Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Hát, a reklámfilm kissé csöpögősre sikeredett, de a termék attól még lehet jó.
Régóta gondolkodok egy tábla beszerzésén én is.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) vond


vond
MODERÁTOR

Huhhh, ez a reklámfilm tényleg durva volt... :D
Azt hittem, a végére már ágyba is bújnak, hogy másra is használhassák a stylus-t... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3) fattyu


fattyu
veterán

nagyon broáf a reklám. Hol a hányós szmájli?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4) vond válasza fattyu (#3) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez jó lesz?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5) cimabue


cimabue
tag

A reklám tényleg puncimelengető, ettől függetlenül még mindig a wacom táblái a legjobbak.

(#6) stranger28 válasza cimabue (#5) üzenetére


stranger28
addikt

Így van. :K

(#7) raper


raper
senior tag

Jó kis tábla. :)

(#8) lujó55


lujó55
őstag

környezetszennyezés. ahhoz túl drága, hogy a gyerek játszon vele.

(#9) copass


copass
veterán

szirupos,de ettől még piszok olcsó és ugye ez egy wacom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt hiszem lélekben most vettem egy ilyet :) Nem vagyok grafikus, de már régóta érdekelne hasonló, sokkal jobb mint egeret használni még hobbi szinten is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Én vettem Wacom táblát.
Nagyon precíz, jól használható cucc annak ellenére, hogy nem volt drága.

Csak azt kell megszokni, hogy rajzolásnál nem a kezedet nézed (ismerős mozdulatnál máshova figyelsz, ez ugye egérnél nem jön elő, mert ott a monitorbambulást szoktuk meg), illetve, hogy a tábla felülete a monitoron látható teljes kép (vagyis a tábla bal alsó sarkára pöccintve a Start menü ugrik elő, a jobb fölsővel meg bezárod az ablakot...).

Elsőre tutira mindenki előadja az "arrébb teszem a stylust, mintha rövid lenne az egér madzagja" effektust.

Megszokás után viszont sokkal pontosabban lehet vele rajzolni, mint egérrel...
Nagyon megérte, ajánlom mindenkinek, aki még bizonytalan a vásárlást illetően.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#12) stranger28 válasza nvyktor (#11) üzenetére


stranger28
addikt

Be lehet állítani egér módba is. :K

(#13) nvyktor válasza stranger28 (#12) üzenetére


nvyktor
aktív tag

háát őőő...

Akkor lehet, hogy csak én nem találtam meg...
Mondjuk sokat nem is kerestem... :D

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#14) Phvhun


Phvhun
őstag

Van egy eladó A4-es méretű vacom intuos tabletem, ha érdekel valakit.
Nem sokkal drágább mint egy ilyen, de nem árt, ha közel azonos méretű az aktív felület, mint a monitor. Könnyebb hozzászokni úgy, és pontosabb is.

(#15) stranger28 válasza nvyktor (#13) üzenetére


stranger28
addikt

Preferences -> Tracking Mode -> Mouse Mode és még utána is tudod állítgatni valamennyire.

(#16) merkucyo válasza waithEard (#1) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Egyszerűen csak nem érted , h egy digitalizáló tábla milyen romantikus :DDD

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#17) ViZion


ViZion
félisten

Muahaha... a reklámfilm eléggé kontraproduktív... ;]
Árban ez miért jó? Azt tudjuk, h ez kb. 18-20 k itthon, és a Pen & Touch is ennyi kb... :U
Vagy vmit benéztem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) blueMerle


blueMerle
veterán

Miután évekig tökéletesítettem ilyen táblákon a tudásom, egész odáig fejlődtem hogy teteválómesterré válltam, itt egy fő művem, íme:

Najó :DDD Hülyeséget félretéve, rafikusként már elfogyasztottam 2 wacom táblát is, de nagyon elégedett vagyok a márkával és a termékeivel. Ez ennyiért tényleg ajándék, mert ez nem valami Genius vagy Trust szintű vacak

(#19) fuze


fuze
őstag

Nekem egy Bamboom van A6-os. Felületkoptatásra photoshopban jó, viszont rajzolni kissé körülményes. Ez ha jól látom nagyobb azért. A5?

adms.hu | UI Designer

(#20) Syrkan


Syrkan
csendes tag

Jó, hogy kijött a post. Jó, hogy utánanéztem. Jó, hogy teljes generációváltás ment végbe bamboo és intuos fronzon. Jó, hogy iszonyatok lettek és jó hogy az árak is jók lettek.

na szal szerintem árérték arányban még nagyobbat dobbantottak az eddigieknél. Pl. belépőszintű S-es Intuos (bár nem vizsgáltam át tüzetesen), de tán egy 10essel drágább a mostaninál, ami itthon kapható (cirka 65-70 huf), de az aktiv területet meg kétésfélszerezték (?!), multiodanyúlós mindegyik, wifi mindegyiknél, és ezek ált. bambookra is jellemző, amelyeknek végre megfiatalították a designját (hogyvégremárde egy rakás sz*rul néztek ki). Egyébként durva mer a splasht nem is találom, ellenben a legkisebb pen&touch 89 euro és mind jellemző rá amit felsoroltam, tehát...érted:).

