Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Sir Gunar válasza envagyok (#59) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

"Egy iphone is megvan 30k-ból, a hülyék mégis megveszik 300-ért"
Azért ez durva megfogalmazás droid!
A samut is 250e-280e-ért is megveszik és az sem kerül többe mint az almás gyártása, csak neked az böki egyedül a szemedet???
Nekem van mindkettőből és megsem hülyézek le senkit mert vesz vmit drágán, csak mert neki az jön be jobban!
IQ ???

(#352) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Amugy meg ami ide vág, a főnököm kint volt ahol gyártják és rendelt is pár dobozzal Lepin-t, de mindből hiányzott elem sajna, ezért is olvastam bele a fórumba hogy miket írnak erről, de látom megint csak megy a nagy idológiázás lopás vagy nem lopás, tiszta hamlet. Mindenki lop minden téren vmit a másiktól, de ez főleg ugye a keleten készültekre igaz, ha meg a legonak lejárt a szabadalma akkor azért nem tehet semmit, ez van és ezen tök hiába vitatkoztok itt oldalakon keresztül és sertegetések armadáján át!

(#353) bkercso válasza Sir Gunar (#352) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jólvan! :) :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#354) 2xar


2xar
tag

Íme, ez a baj az eltúlzott szabadalmi jogokkal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#355) bkercso


bkercso
nagyúr

Mit tud a Lepin? Inkább mit tud a Lego? :) [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#356) Eastman válasza bkercso (#338) üzenetére


Eastman
őstag

Kiknek? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#357) bkercso válasza Eastman (#356) üzenetére


bkercso
nagyúr

"A legális lenyúlás se történjék szolgai másolással! Más törvényekre is tekintettel kell lenni (pl. védjegytörvény, versenytörvény stb.)."

De amúgy ja! :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#358) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Félárban ha van az oké. 10-20% esetén inkább az eredeti.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#359) XuChi válasza batmanéhes (#36) üzenetére


XuChi
addikt

Tehàt akkor a Te elveid szerint aki szegèny ès nem tud lego-t venni, az lepint se vegyen, mert tàmogatja a koppintàst. Értem, tehàt ha nincs pénz legora, jàtszon betonkockàkkal, meg kavicsokkal ès kussoljon.

(#360) XuChi


XuChi
addikt

Egyébkén akik habzó szájjal köpköd a Lepin-re, az ugyan ilyen vehemenciàval làzad ès köpköd a ruha ipara is? Cipötök, ruhàtok, tàskàtok gondolom mind eredeti Adidas, Nike, Levis stb, ugye ? Kínai medialejàtszód és telefonod sincs remélem, mert akkor pokol tüzén fogsz égni!!!

Az autótokban, notebook-otokban sincs semmi utàngyàrtott alkatrész, akkumulàtor.

De sorolhatnàm még!

[ Szerkesztve ]

(#361) macskea válasza UnA (#69) üzenetére


macskea
őstag

Összekevered az árrés és a haszonkulcs fogalmát.

Az előállítási költségének viszonya nagyban függ a termék jellegétől, és az értékesítési lánctól. 5-10 százalék a jellemzően elvárt haszon a teljes terméköltségre vetítve. A termék ára viszont jellemzően többszöröse az előállítási költségeknek. Ebben benne van az R&D-től kezdve a gyártóeszközökön át a headcountal meg még egy rakás mindennel együtt minden. Igen hosszú a lánc onnan, hogy valaki kitalálja, hogy legyen egy termék egészen addig, amíg felkerül a polcra. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy írok erről ide - logout - egy sorozatot, de még nem vitt rá a lélek. Pedig nagyon kellene, de visszatart a tudat, hogy az emberek mennyire nem hinnék el, és a gonosz kapitalista összeesküvések valamiféle legitimálására tett kísérletként értelmeznék. Baromi komplex dolgok ezek, és az emberek jobban szeretik az egyszerű hazugságokat, jobb esetben csúsztatásokat a fenemód átláthatatlan valóságnál. Pedig tizenöt éve ezt csinálom. Rosszul viselném, ha valaki egy szerintem meg nem így van komment kíséretében lehülyézne. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#362) bkercso válasza macskea (#361) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos sokan lennének pedig a hülyézők, mert a másik fele csendesebb. De engem nagyon érdekelne!
Egyszer kellett megtérülést számolnom. Gondoltam, egyszerű. Hát nem volt az! :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#363) Eastman válasza macskea (#361) üzenetére


Eastman
őstag

Írhatsz bejegyzést úgy, hogy nem engedélyezed a hozzászólásokat. Aztán más téma alatt linkeled a cikked amikor a beszélgetés során aktuális. „Off” úgysem megy sokáig, úgyhogy kevesebbet kapsz így a nyakadba... :D

(50 Ft-ért vettem egyszer egy szűzhártya vastagságú kártya-igazolvány tokot átlátszó műanyagból. Gyorsan kellett valami. Azt tippelem, hogy mindennel együtt max. 50 fillérből bent lehet az országban. Jó, jó ki kell fizetnem a tízéves kínai gyerekmunkások TB-jét, nem morgok emiatt. ;] )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#364) Ghoosty válasza Eastman (#363) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezen a műanyagon főként a nagy és kiskereskedelem közötti különbség jön elő.
Veszel 1000 db-ot akkor is 2 percet tölt vele az eladó és ha 1-et veszel, akkor is.
Egy nem túl magas bérű emberke, mondjuk keressen 160k HUF-ot. Ez a cégnek 320k HUF-ba kerül. Van 20 munkanap egy hónapban és 8 óra a munkaidő. Ekkor 1 órára 2k HUF bérköltség jut. Így a 2 perces melója a munkásnak 66 Ft.

