Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Az utóbbi évek receptje. (Nem csak Almáéknál!!)
Az új modellbe adj pár újdonságot, vegyél is el valami(ke)t amit eddig adtál és természetesen hozzál is vissza valamit amit az elöző szériánál vettél el... :(
Ja meg persze az örök igazság. :))
Ha nem tudod megcsinálni azt amit az egyik konkurencia igen akkor azért nem került bele a te termékedbe mert az egy tök fölösleges dolog, ha viszont 1 év múlva meg tudod csinálni a következő modellnél akkor innováció ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) KillHates válasza Segal (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez már az évszázados recept; az a neve, hogy vetésforgó :D :D
Egyébként az Apple filózófiája, az uniformizmus, de legyen benne mindig egy kis másság; azaz, hogyan köpjük magunkat szemen, úgy, hogy ennek mindenki örüljön!
Tök jó, most, hogy már megszoktuk és használjuk, sőt kezdjük szeretni a TB-t, elveszik :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) joey04


joey04
titán

nekem ethernet meg hdmi kellene. előbbire 0% az esély, utóbbira egy minimális. szóval nekem így is kell majd kiegészítő. a tb nem lett nagy durranás, azért nem kár, a magsafe isteni találmány, az enyémen még van szerencsére.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) bayarena


bayarena
aktív tag

Nekem m1es prom van. Ha en donthetnek, hogy mi valtozzon rajta akkor amit fejlesztenek:
-14"-os kijelzo picit kissebb kavaval, igy nem nagyon valtozna a merete.
-2mm-el lehetne vastagabb a laptop es ezt a novekedest a billentyuzet es akksi fejlesztese hasznalnam.
-kartyaolvaso jol jonne, de alap esetben a 2 usb-c eleg a felhasznalok tobbsegenek, szal csak plussz 1 kartya olvaso kene.

Ennyi eleg is lenne, amugy tokeletesen meg vagyok elegedve vele.

(#5) Mr Bond 007 válasza KillHates (#2) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Touch Bar-t a többség kollektíven utálja. Átlag 10 utálom kommentre jut 1-2 aki használja és szereti. (nem itt hanem külföldi nagy maces fórumokon, vagy redditen) A szaksajtó is folyton ekézi/ekézte.

bayarena: A legtöbb kritika ami az m1-es gépeket érte az a kevés usb-c port miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#6) KillHates válasza Mr Bond 007 (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom. Pedig ha veszi a fáradtságot az ember (ez ami nem jellemző a mai elkényelmesedett júzerekre) akkor nagyon jól lehet használni. Én felváltva használok PC-t és Mac-et és gyakran van, hogy a TB-os MBP használata után reflexből keresem a gyorsikonokat a PC-n :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) Reggie0 válasza KillHates (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb. nulla elonye van a shortcutokkal szemben. Foleg, hogy a touch mivolta miatt lassitja is a billentyuzet hasznalatot.

(#8) Luck Dragon

Kíváncsian várom az új szériát főleg az új M1X lapkával hogy mennyivel lesz majd jobb a mostani sima M1-től. Főleg azután hogy kipróbálhattam egy minit .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Mr Bond 007 válasza KillHates (#6) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

MKBHD most dobott ki egy új videót. Ki írt egy szavazást twitteren (4,9 M ember követi) és 75% utálta a tb-t, 20% semleges volt, (nem használta, nem érdekli ha kiveszik) 5% használta napi szinten, és mérges hogy megszűnik. [link] (azt viszont nem tudom mennyien szavaztak)

[ Szerkesztve ]

(#10) aujjobba válasza Mr Bond 007 (#9) üzenetére


aujjobba
addikt

Eleinte tetszett a TB, de aztan inkabb kitettem ra fixen a funkciobillentyuket (plusz escape) mert azokat hasznalom gyakran.
Igy meg olyan fura, hogy minden mashoz billentyuket hasznalok, funkciokhoz meg touch-t.

