Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) blackydan válasza bkercso (#249) üzenetére


blackydan
senior tag

bkercso Ez olyan, mint a BKK-n a lógás: a cégek az így keletkező veszteséget beépítik a termékek árába, vagyis azok fizetnek helyetted, akik eredetit vesznek. Helyettem ne fizessen senki, vagyok akkora úr, hogy nem a legnagyobb szettet veszem a gyereknek, ha nincs rá pénzem! :)) (Én se kaptam óriás szetteket gyerekkoromban, hanem max. közepeseket, ráadásul akkor kisebbek voltak a szettek.)

BKK-n nem lógok, ellenben azt vettem észre mióta több ellenőrzés van a járatokon kevesebben utaznak jegy vagy bérlet nélkül. Persze nem tagadom biztos beépítik az árba, de akkor sem féltem a nagy cégeket, előbb utóbb úgyis árat emelnek, hivatkozni meg bármire lehet. Tennék rá egy ezrest, hogy a Legonak akkor is kicsit erősebben fogna a ceruzája amennyiben egyeduralkodó lenne (kereslet-kínálat ugye) :P Ami a vásárlási szokásaidat illeti szimpatikus a hozzáállásod és osztozok is a véleményedben, de ezt szintén nem lehet ráhúzni mindenkire és nem is elvárható. Európánk ezen szegletében sok családnak kihívást jelentenek már az alapnak mondott játékok megvétele is, a Lego meg lassan meg luxus (és akkor ne beszéljünk a világ többi részéről). Miért baj az, hogy Papa-Mama kicsit nagyobbat akar kapni kevesebbért? Van rá megoldás? Igen van. Tiltott? Tudtommal nem, bár jogilag kacifántos, de érdemben nem tudnak tenni ellene. Megrendeled online, kihozzák és kész. Szóval miért ne használnák ki?

Ott kezdődne szerintem a felnőttkor, hogy megértjük, hogy ez nem csak a LEGO problémája, hanem a LEGO-t vásárlóké is.
Pl. engem az is zavar, hogy bricklinken is belefutni hamis alkatrészekbe. Most akkor mindig rendeljem után, amit hamisan küldtek
?

Ebben is igazad van, de a világ cseppet sem ilyen. Szuper lenne egy zászló alatt vonulni egy jó cél érdekében, de mint ahogy látod már világ felmelegedése sem zavarja az emberek nagy részét, és ugyanúgy a többi sem. Kb. mint mindenben csak sodródunk az árral.

Tikakukac Amúgy így hogyan kéne tenni? Teljesen komolyan kérdezem. Mert ez már vagy 10-15 éve aktívan gond, de ennek a témának nincs fogáspontja. Akkukat sem bírják megoldani, a műanyag kocka meg onnan még 4 tengernyire van.

Mint már fent írtam, én az emberek által elhozott megváltásban nem hiszek. Kivitelezhetetlen az egész.
Egy nagy cég mit tud megtenni az megint más tészta. Jogi vagy gazdasági húzásokkal meg lehet próbálni visszafogni őket. Gondolom már megpróbálták de nem jött be. Ez egy piaci trend, Kína elég jól behálózta a világot, mivel igény van ezekre és engedni biztosan nem fog belőle.

[ Szerkesztve ]

(#252) bul07


bul07
nagyúr

Mindenki azt vesz amit akar és amire pénze van
Kínaiak egyre jobb minőségben másolnak

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#253) bkercso válasza blackydan (#251) üzenetére


bkercso
nagyúr

ezt szintén nem lehet ráhúzni mindenkire és nem is elvárható
Persze, hogy nem! A szabadság többet ér. :)

Miért baj az, hogy Papa-Mama kicsit nagyobbat akar kapni kevesebbért?
Elmondtam. :) Nem mondom, hogy soha nem használtam olyan szoftvert, amit csak később vettem meg :P , de ez ugyan az. Lopás. Nem azoké a haszon, akiké a szellemi termék.

Lehet nézni praktikus oldalról (amit írsz), jogiról (miért nem pereskednek), és erkölcsiről.

Egyébként nem gond az, hogy a szegény Kína kitör és fejlődik. Jobb a másolás, mintha karddal tenné. :)
NYÁK-ot én is velük gyártatok már, és várhatóan a jövőben több mindent. Bár ez nem lopás.
A Lego-koppintásokkal se lenne gond, hiszen azok a szabadalmak egy jó része már lejárt, amiket kihasználnak, de az építmények 1-1-es másolása remélem, azért még egy jó darabig idegenkedést vált ki errefelé sokakból!...

