Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TheMonist


TheMonist
újonc

Amit a scalperek csinálnak, nem etikus, akár nem is törvényes, de megéri nekik, mert sajnos így is van igény a termékekre. Azt a nézetet osztom, hogy nem kell vásárolni tőlük (meg horror áron a hivatalos üzletekből sem). A PS5 (vagy akár egy GPU) nem létszükséglet. A fiamnak már több hónapja összegyűlt a pénze a PS5-re, de megvárja, amíg lesz rendes áron. Ha év végén lesz csak, akkor akkor. Az előző videokártyám pont akkor halt be, amikor a nagy bányász láz volt pár éve. Több, mint egy évig a beépített intel GPU ment helyette, amíg végre tudtam venni egy 1080ti-t jó áron, mikor lefutott az őrület. Egy kis türelem megoldaná a problémát. De manapság az az igazi hiánycikk!

(#52) nightmare13 válasza TheMonist (#51) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, ez összetett dolog. Emberek mindenhonnan azt látják, ha nincs meg neked a legújabb, legjobb dolog, akkor te tulajdonképpen egy utolsó senki vagy.

Hát én is úgy vagyok vele, hogy inkább leszek egy utolsó senki, de a munkával keresett pénzem nem fogom két kézzel szórni, csak mert megtehetem.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#53) Silenzio


Silenzio
addikt

Ezen mi a hír? Már a PS1 vagy a PS2 óta minden konzol veszteséggel megy ki. Nevetséges.

#3hyperspaceBusinessGuy#1:
Ez a vélemény meg a tavalyi évszázad legnagyobb tévedése.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#54) BoC1ka válasza Norb79 (#21) üzenetére


BoC1ka
senior tag

törölt komment - feljebb ki lett tárgyalva :)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#55) #54625216 válasza solfilo (#12) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem árazhattak a konkurenca fölé, akiknek ráadásul papíron erősebb is a masinája."

Itt a lényeg.

A Sony veszteséggel árulja a vasat, miközben a jelenlegi kereslet mellett simán adhatná másfélszeres áron és akkor a nyereség nem a hiénák zsebébe vándorolna, mert ahhoz már nem lenne elég a különbözet, hogy megérje felvásárolni a készleteket.
Csakhogy a Sony és az MS közti e-peen méregetés odáig vezetett, hogy az ár/teljesítmény megszállott fórumhuszárok véleménye lett a mérvadó a józan ésszel szemben, mert ha a Sony oda árazza a termékét, ahova a kereslet indokolná, akkor telefröcsögnék a netet, hogy az XBox bezzeg fele annyiért dupla annyi gflop-ot ad, vááá. Közben azzal, hogy egyébként a PS-re dupla akkor a kereslet n+1 a hardver teljesítményétől független okból, már a kutya nem foglalkozik, mert jól megmondták, hogy a hardver ár/teljesítményen túl nincs élet.

(#56) solfilo válasza #54625216 (#55) üzenetére


solfilo
veterán

Valóban adhatná drágábban, ahogy az MS is az Xbox-ot, de szerintem inkább vigyáznak az imázsukra. Gondolom nem hiányoznak nekik olyan cikkek, vélemények, hogy a nagy keresletet látva drágábban adják a portékát, mint ahogy azt előre bejelentették. Túl sokat meg nem mertek gondolom emelni az előző gen árán, ez még mindig nem a dVGA piac. A járulékos költéseken úgyis megszedik magukat, különben nem ez lenne a módi most már lassan minden konzolstartnál. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#57) joey04 válasza Duree (#2) üzenetére


joey04
titán

Annak menj neki, aki megveszi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) xsjado93 válasza hyperspace (#3) üzenetére


xsjado93
senior tag

De, úgy hívják, erőforrás alapú gazdaság.
A kapitalizmus meg egy elég (embert és természetet egyaránt) kizsakmanyoló, kártékony rendszer. A kommunizmus jobb alternatíva lett volna ha normálisan meg tudták volna valósítani. De sajnos nem így történt.

