Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) persil válasza Norb79 (#100) üzenetére


persil
nagyúr

Ez eddig is tiszta sor volt, de akkor se tegyuk mar egymas melle a next gen konzolokat egy gyermekjatekkal. Ismetlem, EBBEN a kerdesben tok lenyegtelen a nintendo konkret letezese is.

Arrol volt szo, hogy huhu de meglepo, hogy a ps es a box veszteseges, erre meg beirtam, hogy mindketto az mar jo eg tudja miota. Most, itt, senkit nem erdekel a nintendo.

Persze mindig van, akinek oda kell okoskodni valamit.(nem rad gondolok)

A mondandod masodik felere: szo nincs arrol, hogy a sony, vagy a micro nem TUDNA nyereseggel eladni a gepeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#102) Chaser válasza persil (#101) üzenetére


Chaser
titán

nyereséggel adják el a gépeket, csak nem közvetlenül, hanem közvetve ( : - játékok, szolgáltatások -
talán 250e körül lehetne az ár ahol nullás, de nem feltétlen vennék annyian mint a jelenlegi áron
az hogy most hiány van vga-ból, konzolból, emelett tél és covid kombó és emelt áron is megveszik többen az igaz
de egyáltalán nem mindenki veszi most sem és nem venné drágábban
nyilván kimatekozták ott ezt, mi az az ár amit még megeszik a többség és még nekik is megéri

szerk:
egyébként meg ott vannak a kontrollerek, azon bőven bejön amit konzolok árán buknak, szerintem
mert azt azért veszik sokan pluszba és messze nem örök élet meg egy nap kategória a kontroller
ellenben qrva drága szólóban megvenni, és nyilván töredéke a gyártási költség

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) persil válasza Chaser (#102) üzenetére


persil
nagyúr

De miert nekem irod? :)
Nekem ez eddig is vilagos volt.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#104) Chaser válasza persil (#103) üzenetére


Chaser
titán

"A mondandod masodik felere: szo nincs arrol, hogy a sony, vagy a micro nem TUDNA nyereseggel eladni a gepeket."
erre reagáltam
és jobban belegondolva igen, gápen lehet buknak, de az a pluszban eladott kontrollereken vissza is jön
nem kell hozzá még játék és szolgáltatás sem, az már a tiszta nyereség lehet - persze levonás után amikbe az nekik "fáj" -
mondjuk ezt a cikket nem értem, eddig is elvileg buktával adta a konzolt a sony és ms is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Norb79 válasza Chaser (#104) üzenetére


Norb79
őstag

Akkor kijelenthetjük, hogy a hobbijuk veszteségesen árulni, mert igazándiból tudnák nyereséggel is, csak nem akarják, mert ... tényleg, miért is? :D

(#106) persil válasza Norb79 (#105) üzenetére


persil
nagyúr

Mert apropenz ahhoz kepest, amit az "olcso" gepeken jatszo milliok kifizetnek a szolgaltatasokra es jatekokra. De ez idotlen idok ota igy van kettejuknel. Amolyan bevett szokas.

Gepet egyszer veszel, a minden mas egyebet meg hetente/havonta, akar tobbszor is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107) Chaser válasza Norb79 (#105) üzenetére


Chaser
titán

egyszerű
add értelmes áron a terméket, hogy utána majd kiegészítőkre és játékokra szórják el a pénzt
nézd meg a kontrollerek árát, kisebb vagyon:)
ez nem hobbi, meg nettó idiótaság, egyszerű egy+egy matek és marketing

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Crus válasza persil (#98) üzenetére


Crus
őstag

Szerintem az tök oké, hogy valamiben nem vagy képben, de mittomén' kommentelés előtt pl. nézz utána, az úgy sokat segít.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#109) Crus válasza persil (#101) üzenetére


Crus
őstag

"Gyerekjáték, meg homokozó"

Milyen tévképzet jön még?

Tájékoztatnálak, hogy a Nintendo termékek véletlenül se csak a gyerekeknek szólnak. A játékaik zöme úgy van felépítve, hogy abban egy gyermek és egy felnőtt is remekül megtalálja magának azt amiért szeretheti. Kicsit az összesre igaz, hogy "easy 2 learn hard 2 master".

A Nintendo ráadásul úgy innovatív, hogy olyanokat mernek meglépni, amiket te csípőből bukásnak tartanál, ezek meg beszednek belőle pár milliárd dollárt. A piacon nem mellesleg az egyik leginnovatívabb cég éppen a Nintendo.

A gyerekes játékokról pedig annyit, hogy minden platformon vannak kiddie cuccok. A currgen Nintendo konzolon van bőséggel mature content, elég csak egy Agony-t vagy egy Bayonetta 2-öt elővenni, de hosszú a sor.

És baromi nagy dobás volt azt meglépni, hogy készítettek egy handheld konzolt, ami desktop gép is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#110) persil válasza Crus (#108) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem meg sajatitsd el az ertoolvasas kepesseget es, ha lehet a tovabbiakban hanyagolj is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#111) persil válasza Crus (#109) üzenetére


persil
nagyúr

Leirhatod tovabbi x alkalommal azt, ami evidens, tovabbra sem errol volt szo. A fentieket tudom csak ujra tanacsolni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#112) Crus válasza persil (#111) üzenetére


Crus
őstag

"Csak a harmadik oldal nagyjabol homokozo kisgyermek a felnottek beszelgeteseben.
Adott temaban teljesen jelentektelen." - Ezt te írtad, nem más.

Bizonyítván ezzel a témában a teljes hozzá nem értésed, amire kaptál egy szép grafikont is eladásokról, amiben szárazon megrakja a MS konzolját a "homokozó" meg "gyerekjáték". A hanyagolást én is kérném, nem szeretek olyanokkal beszélgetni, akiknek alapvető tényekről fogalmuk sincs egy témában.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#113) laposonly11 válasza Crus (#112) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ja, én is meglepődtem, amikor legutóbb kiváncsiságból megnéztem mik jönnek, jöttek ki Switchre. A Doomot és Skyrimet már a megjelenéskor láttam, és nagy hú, meg há volt hogy ezt egy lényegében 7 colos tableten, lehet majdnem PC minőségben futtatni, most meg már a Wolfensteint, de a Metro Reduxot is ráírták, sőt még a Crysist is, be**arok! :Y
BEST First Person Shooters on Nintendo Switch 2020 HUGE UPDATE!