Kb. mint mindenben csak sodródunk az árral.
Ez azért nem álatalánosan igaz. Az ózonlyukat megoldottuk pl. Űrszemétre is van törekvés, ahogy a megújulóenergia kihasználására is. A fúziós reaktorba is öntjük a pénzt (persze, lehetne többet is...)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#254) Tikakukac válasza blackydan (#251) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért kérdeztem. Elég jól rálátok egy kisebb szeletére ennek a problémán belül. Ez megoldhatatlan kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#255) bkercso


bkercso
nagyúr

Pereskednek
Még MOC-ot is lopnak! :DDD :(((

A tudományos publikációik és kutatásaik egyébként hasonló színvonalúak

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#256) csongi válasza updog (#60) üzenetére


csongi
veterán

"Vajon hány kommentelőnek van saját, levédett szellemi terméke (egyáltalán, saját terméke? :U ), vagy forgalmaz-e olyasvalamit, amiért kőkemény licenszdíjakat fizet?"
Hmm. az egesz licensz es jogvedelem elerte a letjogosultsag hatarat.
Ez egy vedo halo azoknak akiknek van penzuk. Jogilag vedik magukat a kevesebb penzzel rendelkezokkel szemben. Rohadt sokan vagyunk a foldon.
Brutalis dijakat kernek jogvedelem cimen. Nem az otlet nagysaga ami miatt draga, hanem azert ,hogy az egyszeru ember ne tudja megfizetni. Hany alkalommal loptak multik otletet a joszandeku emberektol, velemynkutas cimen? Ugyan az az otlet kipattan gazdag, es szegeny fejebol, de csak a gazdag tudja jogileg vedeni a termeket. Hol itt az esely egyenloseg, ha mar dijfizetesrol van szo?

Mindenki masolas technikajat alkamzza a tanulasanak az elso szakaszaban.
Kina is eszt teszi. Masol, es egyre jobban. Nem azert prognosztizaljak 2030 -ra az USA megelozeset mert 30*tobb lego kockat ad majd el. Hanem azert, mert akkorra mar sajat fejlesztes is lesz rendesen.

(#257) Somatom válasza bkercso (#253) üzenetére


Somatom
veterán

"Nem azoké a haszon, akiké a szellemi termék."

Elgondolkodtál már azon, hogy ez miért baj? Lehet, hogy a kínaiak igen, és úgy látják, hogy jobb lenne a világnak az, hogy ha a szellemi termék önmagában nem képviselne értéket, csak az abból készült produktum.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#258) D1Rect válasza Somatom (#257) üzenetére


D1Rect
félisten

Belegondoltál már, hogy ez milyen rendszerszintű problémákat eredményezne?

Hozom a legegyszerűbb példát: a könyvben az az érték, hogy papír és tinta, vagy az, hogy milyen sorrendben vannak benne a betűk?

(#259) Somatom válasza D1Rect (#258) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is olyan egyszerű ez a példa. Attól függ, hogy milyen könyvről van szó. :) Egy csomó könyvnél még a papírért és a tintáért is kár volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#260) D1Rect válasza Somatom (#259) üzenetére


D1Rect
félisten

A példa rettenetesen egyszerű, csak nem akarod megérteni.

Annak eldöntése, hogy miért érdemes pénzt adni az egyén döntése.

(#261) bkercso válasza Somatom (#259) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennek az lenne az eredménye, hogy semji nem fejlesztene.
Vannak kutató-fejlesztő cégek, akik pl. egyáltalán nem is gyártanak. Ők nem teremtenek értéket szerinted? :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#262) Somatom válasza D1Rect (#260) üzenetére


Somatom
veterán

"Annak eldöntése, hogy miért érdemes pénzt adni az egyén döntése."

Pontosan erről van szó a LEGO vs. Lepin témában. Azt kell tudomásul venni, hogy a másolás csupán a mi értékrendünk szerint lopás, és egyáltalán nem biztos, hogy ez az értékrend helyes. Olvastad a #255 -ben linkelt cikket, és a hsz. -eket? Én egyáltalán nem lennék mérges, ha a Lepin készletként árulná azt, amit én játékból összeraktam. Nem értem, hogy ez miért kéne nekem fájjon.
A hsz. -ek között van egy érdekes számadat. A LEGO 5,4 milliárdos éves forgalom mellett produkált 1,4 milliárd nettó nyereséget. A nyugati értékrend szerint ez normális egy játéknál. Szerintem valahova a pofátlanság és a szabad rablás közé esik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#263) D1Rect válasza Somatom (#262) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy elég absztrakt fogalom a szellemi tulajdon és a gyengébb képességű emberek nem is tudják felfogni.
Nem is magyaráznám tovább a dolgot.

(#264) flashpointer válasza Somatom (#262) üzenetére


flashpointer
őstag

Ahhoz kepest most kezdenek leepitesbe, ugyhogy ugy latszik ez rekordalacsony a cegnel :D

(#265) Somatom válasza D1Rect (#263) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy a gyengébb képességű emberek csak a saját szubkultúrájuk értékrendjének megfelelő magyarázatot tudnak adni és elfogadni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#266) D1Rect válasza Somatom (#265) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, gyakorlatilag nem látnak tovább az azonnali személyes előnyökön.
("kevesebbet kell fizetnem", "ingyen letölthetem" stb.)

