Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) UnA válasza Saccco (#74) üzenetére


UnA
Korrektor

Nálunk legkevesebb 40%. ;)

Ennek örülök, és lehet hogy alábecsültem.

De az eredeti felvetés az volt, hogy mindenki 5-10-szeres áron ad el cuccokat, ami 500-1000%-ot jelent...

(#102) Ghoosty válasza Just486 (#78) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Én is boldogabb lennék hogyha valaki meg tudná magyarázni hogy a hamisítás / másolás miért nem nem jelent valódi poblémát."

Hamisítás (azonos márkanév illegális használata), egyértelműen elítélendő, mert valószínűleg az eredeti tulajdonos sokat elkövetett azért, hogy az a márkanév ismert és elismert legyen, amin a hamis kétes minőségű termék nagyot ront.
Másolás (eltérő márkanév, nagyon hasonló termék). Itt már nem érzem egyértelműnek, hogy mennyire elítélendő. Mindenki tisztában van vele, hogy egy másik cég termékéről van szó, tehát nem fogja rontani a másik márka presztízsét. De sok esetben meg rengeteg mérnöki munka van egy termék mögött. Viszont, ha egy termék népszerű, már-már monopól helyzetben van, akkor gyakran kötelezik a céget, hogy az adott fejlesztést relatív olcsón licenceljék bárkinek. Az, hogy ez mikor történik meg, tartalmaz elég sok szubjektív elemet.
Konkrétan visszatérve a legóra, vegyes érzésem van. A legfőbb mérnöki munkát a gyártástechnológiában látom. Azt kénytelenek a másolók is kifejleszteni, tehát ők is belerakják a magukét. A fogyasztó meg majd eldönti, hogy a 99%-os minőségű kell, vagy jó a 80%-os is fele annyiért. Ha előáll a legó egy új alkatrésszel, akkor az ahhoz szükséges fröccsöntő szerszámot a másolónak is elő kell állítania, tehát ugyanazt a munkát neki is el kell végeznie. De itt előfordulhat már "visszamásolás" is, tehát a másoló jön elő egy egyedi kockával és a legó is felhasználja.
Eddig a pontig teljesen problémamentesnek látom a másolást.
Amikor lemásolnak egy konkrét készletet, az már kicsit neccesebb. Itt sem igazán érzem, hogy olyan hú de nagy munka lenne kitalálni, de egyértelműen ronthatja a másik cég nyereségességét. Szóval itt úgy gondolom, hogy amíg forgalomban van az eredeti is, addig nem lenne szabad másolni. Ha már nem elérhető az eredeti termék, akkor megjelenhetne az utángyártott is. (Persze ugyanúgy megfizetve a névhasználatot, ha olyan termékról van szó Pl. StarWars. Mert ha nem, akkor a hamisítás esete áll meg.)
Lehet, hogy nem jól látom, de gondoltam megosztok egy szürke álláspontot a fekete és fehér mellé.

(#103) szaszyka


szaszyka
senior tag

Isheep —> Legosheep XD

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#104) szipipeti válasza weiss (#19) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Képzeld, még a benzintől, a gázolajtól és a víztől is kopik a magas keménységű acél...
Lásd a belsőégésű motorok porlasztócsúcsainak kopásviszonyait! Meg minden egyéb hasonló problémát!

(#105) shark300


shark300
tag

Lehet egyébként vitázni, hogy mennyire etikus az, amit a Lepin csinál, de azért a Lego is magába nézhetne, hogy mennyire etikus a filléres keletmagyar munkaerő által (Nyíregyházán) előállított filléres fröccsöntött műanyagkockákat olyan szinten túlárazni, hogy azt még az Apple is megirigyelhetné.

De azért a Lepin is magába nézhetne, hogy mennyire etikus a filléres kínai munkaerő által előállított filléres fröccsöntött műanyagkockákat olyan szinten túlárazni, hogy azt még az Apple is megirigyelhetné.

A Lepin gyárában kézzel válogatják össze az elemeket egy marék rizsen tartott munkások.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#106) shark300 válasza Ghoosty (#102) üzenetére


shark300
tag

Persze ugyanúgy megfizetve a névhasználatot, ha olyan termékról van szó Pl. StarWars. Mert ha nem, akkor a hamisítás esete áll meg.