Your life is a lie.

(#59) nightmare13 válasza #54625216 (#55) üzenetére


nightmare13
senior tag

Elméletben igen, gyakorlatban vigyázniuk kell az árra.

Tegyük fel, hogy most kiadják 50%, ezzel ugyan most kb mindenki meg tudja venni, mert annyira visszaesik a kereslet, de ezzel hosszú távon veszítenek mondjuk 20 millió potenciális vásárlót. És ezzel sok milliárd dollárt szoftverekből, amit a gépek magasabb ára nem kompenzál.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#60) DiamondBack válasza Polllen (#50) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Az a baj hogy egyéni vállalkozóként nagyon tudnom kéne nem összekeverni a bevételt a profittal ezért is töröltem gyorsan a hozzászólást :DDD

(#61) Tengri válasza Silenzio (#53) üzenetére


Tengri
senior tag

"Ez a vélemény meg a tavalyi évszázad legnagyobb tévedése."
A kiemelt mondatrész alatt mit értesz?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#62) Shin Chen


Shin Chen
tag

Szvsz csak azért tűnik kevésnek mert a cv miatt behúzták szinte az összes elektronikai cikket, ami nem csak a munkára hanem a szórakoztató elektronikára is igaz. Persze hogy "hiány" lett. (a hiénákat meg egye meg a fene, rohadjon rájuk az összes gép)
Azért a PS-4 még mindig elég legtöbb esetben koca gémelésre, és még lemezes játékokat is be lehet szerezni hozzá, viszonylag olcsón ki lehet így jönni, ha nem master gaming race fan az illető.
Kérdés 10 év múlva nem-e gondolom majd ezt csak épp a PS5-el, a baba csillogó villigó RT effekteket elengedhetetlennek tartva. :B

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#63) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerintem nagy csalódás a gép
120fps közel sem mindig elérhető, vagy felbontás csökkentés mellett, ha jól tudom
Hihetetlen hogy sehol nem lehet kapni, hogy egy szutyok mobilt legyártanak millió számra, bárhol megveszem, de egy ps5 elérhetetlen

Szépnek legalább szép

Ja és mindemellett nevetséges tárhelye is van, mikor a játékok 100gbot foglalnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#64) #72042496 válasza enginev3.0 (#63) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra lehetett számítani, hogy a 4K és a 120 Hz sokszor vagylagos lesz. Szerintem korrekt, én örülök neki, hogy nem 30, hanem 60 FPS lehet az AAA sztenderd. Ráadásul gyors betöltéssel, és végre nem akar játék közben fölszállni a gép, mert jó a hűtése.

Kíváncsi vagyok, tényleg akkora hókuszpókusz-e beszerezni. A fórumon már egész sok embernek van. Én a Euronicsban rendeltem a napokban, 10 ember se szerepelt előttem a listán. Pár hetet saccoltak az érkezésre, pontosat nem tudtak. Kíváncsi leszek, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#65) AxBattler válasza enginev3.0 (#63) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt nem értem, hogy ha a szabad bővíthetőség M.2-es lappal be volt harangozva fícsörként, akkor miért nem elérhető?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66) Alert89 válasza ricsip (#23) üzenetére


Alert89
tag

Ennyi. A többi mind rizsa, süt az irigység az emberekből.

(#67) enginev3.0 válasza AxBattler (#65) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom, de 1tb, amiből levon a rendszer nem keveset, nagyon gyenge
Simán lehetne 2tb, persze drágábban

Egyedül az ára volt kellemes meglepetés, de az tényleg
185ezer egy 7 évre szóló gépért, na az nagyon baráti, simán 250 felett tippeltem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68) #72042496 válasza enginev3.0 (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem majd lesz pár év múlva egy refresh, ahol meglépik, vagy opcióként kínálják ezeket. Az a ~800 GB tényleg hamar kevéssé válhat.