(#267) Somatom válasza D1Rect (#266) üzenetére


Somatom
veterán

Hallottál már nyílt forráskódú szoftverekről? Vajon mi vezérli az ilyen szellemi termékek alkotóit? Tán a világ romlásba döntése?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#268) csongi


csongi
veterán

Szerintem ennel osszetetteb, mint gyengebb kepessegu vagy sem.
Adott egy tervezo mernok. Tervez egy super valamit. Majd ezutan jogdijat kap, kb az elete feleig.
Szuper dolog!!!
De a jogdijat a gyengebb kepessegu emberek munkja termeli neki hosszutavon. Onmagaban a tervezett valami semmit nem er.
Szoval ha annak orul valaki, hogy olcsobban jut hozza, azert nem biztos, hogy gyengebb kepessegu szerintem.
Illetve a problema az elosztassal van.
Egy jogdijas ember akar egesz eletere es meg az utodoknak is biztosithat stabil jovedelmet.
Azert ez nem kis penz.
Egy gyengebb kepessegu, aki a jogdijas eszkozt gyartja, az addig jovedelem kepes amig dolgozik. Pedig a munkajaval hozza jarul, hogy az elkuszult termek 10+evekig stabilan mukodjon.
Rendben van es elfogadott, a szellemi tudas. A kerdes inkabb az, hogy valoban ilyen szazalejos anyagi elosztasban kellene ennek megjelenni?

(#269) D1Rect válasza Somatom (#267) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, hallottam. Mit szeretnél kihozni a dologból?

(#268) csongi: Egyetlen ember tud megírni egy Harry Pottert, de egy idomított majom is képes üzemeltetni egy egyszerű nyomdagépet.
A bonyolultat már nem, de ott már komoly szellemi képesség szükséges pusztán a gép üzemeltetéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#270) Somatom válasza D1Rect (#269) üzenetére


Somatom
veterán

Azt, hogy ha a nyugati világ értékrendjének megfelelően pénzben kell kifejezhető legyen egy szellemi termék értéke, akkor a nyílt forráskódú (szabadon felhasználható) szoftverek készítőinek munkája értéktelen?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#271) csongi válasza D1Rect (#269) üzenetére


csongi
veterán

Igen.
Mit er Harry Potter, ha nem olvassak?
Mint irtam ossze tett dolog. Egyik sem letezhet a masik nelkul.....
Illetve minden otletnek van mar egy letezo alapja.
Tanulas alap foka a masolas.
Hogyan varhatnank el barkitol is, hogy alapbol onallobb gondolatokkal alljon elo?
Ha igy lenne az mar diszkriminacio, es kemeny diktatura nem?

(#272) Vesa válasza direwolf (#140) üzenetére


Vesa
veterán

Te olvasod a hozzászólásokat is? Korábban linkeltem a cikket, miszerint a Lego konkrétan LOPTA az építési rendszert egy Angol feltalálótól. Az Adidas pedig egy magyar feltalálótól LOPTA az egyik legsikeresebb cipő design-t és technológiát! Akkor tehát értelmezésed szerint, aki Lego vagy Adidas termékről videót készít, az erkölcstelen. Világos.

Nehéz úgy vitázni, hogy tájékozatlan a vitapartner és még arra sem veszi a fáradtságot, hogy a hozzászólásokban lévő linkeket megnézze.

A tudomány a valóság költészete!

(#273) D1Rect válasza Somatom (#270) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnos a hozzászólásod értelmezhetetlen.
Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, annyi, hogy hallottad, hogy van valami nyílt forráskód, meg szabadszoftver.

(#271) csongi: Diszkrimináció? Meg diktatúra? He'?

Olyan dolgokat kevertek össze-vissza, hogy nincs se eleje, se vége.

Nagyon leegyszerűsítve:
Kínában kommunizmus van és az egyének jogait kb. semmibe veszik, ezért (is) sz@rnak a szellemi tulajdonra.

Az a jólét amiben élünk kb. elképzelhetetlen szellemi tulajdon nélkül, igen lehet azon vitatkozni, hogy megfelelő-e a jelenlegi rendszer és vannak-e benne rosszul működő dolgok, esetleg meg kellene-e reformálni?
(Igen)

De ez az "visszaélek más tulajdonával"(gyk.: ellopom, csak ezt a kifejezést fizikai dolgokra használjuk), mert megtehetem, kb. visszavezet a középkorba.
Nah, majd akkor lehet örülni, hogy újra a krumpli meg a tehén lesz az érték.

(#274) Sethdobaloah válasza csongi (#268) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

kicsit fordítva ülsz a lovon :)
Nekem van szellemi termékem, aminek a gyártása másik 6 embernek ad stabil munkát. OK, most kicsit fordul a munkaerőpiac, de 5 évvel ezelőtt ha nem adok nekik munkát, akkor más se adott volna. (kistérség)
Az más kérdés, hogy nem is szabadalmaztattuk, aki bírja, az másolja nyugodtan.