A Lepin akkor ezek szerint az esetek 50%-ában hamisít.

Más: a Star Wars elemeit, névhasználatát védi a jog (Lucas kitalált egy JarJart), de a Lego elemeit, névhasználatát nem (a Lego kitalált egy darut)?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#107) captainm válasza direwolf (#3) üzenetére


captainm
tag

Úgy tudom már megtették a megfelelő lépéseket, de Kínában mások a szabályok, a BMW és más nagy gyártók is szenvednek e miatt és ameddig az emberek a másolatot veszik, addig gyártani is fogják őket.
A nagyobbik gond, hogy mindent teleszemetelnek a hírdetéseikkel, úgy mint Lego SZERŰ készlet. Nyíltan kamu és majdnem az eredeti árában adják...

(#108) Somatom válasza shark300 (#105) üzenetére


Somatom
veterán

De hiszen (majdnem) minden nyugati cég Kínában gyártat. Vajon miért? Talán azért, mert ott valami olcsóbb? Mi lehet olcsóbb Kínában, mint máshol? Talán a munkaerő? Ezekhez a cégekhez képest a Lepin, tudomásom szerint kínai. Tehát az anyaországában állítja elő a termékeit. Akkor most ki az etikátlan?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#109) Frawly válasza direwolf (#3) üzenetére


Frawly
veterán

Nyilván ilyen formában nem etikus. Ha viszont már a logójuk sem lenne hasonló, és az építőelemek sem lennének kompatibilisek, akkor semmi gond nem lenne velük. Ugyanis építőkockás műanyagjáték gyártását nem védi szabadalom, sem márkanév. Csak ne 100% utánzat legyen, egyező vagy túl hasonló logóval, meg ne Legóként legyen aposztrofálva.

(#110) UnA válasza shark300 (#105) üzenetére


UnA
Korrektor

"A Lepin gyárában kézzel válogatják össze az elemeket egy marék rizsen tartott munkások."

:N Ez természetesen hülyeség volt.

(#111) sto1911 válasza direwolf (#3) üzenetére


sto1911
veterán

"Amúgy senkinek sem kötelező megvenni a Legot, van más építőkockás játék a piacon."
Dehát pont ezt teszik :D
Emelj szót légyszi a többi nyilvánvalóan hamis/másolt árut népszerűsítő topikban is, érdekes módon azzal senkinek nincs baja. Addig viszont csak a képmutatás megy.

[ Szerkesztve ]

(#112) Just486 válasza Ghoosty (#102) üzenetére


Just486
senior tag

Ez, amit leírtál elég közel áll az én gondolkodásomhoz.

That unconquered country we call the future.

(#113) Vesa


Vesa
veterán

Hogy ez etikátlan nyúlás -a kínai cég részéről-, az nem kérdés. Hogy ez nem etikus, az sem kérdés. De! Az üzleti életben az erkölcs soha a büdös ééletben nem volt szempont! Aki ma Windows-t használ, az ilyen alapon egy lopásból meggazdagodott céget támogat, mivel a GUI ötletét az Apple még hivatalos csatornákon vette át az ereeti fejlesztőtől, a Xerox-tól, de a Microfos már egyszerűn csak ellopta az ötletet!
A Lenovo kezdetben a DELL-t koppintotta, a telefonok, tabletek esetén a mai nagy kínai márkák is masszív lopással kezdték a pályafutásukat. Ez egyetlen esetben sem volt erkölcsös, számos per is volt természetesen, ahogy egyébként a Lego is perelt nem is egy kínai copy céget, nem sok sikerrel sajnos.

Nemrég volt hír, hogy egy magyar feltaláló pert nyert (több mint 10év múlva), az Adidassal szemben, akik konkrtéan ellopták a szellemi termékét és terveit, mellesleg egy olyan cipőét, mely éveken át a világ vezető terméke volt a maga műfajában!
Miért nem hallom akkor, hogy Adidas-t nem veszünk mert lopnak??

Erkölcstelen mindez? Igen!
Demagógia erre hivatkozni egy üzleti szereplőnél? Igen!