[ Szerkesztve ]

(#69) snecy20 válasza enginev3.0 (#63) üzenetére


snecy20
veterán

Valószínűleg túlzóak lehetett az elvárások, mert a 4K / 120FPS-t aktuális címekben még az RTX 3090 sem képes hozni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#70) Polllen válasza DiamondBack (#60) üzenetére


Polllen
nagyúr

:D

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) HELLAFLUSH válasza AxBattler (#65) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

majd hamarosan közzé teszi a Sony, hogy melyek lesznek azok az SSD-k amik támogatottak lesznek és majd egy új rendszerfrissítést követően már lehet is őket használni normálisan.

ám bár a VRR-ről sincs még pontos infó, hogy mikor érkezik.

(#72) #54625216 válasza nightmare13 (#59) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mi is történik a gyakorlatban?
A veszteséges áron adott hardvert felvásárolják a hiénák és a user drábban jut hozzá a géphez, mint ha a Sony a valódi árán adná. Ha emelnének az áron mondjuk 50%-ot, akkor a hiénáknak már nem érné meg felhalmozni a készleteket, a hardvergyártás nem lenne veszteséges, a user meg olcsóbban jutna hozzá, mintha ebayről venné hiénától.
A PR kérdés is kezelhető, pl. bejelenthetik, hogy a nem várt kereslet miatt emelnek az áron, de a későbbi árcsökkenés után a mostani vásárlók megkapják az árkülönbözetet PS store kuponban vagy akárhogy. Így akinek van pénze és hajlandó is többet költeni, csak hogy hamarabb jusson a cucchoz, az kap valamit az extra pénzéért, a többiek meg szépen kivárnak.
A user most is többet fizet, csak az árkülönbözet nem a Sony-nál landol a user pedig nem kap semmit az extra felárért.
Tehát lehetne kezelni a helyzetet, de nem merik, mert rögtön jönnének a cikkek az IT bulvársajtóban, hogy PS5-ben X gigaflops/dollárt kapsz, XBox-ban meg 2X, mintha ez egy konzolnál bármit is számítana.

(#73) deltaa97


deltaa97
tag

Őszintén, b@ssza meg az összes nyerészkedő, de ha nem lenne az "ó most 280k-ért PS5-höz juthatok, de jó vétel" réteg akkor nem is tudnák ezt megcsinálni. :N
Másrészt nem értem hova ez a nagy rohanás az új konzol felé, amikor konkrétan alig van még rá játék. PS4 Slim/Proval még simán ki lehet bírni egy fél/1 évet, amíg normalizálódik a kínálat, lesz rá érdemi next-gen játék és javítják a hardveres gyerekbetegségeket.
Ami engem illet, vagy megvárom a nagyobb tárhelyű változatot, vagy a "Pro"-t. Ez a mostani PS5 lenyűgöző mit nyújt az áráért, de az időtállóságát illetően nem győzött meg 100%-osan.

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#74) Duree válasza Crus (#29) üzenetére


Duree
veterán

Abban igazad van , hogy azért adják ennyiért mert megveszik.

duree54

(#75) Duree válasza joey04 (#57) üzenetére


Duree
veterán

Hidd el szívesen megtenném, nem tudom olvastad e , hogy Angliában egy ilyen szimpi közel 40 ezer fontot keresett a PS5 drágábban árulásával.

duree54

(#76) Crus válasza deltaa97 (#73) üzenetére


Crus
őstag

Segítek megérteni: Nézz meg egy Days Gone-t PS4-en, meg PS5-ön. Azonnal megérted.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#77) #72042496 válasza deltaa97 (#73) üzenetére


#72042496
törölt tag

A PS4 Próval én tényleg csak "kibírom". Lassú és hangos az egész gép, nekem akkora csalódás, hogy a PS5 számomra még dupla áron is jobb vétel lenne. (De nem veszem meg dupla áron, megvárom amíg lesz boltból.)