...csak én vagyok helikopter?

(#275) Somatom válasza D1Rect (#273) üzenetére


Somatom
veterán

"Az a jólét amiben élünk kb. elképzelhetetlen szellemi tulajdon nélkül"

Vajon a jólétünk érdeke elegendő indok? Sztem pontosan ez az a jogalap, ami megkérdőjelezhető. A mi jólétünk mások kizsákmányolására épült és épül. Aztán fáj, amikor a fagyi visszanyal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#276) AxBattler válasza Somatom (#275) üzenetére


AxBattler
félisten

A szabadalom és az ázsiai / afrikai gyerekmunka két külön fogalom... szezon, és fazon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#277) 2xar válasza Somatom (#270) üzenetére


2xar
tag

Hagyd: nem akarja/tudja megérteni, hogy az övétől eltérő álláspont/világszemlélet is létezik, ami legalább annyira jogos/helyes/etikus mint az övé. Szemellenzőt hord.

Végigolvastam az itt folyó vitát, és nagyon sok érdekes érvet láttam. Ha megengeditek, én is hozzá teszem a magam 2 centjét forintját.

Mind az "erkölcs" és mind a "jog", amire itt sokan hivatkoznak (és összemosnak, meg kevernek) a társadalom (ön)szabályozó mechanizmusai. A szabályozásra szükség van, máskülönben igazságtalanság, egyenlőtlenség, elégedetlenség, káosz, háború lesz. Ezt gondolom senkinek sem kell magyarázni.

A szabályok pontos kialakításánál a szerzői jogviszonyok kérdésében két fő érdek áll szemben egymással:
1. Az egyén érdeke: minél nagyobb jutalom, haszon szerzése az általa előállított javakból. Ez motivációt ad a kreatív, kitartó, kemény munkára, az egyén tudja, hogy a befektetett munkája majd busásan megtérül. Az általa alkotott szellemi javak pedig segítik a társadalom összességét is, ezért védi az ő szellemi termékét a szerzői jog. Hogy a haszont mind ő fölözhesse le, egy ideig. A befolyó javakat pedig akár további kutatásokra is fordíthatja. A szerzői jogvédelem tehát motivációt és lehetőséget ad az egyéni kreatív munkára.

2. A társadalom érdeke végső soron az, hogy a kreatív javak ne csak megalkotva legyenek, de minél hamarabb széles körben elterjedjenek, mindenki hasznot húzzon belőlük.

Ez azonban ellent mond az előző pontnak, ezért valahol meg kell húzni a határt a kettő között. Ráadásul a szellemi javak is rengeteg különböző kategóriába sorolhatóak, amikre már most is más-más szabályozás van. Sztem jogos is hogy máshol húzzuk meg a határt egy könyv szerzői jogainál, mint mondjuk az emberiséget potenciálisan (önmagától) megmentő tiszta és megújuló energiaforrások technológia kidolgozására. Mérlegelni kell minden esetben az egyén befektetett energiáját és az egész emberiségre gyakorolt potenciális hasznát.

A Nyugati világban az elmúlt 1-2 évszázadban az egyensúly nagyon eltolódott az 1-es pont felé, annak köszönhetően, hogy a szabadalmakat/ szellemi javakat már nem egyének hozzák létre, hanem mamut-vállalatok, akik erős lobbitevékenységükkel elérték ezt. A nyugati világ ezidő alatt egyébként épp elhúzott fejlettségben a világ többi része mellett, de az megkérdőjelezhető, hogy az egyensúly ilyen eltolódása miatt, vagy annak ellenére (esetleg függetlenül) történt. Ugyanis láthatjuk bőven a negatív hatásait az 1-es pont túlsúlyának: monopol helyzetbe kerülő (majd elkényelmesedő, ellustuló) multik, szabadalmi troll cégek, a fejlődés szándékos lassítása.

Ázsiában ugyanakkor megmaradt egy korábbi felfogás, ami szerint "a másolás nem lopás" (lásd: széljegyzet). Kína (és 70 évvel korábban Japán, 20 évvel ezelőtt Korea stb.) teljesen nyilvánvalóan ennek a filozófiának köszönhetően éri/érte be gazdagságban és élet-színvonalban a nyugati világot (aki még mindig azt hiszi, hogy "Kínában egy tál rizsért dolgoznak" - az hülye). Tehát náluk most bizonyítottan működik az, hogy teljesen a 2-es pont felé van tolva az egyensúly. A kérdés az, hogy mi történik, amikor végül ténylegesen beérik a Nyugatot és már nincs kiről másolni? Pontosan Japán és Korea példája azt mutatja, hogy akkor sincs baj, a lendületük nem áll meg, csak lassul. A technológia másolása nem egyszerű dolog, majdnem olyan nehéz mint újat kitalálni, így az addigi tapasztalataikat hasznosítva átállnak a fejlesztésre (is). Saját tapasztalatból tudom, hogy ez már folyamatban van náluk - a cég ahol dolgozom olyan sok-százezer dolláros berendezéseket rendel kínából, feltörekvő cégektől, amit az amerikai, nagynevű, hagyományosan világelső vállalat $1 millióért sem tudott elfogadható minőségben legyártani.