Mellesleg azt nem teljesen értem, hogy a cikk írója hogyan akar robotot építeni ebből, mivel nem tudok róla, hogy a Lepin gyártana NXT koppintást is, programozható brick-el és szenzorokkal. A Technic önmagában nem alkalmas programozható robotizálásra, ahhoz NXT kellene.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#114) Somatom válasza Vesa (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Leírta. Raspberry -vel. Tengernyi videó van olyan robotokról, amiket Raspi működtet. Maga is linkelt ilyet. A robot vázát építené Lepin -ből. Pl. képzeld el, hogy a daruskocsi motorjait a Raspi vezérli, amit a telójáról irányít. Én kb. ezt vártam volna ennek a videónak a végén. Aztán jöhetnek a komolyabb projectek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) direwolf válasza sto1911 (#111) üzenetére


direwolf
őstag

Nem érted a lényeget. A Lepin nem más, hanem ugyan olyan mint a Lego. Érted, kompatibilis vele. Ha mondjuk nem lenne, akkor semmi gond se lenne. Csak akkor megvenné valaki? Lófa.zt...ennyi...
Ha nem érted, akkor nincs miről beszélnünk.
Amúgy a cikkíróval csak annyi a gondom, hogy ezt explicit reklámozza is:
"Igenám, de a Legót sajnos aranyáron mérik, körbenéztem hát, hogy van-e valami alternatívája, és meglepetésemre (bár manapság ezen nem kéne meglepődni) a kínaiak egy az egyben lekoppintották, és az eredetihez képest 25-40 százalékkal alacsonyabb áron adják..."

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#116) direwolf válasza Ghoosty (#102) üzenetére


direwolf
őstag

Másolásról... a Lego szabadalma nem a Lego névről, és logóról szól, hanem egészen pontos technológiai részletekről. Hogy ne lehessen legálisan vele kompatibiliset gyártani. És innentől már tök mindegy mit írsz rá, ha ugyan olyanok a kockák, az hamisítvány lesz.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#117) sto1911 válasza direwolf (#115) üzenetére


sto1911
veterán

Maga a Lego elem nincs levédve, ha jól tudom, tehát bárki készíthet ugyanolyat és kompatibiliset.

Mellesleg a Lego is lopta az egészet...

(#118) qqcqqc válasza direwolf (#116) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez viszont a szabadalmi rendszer hibája. Ha én most levédetek egy egyértelmű formát ( ezt csinálta a rágott alma is), akkor más nem csinálhat ugyanolyat? A lego elemek nagy része egyszerű, mint a faék, ilyen alapon szabadalmazhatom a válaszfal téglát is. És igen, ha övék és jogvédett, akkor gyártsanak ma is 5-10-20 éves készleteket is, ha valakinek az kéne. És akkor nem venném a másolatot, ami most is elérhető. Volt egy hozzászólás, hogy a régi készletek azért drágák, mert gyűjtői értékük van. Na ezt magyarázd el egy 3-7 éves gyereknek, akinek ez játék, nem polcdísz.
Minőség: 2-3 év alatt 30-40 lego elem tört össze nálunk a napi használat alatt (két gyerek), így az adott drága játék összerakhatatlan lett.

(#119) sto1911 válasza direwolf (#116) üzenetére


sto1911
veterán

Itt egy link is róla, hogy téves dolgot állítasz: http://www.thelegality.com/2017/04/09/lego-blocks-get-eu-court-copyright-block/

(#120) Vesa


Vesa
veterán

Mellesleg csak szólok, hogy a Lego az eredeti építési rendszert maga is lenyúlta, bár legálisan tette, de erkölcsösségből innentől ne tartsunk kiselőadást!
Itt egy cikk a témában!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#121) mickemoto válasza Vesa (#113) üzenetére


mickemoto
őstag

Érdekes az meg sem fordul a fejekben hogy ha valami jó célt szolgál, mint mondjuk ez esetben az építőkocka, ami ugye amellett hogy nagyon szórakoztató még fejleszti a gyerek térlátását, kreativitását, stb, az miért ne juthatna el a szegényebb családok gyermekeihez is.Azért a 1/3-ár az nagyon sokaknak nem elhanyagolható szempont, sokan nem tudják megfizetni a Lego márkanevet.
Ha valakinek megfelel a Lepin akkor miért ne vehetné azt.Kapni lehet legálisan, fizetett is érte.
Szabadalmi hivatal pedig csak a tényleges fejlődés kerékkötője.