(#11) mepet


mepet
addikt

TB, TB.... Most esett le, hogy az nem a ThunderBolt csatlakozó ("már megszoktuk és használjuk") hanem a Touch Bar. :DD

(#12) Mr Bond 007 válasza mepet (#11) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az elején én sem értettem miről beszélnek :D

(#13) aximcore


aximcore
csendes tag

Pont most gondolkodok egy MBP M1-en, jó lenne mobil és web fejlesztésre. Erre itt a hír, hogy lehet lesz 14"-ba, kisebb kávával. :Y :))

(#14) Yeffy


Yeffy
veterán

bár ugyanarról a gyártóról beszélünk, amely évekig olyan kábellel árulta saját telefonjait, ami adapter nélkül nem volt kompatibilis saját számítógépeivel
igen? ezt csinaltak? grat hozza. :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15) #54625216 válasza aximcore (#13) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha számít az ár, akkor szvsz nem érdemes várni az új generációra, mert az új gépek biztosan brutál erősek lesznek, meg szebbek, meg minden, de a következő kör a $2K+ (értsd: idehaza milka körüli) kategóriáról fog szólni, Így ha munkára elég egy M1 Air (az most a legjobb ár/értékben), akkor felesleges kivárni.

(#16) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Mondjuk en total kiegtem mikor elvettek az USB/HDMI/SD csatikat, es elvettek az F billentyuket, majd volt pofajuk "Pro"-nak nevezni. Az 5 eves gepem eskuszom jobb volt mint a mostani touchbar-os. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#17) htc07 válasza Mr Bond 007 (#5) üzenetére


htc07
addikt

Én az 1-2-be tartozok aki szereti, nem azt mondom, hogy nem lehet nélküle létezni, de szerintem rohadt kényelmes használni. Az, hogy lassítja a billentyűzet használatot szerintem hülyeség, abból kiindulva, hogy külön gyorsgombokat lehet beállítani minden alkalmazáshoz, és látod is, mit csinál a gomb, nem csak vakarod a fejed, hogy hú most a cmd+alt+shift+K vagy az alt+shift+7 ami kell. De aki lusta ehhez, az beállítja hogy az F1-F12 gombok legyenek ott, aztán meg van oldva. :)

A másik, nekem szintén felesleges a HDMi meg ethernet (egy laptopra?!) csatlakozók, amikor 4 darab thunderbolt csatlakozó van a gépen. Ha szükségem van ezekre a csatlakozókra, akkor valószínűleg épp az asztalomnál ülve dolgozok rajta, csatlakoztatom a dokkolót (1 darab TB3 kábel segítségével, és oda dugom, ahova épp kényelmes), és egyből ott az ethernet, a két monitor, külső HDD (és tölti is a gépet).

SD kártyaolvasó? ;] Tudom, mindenki profi fotós, én életemben 5x ha használtam SD kártyát laptoppal (microSD-t gyakrabban a raspberrykkel, de azokat sem napi rutin formázni).

Szóval nekem a last-gen 16' MBP a tökéletes választás, innentől csak lefelé, úgy néz ki :D

(#18) tboldi


tboldi
nagyúr

2017-es 15" MBP-m van, én is szeretem a Touch Bar-t, sőt, emiatt (is) szerettem bele az újabb Próba, amikor megjelent 2016-ban. Hiányozni fog, ha valóban eltűnik.

(#19) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Tesznek rá még egy USB type-C -t és kifújt a nagy újdonság! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#20) énvagyokAdam válasza Yeffy (#14) üzenetére


énvagyokAdam
tag

ez tény, de azért egészítsük ki annyival a dolgot, hogy közel 10 éve nem szükséges rádugni a telefont semmilyen számítógépre, mert minden megy szépen iCloudon keresztül.
Viszont az USB A típusú töltőfejek jobban el voltak (vannak) terjedve, így volt (továbbra is lenne) létjogosultsága az USB A töltőkábelnek.

Én a lightning oldalán látom inkább a problémát. Azt 2016-ban nyugodtan cserélhették volna USB C-re...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#21) simonzé


simonzé
addikt

Már szinte látom, ahogy Tim bejelenti az új MacBookokon elérhető forradalmi újítást...

Az USB 3.0 csatlakozót. Persze csak egyet, és azt is csak a csúcsmodellen, nehogy szívszélhüdésben elhunyjon a célközönség nagy része.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.