De közben másolják saját magukat is, ami újat kitalálnak futótűzként elterjed a szakmában és mindenki azonnal fejlődik, nem csak az a cég aki kitalálta. Az eredeti kitaláló jutalma tehát nem 20-50-80 év monopol helyzet, hanem csupán 1-2-5 év helyzeti előny, míg a többiek a másoláson dolgoznak. Ennyi idő pedig túl rövid ahhoz, hogy elkényelmesedjen. Ha meg akarja tartani az előnyét, rá van kényszerülve, hogy fejlesszen és kitalálja a következő dobást amivel lépéselőnyben maradhat.

Mindezek alapján az én véleményem az, hogy technológia fejlesztések terén a közjót hatékonyabban szolgálja az ha a 2-es pont felé toljuk az egyensúlyt. Valamint a szórakoztató és művészeti alkotásoknál is túl van tolva a határ (pl könyveknél 70 év a szerző halála után?!) és ráadásul folyamatosan emelik. de ahogy mondtam a különböző típusú szellemi javaknál más-más limit lehet reális.

Széljegyzet: A szellemi javak elosztása nem zéró végösszegű játék. Az anyagi javak elosztása zéró végösszegű (10 hektár földterületből nem tudsz 20-at csinálni). A szellemi javak/ tudás az nem ilyen, a vetésforgótól az elektronikusan tárolt zenéig minden ami pusztán információ formájában tárolható, másolható. Anélkül juthat el újabb személyekhez, hogy valaki mástól elvennénk. Ez tehát egy hatalmas különbség az anyagi lopáshoz képest, és ezért a szellemi lopást nem szabad összemosni vele!

[ Szerkesztve ]

(#278) D1Rect válasza AxBattler (#276) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak a mi értékrendünk szerint "rossz" az ahogy ott bánnak az emberekkel, csak a mocskos nyugati értékrend küzd ez ellen.

Ocsmány vívmányain vannak: egyenlő bánásmód, emberi jogok, 40 órás munkahét, szellemi tulajdon, stb...

Aki szerint olyan "fejlett" a kínai (szabadalmi) rendszer, menjen oda élni, aztán lehet gondolkodni, hogy mi a jobb...

(#279) D1Rect válasza 2xar (#277) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted véletlen, hogy a mai ismert "modern világ" és az általad démonizált egyén érdekének kialakulása egybeesik?

Ha annyival jobb a kínai koppintásra épülő kultúra, akkor miért kellett "beérniük" a nyugatot?
Ha igaz lenne amit állítasz(miszerint az a látásmód gyorsabb fejlődést eredményez), akkor nekünk kellett volna beérnünk őket...

MOD:
Ja igen, a csúnya gonosz multik, olyan szinten képesek megszervezni a munkát, hogy nélkülük lassan mindenféle fejlődés lehetetlen lenne.
Már egyetlen projekt is annyira összetett, hogy alacsonyan szervezett emberek szinte képtelenek lennének bármilyen eredményt felmutatni.

Lehet köpködni a microsoftra és az applere, de nélkülük nem tudnád ideírni a hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

(#280) Kal-El


Kal-El
senior tag

Én is a találmány lopás és másolás ellen vagyok, mert ez viszi előre a világot, nincs semmi érték abban, amit a kínaiak művelnek, még ha egy cég pofátlan nagy profittal is gyárt/értékesít valamit, akkor sincs mentség rá.
De azért egy kis érdekesség a LEGO cégről...

(#281) direwolf válasza Vesa (#272) üzenetére


direwolf
őstag

Neked fogalmad nincs a szabadalmi rendszer működéséről... és úgy tűnik nem tudsz szöveget értelmezni sem. A Lego és az Adidas nem lopta a licencvédett termékeit. Az más kérdés, hogy mennyire etikus egy nem eléggé jól levédett szabadalmat "továbbfejlesztés" címszóval utána saját termékként levédetni. Az meg egy megint másik kérdés, hogy a sztorizgatásoknak mennyi a valóságalapja, és mondjuk miben egyeztek meg a felek a háttérben. De az is lehet, hogy igazad va, és mocskos szemét cég mindkettő. Csakhogy jelenleg a jog az ő oldalukon áll.
Kicsit olyan ez, mint amikor pl. az egyértelműen gyorshajtót a 2x2 sávon belső sávban megpróbálja a szerencsétlen feltartani, mert ő épp ott az "önkéntes rendőrt" játsza. Akkor most ki is a szabálytalan, és kit is kell elítélni? :U

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#282) AxBattler válasza D1Rect (#278) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja.