Hihetetlen, hogy elkezdtem bambooban gondolkodni intuos helyett, és simán lehet, hogy a legkisebb pen&touchban. Na ezt még most tényleg nem akarom elhinni, de innentől szeretném ha a genius és a trust hanyagolnák ezt a piacot, mert ez nekik nem megy, tehááááát: nem. kell. erőltetni.

Kéretik még cikkezni róluk, had ismerkedjen velük a nép :)

ja és köszi, hogy szóltatok! :D

(#21) nvyktor válasza stranger28 (#15) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Köszi a leírást... Majd kipróbálom. De lehet, hogy mostmár az a mód lesz szokatlan... :D

Igazság szerint a többi szereplőnek is van elfogadható táblája, csak nem ezen az árszinten.
De úgy látszik nem tudják, hogy árban és minőségben is beelőzte őket a konkurencia... :)

Am. a reklámfilm tényleg gáz, csöpög a nyál a monitorról... :P

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#22) M@trixfan válasza Syrkan (#20) üzenetére


M@trixfan
addikt

Jó ilyesmit olvasni, hogy a hobbi cuccok is használhatók valamire. Kreatív fronton nekem a zene a meghatározó, de most már tényleg nyugodtszívvel fogok venni egy Wacomot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) Syrkan


Syrkan
csendes tag

kis kiegészítés. tehát ez amcsiban bamboo splash pen és mindenhol máshol csak bamboo pen. ráadásul anglia tán kicsit közelebb van a 60 eurójával.

magamhoz egy kis kiegészítés. ezen kívül minden más tábla wifis, opcionálisan.

és tényleg sikerült belenyúlni a legratyibb videóba. bár a többi bambooban is benne van ez a hajlam...

Bamboo 3rd Generation

...azért nem véletlenül profi az intuos promója...

Wacom Intuos5 Trailer

...de az előző meleg vonalakat nem értem.

az 'elfogadható' táblákról annyit, hogy a 6-7 éves 5x4-es geniusomat még szerettem meg új volt meg még jóóó is volt. 2-3 éve vettem egy m712 es geniust mert a (asszem) 609 es elfogyott, többet be sem hozták, kiadták a 609x et (tán) ami meg be sem érkezett az országba. na. és egyébiránt még mindig nincs (nem is lesz) kint alkalmazható driver win7hez ráadásul (kissebbik baj) 'magyarul nem is beszél'. azmi? support. vettem rá egy évre egy trust akármit. dehát csórikám hogy néz ki?? most itt pihennek mindketten, szépen rásózom vkire (előre sajnálom), csak hogy beválthassam őket egy intuosra. mostmár 5re. nézzetek rá a többiekre. mintha egy cirka 10 évvel le lennének maradva minden téren.

és azért kellett ennyit írnom, mert wacom nagykövet lettem :D

és egy kis felháborodás :) 3 hónapja kint vannak és nem szóltok??!! ejnye! :)

tessék cikkezni róluk meg tesztelni őket meg küldeni mindet hozzám! :D:D

(#24) Ace owner


Ace owner
addikt

Én autótuningoláshoz használok egy Pen&Touchot kb. másfél éve. Nagyon jó, egérrel már egy kijelölést nem birok megcsinálni.. (Főleg hogy az egeremen nem működik a jobb klikk :C ) Nem bántam meg hogy megvettem.

Galaxy Fold 4

(#25) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Lassan egy éve forgalmazza a Wacom Európában, csak más néven, lol.

A kérdéses tábla: http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom-bamboo3-digitalis-rajztabla.html [link]

De ennél sokkal népszerűbb a Wacom Bamboo Pen and Touch 3. generációs tábla, ami kézérzékelőt és gyorsgombokat is tartalmaz, valamint a tollnak a végén radír is van. Ja, és a Pen and Touch vezetéknélkülivé alakítható! :)
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Vásárlásnál figyelni kell, hogy ha a tábla oldalán lévő szövet piros színű, akkor az második generációs tábla, az pl. nem alakítható át később vezetéknélkülivé, valamint külön hátránya, hogy az USB-kábele nem lecsatolható, ha megsérül, akkor annyi a táblának, drágább a javítása, mint egy itthoni új kábel vásárlása (kb. 200 Ft, a kábel ugyanaz, mint amit a modern mobiltelefonokhoz is adnak USB-csatolót).

Amúgy nálunk mindkettőt ki lehet próbálni előzetes egyeztetés után: 1146 Budapest, Thököly út 61 - Grasshopper.hu

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#26) Nyugdíjas válasza FazekasLaci (#25) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Máneharaguggyámeg,de ez mióta megengedett a fórumon? :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.