Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Elég durva jószág... azért egy ilyennel M módban már komoly károkat lehet okozni, ha valaki nem figyel...

(#2) zzola


zzola
félisten

Nem semmi teljesítmény!

[ Szerkesztve ]

(#3) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Gyí! :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) nexplo


nexplo
őstag

Szokásos profi minőség a gyártótól. Kipróbálnám nagyon :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#5) forgonati


forgonati
őstag

Pont jókor, épp most korlátozták törvényileg :D Persze kiskapuk azért biztosan lehetnek...

Keelah Se'lai!

(#6) Robitrix


Robitrix
senior tag

hmmm ezzel azért már durván átlehetne repeszteni a Mészáros birtok felett és fotózni és videózni... :)

(#7) Robitrix válasza forgonati (#5) üzenetére


Robitrix
senior tag

a legtöbb felhasználó simán le fogja szarni a lehetetlen törvényt.....

(#8) nexplo


nexplo
őstag

Nem ismerem a törvényt de ott is van valami határ gondolom hogy mekkora súly vagy egyéb paramétertől ami alapján van a korlátozás nem?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#9) Plumpy válasza nexplo (#8) üzenetére


Plumpy
aktív tag

Csak arra nem kell engedély, amin nincs kamera, és nem megy 100m-nél messzebb... Magyarán játékdrónra, amit szabad szemmel követve szórakozol. Minden másra kell engedély, biztosítás, meg tán vizsga is. Vizsgák viszont még nem indultak, ha jól tudom. Na szóval, hogy akar bárki legálisan drónozni?

Plumpy - A kultúrbölény

(#10) Holi89 válasza Plumpy (#9) üzenetére


Holi89
csendes tag

A profiknak mindenképp

(#11) Mumukuki válasza Plumpy (#9) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Jol tudod, most kb csak illegalisan lehet.

(#12) Criminalhdz


Criminalhdz
csendes tag

Ha Mészárosék legálisan lophatnak, akkor más illegálisan drónozhat... :DDD Szerintem ez így kerek egész...

(#13) Hiftu válasza Criminalhdz (#12) üzenetére


Hiftu
senior tag

A gond ezzel, hogy eloszor kellene egy torveny, hogy legalissa alakitsd a szabad dronozast.
(Tudod, hogy elveszitse kozpenz... akarom mondani illegalis jelleget.)
Sajnos ez a gond a jogszolgaltatassal. (Az igazsagszolgaltatas eleg regen felfuggesztesre kerult.)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#14) csizo13


csizo13
tag

Törvény már van.
1995.évi 97-es az alap.
Ez szabályozza a drónozást: 38/2021. (II. 2.) Korm. rendelet a pilóta nélküli állami légijárművek repüléséről

szerk: most nézem, hogy állami légijárművek , szóval akkor nincs nem államira rendelet.

Itt általában megtalálható minden friss info:
https://legter.hu/blog/dron-torveny-2021-erthetoen-szakertoktol/

[ Szerkesztve ]

(#15) Teasüti


Teasüti
nagyúr

360°-os akadály elkerülés hol marad?
Konkurencia már rég meglépte ezt.
Legalább oldalsó kamerákat rakhattak volna rá, azért így mégis csak necces bármiféle oldalazás közbeni felvétel.

(#16) nexplo válasza Plumpy (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Értem, akkor ezzel kb sehol nem lehet repülni. Rohanok megvenni :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) Joshi válasza Teasüti (#15) üzenetére


Joshi
titán

+1
Erre én is kíváncsi lennék. :K

(#18) Teasüti válasza Joshi (#17) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Skydio 2 már teljesen önállóan tud repülni akadályok között, persze kijelölt célt követve.
Ehhez viszont körbe kell kamerázni a drónt.
Én Air-rel már repültem bele lombkoronába, mert oldalaztam. Nem volt vicces. Minden alkalommal szorongásom lett valahányszor strafe kamera mozgást kellett végezni.

FPV-nél meg azért elég gyakori manőver ez és még csak látni se fogod a szemüveg mögül mibe repülsz bele. :U
Kissé csalódás, hogy DJI-nak nincsenek ilyen irányú törekvései.

[ Szerkesztve ]

(#19) Joshi válasza Teasüti (#18) üzenetére


Joshi
titán

Tavaly év végén megrendeltem az Air 2-t, de aztán a dróntörvényes hercehurca miatt még időben visszamondtam a rendelésemet. Anno nekem is a Skydio 2-t ajánlották, hogy jelenleg ez az egyedüli "elérhető árú" ilyen tudású drón. Egyelőre elengedtem a témát, na nem a dróntörvény miatt, mert én nem akarok senki után leskelődni. ;] Szerintem megvárom a Skydio újabb változatát. Igazság szerint teljesen hobbi cuccnak szánom, de az legyen profi ha már ennyi pénzt ellocsolok rá.