Az ilyen "rugalmas" gondolkodók általában csak addig hívei a szabad "tudásáramlásnak", amíg a saját szellemi terméküket (diplomamunka, doktori, szabadalom, találmány, vagy egyszerűen csak egy munkahelyi meló) nem nyúlja le egy kolléga, és csinál belőle pénzt / kárriert / elismerést.

Szabad szoftverek meg... Istenem.
Itt az alkotók kifejezett szándéka, hogy terjedjen a produktumuk, elsősorban ezért is álltak neki a fejlesztésnek, de aztán a felhasználók általában...
1, közvetlenül nem kereshetnek pénzt a szoftverrel;
2, nem másolhatják le (hitvány munkával) a kódot, és adhatják el más név alatt
3, jogi nyilatkozatot, forrást fel kell tüntetniük (eredeti alkotók, CC liszensz, stb.)
stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#283) csongi válasza Sethdobaloah (#274) üzenetére


csongi
veterán

Melyik lovon ülök fordítva?
:)
Ok, ez így rendben van.
Továbbra is az elosztása a kérdéses.
6 embernek ad stabil munkát, ez teljesen normális.
A kérdés az, a terméked nélkülük életképes e, vagy ők életképesek e a te terméked nélkül?
Illetve a te osztalékod hány százaléka a megtermelt értéknek?
Persze erre nem kell válaszolni :) nem kotorászok senki zsebébe, és nem is közinformáció.

(#284) D1Rect válasza AxBattler (#282) üzenetére


D1Rect
félisten

"diplomamunka, doktori, szabadalom, találmány, vagy egyszerűen csak egy munkahelyi meló"???

Ugyan, már azon hőbörögnek, ha valaki ellopja a mémüket, vagy elmeséli a viccüket. :)

(#285) 2xar válasza D1Rect (#279) üzenetére


2xar
tag

"Szerinted véletlen, hogy a mai ismert "modern világ" és az általad démonizált egyén érdekének kialakulása egybeesik?"

Egész pontosan azt írtam, hogy erről lehet vitatkozni: "megkérdőjelezhető, hogy az egyensúly ilyen eltolódása miatt, vagy annak ellenére (esetleg függetlenül) történt. "

Szövegértelmezésed tehát 1-es alá.

"Ha igaz lenne amit állítasz(miszerint az a látásmód gyorsabb fejlődést eredményez), akkor nekünk kellett volna beérnünk őket..."

Vitathatatlan TÉNY, hogy számukra ez a módszer az utóbbi évtizedekben gyorsabb fejlődést eredményezett.

Az érvelésed alapja pedig, hogy mi előnybe kerültünk és ennek az előnynek csak egyetlen oka lehet: a szabadalmi rendszerünk. Ez egyszerűen non-szensz. Ha nem tudsz a többi kismillió tényezőről és különbségről, ami Ázsia és a Nyugat között van és volt és ami különböző pályára állított minket, akkor javaslom egy történelemkönyv kézbevételét. Meg fogsz lepődni!

Amit a multikról írtál azt úgy hívják "szalmabáb" érvelés. Nem írtam semmi olyasmit amit te megpróbálsz ("gonosz multi", meg "munkaszervezés", hogy jött ide? LOL) a tollamba adni. Kérlek arra szorítkozz, amit én írtam és az ellen próbálj meg érvelni (az eddigieknél kicsit hatékonyabban), nem az ellen, amit Te belefantáziáltál és hozzáköltöttél. Köszönöm!

(#286) D1Rect válasza 2xar (#285) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan értem, hogy mit írtál.
Probálkozhatsz személyeskedni, de az én szövegértéssemmel semmi baj.

Egy jókora hablatyot hoztál össze ami az alábbi összefüggésre épül:
Az egyén jogait(másokét) szorítsuk vissza, hogy a közösség(én) jól járjon.

Mindez még meg van tűzdelve lényegtelen dolgokkal.

(#287) csongi válasza D1Rect (#286) üzenetére


csongi
veterán

Ha a tortenelemet vesszuk alapul, akkor Kina elottunk jart. Majd loptunk toluk, es ezt kihasznalva kerultunk elonybe.
Es ezek igen komoly kihatassal voltak a jelenre.
Hmm, akkor most kinek milyen szellemi tulajdona serult?

(#288) D1Rect válasza csongi (#287) üzenetére


D1Rect
félisten

Játszhatunk történelem órát:
Miért védték akár selyem, akár a lőpor titkát?

Mindenesetre baromi viccesek ezek az érvek, mert gyönyörűen bemutatható, hogy miért hülyeség amit mondotok.

(#289) 2xar válasza D1Rect (#286) üzenetére


2xar
tag

"az én szövegértéssemmel semmi baj."