Ordo est anima rerum.

(#114) Crus válasza laposonly11 (#113) üzenetére


Crus
őstag

Érdemes amúgy ezt is megnézni, mielőtt valaki puszta tudatlanságból leírja a 3. kisgyermeket a felnőttek beszélgetésében:

List of best-selling video games

Pl. a 7 éves Mario Kart 8-ból (NYOLC!!!) több ment el, a 2 db. Nintendo konzolra (WiiU és Switch), mint 41 év alatt Pac-Man-ből a létező összes platformra.

Vagy ott van a GTA: San Andreas, amiből kevesebb ment el az összes platformon, mint a TAVALYI Animal Crossingból csak Switchre, ezzel egyébként olyan nevet is röhögve maga mögé utasított, mint a Witcher 3. A Sony exclusive címeiről már nem is beszélve, holott szegény Horizon Zero Dawn még Steam-re is kijött azóta. Ezek a listára se fértek fel, annyira nincsenek kanyarban sem a Nintendo eladásaihoz képest.

Nem komolyan venni a Nintendo-t akkora fail, mintha nem venné valaki komolyan a Porsche-t, mint sportautó gyártót.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#115) laposonly11 válasza Crus (#114) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mondjuk az ilyen Mario-t és társaid, best sellingnek nevezni hááát, amikor Mario ugrabugra, vagy kart, vagy kötelezően minden japán vásárló vett a konzolhoz egyet, csak mert Mario ugye, tehát Mario játék nélkül egy Nintendo konzol olyan mint a kávé cukor nélkül. :D Pl. A Wii Sports a listában, meg szintén egyenesen megtévesztő, hiszen Japánon és Koreán kívül, minden Wii konzolhoz járt ingyen a játék, tehát megvetted ha kellett, ha nem.
Mondjuk az a baj, hogy nem kéne az ilyen Animal Crossingot a Witcherhez hasonlítani, előbbi amolyan családi játék, szerintem minden Japán, Koreai kölök és anyuka, esetleg fater is ezt tolja, kb. mint a Mariot, a Witcher meg eleve 18+ os Fantasy rpg réteg cím, így ahhoz képest, igen sok fogyott belőle.
Eleve Switchből, szinte kötelezően vesz egyet belőle minden városi Japán, amikor a többségnek sokat kell metrózni, vonatozni, így olyankor tökéletesen lefoglalja magát.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#116) Crus válasza laposonly11 (#115) üzenetére


Crus
őstag

Nem lehet nem best sellernek hívni, ha egyszer az. Tény. Hogy ezt elfogadja-e valaki, aki elutasítja élből a Nintendo termékeket, az egyéni probléma.

A tartalomfogyasztás globális és a játékosok szokásai is egyre inkább azok. Ahogy a japán előveszi a handheldet a metrón, úgy a brit is előveszi, meg a pesti is. Nem a műfajokat hasonlítottam össze, hanem az eladási adatokat, már pedig a cégeknek a profit számít nyilván.

A Witcher sikerének egyik kulcsa, hogy az összes említésre méltó platformon megjelent. Ehhez képest egy Animal Crossing kvázi szoftvertúsz, Switch exclusive és mégis elképesztő számokat produkált. Viszont nem kifejezetten családi játék, hanem a világon nagyon népszerű, farm és életmenedzselős, évtizedek óta tartó őrületet lovagolja meg.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#117) Shin Chen válasza Crus (#116) üzenetére


Shin Chen
tag

Kár hogy az kalóz portálokról beszerzett játékok számát nem lehet sehol sem látni, én arra is kíváncsi lennék.. mármint toplista a letöltés/bevétel kiesés szemszögéből..

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#118) laposonly11 válasza Crus (#116) üzenetére


laposonly11
senior tag

A Witcher sikerének nem az a kulcsa hogy mindenre megjelent, hanem a tartalom, ami kb. több mint 1000 ember, több évnyi munkálya, miközben egy Mario ugrabugra vagy kart, ugyanez Donkey Kong verziója, viszont 100, a Nintendonál ott dolgozó unatkozó japán alkalmazott, fél év alatt lazán összetákolt, éppen hogy játéknak nevezhető, minden konzoljukhoz kötelezően kiadott terméke, ami csak azért kerül a Japán vásárló kosarába, mert Mario, tehát majdnem mondhatni "nemzeti" termék, vesz belőle egyet, ha játszik vele, ha nem. Az ilyen címek, szinte önmagukat adják el, a több évtizednyi reklámnak köszönhetően, tipikus esete a nem tudatos vásárlásnak. Eleve Witchert összehasonlítani egy Marioval, mint papírhajót egy valódi ferrarival. :F Az animal crossing meg szoftvertúsz? Szoftvertússzágról beszélni nyugaton, ahol egy háztartásban, az összes konzolból van egy? Szerintem pont hogy a Switch miatt sikeres, mert ilyen grafikával, egy TV-re kötött konzolra, a kutya sem venné. Pontosan ezért sikeresek a főleg 2D grafikájú nem Nintendo által készített, indie játékok is Switchen, amik arra nagyobb mennyiségben fogynak, mint az összes többi platfromra együttvéve, hiszen otthon a nagy képernyő előtt már minőséget várunk, nem úgy mint a metróban zötykölődve, tehát a Switch az megköszönheti az indie piacnak és viszont, hogy életben tartják egymást. Lényegében, ha nem lenne Switch, akkor az ilyen Animal Crossingok és társaik sem biztos hogy fogynának ilyen mennyiségben. Tipikus példája a Tetris, a kwarc elődők és a későbbi Game Boy nélkül, nem hogy a harmadik helyen nem lenne a listán, hanem szinte sehol sem, de az nem is volt egy kasszasiker.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#119) #54625216 válasza laposonly11 (#118) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez a klasszikus "ha a valóság nem igazolja a koncepciómat, akkor a valóságban van a hiba" érvelés.

Először is a társalgás nem akörül forgott, hogy melyik konzolra vannak jobb játékok, hanem hogy melyik platform számít piaci értelemben megkerülhetetlennek.

