeelme válasza #79335424 (#9) üzenetére


apeelme
addikt

"hogy abban 8GB -os a belső tár" - már akinek az jutott...és nem a 4GB-os modell...egyébként hamarosan lesz hozzá (Talk5H) egy módosított partíciókiosztás amivel a felesleges belsőSD megszűnik, és annak tárhelye hozzáadódik a belső memóriához (data), így lesz egy 2,8GB-os belső tárhelyed appoknak. Ez nem akkora különbség a 8GB-ossal szemben hogy ~10e pluszt megérne, bár azt nem értem hogy miért nem a sokkal nagyobb akkut hoztad fel? Tán nem hozza vele az elvártakat? A root-ról pedig a kolléga nyilatkozott...a készülék eleve prerooted.

És említsük meg hogy a ConCorde hányingerig ismételt Samu külsője unalmas...Talk5H legalább egyedi külsővel rendelkezik...

Nah peace! :R ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Nagyon profi lett a teszt. :R

Jó "kis" készülék ez, bizonyára sokan rákattannak majd a duál sim támogatás és/vagy a hatalmas kijelző miatt.

"nincs rá lezsóidő"

(#15) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Minél töbet olvasok róla annál jobban tetszik ez a telefon! :D
Egyébként nagyon jó lett a teszt! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) tjb007 válasza #79335424 (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valóban nem mai gyerek már a Mali-400 sem (szerencsére már nagyon nem is fogunk vele találkozni), de hidd el, hogy teljesítményben lemarad mögötte az SGX544.

(#17) Nigér


Nigér
őstag

Bár engem perpill nem érint mert nemrég cseréltem le a telómat, de élvezettel és érdeklődéssel olvastam végig a tesztedet.
Gratula hozzá! :)

(#18) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Merész váltás egy SGS III ról szerintem, de ettől függetlenül köszi a tesztet, nekem is ilyen lesz majd... Kelzsoca féle MIUI val! Köszi Mester a ROMOT!!!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#19) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi a tesztet :R ,gratulálok hozzá! :)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#20) kelzsoca válasza tom956ster (#18) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az S3-ról váltáson én is meglepődtem, azért mégis csak egy A brand 2 éves csúcsmodelléről beszélhetünk, viszont ahhoz képest a legtöbb esetben szépen helyt áll a készülék, mivel nekem is adott ez a páros, így az összehasonlítás részemről is megtörtént, és a fentiekkel egyet kell értenem, egy biztos kamerában alulmarad a TALK 5H az S3-hoz képest, de ez várható is volt.

MIUI-val viszont jelentősen javul a képek minősége egyébként, ha már szóba került, de egy normálisabb külső kamera kezelő alkalmazás is sokkal jobb, mint a stock megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#21) Magnat válasza tom956ster (#18) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

tényleg jó lett a teszt! Végig azt vártam, h hol sikerült elqrni a Wayteqnek, de el kell ismernem, h sehol. Ennyi pénzért ez egy teljesen vállalható és jól használható készüléknek tűnik. Mondjuk az nem világos, h a kínaiak (általában) miért nem tesznek inkább egy 5mp-es de jobb minőségű kamerát a 8-13Mp-es szutykok helyett ... de ezzel együtt lehet élni szvsz, főleg ennyiért. Mondjuk egy sötétben közelről lőtt képre kíváncsi lettem volna ahol még van hatása a vakunak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22) kelzsoca válasza Magnat (#21) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk egy sötétben közelről lőtt képre kíváncsi lettem volna ahol még van hatása a vakunak.

Ezt a képet a napokban pont ezért készítettem vele.

https://vertigostore.eu

(#23) Magnat válasza kelzsoca (#22) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi! Nem mondom, h nem láttam még jobbat, de egyáltalán nem vészes.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Tök jól néz ki! :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#25) ncsicso


ncsicso
tag

Hát, nem tudom... Nekem SGSIII van gyári 4.3-mal. Lassacskán leszoktam róla, hogy nagy erőforrás-igényes játékokat futtassak. Viszont belebotlottam nemrég a Dungeon Hunter 4-be, azzal elszórakoztam egy darabig. Közben megjött a fiam telefonja Kínából, egy THL W11 KingKong. Lényeges specifikációi: MTK6589T (1,5 GHz) 2Gb/32Gb illetve 5" Full HD IPS kijelző. Felraktam arra is a DH4-et, gondoltam, jót küzdünk együtt. Az SGSIII médium grafikán gyakorlatilag akadásmentesen futott, a THL (tudom, más felbontás) meg már low-on elhasalt, szaggatott, úgyhogy nem is lett semmi a játszadozásból. A FHD kijelzőhöz az MTK6589 szerintem kevés, még a T változat is.
Az amúgy a telefonjára eléggé "hisztis" fiam rendszeresen jön azzal hogy ez így, az úgy, ez se tetszik, meg az se. Apróságok, halványkék folt a kijelzőn (eltűnt), lassú közelségérzékelő szenzor, ilyenekkel jön, bár azt mondja, alapvetően elégedett a kínai tepsivel. (Előtte SGS volt neki.) Szóval lehet, hogy nekem nem lenne vele semmi bajom, de ha sasszemmel nézzük, azért az A kategóriás telók meg az "A" kategóriás kínai telók között van némi minőségi különbség. (Amennyire én tudom, a THL a kínaiak között elég jó márka.)