Na ezt örömmel hallom! Akkor esetleg igazolnád ezt azzal, hogy megpróbálod az imént bemutatott logikai bukfencedet és szalmabáb érvelésedet kijavítani valódi és helyes érveléssel? Vagy az nem megy? :U

Segítek, ilyesmire gondolok például: "De, igenis a fejlődést annak köszönhetjük, hogy a szerzőt megvédi a jog. Ennek köszönhető, hogy az Apple az Ipod sikerét követően elég bevételre tudott szert tenni ahhoz, hogy abból kifejlessze az Iphone-t. Abból pedig az Ipad-et. Ha nincs a szerzői jogvédelem, nem lehetett volna Iphone sem."

Amire én meg azt válaszolnám, hogy: "az Apple mindegyik esetben olyan technológiákat használt ki, amiket nem ő fejlesztett ki, csak megvett és a többiek orra elől elhalászott a tengernyi tőkéjének köszönhetően. Vele párhuzamosan mások is haladtak ugyanazon az úton és ha nem ők jönnek ki az első igazán jó érintőképernyős telefonnal, akkor más kb ugyanakkor (hisz a technológia akkor tette lehetővé - pl. kapacitív érintésérzékelés) és mivel utána nem lett volna akkora fék (szabadalmi perek Apple vs Világ rémlik?) akár még gyorsabb is lehetett volna a terjedése és fejlődése az ilyen termékeknek."

Erre Te megint írsz valamit és így tovább. Mint egy normális vitában, tudod. De mint azt már korábban is igazoltad ezen a fórumon, és most is bizonyítod, Te normális vitát nem tudsz, csak személyeskedőt: "gyengébb képességű emberek nem is tudják felfogni."

Az egyébként jogos részedről, hogy én is átcsaptam személyeskedésbe. Sajnálom, hogy lesüllyedtem a szintedre!

(#290) csongi válasza D1Rect (#288) üzenetére


csongi
veterán

Tovabbra sem a vedelem szamomra a kerdes, vagy megkerdojelezheto.
Szamomra a modja kerdojelzheto meg.
De nem lehet elitelni masolasert egy egesz nemzetet. Sarkalatos de teljesen valosagos abszurd szintet erhetunk el a jelenlegi rendszerrel.
Lsd, Samu vs Apple.
Azert ez is abnormalis, hogy akkora penzeket olnek szabadalomba es jogi pereskedesekbe, hogy az mar vicc. Idovel ehhez merik a szbadalmi koltsegeket is. Az atlag embernek meg eselye sem lesz megvedeni a termeket.
Nah ez mar nem szolgalja a kozosseget. Csupan par ember kakaskodasa. Mikozben ezt a penzt nem csak a szellemi termeket megalkoto ember teremtett meg
Tovabba, bar igaz, hogy jogi szabalyozasok vannak, csak szerintem ez is elysium. Lsd uvegbeton esete.
Ez csak egy a sok milio lopasbol, es szerencsere ezt sikerult megvedeni, de a haterbe nem volt betekintesunk.
Ez csak egy ugy volt, amivel lehet peldalozni, hogy mekkora jo dolog a jogi vedelem. Milio masik estben meg eselye sincs megvedeni a termeket a megalkotonak.

(#291) Somatom válasza D1Rect (#278) üzenetére


Somatom
veterán

"Ocsmány vívmányain vannak: egyenlő bánásmód, emberi jogok, 40 órás munkahét, szellemi tulajdon, stb..."

Ahha. Ezen vívmányok értelmében gyártat a fél nyugati világ Kínában. De, nem kell olyan messzire menni. Épp aktuális a miskolci Bosch dolgozók sztrájkja. A Bosch azzal indokolta a béremelési követelésük elutasítását, hogy pont az általánosan alacsony bérszínvonal miatt választotta Miskolcot. Most, amikor épp napirenden van a bérunió. Ugyan, mi a túróért dolgoztat a Bosch nálunk? Pont azért, amiért kínában gyártatnak a cégek. Az egyenlőtlen körülményeket használják ki a nagyobb profit érdekében. Ez aztán erkölcsös módszer!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#292) D1Rect válasza 2xar (#289) üzenetére


D1Rect
félisten

Megint nem sikerült semmit sem írnod.

Értem én, hogy az a stratégia, hogy ömlesztett hülyeségeket írsz, aztán, ha nem szóról szóra idézik a zagyvaságaid, akkor szalmabábot kiáltasz.

Lehet, hogy szerinted én nem tudok vitázni, mégis téged vágnak ki a fórumról rendszeresen. ;)

(#293) D1Rect válasza csongi (#290) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván a szabadalmi rendszert meg kellene reformálni, de vannak nyilvánvaló nyúlások, ami mindenféle jogi vagy szabadalmi képzettség nélkül értelmezhető.
Ilyen a Lepin, még a fotókat is ellopják és rányomják a saját lolójukat.

(#294) D1Rect válasza Somatom (#291) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem csak a munkáért kell kevesebbet fizetni, de szinte nincsen környezetvédelem, van viszont korrupció.