(#122) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egy kis adalék, nem olvastam végig de elsőre nem láttam hasonló jellegűt:

Tekintsünk el attól, hogy másolás a Lepin (nem támogatom egyáltalán).

1. Ajánlom mindenki figyelmébe a csomagolást, ez a Lepin esetében de bármelyik kínai másolatra igaz eléggé gyenge, sorjás, vág stb-->> Ez azért eléggé gáz, kisgyerek lenyeli stb.

2. Műanyag és műanyag között is van különbség, Lego esetében ez eléggé könnyen ellenőrizhető, Lepin esetében sokkal nehezebb.

3. Egyelőre szerintem senkinek sincs tapasztalata arról, hogy mi lesz 5-10-15 év múlva a Lepinnel és az elemmel amit gyártott mennyire bírják az idő vasfogát.

4. Lego esetében már volt visszahívás és vállalták a hírnév csökkenés kockázatát is, ezt vajon egy Lepin is meglépné? Ugyebár ha van egy Lego-s elem, mely törik az Lepin alatt is valószínűleg törni fog, mivel ugyanaz a konstrukciós/tervezési hibák lesznek. Illetve volt itt már másik Lepin bemutató is ahol az új Millenium Falcont vette meg valaki, csak a db-k nem egyeztek meg, de reklamálni már nem tudott kinek.

+Bónusz válasz: fröccsöntő szerszámot többféle módon is lehet másolni. Vannak ugyebár másabb anyagok szerszám készításhez, melyekből gyorsabb előállítani bármit, de nem annyira tartós.

Eléggé szakmai szemmel nézem a dolgot, a Porsche-ból meg is vettem mindkettő kiadást, mert kíváncsi voltam, hiszen vannak benne új megoldások és elemek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123) Ghoosty válasza direwolf (#116) üzenetére


Ghoosty
őstag

Attól, hogy jogilag le van védve, nekem még nem kell vele egyetértenem. Rengeteg olyan szabadalom van, aminek nem szabadna léteznie. Főként mobil szegmensben találkoztam velük, de gondolom, sok más helyen is van. Szerintem a legó kocka mérete is ilyen.

(#124) Graphics válasza szabonagyur (#122) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És milyen a Lepin Porsche? Akarok egyet venni ezért is érdekel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) C4mp3r


C4mp3r
addikt

lepin a szegenyember legoja, olyan mint a dolce&guapo parfum amit 2k-ert veszel a deak aluljaroban az aktualis kisebbsegitol, mas az illata, nem olyan tartos es ki tudja mibol keszul. nekem igazabol nincs bajom vele, ha valaki tudja, hogy mit vesz es mit is varjon tole. valamilyen szinten meg is ertem, ha egy retired super star destroyerert nem akar az ember 250k-t kiadni a neppernek inkabb megveszi a lepint 30-40ert. venni akkor sem fogok soha, mert lopas az egesz es amugy is a lego az lego, barmikor el tudom adni szinte annyiert amennyiert vettem

amit mar kevesbe nezek jo szemmel, amikor valaki ideologiat gyart ahhoz, hogy miert a masolat kinai szart veszi es nem az eredetit. ha csoro vagyok es nincs ra penzem, akkor ez van, en is szivesen vettem volna ucs falcont de nem volt ra negyed millam most, ez van. de a lepin verziot sem fogom megvenni es kozben anyazom a legot, hogy de hat amugy is kurva draga meg szegeny gyerekek.

[ Szerkesztve ]

(#126) sto1911 válasza C4mp3r (#125) üzenetére


sto1911
veterán

Csoro vagyok: telik legora? Nem. Telik lepinre? Igen. Eri kar a Legot? Nem, mert nincs ra penzem. Solved.