Apropó, Dungeon Hunter 4: Nevermore Gameloft!

ha véleményed van, ellenséged is van

(#26) anti22


anti22
tag

Én szombaton vettem egy ilyen telefont. Nagyon kétkedő voltam hogy milyen a kijelző minősége. Mert az eddig latott kinai csodak auchanban elegge kiabranditottak. Eddig galaxy s2 volt es s3 majd egy evig. Szerettem a szep kijelzoje miatt de idegesitett hogy gyorsan lemerul es sokszor laggol a menuje. Eladtam a francba es vettem egy ilyet. Nem bantam meg. Kijelzoje csodalatos.320 ppi pixelsuruseg ugyan az mint s3 ban. A szinei szepek. Majdnem mint a samue. Menuje roccenes nelkul reagal mindenre. Ram kezeles szuper. Aksi szuper.

Üdv:Anti

(#27) anti22


anti22
tag

Sajnos a kamera es a led villano nagyon vacak de akinek nem profi fotozasra kel a tepsi annak megeri a kompromisszum. Note2 akartam az s 3 helyett a kijelzo meret miatt de egy percig se banom h ezt vettem 50000 ert es nem samut 100 000ert. Annyival nem er tobbet. Csak hat ki kel fizetni a sok reklamkoltseget is valakinek amit a samu belefektet. Ez legalabb egy egyedi kinezetű szuper telefon. Munkahelyen mar sokan erdeklodtek h mi ez a kezemben XD Bizony a legtobb muglinak tucat telefonja van.

Üdv:Anti

(#28) anti22


anti22
tag

Remelem azert a wayteq ad ki android 4.3 vagy 4.4 et erre a telora mert akkor best buy ez a telefon ha lesz tamogatas ra hivatalosan.

Üdv:Anti

(#29) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Az egyetlen gondom vele, hogy bazinagy, de lehet, hogy meg kell vele barátkoznom... már így is napok óta rajtam van az érzés, hogy akkor most irány a speedshop és rögtön veszek egyet. :D

Xperia x10 mini pro után elég komoly méretbeli váltás lenne :DD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30) dehogyisnem


dehogyisnem
tag

Uraim!
Mi a szösz lehet ez?
"a megadott régi pin2 hibás Verzió: 1.0" bent figyel az appok között. (TALK 5H)
Köszi

(#31) anti22 válasza kiskaktusz (#29) üzenetére


anti22
tag

Extreme digitalban vedd. Ott a leg occob a pici sarga mobil XD 49900 juan vagyis forint XD Amugy en imadom h ekkora ez a telefon. Netezni videozni meg mindenre szuper ekkora feluletet tapizni. En par ora alatt megszoktam a meretet az S3 hoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#32) kiskaktusz válasza anti22 (#31) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az extreme digital elmehet jó messzire, ott egy fillért sem hagyok többet. :N Egyébként a speedshopban is 50, az aquában meg 48, de nem vagyok fillérjános, jó nekem a speedshop is 50-ért, ott legalább van hozzá kihajthatós tok is valami 2-3 rongyért.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#33) anti22 válasza kiskaktusz (#32) üzenetére


anti22
tag

Nekem meg nem volt sose gondom veluk. De lehet hogy csak Kecskemeten ilyenek. Am naluk is kapni 3000ert kihajtos tokot. Ajanlotta is melle a foszer de nem kel. Eddig minden tok par nap utan fiokba kerult nalam. Nem szeretem.