Másodszor van a Witchernél jó pár tartalmasabb és jobb játék is, de valahogy mégis az lett a műfajból a legsikeresebb. Tehát a logikádat követve a Witcher 3 csak a lengyel vásárlók miatt ennyire népszerű, mert azok megveszik kötelezőként, mint nemzeti terméket.

Ehhez képest az emberek azért veszik meg a századik Mario-t is, mert egyszerűen szeretnek vele játszani. Ahogy (ha már nemzeti termék) a bűvös kockánál is vannak tartalmasabb játékok, de pont az egyszerűsége miatt lett globális siker.

A Nintendo-nak valóban koncepciója, hogy a játékélményre helyezi a hangsúlyt és igyekszik kimaradni a felbontás+fps epeen méregető versenyből, de pl. erre a mondatodra, hogy:
"mert ilyen grafikával, egy TV-re kötött konzolra, a kutya sem venné"
a WII sikere a cáfolat, mert a WII a PS3-hoz és az XBox360-hoz képest grafikában kb. annyira volt elmaradott, mint a Switch a PS4-hez képest, a Nintendo klasszikusai mégis rekord eladásokat produkáltak ugyanúgy TV-re kötve.

De nézd csak meg melyik játék vezeti toronymagasan a mezőnyt? Bezony a Minecraft. A logikád szerint a Minecraft-et tablet képernyő méret felett a kutya nem venné, ehhez képest 200 milliót adtak el belőle.

Egyszerűen azt kellene felfogni, hogy a játékélmény minősége és a grafika fizikai paraméterei között semmiféle összefüggés nincs. Lehet jó játékot csinálni 320x200-as grafikával és lehet borzalmasat 4K 144fps-el. Az emberek többsége pedig nem techdemóként kezeli a játékokat, hanem próbálja jól érezni magát és ezért hajlandó inkább annak fizetni, aki szórakoztatja ahelyett, aki technikai paraméterekkel dobálózik.

[ Szerkesztve ]

(#120) Crus válasza Shin Chen (#117) üzenetére


Crus
őstag

Nekem erről olyan 1-2 éves infóm van, hogy az elmúlt 5 évben drámaian visszaesett a kalóz játékok letöltésének száma. Ez érthető is. A Nintendo játékok kivételével, az összes többi disztribútor folyamatosan árat csökkent és akciózik. Amikor pár €-t AAA játékokat lehet venni, ott jó nagy kretén az, aki crackkel szarakodik, néha olyan játékokkal, melyek a patch hiánya miatt bugosak, vagy game breaking bug van bennük. Magyarul a warez nem éri meg annak, akinek legalább egy picike igénye is van arra, hogy éppen mit művel.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#121) Crus válasza laposonly11 (#118) üzenetére


Crus
őstag

"A Witcher sikerének egyik kulcsa" - írtam.

Kérlek, értelmezzük együtt, hogy ez mit jelent. Ez azt jelenti, hogy nem az EGYETLEN kulcs volt a sikerhez, hanem az EGYIK. Egy szóval sem állítottam, hogy a Witcher sikerének okai között a mély tartalom nincs ott. Ott van. Nagyon is.

Az, hogy a Donkey Kong nem tartalmas, azt mereven elutasítom. Az utóbbi évek egyik legjobb platform élményét éltem át a Tropical Freeze-ben legutóbb, de annyira, hogy nem hittem el, hogy ez rom hardver 60 frémmel azt a gyönyörű grafikát elém pakolja. És amikor cirka 25 óra alatt végigjátszottam, akkor szembesültem vele, hogy a térképen még vagy 15 pálya nincs feloldva! Ehhez további 10 óra kellett, hogy aztán szembesüljek vele, hogy van egy totálisan elrejtett újabb, teljes szint benne, amihez már olyan kihívásokat kellett volna leküzdeni, melyeket az idegrendszerem kímélése érdekében inkább mellőztem. De az, hogy nincs benne tartalom, az egész egyszerűen nem igaz!

A Mario Odyssey-ben meg félelmetes mennyiségű tartalom van. Lepereg a credits 40 óra alatt, majd rájössz, hogy láttad a játék 70%-át. És ezek platformerek! Nem pedig RPG-k, melyek esetében maga a műfaj, gyak. garancia a mély tartalomra. (Kivételek persze vannak.)

Félelmetes, hogy mennyire nem értik ezt néhányan! Összetákolt??????? Hogymi????

Ezek a játékok úgy ki vannak polírozva, hogy Day1 gyakorlatilag totálisan hibamentesek és mindig annyira képesek megújulni, hogy az ember már egyszerűen nem érti, hogy mit lehet még kihozni a témából és ezek nem, hogy egy klónt tákolnak össze, hanem odatolják a vevők elé, az addigi gyak. legjobb játékukat! Egészen elképesztő lélek, szeretet, minőség van ezekben a játékokban! Ezekhez évek alatt max 1-2 patch érkezik nagy ritkán (inkább csak 1), mert annyira törekednek arra, hogy minőséget tegyenek le az asztalra!

Az összehasonlításba meg kár volt belekötnöd, mert a linkelt listából indultunk ki, mely a legtöbbet eladott játékokat tartalmazza! Hadd hasonlítsuk már össze a DARABSZÁMOT!

A Switch egyrészt azért sikeres, mert handheld és desktop konzol egyszerre. És egyikben sem tökéletes, de nincs jobb, a Vita hozzá képest embertelen nagy bukás volt. Másrészt azért sikeres, mert ezek megcsinálják valaminak a sokadik részét és olyan mocsok jó lesz, hogy egyszerűen nem hiszed el! Kívülállóként, ha valaki azt olvassa, hogy a Zelda BotW 10/10, csak röhög. Megnézi a képeket, videókat, még mindig röhög. Aztán egyszer talán lesz alkalma végigtolni és megérti. A Nintendo játékokban a CORE GAMEPLAY és a FUN FACTOR van mindennek alárendelve és igazuk van! A számok őket igazolják, akkor is, ha nem tetszik.

Az indie piac mindenhol tarol. A Core i9-es gépeken éppen úgy, mint Switch-en. A Nintendo sem hülye, hogy kitiltaná ezek javát a piacukról.