@(#122) szabonagyur:
1. A gyerek az eredetit se nyelje le.
2. Vannak tesztek neten, ill. a mai vilagban csak kiderult volna ha karos/mergezo
3. Kutyat nem erdekli mi lesz vele 5-10 ev mulva, veszunk masikat. Akinek 10 evente nem telik meg uj lepinre se, annak vannak nagyobb gondjai ennel.
4. Ott a Lego Wall-e, gyenge a nyaka, meg valami hajonal gyenge egy vitrola kornyeki resz, meg nem mondom melyik pontosan. A Wall-e-t atterveztek, a hajora meg magasrol tettek.
Megveszed Alin vagy Paypallal a Lepint, ha gond van akkor elintezik neked. Vagy maga az elado. Egyebkent erre is vannak forrasok, akik ellenorzott csomagot adnak fel, es igy tutira nem er meglepetes.

@(#123) Ghoosty: nincs levedve.

(#127) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Rengeteg kínai lego-kompatibilis cuccom lett az utóbbi pár évben. Egyrészt, mert jártam Kínában és nem tudtam nem megvenni annyiért, másrészt pedig azért, mert relatív fix elképzeléseim vannak, hogy mit szeretnék építeni (várost), viszont a legós szettek markánsan eltérnek attól, amire szerintem egy városnak szüksége van (mondjuk alapból egy templom, meg mondjuk olyan házak, amikben laknak is, nem csak rendőrség, meg tűzoltóság).

Ronda dolognak gondolom, hogy egy az egyben le van nyúlva egy legós szett. Az azért kerül annyiba, amennyibe, mert valaki rohadt alaposan megtervezte, kitalálta, dokumentálta, tesztelte.

Mégis "ráfanyalodtam" a kínai legóra, de elsősorban nem szetteket rendelek, hanem elemeket. Például tetőelemeket, volt a legónál is ám "roof set", amit simán kivezettek a piacról, de az aliexpressen vannak olyan boltok, hogy úgy válogatom össze az elemeket, ahogyan akarom, rendelek 20 ablakot, 50 tetőt, 30 kúpcserepet, 10 íves ajtót, 40 8x1-es elemet több színből és azt építek belőle össze, amit én találok ki, mert szerintem ebben az egészben ez az élmény, nem az, hogy ikeázok egy prospektust lapozgatva. Nyilván rendeltem szetteket is, a lego nem gyárt 7eleven közértet, meg bankot, meg távolsági buszt, a kínaik meg igen, azokban amúgy meglepően sok fantázia van, még az ostoba 7eleven hamburgereket is megépíthetem legóból a bolt belsejében.

Mindezek előtt megpróbáltam a használt legós csereberét az erre szakosodott hazai üzletekben. Egy raklapnyi Fabuland cuccom van (majdnem az összes figura többek között), amire kilós árat akartak mondani, miközben ott figyelt a fickó mögött a polcon a krokodik karakter 500 HUF-ért, ugyan már. Oké, akkor esetleg túrok pár számomra hasznos elemet, hát nyilván az már nem kilós áron ment volna...

És mindezek után - mivel tényleg publikusak a legó elemek méretei - kísérleteztünk egy darabig, hogy piros filamentből 3D nyomtatunk tetőelemeket, de amikor már a harmadik tálcányi adag is szar volt, akkor feladtuk ezt is.

A Lepin amúgy minőségre eléggé rendben van. De tényleg zömmel sima lenyúlás az egész szett. Az Enlighten viszont inkább elemeket gyárt, mint szetteket és simán hozza a Lepin szintjét.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#128) Viktoár


Viktoár
addikt

Beszarás hogy ide mennyi erkölcsös, becsületes és hitthű ember jár. Biztosan a boltokban sem keresitek az olcsóbb alternatívákat, legyen az élelmiszer, műszaki cikk, ruhazát vagy bármi más.

Hagyjuk ezt az álszent szarakodást és nézzetek magatokba. Aki azt állítja hogy sohasem vásárolt még utángyártott, másolt, hamis terméket vagy nem írt soha cd-t, dvd-t amire nem saját szellemi tulajdona került, sohasem warezolt, torrentezett, dc-zett (ha valaki még emlékszik :D ), ült a magnó előtt a rádiót hallgatva mutatóujjal a felvétel gombon, azoknak addig kellene vizes strandpapuccsal verni a f@szát amíg a kennedy gyilkosságot is magára nem vállalja.

Tipikus bort iszik, vizet prédikál eset.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#129) GEIL


GEIL
addikt

Érdekes dolog ez hogy "kinek miből kell az eredeti".