Üdv:Anti

(#34) anti22


anti22
tag

Am mas forumokon azt olvastam h egyes darabokat lefagyasig meghulyit a tokban lebo magnes vagy mi amit erzekel ki be csukaskor a telo

Üdv:Anti

(#35) kiskaktusz válasza anti22 (#33) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én sem szeretek tokot használni a telefonjaimhoz, de ahogy olvastad feljebb, x10 mini pro-m van, szeretem a kicsi telefonokat, ez az 5,5"-os cucc nálam egy használható minitabletként fog funkcionálni és a mostani telóm leváltom egy egyszerű párezres nokiára. :) Tele van a tököm, hogy állandóan enerdzsi para van a telefonon és nem érhetnek el adott esetben ami az én munkahelyemen kifejezetten gáz (7/24 el kell tudniuk érni). A tab (minitab :D ) meg nem para, ha lemerül...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36) air válasza anti22 (#28) üzenetére


air
nagyúr

Nem (csak) a Wayteq-en múlik a frissítés, hanem a SoC gyártóján (is). A másik fórumban azt az infót mondták a szakértők, hogy nem lesz frissítés. :((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszett a teszt, koszi! :R

Erdekes keszulek... de alapvetoen meg mindig fazom ettol az MTK dologtol. (Meg az RK-tol is. Rossz emlekeim vannak.) Ezert az arert elgondolkodtato, plane, hogy sajnalok 1x0 ezret egy Nexus-ra, olvasva annak az uzemidejet. (Annal is inkabb elgondolkodtato az 50, hogy kinabol rendelve nem biztos, hogy megall 40-ben egy hasonlo tudasu ketyere.) Mondjuk uzemidoben meg a Lenovo csodabigyo lenne a nyero.

Hat, egyre bonyolultabb telefont venni! Veszek harmat, es akkor ha az egyik lemerul, felkapom a masikat... :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38) csongi


csongi
veterán

Jó írás lett, Gratula!! Bár egy kicsit Samsung osszehasonlitasos érzésem volt.
GPS: toltsd le az epo fajlt es láss csodát, nem kell gepeszkedni, az androidba beallithato. :)

(#39) bagkri01


bagkri01
őstag

Döntöttem, most adtam le a rendelést a edigitalnál. Ha megérkezik ez és majd valamikor a honor 3c L döntök a kettő közül, de ez a telefon annyira érdekel, hogy nem bírom kihagyni. Esetleg még egy összehasonlító tesztet összedobok, aztán valamelyiket eladom. Természetesen a használhatóbb darab marad nálam. Addig is gyűjtöm az infókat a fórumról.

A teszt jó lett, piszkosul tetszik a cikkíró stílusa, összeszedett, mint egy MA-s teszt (tehát benne van minden technikai részről), de van benne valami lazaság. Grat hozzá.

ui.: most nézem, hogy van debrecenben raktáron (kb 45 km-re lakom), ha jó az extreme logisztikája akkor még a héten megkaphatom.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#40) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszi a tesztet, nagyon jó volt olvasni! :R
Kellemesen csalódtam most a Wayteq-ben, csak ez a méret már nagyon sok nekem! :C
Apropó, milyen a rezgés ereje?

(#41) atike


atike
nagyúr

Jó írás, jó teló még mindig... :R

A kontra részhez csak annyit, hogy szerintem a MindigTV program nagyon is jó... :) A gyenge fényképezőgép meg nem feltétlenül kontra, mivel alig van olyan androidos telefon amin jó lenne... :DDD Alkalmazás hiány? Szintén nem érzem vészesnek, ami kell, felrakod... :)

(#42) Simi87


Simi87
senior tag

a Nokiád tetszik. :D

(#43) anti22 válasza NoMagix (#40) üzenetére


anti22
tag

Atlagosan rezeg. Azert nem egy beton vibrator de nem is csak zummog de nem erezni.

Üdv:Anti

(#44) NoMagix válasza anti22 (#43) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm a választ! :R

(#45) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Most készülök venni egy ilyen telefont , az lenne a kérdésem hogy ha sd kártyával bövitem akkor a programokat tudom oda rakni ? Root van hozzá ? Belső tárhely cserét fel lehet cserélni ? Köszi a válszt elöre is !!

(#46) kelzsoca válasza memoril (#45) üzenetére


kelzsoca
félisten

Minden van, és bármi megoldható. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#47) memoril válasza kelzsoca (#46) üzenetére


memoril
aktív tag

Köszönöm a választ ! Örülök neki hogy te válaszoltál !!!! Van egy WayteQ xTAB-79qci tabom és a te programod miatt vettem meg ami nagyon nagy segítség ! Ha megjött a teló akkor irok ide neked és jó lenne ha egy hasonló progit tudnál csinálni !!!

(#48) air válasza memoril (#47) üzenetére


air
nagyúr

Már van! :D
Igaz még csak a recovery cserét tudja, de biztosan benne lesz a többi fícsör is.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#49) kelzsoca válasza memoril (#47) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, a telefonhoz is készülni fog hasonló alkalmazás mint a 79tweaks. :)

(#48) air

Az még csak a recovery cseréhez van.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#50) memoril válasza kelzsoca (#49) üzenetére


memoril
aktív tag

Elöre is nagy köszönet mert a 79tw az nagyon ott van !! Minenkép jelezd ha meg nav a progi és már töltöm is !! Egy kérés a Framaroot programmal lehet rootolni a telefont ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.