Azt viszont tényleg nem értem, hogy kapcsolódik a miskolci bosch sztrájk.

(#295) Somatom válasza D1Rect (#294) üzenetére


Somatom
veterán

Linkeltem hozzá idézetet: "egyenlő bánásmód"
Ezt próbálná meg megtenni a Bosch Németországban. Én pont fordított szituban melózok. Magyarként Németországban. Szerencsémre hiányszakmában, ezért viszonylag biztos a helyem, de még így is sokkal többet teljesítek, mint a német kollégáim. Két évvel ezelőtt 70/30 volt a Magyar/Német arány a cégnél. Most nem tudok arról, hogy lenne német alkalmazott ugyanabban a munkakörben. Vajon miért? Biztosan az egyenlőség miatt. Ha EU -n belül ez van, akkor mi lehet a kínai munkaerővel?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#296) csongi válasza D1Rect (#294) üzenetére


csongi
veterán

Szerves resze a kifizetett berek a szabadalmi jogok megifzetesnek. A bosch szabadalmakat a termelessel fizettetik meg.
Nem szep dolog a lopas, nem szep dolog a lopott termeket megvenni.
De meg tortenik mert csak erre van penze. Nem lehet boldog es nem orulhet mert nincs penze? Nem jatszhat darus kocsival mert nem tudja megfizetni a draga legot?
Az egy az egybe valo lemasolas nem szep dolog, ebben igazat adok es egyet ertek. Egy pici sajatossagot belevihetek volna. Nem a kartondoboz csomagolasra gondolok. :)
Ettol fuggetlenul akinek nincs penze ra, nem fogja tudni megvenni, nem lesz tobb vasarloja.
Akinek van ra penze, lehet egyszer vesz egy kopiat, aztan tobbet sem.

A fejlett tarsadalom mindig is kihasznaltsagbol tudott viragozni. Ez Europa es a tengerentuli tortenelem.
Amirol szo van az a penz, es jelenleg a legmagasabb a tortenelem soran a centralizalodasa. A legszukebb retegnek van a legtobb.
Amig ez fent all addig nem lehet jogrol vagy szellemi vedelemrol beszelni. Ha minden aron ervenyesitjuk akkor az emberiseg felenek elni sem lenne szabad. :).
Egyszerunek tunik ez az egesz, megis nagyon osszetett. :).
Azert jot lehet rola forumozni.
Szegeny bemutato forumbol mi lett :)

(#297) Vesa válasza direwolf (#281) üzenetére


Vesa
veterán

Az Adidas nem lopott, csak mégis pert nyert a magyar feltaláló velük szemben, tehát de, lopott! Igaz, a nyertes perrel is kitörölheti a hátsóját, mert a kártérítés összegét el is vitte a perköltség, miközben az Adidas fossá kereste magát a lopásból!
Nem ártana utána olvasnod! Egyebekben, én nem a szabadalmi jog kiskapuiról beszéltem, hanem a hozzászólásban említett eredeti felvetésre reagáltam, mely szerint a" Lego innovatív volt, amit ne vitassunk el". Nos, mint a jelen ábra mutatja, nem volt innovatív, a jogrendszer kiskapuit kihasználva -bár legálisan-, de erkölcstelen módon tett szert a találmányra, tehát innentől erkölcsi alapon nem logikus őket védeni.
Lényeg az, hogy az üzleti világban naivitás erkölcsről beszélni. Egész ágazatok foglalkoznak ipari kémkedéssel, technológia lopással, a világ minden országában. Egyáltalán nem helyeslem a Kínai modellt, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a szellemi tulajdon ellopása nem Kínai sajátosság.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#298) D1Rect válasza Somatom (#295) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez erre az országra vonatkozik, ez van. A bérúnió meg csak egy politikai szlogen...

(#299) Somatom válasza D1Rect (#298) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Nem vonatkoztathatsz csupán egy országra, miközben a téma kontinenseken is átívelő. Ha az általad említett egyenlő bánásmód a fejlett, nyugati társadalom erkölcsi érdeme, akkor az erkölcsösség jegyében miért nem alkalmazzák ugyanezeket a vívmányaikat akkor, amikor egy másik kontinensen gyártatnak? A cégek szociális érzékenysége miért régiókorlátos?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#300) Vesa válasza Somatom (#299) üzenetére


Vesa
veterán

A cégeknek nincs szociális érzékenysége. Az kizárólag a környezeten múlik, hogy mit tesznek meg és meddig mennek el. Nem azért vannak jobb körülmények egy német gyárban, mert ott szociálisan érzékenyebbek, hanem azért, mert az ottani törvények mellet, az ottani munkavállalókkal nem lehet megcsinálni azt, amit máshol igen. A cég pont leszarná ott is az embereket, amennyiben a rosszabb körülményeken keresztül magasabb lenne a profit.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.