-Mobiltelefonból igyekszem mindig "flagship"-et venni....főleg csúcsmárkát.
-Sportruházatból és sportcipőből csak eredeti Nike vagy Adidas jöhet szóba.
-Farmerból és ingből és alkalmi cipőből viszont mindig "olcsó kínai"-t veszek.
-Kólából Coca vagy Pepsi....de a tesco-s saját márkás mega lidl-is siti cola még véletlenül se jöhet szóba
-Legóból jöhet a Lepin....mivel amennyit "játszunk vele", azt az élményt 99.9%-ban tudja hozni a Lepin is.
-Benzinből viszont csak a prémium jöhet szóba ( Mol 99 evo...shell Vpower 100....Omw maxmotion 100...stb)
-Húsokat csak hentesnél veszek...lidl-is és tescos előre csomagolt meg fűszerezett és 3X átdátumozott fos nem nyerő...

Embere válogatja kinek miből mi a jó.....van amiben hajlok az olcsóbbra, de van amiben nem. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#130) Vesa válasza Bog (#127) üzenetére


Vesa
veterán

"aliexpressen vannak olyan boltok, hogy úgy válogatom össze az elemeket, ahogyan akarom,"

Nekem semmi bajom a kínai legoval, de mondjuk speciel pont ez nem jó érv a kínai mellett, hiszen ott a bricklink, ahol sokkal nagyobb választékból lehet válogatni, több eladó készletét lehet megnézni, összehasonlítani. A Lego MOC építők 99%-ka ott vásárol be magának elemeket, én is számtalanszor rendeltem már. Aki nem elégszik meg a gyári készletek összerakásával, az elemenként vásárol amióta a Bricklink létezik (előtte meg ömlesztett legót vettünk apróhirdetésből).

Ami viszont nem tetszett a videóban, az a csomagolás. Gyakorlatilag nincsen a terméknek doboza, csak ömlesztve bele volt hányva minden. Ezzel együtt, gyereknek játszani meg 1-2 alkalommal összerakni teljesen vállalhatónak tűniik. De MOC-hoz én nem vennék kínait, már csak a kérdéses minőség és strapabírás miatt sem, mert mondjuk építesz egy felhőkarcolót ami a Lego alatt biztos nem szakad össze, de egy kínainál fene tudja, mit bír az anyagminőség.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#131) erer1000


erer1000
őstag

vettem én lepin millennium falcont barátnőmnek.

hát mit ne mondjak, sok szopás volt vele.
kb 20 db hiányzott a csomagból, amiknek a pótlása úgy hogy amit lehetett használtba, többi meg újba, 8k körül volt, úgy hogy valamit ingyen kaptam , és sok sok nap késés/utánajárás b*szakodás eredménye.

hiába fele annyi a lepin, ha ilyen szempontból egy marék lepkefing, és sok idegeskedés jár vele

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#132) Tikakukac válasza Viktoár (#128) üzenetére


Tikakukac
titán

Végletekben gondolkozol. Helyén kell kezelni mindent. Mikor hulladék töltők miatt mennek ki alaplapok vagy ég ki a szoba akkor csóválom a buksit, mert 4K-ért kapod aprón a gyárit, miért vagy hülye. Viszont amikor a dísztri négyszeres áron adja konkrétan kott ugyanazt a cuccot, mint amit magadnak hozol, akkor bocsika, nem pálya.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133) szabonagyur válasza Graphics (#124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ami feltűnő: termék elemek színei azért nem passzolnak nagyon, csomagolás borzalmas, pl. a tálca ahova a kerekek vannak berakva irtózatosan sorjás és vág. A váltónál a felcserélt sorrend ugyanúgy megvan mint az eredetinél. 1-2 elem lazább sokkal, illetve nekem pár hiányzott is.