(#78) paprobert


paprobert
senior tag

Forrás arra, hogy veszteséggel árulja?

Egy éve is előkerült ez a pletyka, de semmi nem támasztja alá. Mindegyik fő alkatrész 100 dollár alatt van ilyen volumenben.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#79) Crus válasza #72042496 (#77) üzenetére


Crus
őstag

Cirka 2 éve toltam bele egy SSD-t, közel 2x sebességre gyorsult tőle. A hangos voltán is egész jól tudtam segíteni kryonaut + minuspad kombóval. Lassan, odafigyelve max 1 órás munka.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80) #72042496 válasza Crus (#79) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az SSD-n még gondolkodtam, de aztán lakásátalakítás indult, és tavaly január óta a héten kapcsoltam be először. Most pedig már küszöbön a PS5.

(#81) joey04 válasza Duree (#75) üzenetére


joey04
titán

őszintén? Ügyes volt, megérdemli a pénzt. Ebben a topikban ki lett tárgyalva, új érvek nem fognak születni, szóval szerintem ezt a vonalat lezárhatjuk. Nem véletlen záródott maga a topik is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83) GeryFlash válasza #16820480 (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyáltalán nem vállat rándítanak... hanem bevédik őket, azokat a kommentelőket szankcionálják (kommenttörlés és néha ban) akik szóváteszik a dolgot. Ha veszel pár száz Ft-ért hirdetés kiemelést akkor a prohardver sérthetetlénsegét szavatol neked.

Ha már morál úgy sincs, akkor lehet el kéne gondolkozni egy rosszlányokhoz hasonló hirdetés rovaton is. Valahol még talán tisztességesebbnek is tartanám ezt mint a heti hardverrovat ajánlóban az embereknek HKC tápos gépeket ajánlani.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#84) tixem válasza #32839680 (#82) üzenetére


tixem
addikt

Én lennék a legutolsó aki ezeket támogatja, ugyanis szinte naponta tapasztalom a munkámból adódóan áldásos tevékenységük hatásait. Ami most megy vga és konzol fronton annak mi köze van bármiféle politikai kérdéshez? Színtiszta piaci jelenség, semmi más. Ha ettől többet lát bele valaki, ott baj van.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#86) Reggie0 válasza tixem (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

Az illegalis gazdasagi tevekenyseg tamogatasa es elfogadasa miota szintiszta piaci tevekenyseg es nem politikai?

(#87) tixem válasza Reggie0 (#86) üzenetére


tixem
addikt

Feljebb már ki lett tárgyalva

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#88) joey04 válasza GeryFlash (#83) üzenetére


joey04
titán

azokat a kommentelőket szankcionálják (kommenttörlés és néha ban)

Nagyon helyes, ez üzletrontás. Ha nem tetszik egy termék ára és a hirdető, akkor lehet tovább keresni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#89) Cassi válasza paprobert (#78) üzenetére


Cassi
senior tag

A részvényesi jelentés 9. oldalán szerepel. Valószínűleg nem egy nagy összeg, a digitális kiadásnál 50 dollár körül lehet a korábbi becslések alapján.

[link]

(#90) con_di_B válasza tixem (#25) üzenetére


con_di_B
tag

Bevétele, nem a haszna, szóval maximum 3 PS5 fér bele haszonnal, VGA-val meg már elég könnyű túllőni a célon.

[ Szerkesztve ]

(#91) paprobert válasza Cassi (#89) üzenetére


paprobert
senior tag

Köszönöm, ez így már hihető.