(#20) nexplo válasza Joshi (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Az a baj hogy hobbi cuccnak drága úgy hogy teljesen le lett szabályozva. Értem én a törvény értelmét és szükségességét, de így közel sem fognak annyian venni dront mint ha lehetne szabadon használni. Az olcsók pedig használhatatlanok.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) zetor2000 válasza Mumukuki (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért ha megnézed a spe---one YT csatornát , azért ott látni, hogy készülnek légi felvételek is. Nekik lehet, nem szóltak, hogy ne reptessenek drónt, vagy simán csak letojják.
De én is kíváncsi vagyok, jelenleg hogyan lehet _legál_ repülni ilyenekkel?

Valami azonosító szám, illetve regisztráció is kell, hogy repülhessen az ember, azt mondják. Ez majd a későbbiekben fog megvalósulni, mert jelenleg nincs ilyen, hogy regisztrálom a madárkát. Vizsgát elvileg lehet szerezni külföldről, Ausztria pl. online drónvizsgahely, és az is asszem EU elismert vizsgát ad. Ezen felül kell még légtérhasználati engedély 1 hétre előre, meg a Hungarokontroll app, hogy namostakkor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) dkekesi válasza Teasüti (#18) üzenetére


dkekesi
tag

Skydio 2 a beszerezhetetlen kategóriába tartozik, 1 éve csak rendelni lehet, de a gyártás a COVID kezdete óta áll. Továbbá az nem FPV drón.
FPV-vel pedig sokszor mész akkora sebességgel, hogy mire az AI észreveszi, hogy baj lesz, addigra már baj van. A Skydio reklámokban sem dönget az a drón túlságosan. Félreértés ne essék, a Skydio 2 nekem is ott van a beszerzendő kategóriában, csak ugye a beszerezhetőség...

[ Szerkesztve ]

(#23) Teasüti válasza dkekesi (#22) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Skydio 2 és egy FPV drón nyilván almát körtéhez esete. Viszont ez a DJI FPV minden további nélkül használható hagyományos kamerás drónként is. És olyankor a sebesség nem okoz problémát. Amúgy nálam az Air is kikapcsolta az összes szenzoros segédfunkciót sport módban ha jól emlékszem, szóval full manuális FPV módban nyilván nem szempont az AI.

A kritika lényege, hogy miért van még csak szemből és alulról bekamerázva, mikor a konkurencia már 360°-ban közel hülye biztos. Ha én csak tartalomkészítésre akarom használni de szemüvegben, akkor hogyan kellene érzékelnem, hogy mindjárt beleoldalazok egy fába szép lassan. Persze elvileg két ember kell egy repüléshez, de gyakorlatilag meg na. :)
Hátrafelé ugyanez, hisz a távolodó kamera is elég gyakori cinematic felvétel. Gyakorlatilag vakon repülsz ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#24) dkekesi válasza Teasüti (#23) üzenetére


dkekesi
tag

Igazad van, nem vettem figyelembe, hogy kamerás drón módban is használható, ráadásul jobban megnézve úgy reklámozzák, hogy kezdőknek is jó lehet. A Skydio lehet, hogy szép és jó, AI szempontból mindent leköröz, de nem lehet kapni. "Megszívatták" (?) Kínát, a belföldi gyártás cserébe leállt.

(#25) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Jár a dobozban a szemüveg amúgy:

Tekmen

(#26) ChipKng válasza nexplo (#8) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Kamera van rajta? Van. Akkor lenyegtelen a suly.
Megneztem mikepp lehetne regisztralni. Ezt a burokratikus szarsagot! Raadasul 2021-ben papirozgatni!
- Regisztrald a dront: Toltsd le a formot, nyomtasd ki, scanneld be es kuld el epapir formatumban. 2000 HUF
- 250 gramm alattiaknak elvileg nem kotelezo viszont egy masik torveny ellentmondasosan kimondja, hogy a magyarorszagon bejegyzett dronoknak kotelezo biztositast kotni. Ehhez az elso pontban kapott regisztracios szamot kell felhasznalnod.
- Regisztralod magad mint pilotat (ujabb form, ujabb epapir/stb) es ujabb 2000 HUF.

Aztan le kell toltened+telepitened az allami alkalmazast ami megmondja, hogy repulhetsz-e. (Ez alapvetoen nem lenne rossz 5let).

Ennyi kibaszott macerat nem er meg az egesz.

En valszeg venni fogok majd dront (nem ilyent ami a topicban van), de tuti nem fogom regisztralni es csak az orszagon kivuli utazasaimnal hasznalni.

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.