(#126) sto1911: szöveg értés 1-es.
1. Elolvastad mit nyelnek le? Leváló sorja darabokról és pont az egyik legveszélyesebb dolog amit a gyerek le tud nyelni.
2. Milyen teszt? Pont erre nem nagyon van teszt. Remélem van némi fogalmad miből is vannak a műanyag elemek, mert ha nincs akkor megint a levegőbe beszélsz, hogy mi lehet mérgező meg mi nem.
3. Tehát mondjuk van egy gyereked meg egy 2. öt évvel később neki már nem is lehet használni? Ez a jó hozzáállás, környezettudatod, dobjuk a kukába.
4.Ezt sem sikerült értelmezni. Az, hogy maga a késztermék nem olyan feszes egy dolog. Itt arról beszéltem ha mondjuk a figura keze vagy bármelyik elem eltörik, mert maga a kialakítás olyan. Ezek safety dolgok, Lepin-él is jelen vannak de sosem jelezte még senki a felhasználónak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#134) sto1911 válasza szabonagyur (#133) üzenetére


sto1911
veterán

1.
0 db sorjás elemet találtam abban a pár darab lepinben amim van. Ha van benne, távolítsd el. A Lego nem való olyan gyereknek aki lenyeli, vagy felügyelet alatt kell játszani vele.

2. Gondolom mivel te nem tudsz róla akkor nem is létezik...
https://toxicfreefuture.org/lego-to-let-go-of-toxic-chemicals/
A Lego és a mérgező anyagok, 2015-ös cikk...

https://www.google.hu/amp/s/amp.reddit.com/r/lepin/comments/5r6rpd/is_lepin_healthy
Van benne pár link is.

3. Ki kell forgatni amit írok, az megy. Van valami adatod arról, hogy hány % megy tönkre x idő alatt? Mert szerintem nincs, így csak beböfögtél valamit.

4. Te nem érted, fuss neki még egyszer.

(#135) shark300 válasza UnA (#110) üzenetére


shark300
tag

Támadhatlan az érvrendszered.

Ezért van minden elem ömlesztve, ezért gyakori a színcsere és a hiányzó elemek, és ezek a hibák teljesen véletlenszerűek.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#136) shark300 válasza Somatom (#108) üzenetére


shark300
tag

Csak arra reagáltam, hogy erkölcsi okokból szidni egy céget, úgy, hogy a másik legalább annyira erkölcstelen csak azért, hogy megmagyarázza magának, hogy ő miért jó ember, az képmutatás.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#137) direwolf válasza sto1911 (#119) üzenetére


direwolf
őstag

Ez a cikk arról szól, hogy le volt védve, csak most vitatkoznak rajta, hogy ez jó-e, és volt olyan döntés amiben Lego kapott igazat, és volt olyan amiben nem. Gondolom ezért cincognak most a kínai egerek.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#138) direwolf válasza Viktoár (#128) üzenetére


direwolf
őstag

Ember, nem érted hogy nem azzal van a gond, hogy ilyent vett, hanem azzal ,hogy ezt reklámozza? :W

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#139) Graphics válasza direwolf (#138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha valaki egy utángyártott aksit vesz, azzal mi a szitu?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#140) direwolf válasza Graphics (#139) üzenetére


direwolf
őstag

Az akkura nincs szabadalom, gondolom. :U
Amúgy ti teljesen komolyan gondoljátok, hogy tök normális dolog az, hogy valaki kitalál egy korszakalkotó dolgot (a Lego az, ezen ne vitatkozzunk ha lehet), mások meg egy-az-egyben másolják? Hogy egy klasszikust idézzek: "Eszem-faszom megáll!" :Y

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#141) direwolf válasza sto1911 (#119) üzenetére


direwolf
őstag

Azért ez csak nem hagyott nyugodni, és egy gyors kereséssel ilyent találtam:
Lego wins first copyright case against China copies
2017 decemberi hír. Akkor most mi van? :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#142) Graphics válasza direwolf (#140) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahogy én visszaolvastam, nem a Lego talált ki korszakalkotó dolgot...
Egy úriember igen, akitől a Lego szépen nyúlta az ötletet... Nocsak-nocsak, beszéljünk még az erkölcsösségről?

Tessék visszapörgetni a topicban, akkor most mi van? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#143) mephi666 válasza Graphics (#139) üzenetére


mephi666
nagyúr

autópiac tele van utángyártott cuccal... gondolom megvannak ott is a szabályok, de egy 26éves f astra-ba a gyári alapjárati motor 50ezer fölött kezdődik, utángyártottat meg kapsz 2500ért is... (ami saját bőrön tapasztalva is évekig gond nélkül teszi a dolgát ugyanúgy)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144) NGA


NGA
addikt

Én vettem egy ilyen Lepin készletet ( Az Emerald Night Train-t) valamint segítettem összerakni a busz és a bogár, valamint az UCS birodalmi csillagromboló lepin szetteket.