Egyébként marketingnek sem utolsó, lásd, ez a cikk is körbejárta a sajtót.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#92) Bilux


Bilux
veterán

Mikor volt nyereséges :F
Sose a gépek eladásából volt haszon...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#93) laposonly11 válasza tixem (#87) üzenetére


laposonly11
senior tag

A politika mint fogalom jelentése közügy, innentől kezdve az hogy pandémia van az politika, az hogy felment a kenyér ára, az is, a VGA árak pláne az, még az is politika, ha kimész a parkba és odasza*sz a fa alá, is az! Sőt ha otthon a saját WC-dbe pottyantasz és nem egy hanem két sornyi papírt használsz, ami gazdaságilag veszteségesebb, is az! Arról már nem is beszélve, hogy ivóvízzel öblíteted le, ami már a környezetszennyezés/terhelés alá esik is az, magyarul minden politika, vili?

Ordo est anima rerum.

(#94) tixem válasza laposonly11 (#93) üzenetére


tixem
addikt

Értettem :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#95) persil válasza paprobert (#78) üzenetére


persil
nagyúr

Nem kell hozza semmifele forras, evek ota veszteges az osszes konzol, mindket oldalon.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#96) Derrewyn válasza GeryFlash (#83) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Hardverapró nem köteles ellenőrizni, hogy a hirdetők rendesen adóznak-e, nincs is rá lehetősége.
Ugyanakkor aki egyszerre futtat 10+ db egyenként több százezer Ft értékben hirdetést, ott azért jó lenne látni az avataron keresztül gazdasági tevékenységet folytató vállalkozót/céget.

Egyébként mindenkinek megvan a lehetősége, hogy az ilyen magánszemélyeket/cégeket bejelentse a NAV felé.

(#97) Crus válasza persil (#95) üzenetére


Crus
őstag

3 oldal van és a 3. oldalon sosem volt veszteséges.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#98) persil válasza Crus (#97) üzenetére


persil
nagyúr

Csak a harmadik oldal nagyjabol homokozo kisgyermek a felnottek beszelgeteseben.

Adott temaban teljesen jelentektelen.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#99) Chaser válasza BusinessGuy (#1) üzenetére


Chaser
titán

a-a, rossz a matek:)
nem lennének, ha a gyártó prezentálna készletet, de nem prezentál
ez az ok, a "hiénák" csak az okozat
azt kellene megérteni, ha nem lennének hiénák, scalperek, meg egyéb divatosan hívott emberkék, termék akkor sem lenne
annyi történne, hogy tíz potenciális vásárlóból jutna 2-3-4-nek bolti áron jó esetben
a többi meg qrvaanyázna' akinek jutott ( : de most a sefteseket qrvaanyázzák'
pedig csak a gyártónak a qrvaanyját' az
a gyártó sara, senki másé - jelen esetben az amd az al-gyártó mondhatjuk így, mivel a soc-okat neki kell(ene) szállítani, ami nélkül viszont nehéz a kompltt konzolt eladni
nem egyidőben kellett volna kijönni új cpu+vga párossal, miközben ugyanazon a 7nm-en akarják az előző 7nm-es motyókat is gyártani, az újat, és az új soc-okat is
mert a régi az nem 7nm volt, és teljesen független emiatt

Duree

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) Norb79 válasza persil (#98) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, ha a számokat figyelmen kívül hagyjuk és vmi teljesen más szempont alapján ítéljük meg a dolgot, akkor ez így is van. :DDD
Mondjuk az elmúlt 24 hónap legtöbbet eladott konzolja a switch az amerikai piacon. Nem átlagban, hanem mind a 24 hónapban, havonta, mindegyik hónapot nyerte. Így a példád olyan, mint egy felnőtt a gyerekek beszélgetésében. :D Játékeladások ugyanez. Top100 valaha legtöbbet eladott játékok jó fele-kétharmada nintendos cucc.
Lehet nem te vagy a célpiacuk, meg én sem, de ja, ők másik ligában játszanak. És emellett nem árulják veszteséggel a HW-t.
De ezt nem mondanám a témában jelentéktelennek, mert ők a példája, hogy el lehet adni konzolt 100 milliós nagyságrendben, veszteség nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.