A Wii tökéletesen megmutatta egyébként, hogy mennyire halna meg egy Nintendo konzol 3rd party címek nélkül: semennyire. A Wii-t a Nintendo excluk a Holdig lőtték, cirka 100 millió konzolt adtak el belőle, mindenféle indie képzelgés nélkül...

Az van, mint eddig bármikor: Aki játszik ezekkel a játékokkal IS, az képben van és érti miről szólnak a Nintendo excluk, mennyire magas szintet képviselnek élmény és szórakoztatás terén. Aki meg nem ismeri ezeket, nem játszik velük, az meg nem érti és bírálja. Nem lenne jobb úgy bírálni valamit, hogy alaposan ismered is?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#122) laposonly11 válasza #54625216 (#119) üzenetére


laposonly11
senior tag

A Lengyelek nem veszik meg a Witchert, mert kelet - európai fizetésből nem telik, azonban nyugati vásárló más, pláne a japánok észjárásának illene utánaolvasnod, nézned. De röviden, egy nyugati plázában egy 10-20000 Ft os játékot a japán vagy amerikai vásárló, úgy dobja be a kosarába, mintha kenyeret venne.

"Ehhez képest az emberek azért veszik meg a századik Mario-t is, mert egyszerűen szeretnek vele játszani."

- Ne menjünk most ebbe bele, hogy azért dobja bele a fater a kosárba, mert tényleg játszani akar vele valaki, vagy mert a 6-10 éves gyerek ordít és visítozik, hogy kell Márió, mert annak a reklámját látta napi 30 x szor a Japán TV összes csatornáján. Mondjuk ha csak az eladott mennyiség számít, akkor lényegtelen.

"Másodszor van a Witchernél jó pár tartalmasabb és jobb játék is, de valahogy mégis az lett a műfajból a legsikeresebb."

- Tehát vannak a Ferrarinál sokkal jobb autók, de a sportautók között még is ő a legsikeresebb? Mi ebből a tanulság? Tudja a fene! :DDD

"A Nintendo-nak valóban koncepciója, hogy a játékélményre helyezi a hangsúlyt és igyekszik kimaradni a felbontás+fps epeen méregető versenyből, de pl. erre a mondatodra, hogy:
"mert ilyen grafikával, egy TV-re kötött konzolra, a kutya sem venné"
a WII sikere a cáfolat, mert a WII a PS3-hoz és az XBox360-hoz képest grafikában kb. annyira volt elmaradott, mint a Switch a PS4-hez képest, a Nintendo klasszikusai mégis rekord eladásokat produkáltak ugyanúgy TV-re kötve."

- A Nintendo klasszikusok, mindig is rekord eladásokat produkáltak, ezzel nem is vitázna senki. De ahogy írod, itt megint az ötlet volt a húzóerő, a kalimpálós irányítás, ami megdobta az egész élményt, úgy hogy még a gyenge grafikát is feledtetni tudta a vásárlóval, különben az érvelésed, nem üti a tényeket amit leírtam, tehát ma sem kellene a kutyának, egy gyenge grafikájú Call of Duty Wii-re, ha nem lett volna "pisztoly" hozzá, mint ahogy most sem tudsz olyan mennyiségben eladni egy 2D indie játékot PC-re, Ps-re, Xboxra, akármilyen ötletes is, miközben Switchre viszik mint a cukrot, csak mer' valamivel játszani kell, ha már a szinte kizárólag egyetlen tartalmas, minőségi húzócímet, a Zeldát mindenki kijátszotta.

"De nézd csak meg melyik játék vezeti toronymagasan a mezőnyt? Bezony a Minecraft. A logikád szerint a Minecraft-et tablet képernyő méret felett a kutya nem venné, ehhez képest 200 milliót adtak el belőle."

Azt már ugye hallottad, hogy a kivétel erősíti a szabályt?! Tudtommal a Minecraft először kizárólag PC-re jelent meg, de miután a Microsoft megvette, később ingyen adták egy csomó Win8/10 tablethez, de még laptophoz is, az enyémen is ott vírított gyárilag feltelepítve, úgyhogy kb. annyira volt értelme ebbe a wikipédiás "eladási" statisztikába rakni, mint pl. a Wii Sportsot, ami az összes Wii konzolhoz ingyenesen járt, kivéve Japánban és Koreában. Én kíváncsi lennék, mennyien vették meg valóban a Minecraftot, mert ezek az adatok, így erősen félrevezetők. :F

"Egyszerűen azt kellene felfogni, hogy a játékélmény minősége és a grafika fizikai paraméterei között semmiféle összefüggés nincs.

- Nincs is, meg van is! Éppen ez utóbbi miatt, vesznek az emberek újabb konzolokat és újabb kártyákat a pécéjükbe, csak azok a bányászok ne lennének... :O

Ordo est anima rerum.

(#123) Crus válasza laposonly11 (#122) üzenetére


Crus
őstag

Figyi... a Mariot rohadtul nem csak a 6 éves tolják, mert mocsokjó. 41 éves vagyok, a Mario kiqrt jó. Ezt a japánozást is elengedheted nyugodtan, globálisan tarol egy Mario játék, nem csak japánban.

"Mi ebből a tanulság? Tudja a fene!"

Már írtam... az a tanulság, hogy a Witcher hűtőgépre is kint van lassan. Mocsok sok platformon van jelen és mellé egy remek játék. És még így sem tudott lenyomni egy tavalyi Animal Crossingot, ami pl. nekem se a zsánerem, pedig én sok platformon vagyok jelen és sok stílussal tolom, de millióknak igen.

"mint ahogy most sem tudsz olyan mennyiségben eladni egy 2D indie játékot PC-re, Ps-re, Xboxra, akármilyen ötletes is, "

Akkor ideje lenne megnézned a Limbo és az Inside értékesítései adatait ezekre a platformokra. A minőség mindenhol tarol.

"mer' valamivel játszani kell,"

Több, mint 1 éve tolom Switch játékokkal, eddig olyan 10 cím pergett le, mind Nintendo exclu. Rólam sokan tudják, hogy egy finnyás, válogatós, kritikus rohadék vagyok, aki darabokra tépi azt amit rossz. Na most ebből a 10 címből egyetlen egyre adtam volna 7.5/10-et... jellemzően 9/10-es átlaggal játszottam és hidd el baromira bele akartam kötni, mert a Switch hardvere számomra is sértés. És ez nem vitás, a hardvere egy rakás szar. Az tényleg tákolmány. De a játékaik? Rohadtul nem!!!