Minőség: Lepin katasztrófa. Matt, sorjás, beszívódás mindenhol, deformálódások.

Elemek: Az üveg tök homályos, a gumi kemény vacak, az illeszkedés laza. Matrica gagyi, leesik

Összeépítés: Menet közben is szétesett már, és utána is ha hozzáértem, szétesett. Ha kicseréltem egy csomó illeszkedő elemt Lego-ra, akkor már nem esett annyira szét. Az UCS csillagromboló magától széthullott, lehetetlen volt összerakni, a mágnestartók összetörtek, sok elem hiányzott. A vonatba beraktam a motort, elindítottam, majd nagy recsegés, ropogás, és szétesett, mert a fogaskerekek nem forogtak rendesen egymáson. Semmiféle Lego élményt nem ad az összeépítés, csak bosszúságot.

Készlet hiány: Több elem is hiányzott, és ezeket nekem kellett pótolni. A Lego ezeket INGYEN kiküldi részedre, ha lefotózod a dobozt.

Kinézet: Ha egymás mellé rakod azonnal látni, melyik a lepin, annyira matt, homályos, szineltéréses az egész.

Felhasznált anyag: Nem tudni miből készült, és milyen vegyszereket használtak fel a gyártás során.

Nagyon örültem, mikor valaki megvette tőlem fillérekért, és soha többet nem veszek lepin-t, és senkinek nem ajánlom. Semennyit nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

(#145) direwolf válasza Graphics (#142) üzenetére


direwolf
őstag

Én nem védem a szabadalmi rendszert, vannak ott erős hiányosságok. És sajnos vannak trollok, akik ezt ki is használják. Ha nem a Lego találta ki, akkor mást illet a tiszteletem. Viszont akárhogy is szerezték a szabadalmat, az jogosan az övék amíg azt el nem veszik tőlük. És ez bíróságon, a hatályos jogrendszer alapján kell hogy történjen, nem pedig kínai hamisítványok/másolatok útján.

De amúgy nagyon szépen látszik, hogy mennyit is ér ez valójában, mert senki se 1 mm-rel nagyobb, vagy kisebb elemeket gyárt, hanem pontosan ugyan olyant. Ezen kéne elgondolkodni inkább... :K

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#146) shark300 válasza NGA (#144) üzenetére


shark300
tag

Készlet hiány: Több elem is hiányzott, és ezeket nekem kellett pótolni. A Lego ezeket INGYEN kiküldi részedre, ha lefotózod a dobozt.

Nekem még azt sem kellett. Elég volt egy esetben a füzet hátulján levő számot beírni, vagy némely esetben csak puszira is küldtek.

Hozzátenném, 25 év alatt, több, mint 100 szettel a hátam mögött 2x fordult elő ilyen, mindkettő tavaly (Porshe, és Saturn V).

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#147) Graphics válasza direwolf (#145) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Őszintén, engem ez totál hidegen hagy.

Lehet parasztos, de nem azért nem veszek 60-80 ezerért Lego-t, mert ne tehetném meg.

Én pl a Porsche modellt is nagyon szívesen megvenném, de van pár olyan , amit lehet inkább Kínából. Ez ilyen.

Ettől szerintem egyikünk se lesz rosszabb, vagy jobb ember.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#148) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mit tud Lepin, a kínai Lego?

OK, a LEPIN-t ismerem, de mi az a LEGO ????????

:C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#149) Plazmacucci válasza NGA (#144) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A technik másolatokkal is ez a helyzet? A videón látható közeli makró felvételek alapján nem volt gond az elemekkel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#150) NGA válasza Plazmacucci (#149) üzenetére


NGA
addikt

Mivel a csillagromboló jelentős része technik, és jelentős súlyt kell tartani, ezért több összekötő, és elem eltört.

Egy Lego táborban raktuk volna össze a gyerekekkel, de csak hatalmas csalódás lett belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.