Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Dánia

Hozzászólások

(#43) tildy válasza Иван (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet, hogy egyeni szocproblem, de nekem az egyeni nyelvtanulas (magantanarhoz jarok, nincs csoport , otthon megcsinalom a hazit) nem jott be. 1 ev alatt tobbet tanultam itt a suliban , amely kifejezetten nem a gramarra ment ra, mint otthoni tanaroknal. Az ok egyszeru: itt napi szinten hasznalnom is kell.

Nekem bevalt az, hogy alapfokkal kijonni, itt aztan suli, mert sokkal inkabb ragad pl. a hangsulyozas , ha napi szinten hallja az ember, es lehet arra mar magasabb szinten levonek nehezebb atszokni, mert bar berogzult egy modon.
Arrol nem is beszelve, hogy sok tanar tagadja, megis inkabb US Englisht nyomnak otthon.

Persze ez lehet csak az en agyam szulemenye, az viszont valoszinu, hogy leginkabb szukseg tanarra a kezdeteknel van, illetve mar felsofok szinten, hogy kifejezoen tudjon az ember beszelni.

Nalam amugy ez a mintaillesztes, mintatanulasos modszer bevalt, sokszor fogalmam sincs a nyelvtani formulakrol, ez mi az mi, csak tudom, azert mondjak igy, mert igy szokas, igy szoktak, kvazi igy kell. Tehat erdemesebb eloszor megtanulnia mintat, hogyan szokas ezt vagy azt mondani, majd utananezni a nyelvtannak. Nem pedig forditva. Rogton a nyelvtannal kezdve total megutaltathato maga a nyelvtanulas. Aminek pont, hogy pozitiv elmenynek kene lennie.

Akiket ismerosoket lattam eleg jol beszelni, azok is eloszor maguktol szedtek fel, filmekbol konyvekbol , majd idovel a tobbit tanarral idovel, majd megint maguk.

Illetve volt itt kinn egy olyan Magyarorszagon vegzett magyar lanyzo, aki "hivatasilag" angoltanar, gyakorlatilag a valodi angol beszedhez nem sok koze volt , nagyon leritt, hogy tanulta, es szabalyok menten gondolkodik, mint otthon sok tanar.

A szotarazos forditasoknak nem igazan vagyok hive, a komplex beszelgeteseknek annal inkabb, es kozben ugyis ragad egy ket szo , sokszor ugy, hogy bar a szot magat nem ismered, a szovegkornyezetbol kitalalhato.

Egyebkent jo pelda meg arra, hogy mik othon az elvarasok : ket ismerosrol is tudok, egyik nemeteknel elt 8 eves koraig, masik gyerekkent 8-9 evig a danoknal, egyik nemetbol ment nyelvizsgazni , masik angolbol, napi szinten hasznalta mindketto, korabban az emlitett orszagokban semmi gond nem volt a nyelvtudasukkal, Rigo kozepen meg kivagtak oket, ugy, hogy meg megnezni sem engedtek a Daniaban elt lanynak, mit rontott el.

Valoszinuleg egyszeru az ok: otthon grammarra mennek ra, es azt is kovetelnek vissza. Ha pedig felvette az adott terulet akcentusat, akkor pedig nem is ertik. Le mernem fogadni, hogy angol munkatarsaim jo resze is elbukna ilyesmi miatt akar egy Rigo kozepet, akar egy felsofokut.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [VoDaFoNe:] Dánia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.