És még vagy 15 cím hátravan, ami csak ezen a platformon elérhető, és le szeretném tolni. Az, hogy valamivel játszani kell, ergo nem igaz. Mire csak a JAVÁT végigtolod Switchen, az simán 1.5-2 év gametime, ha mellette van életed is.

Minecraft: Ja, volt neki free verziója is, de nekem az összes Minecraftos ismerősöm előbb-utóbb meg kellett, hogy vegye a teljest, mert hát izé... az volt a teljes és folyamatosan jött hozzá a content.

A grafika fontos, de nem a legfontosabb. Carmack szerint, még a sztori sem fontos és gyakran igaza is van. Az viszont biztos, hogy a gameplay áll mindenek felett és ha az rendben van, akkor lehet frémeket baxni, már elnézést a kifejezését...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#124) laposonly11 válasza Crus (#121) üzenetére


laposonly11
senior tag

A Donkey inkább egy jól összetett platfromer, még ha írnának hozzá 100+ pályát is, hogy azzal +50 órára lefoglaljanak, az attól mégmindig sokkal inkább mesterséges nyújtás, mint tartalom, ettől függetlenül én is jót szórakoztam a WiiU verzióval, dolphin emulátorral. :P
Én nem a Mario Odysseyt bíráltam ami egy összetett játék, sokféle mellékjátékkal, lényegében a Zelda mellett, a második Nintendo saját házában gyártott minőségi termék Switchre(még a Star Fox is az, esetleg még Luigi's Mansion), hanem a Mario Bros és Kart soron következtő része az, amihez nem kellet nagy ötlet, sem energia hogy elkészítsék. Zelda is játszható már PC-n, Yuzu emulátorral, de ugye mi ilyet nem csinálunk. :U

Dehogy tarol az Indie mindenhol! Most hadd ne kelljen előkeresnem azt a cikket(talán IGN-en olvastam) hogy egy jobb Indie címből, több fogy Switchre, mint az összes többi platfromra, PC-vel, együttvéve.

"Az van, mint eddig bármikor: Aki játszik ezekkel a játékokkal IS, az képben van és érti miről szólnak a Nintendo excluk, mennyire magas szintet képviselnek élmény és szórakoztatás terén. Aki meg nem ismeri ezeket, nem játszik velük, az meg nem érti és bírálja."

Hagyjá' má'! Végig Nintendóztam a gyerekkoromat, Snes-sel kezdtem, a Gamecube is meglenne még, ha pár éve nem adtam volna el... :DD

Ordo est anima rerum.

(#125) laposonly11 válasza Crus (#123) üzenetére


laposonly11
senior tag

"A grafika fontos, de nem a legfontosabb. Carmack szerint, még a sztori sem fontos és gyakran igaza is van. Az viszont biztos, hogy a gameplay áll mindenek felett és ha az rendben van, akkor lehet frémeket baxni, már elnézést a kifejezését..."

Na azé, a Doom 1-et végigtoltam Snesen... de minek? :F A Doom 3 at végigtoltam PC-n, mer' ugye először láthattunk dinamikus fény árnyékokat, de hiába a mozi élmény, pár óra múlva unalmas lett a megyek, lövök, megyek lövök, megyek... elvett talán 20 vagy 30 órát az életemből! Soha többé nem nyúlok Carmack féle ötlettelen egysíkú, unalmas lövöldébe. :O
Akkor már inkább Mario Bros, ott legalább a végén egy szőke gazdag hercegnő a jutalom! :U

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#126) persil válasza #54625216 (#119) üzenetére


persil
nagyúr

"Először is a társalgás nem akörül forgott, hogy melyik konzolra vannak jobb játékok, hanem hogy melyik platform számít piaci értelemben megkerülhetetlennek."

Nem, errol egy szo sem esett, ezt az egeszet ti hoztatok ide, minden elozmeny nelkul.
Az igazan baromi erdekes, hogy egyaltalan nem errol volt szo, aztan elkezdtetek idecibalni a nintendo-t, meg megmagyarazni az uzleti sikereit, ugy, hogy alapvetoen egy ps-es topikban ez senkit nem erdekel. Ahogy korabban is irtam, idezem: "EBBEN a kerdesben lenyegtelen a nintendo puszta letezese is". De nem sikerult felfogni ugy tunik, aztan meg kellett magyarazni a vilagnak, hogy a switch a legszuperebb konzol az univerzumban es a nintendo a legsikeresebb vallalkozas. Szuper, orulunk.

Szrk.: Meg egyszer - senki nem cafolta a nintendo sikereit es en egesz masrol beszeltem. A hithaborut ti inditottatok, orulni kell az apro sikernek, de legkozelebb csak akkor gyujtsunk faklyat es elezzunk vasvillat, ha ertjuk azt, amire valaszolunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#127) persil válasza Crus (#123) üzenetére


persil
nagyúr

De ne hasonlitsd mar ossze az animal crossing-ot egy witcher 3-mal. :S Ezt senki nem gondolhatja komolyan. Attol nem lesz jobb jatek, hogy sokat eladtak belole. Egy rpg, amiben ezer oldalakat OLVASOL ugralas helyett, meg angolul kell tudni, hogy ertsd a kuldetest, meg agy kell, hogy felfogd a build-eket/szinergiakat, az mindig retegjatek lesz, mindig kevesebb lesz ra a vevo aranyaiban.(de meg igy gazdara talalt "nehany"...) Egy szines ugrabugra nyilvan sokkal tobb embernek tetszik, plane 50x olcsobban. Teljesen evidens.

Forma1-et, meg flight simulator-t sem hasonlitunk animal crossing-hoz, mert kurvara retegjatekok. Attol NEM lesz jobb egy jatek, hogy sok el van adva belole. Adjak gephez, adjak mekis menuhoz, 1 dollar akcioban, humbe bundle-ben stb stb, milliofelekeppen lehet novelni az "eladott" darabszamot, a cegeken kivul masnak SEMMIT sem jelent. Ha igen, ott baj van.

