Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akinek ekkora időtartamra van szüksége az amúgy is aktív/passzív hűtésű videokamerát használ. Tarr mellett Jancsó volt még az extrém hosszú snittek kedvelője, ő sokszor elmondta, hogy azért lettek 10, 15 vagy 20 percesek a snittek, mert ennyit bírtak a korabeli nyersanyagok.

És már ezek is extrémnek számítanak. A Children of Man autós jelenete egy igazi legenda, sok filmes fórumon hivatkoznak rá, hogy mennyire király és hosszú, pedig csak 4 perc vágás nélkül. Jó mondjuk Alfonso Cuarónra egy rossz szavam sem lehet, az egyik kedvenc operatőröm, mestere a 4-6 perces snitteknek ami mondjuk így is sokkal sokkal sokkal sokkal hosszabb mint amihez Hollywoodban hozzászoktak.

BTW továbbra sem értem, hogy mitől kevés a fél óra. Annak aki letámasztaná a sarokba egy esküvőn, aztán menne piálni, annak talán. De ő meg ha ennyire igénytelen, akkor vehet akár valamilyen camcordert is ami talán bír ennyit túlhevülés nélkül. Talán.

(#29) birq: Egyetlen kamerával nem lehet jó esküvői videót készíteni feltételezve, hogy komplett szertartásokat akarunk lekapni elejétől a végéig. Na jó, ügyes kameraman kezében egy steadicam-en talán, de csak talán összehozható lenne egy jó videó. Na de ez mennyire közelít az esküvői videós valósághoz? Ha több kamerád van, akkor ahogy mondtad: Másik kamera képét kell bevágni.

Na meg legyünk egy kicsit igazságosak: Ezek fényképezőgépek. Bármennyire is szeretnénk azt gondolni, hogy ultimate videós vasak, ezek fényképezőgépek, annak készültek, bármilyen erős videós funkcióik is legyenek. Ilyen szempontból kár olyat elvárni tőlük amire eredetileg nem tervezték őket. Esküvői videózásra nincsenek felkészítve.

Mondom ezt úgy, hogy én is túl vagyok már néhány ilyenen. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.