Mikor a nagyker eladott 1000 db-ot, akkor 1 db-ra 6 Fillér költség jutott. De mikor te vettél 1 db-ot, arra 66 Ft. Tehát ha nem vettél mást, akkor ezen konkrétan vesztesége volt a cégnek. Annak ellenére, hogy valószínűleg 26 Fillérért vette darabját.

A gyárból lehet, hogy 20 fillérért jön ki, de mikor te megveszed, ki kell fizetned a bolt üzemeltetési költségét is.

(#365) Eastman válasza Ghoosty (#364) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, így már értem. Komolyan.

...és eközben a kasszánál nem történt semmi. (De.) Illetve, ha a két szűzhártya vastagságú tokot választom az 300-500 HUF.

(Mondom, értem, hidd el. Vásároltam náluk, ha kellene egy radír holnap is oda megyek.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#366) Sir Gunar válasza Eastman (#365) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Csak ha radírt veszel és az is szűzhártya vastagságú, akkor az 1nm-est válaszd, mert azt ha radír méretre hajtogatod akkor akár rendes radir is kijöhet belöle. :DD
De tényleg az kb milyen vékony? Mert eddig párat megszüntetni volt csak alkalmam, a vastagsága sosem hozott lázba! :))

(#367) Donki Hóte válasza macskea (#361) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A LEGO-nál a bevétel és a haszon így néz ki:

2017 éves bevétel: 35 milliárd dán korona

2017 évi eredmény: 10.4 milliárd dán korona

Ha ezután valaki a verejtékesen elért 5-10 %-os bevételarányos eredménnyel jön a LEGO vonatkozásában, akkor azt kikacagom :K

A LEGO bizony durván extraprofitot termel!

(Adatokra linket nem adok, tessék guglizni egy kicsit.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#368) macskea válasza Donki Hóte (#367) üzenetére


macskea
őstag

Látod pontosan ezért nem részletezek semmit. Ezt írtam: "5-10 százalék a jellemzően elvárt haszon a teljes terméköltségre vetítve." Ezt értetted: "A LEGO-nak 5-10 százalék haszna van a termékein." A "jellemzően" szó nem véletlenül szerepel a mondatban, az a szerepe, hogy úgy tudj általánosítani, hogy közben mindenki tudomására hozod, hogy léteznek kivételek. A téged érintő jelenséget egyébként funkcionális analfabétizmusnak hívják, sajnos generációs "betegség". :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#369) Donki Hóte válasza macskea (#368) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyetértek veled (abban is, hogy a másik funkcionális analfabéta, merthogy te sem arra válaszoltál, amit én írtam :) ).

Tehát ha az iparban a JELLEMZŐEN elvárt haszon 5-10 %, de ha a LEGO 2017-ben 35 mrd korona árbevételt és 10,4 mrd korona nyereséget ért el, akkor elmondhatjuk, hogy a LEGO ~30 %-os haszonnal, messze az iparban jellemző haszonkulcs felett működik.

Pedig a költségeik között szerepel minden, az ezredmiliméteres tűréssel dolgozó hiper-szuper fröccsöntőgép, a folyamatos fejlesztések költsége, a drága alapanyag, a dizájnos doboz, meg minden.

Vagyis szerintem teljesen világos, hogy nem a LEPIN az olcsó, hanem a LEGO a drága :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#370) Saccco válasza Donki Hóte (#369) üzenetére


Saccco
nagyúr

"az adózás előtti eredmény 18 százalékkal 10,4 milliárd dán koronára esett vissza" [link]

"A vállalat nyeresége, vagy más néven adózott eredménye egy számviteli fogalom, amit a vállalat eredménykimutatásában találhatunk meg." [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#371) macskea válasza Donki Hóte (#369) üzenetére


macskea
őstag

Én egyáltalán nem válaszoltam neked arra, amit írtál, nem is állt szándékomban, szóval nem csoda, hogy nem találtad meg azt, amit kerestél. :)

A második bekezdéstől írtakkal többnyire egyet értek, bár azért érdemes lenne tovább árnyalni a képet.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#372) bkercso válasza Donki Hóte (#369) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szóval, ami drága, az ellopható... bár már írták ezt előttem is itt.

Eleve, miért hasonlítjuk egy prémium játék árát egy tömegáruéhoz? Legót almával?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#373) Donki Hóte válasza bkercso (#372) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jogilag az sem lopható el, ami drága. De ha irreálisan drága, akkor erkölcsileg már elnézőbb az ember a (szellemi termék) lopással.

Egyébként alapvetően nem a LEPIN árát hasonlítottam a LEGO árához, hanem a LEGO előállítási költségét a LEGO bolti árához. Ebből az összehasonlításból pedig az jött ki, hogy egy 10 ezer Ft-os LEGO-t nyugodtan adhatnának 7 ezer Ft-ért, akkor is kijönne minden ráfordításuk a bevételből.

Ha viszont 7 ezer Ft-ért adnák, akkor ez a topik nem jött volna létre, mert senkinek sem jutna eszébe LEPIN-t venni, a LEPIN és az összes LEGO konkurrens tönkremenne.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#374) bkercso válasza Donki Hóte (#373) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jajj dehogy! A Lepin úgyis feleannyi lenne még mindig.

Amúgy meg legyen egyszer egy sikeres terméked és máris megérted a dolgot az "extraprofittal".

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#375) mephi666 válasza bkercso (#374) üzenetére


mephi666
nagyúr

mindent annyiért kell eladni, amennyiért megveszik :K ha nem vennék a lego-t és nem lenne ekkora profituk, valószínű újragondolnák az árazást

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#376) bkercso válasza mephi666 (#375) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#377) Kaiku válasza weiss (#11) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ezt ne terjeszd! Most vagy tudatlan vagy, vagy nem mondasz igazat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.