Btw a witcher es a hutogepen is fut mar esete: nagyjabol pont annyi platformra van witcher 3, mint a jatekok 90%-a. Ez az erv szimplan ertelmezhetetlen.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#128) persil válasza Crus (#123) üzenetére


persil
nagyúr

Az meg, hogy carmack mit mondott evekkel ez elott, amit raadasul sajat maga is belatott, hogy baromsag es "visszavont", valljuk be nem sokat jelent.

A csavo egy zseni, ez teny, de szamara az fps(volt) a mindenseg, pusztan ezert mondott ilyet, nem azert, mert eppenseggel igaz lenne. De azota nem mellessleg kijott nehany fps, amiben azert "csak akad" egy keveske sztori es nem tudom milyen sikeruk lett volna nelkule...

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#129) Crus válasza persil (#127) üzenetére


Crus
őstag

Hátha újra leírva átmegy:

""A Witcher sikerének egyik kulcsa" - írtam.
Kérlek, értelmezzük együtt, hogy ez mit jelent. Ez azt jelenti, hogy nem az EGYETLEN kulcs volt a sikerhez, hanem az EGYIK. Egy szóval sem állítottam, hogy a Witcher sikerének okai között a mély tartalom nincs ott. Ott van. Nagyon is."

"Attol nem lesz jobb jatek, hogy sokat eladtak belole."

Attól nem, ellenben elég jó indikátora annak, hogy valami mennyire jó játék vagy sem. Az Animal Crossing meg kiváló játék, még akkor is, ha nem a zsánerem(ed).

"meg angolul kell tudni, hogy ertsd a kuldetest"

Tényleg érdemes lenne azokat a dolgokat kipróbálnod, melyekről írni próbálsz. Pl. kezdve azzal, hogy a Witcher mindegyik része magyar felirattal is rendelkezik, 0 angol tudás kell hozzá.

"meg agy kell, hogy felfogd a build-eket/szinergiakat"

Ez a másik amiért a Witcher sikeres lett: Könnyű megérteni benne a harcrendszert és a karakter fejlesztés is egyszerű.

"az mindig retegjatek lesz"

Ismét egy újabb kulcs a sikerességhez. Pont, hogy nem rétegjáték. Remekül egyensúlyoz ugyanis az akció és az RPG műfaj között. Nem véletlenül lett akció-RPG, így szélesebb közönség felé tudta elmesélni a saját történetét. Meg is lett az eredmény, fent van a listán.

"Egy szines abugra nyilvan sokkal tobb embernek tetszik, plane 50x olcsobban. Teljesen evidens."

A Witcher valóban lassan 50x olcsóbb, mint az árukat remekül tartó Nintendo játékok. Ez tényleg teljesen evidens nekünk többieknek...

"Adjak gephez, adjak mekis menuhoz, 1 dollar akcioban, humbe bundle-ben stb"

Igen, a Witcher 1-2 része itt tart jó ideje. Nem egyszer adták már ingyen is. Az alig pár dolláros árakról már nem is beszélve. De a 3. rész is nagyon gyakran nézett már 10$ alá.

"nagyjabol pont annyi platformra van witcher 3, mint a jatekok 90%-a. Ez az erv szimplan ertelmezhetetlen"

Azt teljesen értem, hogy ezt sem érted. Továbbra is: Az értékesített darabszámok kerültek összehasonlításra. X millió krumpli vs. Y millió körte. A krumpliból mégis több fogyott jóval rövidebb idő alatt exclusive címként, mint a körtéből, ami lassan 6 éves játék és minden említésre méltó platformon értékesítik.

Carmack mondandójának a lényege: Core. Gameplay. Mindenek. Felett. Igaza van.

De tényleg engedjük el a játékokkal kapcsolatos egymással megejtett eszmecserét, mert úgy érzem, mintha a gyerekemmel beszélgetnék a kémiai kötésekről.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#130) Crus válasza laposonly11 (#124) üzenetére


Crus
őstag

Itt a lényeg: Írhatnak hozzá 100+ pályát rosszul és kiválóan. És ezek kiválóan teszik.

Nem tudom értelmezni, a "warezolom emura a Nintendo játékokat" érveket(?).

A New Super Mario Bros U Deluxe is kiváló platformer lett, dacára annak, hogy egy újabb Mario játék, a klasszikus sablonra építve. Pont ez a lényeg: Vannak rettenetesen jól működő, bevált receptek. Ezt újra és újra eladni átskinezve előbb-utóbb bukás lenne. Helyette az van, hogy az alapok maradnak, de kismillió dolgot hozzátesznek és alapvetően az összes Mario játékban ugrálsz és csillagokat gyűjtesz, de az a nem mindegy, hogy azt, hogy teszed.

Ezzel az erővel bármely játék folytatása, vagy sokadik része szól ám ugyan erről, mert hát szegény Lara is évtizedek óta csak ugrál, kapaszkodik, meg lő, csak nem mindegy, hogy hol, hogyan és milyen környezetben.

A Mario Kart sem a zsánerem, de nagyon is elismerem. Részről részre szebb, jobb, több, élvezetesebb és hatalmas nagy parti/multijáték, vagy éppen családi játék. Ennek csak ennyi a titka, semmi több és ahogy évtizedek óta, úgy most is működik.

Az indie tarol. Egyrészt az árakkal, másrészt éppen a core gameplay-jel. Kis befektetéssel, de egy remek ötlettel képesek független stúdiók meglepően nagy eladásokat hozni. Nyilván itt nem a GTA V szintű számokra kell gondolni, hanem az indie kategóriára.

Végig bicikliztem a gyerekkorom, de egészen biztos, hogy a Tour De France jelenlegi helyzetéről nem elég bő a tudásom... versenyzőként azt gondolom, hogy több lenne.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#131) persil válasza Crus (#129) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor legyen igazad, veletlen se akard megerteni, amit irok.

Magyar feliratrol meg vegkepp nem tudom ki beszelt, jatszon magyarul, akinek hat anyja van, de eleve nem kimondottan a witcher-rol volt szo abban a mondatban, hanem az rpg mufajrol altalaban, amihez meg kell az angol, mert 100 jatekbol talan egyhez van felirat. Mar, akit ez egyaltalan erdekel.

De mindegy, elengedtem az egeszet. A nagy semmire megvedted a nintendo-t, sikerult, lepjunk.

"De tényleg engedjük el a játékokkal kapcsolatos egymással megejtett eszmecserét, mert úgy érzem, mintha a gyerekemmel beszélgetnék a kémiai kötésekről."
Igy van, csak az a baj, hogy a gyereked most epp az autok szinerol akart beszelgetni, te meg orrba-szajba erolteted a kemiai koteseket, amit ert is, csak szarik ra, mert masrol volt szo. Ezt nem akartad eddig sem az Istennek se felfogni. Szoval szo nincs arrol, hogy szerinted ki mit nem ert, ha teljesen mast probalsz meg mindenfele keres es elozmeny nelkul megmagyarazni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#132) #54625216 válasza laposonly11 (#122) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A Lengyelek nem veszik meg a Witchert, mert kelet - európai fizetésből nem telik"

Erről van valami konkrét adatod, vagy csak a szokásos "keleten mindenki minimálbérből senyved, nyugaton meg pénzzel törlik a feneküket" sztereotípiából indulsz ki?

"Ne menjünk most ebbe bele, hogy azért dobja bele a fater a kosárba, mert tényleg játszani akar vele valaki, vagy mert a 6-10 éves gyerek ordít és visítozik, hogy kell Márió, mert annak a reklámját látta napi 30 x szor a Japán TV összes csatornáján. "

Tehát azt állítod, hogy a Mario-ból többet adnak el, mint amennyien valójában játszanak vele? Mert ha így van, akkor nyilván azt is meg tudod mondani, hogy mekkora ez az arány. Mondjuk 1 millió eladott Mario-ból szerinted mennyi a "kibontatjan" példány, amit a hülye Japán "úgy dobja be a kosarába, mintha kenyeret venne"?

"Azt már ugye hallottad, hogy a kivétel erősíti a szabályt?! "

Teszel egy általánosító megállapítást, amit mások konkrét példával cáfolnak és az az érv, hogy "a kivétel erősíti a szabályt"? Komolyan?

" de miután a Microsoft megvette, később ingyen adták egy csomó Win8/10 tablethez"

A 200 millió eladott példány hány százaléka volt szerinted az előre telepített verzió? Mert még ha az 50%-a is az lett volna, akkor is marad 100 millió, amivel még mindig vezeti a ranglistát.

Az a gond az egész érveléseddel, hogy van egy feltételezésed, amit több ponton nyilvánvalóan cáfol a valóság és ahelyett, hogy elgondolkodnál a feltételezésed helyességén, a cáfolatokat próbálod további, egyre nyakatekertebb feltétezések láncolatával kimagyarázni.

(#133) koxx válasza Chalez (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Örülök, hogy megmondod hova írhatok :U
Amúgy ki szólított meg téged? mert én nem.

[ Szerkesztve ]

(#134) #54625216 válasza persil (#126) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ezt írtad:

"Arrol volt szo, hogy huhu de meglepo, hogy a ps es a box veszteseges, erre meg beirtam, hogy mindketto az mar jo eg tudja miota. Most, itt, senkit nem erdekel a nintendo."

Mivel a Switch a bizonyíték arra, hogy a kozol piacon lehet úgy is eladási rekordokat döntögetni, hogy közben nem veszteségesen árulják a hardvert, áruld már el légyszi, hogy miért nem érdekes a nintendo?

Várjál, most látom, hogy korábban már válaszoltál erre:
"Csak a harmadik oldal nagyjabol homokozo kisgyermek a felnottek beszelgeteseben."

Erre válaszoltuk, hogy ha a legtöbbet eladott szoftverek 50-es listáján 26 nintendo cím, akkor mégis milyen alapon hagyod figyelmen kívül, mint meghatározó piaci szereplőt?

(#135) persil válasza #54625216 (#134) üzenetére


persil
nagyúr

De most a beidezett mondatommal tamasztod ala, hogy nem erted, amit irtam.

Ott van. "Arrol volt szo", majd folytatodik, "a ps es a box" majd koveti a "mindketto" szo. Ugye egy meg egy az ketto, es ha ketto kozul kettorol beszelsz, az mindketto, vagy 100%, fogalmazhatunk barhogy. Majd leirtam, hogy "itt most" nem lenyeg a nintendo, nem roluk volt szo, hanem a masik kettorol.

Komolyan, olvasd mar at ujra.

"áruld már el légyszi, hogy miért nem érdekes a nintendo?"
Megprobalom lassan irni. Ket dologrol beszeltem, majd folytattam, hogy az eredeti tema a kettobol mindkettore vonatkozik. Lehetne 50 masik is, ha mi csak kettorol beszelunk. Komolyan nem erted? Magyaron kivul meg 2 nyelven tudom leirni esetleg, ha ez segitseg, csak kerned kell, de tobbet nem tudok tenni.

Szrk.: Egy utolso probalkozas, mert jofej vagyok. Ha arrol megy a tema, hogy a piros ferrari is szep, meg a sarga ferrari is szep, aztan valaki leirja, hogy mindetto szep, akkor miert kell oldalakon keresztul ecsetelni, hogy a zold meg sokkal szebb? Ha szoba sem kerult a zold jelen temaban, senki nem hozta fel, senki nem kerdezte. De megis, egy hithu kereszteslovagnak ezer oldalon keresztul be kellett bizonyitani, hogy bizony a zold nem csak ugyanolyan szep, de szebb is. Amikor szo sem volt arrol, hogy ne lenne az, vagy barmi. Csak. Nem. Volt. Rola. Szo.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#136) persil válasza #54625216 (#134) üzenetére


persil
nagyúr

Igazad van, mindig elfelejtem, hogy magyar forumon orakig kell gondolkodni, hogy mit lehet leirni, mit fognak megerteni a kommentbol.

A homokozos kisgyerekkel arra utaltam, hogy mennyire relevans az adott beszelgetesben a nintendo. Erre irtam, hogy mivel masrol volt szo, gyakorlatilag a letezese is lenyegtelen, mert ket masik dologrol beszeltunk.

"Erre válaszoltuk, hogy ha a legtöbbet eladott szoftverek 50-es listáján 26 nintendo cím, akkor mégis milyen alapon hagyod figyelmen kívül, mint meghatározó piaci szereplőt?"
Olyan alapon - tizedjere is - hogy nem volt roluk szo. Erted. Ha ingekrol beszelek, akkor nem erdekelnek a pulcsik. Pontosan tudom mit ert el a nintendo es nem is vitatta senki a sikeresseget. Ezert is volt tobb, mint nevetseges ez a vedelmi beszed az elozo x kommentben.

De feladom.
Kellemetlen ugy vitazni, ha nincs vitapartner.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#137) Crus


Crus
őstag

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#138) persil válasza Crus (#137) üzenetére


persil
nagyúr

A kep vicces, jopofa, de tovabbra is teljesen irrelevans a ps es box gepeken keresett, vagy nem keresett haszon szempontjabol.

Szrk.: Bar, amikor valaki ilyen vicces kepeket kreal, akkor legalabb a helyesirasra odafigyelhetne. 🤷
(A mar megszokott felreertesek elkerulese vegett: Igen tudom, hogy nem sajat. Nem, nem neked szol.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#139) laposonly11 válasza Crus (#130) üzenetére


laposonly11
senior tag

"A New Super Mario Bros U Deluxe is kiváló platformer lett, dacára annak, hogy egy újabb Mario játék, a klasszikus sablonra építve. Pont ez a lényeg: Vannak rettenetesen jól működő, bevált receptek. Ezt újra és újra eladni átskinezve előbb-utóbb bukás lenne. Helyette az van, hogy az alapok maradnak, de kismillió dolgot hozzátesznek és alapvetően az összes Mario játékban ugrálsz és csillagokat gyűjtesz, de az a nem mindegy, hogy azt, hogy teszed."

Ezzel csak az a baj, hogy a Mario platformerekben nem hogy kismillió + tartalom nincs, hiszen akkor már valami összetett RPG ről beszélnénk, hanem a legelső NES es Mariohoz képest a legutóbbi azu átskinezésne kívűl, mindössze annyival több a tartalom, hogy azt a két kezemen meg tudom számolni.

Ordo est anima rerum.

(#140) laposonly11 válasza #54625216 (#132) üzenetére


laposonly11
senior tag

"A Lengyelek nem veszik meg a Witchert, mert kelet - európai fizetésből nem telik"
Erről van valami konkrét adatod, vagy csak a szokásos "keleten mindenki minimálbérből senyved, nyugaton meg pénzzel törlik a feneküket" sztereotípiából indulsz ki?

Ha te a tényeket sztereotípiának hívod, akkor legyen. :))
Nézz már fel mondjuk a magyar fővárosba, úgy hívják azt a falut hogy Budapest, hány boltban kapni konzolt? Talán van egy tucat vagy kettő, kifejezetten szakbolt, lehet ezzel is sokat mondtam, miközben a nagy bevásárlóközpontokban már rég nem lehet kapni sem gépet, sem játékot, miért is? Mert az embereknek nincs rá pénzük. De menj be egy ilyen kisboltba, és beszélgess el az eladóval, tulajjal, hogy ennyi konztol és játék fogy, és az adatok szánalmasan elenyészőek a főváros lakosságához és vonzáskörzetéhez képest. Miközben átléped az osztrák vagy német határt, és a legutolsó nyugati faluszéli Lidlben, Auchanban, Tescoban, hegyekben álnak a konzolok, hegyekben! Ebből ha pontos statisztikát írni nem is, de le lehet vonni eléggé egyértelmű következtetéseket. De nézzük csak a fizetéseket, egy ilyen Ausztriában pl. egy ilyen írástudatlan migri, elkezd mondjuk hagymát pucolni, azért kapásból kap havi 400-500 E ft nyi ojrót, ami idehaza Budapesten is, max. a kiváltságos 20% éri el, a többség örül ha eléri a havi 170 E nettót a bére, és akkor még nem is beszéltem Dél, meg Kelet-Magyarországról ahol az emberek 90% a havi 70-90 E forintból tengődik, már ha van munkája. Egész Kelet-Magyarországon van össz-vissz 2 db kicsi konzolbolt Debrecenben meg Nyíregyházán, a többség meg örül ha jut zsíroskenyírre mög kóbászra...

"Azt már ugye hallottad, hogy a kivétel erősíti a szabályt?! "
Teszel egy általánosító megállapítást, amit mások konkrét példával cáfolnak és az az érv, hogy "a kivétel erősíti a szabályt"? Komolyan?

-A többiek általánosítottak, és egyetlen példával nem hogy érvelni nem lehet az általánosítás mellett, hanem arra tökéleseten illik a kivétel erősíti a szabályt, szabálya.

" de miután a Microsoft megvette, később ingyen adták egy csomó Win8/10 tablethez"
A 200 millió eladott példány hány százaléka volt szerinted az előre telepített verzió? Mert még ha az 50%-a is az lett volna, akkor is marad 100 millió, amivel még mindig vezeti a ranglistát.

- Utánanéztem, Iphone és Androidhoz is ingyen van! Na ennek tudatában, ha azt állítanám hogy szinte senki sem vette meg, lehet hogy akkor statisztikailag közelebb állnánk a valósághoz, mint azt állítani hogy 100 millióan megvették.

"Az a gond az egész érveléseddel, hogy van egy feltételezésed, amit több ponton nyilvánvalóan cáfol a valóság és ahelyett, hogy elgondolkodnál a feltételezésed helyességén, a cáfolatokat próbálod további, egyre nyakatekertebb feltétezések láncolatával kimagyarázni."

Az a gond az egész érveléseddel, hogy van egy feltételezésed, amit feleleges volt egyoldalnyi szófosással nyakatekerni, mert én legalább utánaolvastam, tehát elvégeztem a házit, te azzal akartál engem cáfolni, hogy csak találgatsz.

Ordo est anima rerum.

(#141) #54625216 válasza persil (#136) üzenetére


#54625216
törölt tag

A konzolpiacról volt szó, amit Te valamiért kényszeresen a PS-XBox-ra szűkítesz. Erre írták többen is, hogy vannak még szereplők a piacon, ebből az egyik képes megoldani, amit a másik kettő nem, nevezetesen hogy nyereségesen árulja a hardvert és mégis képes nagy eladási számokat produkálni. Itt nem a nintendo fényezéséről van szó, az eleve csak arra jött elő példaként, hogy a veszteséges hardver nem valamiféle kényszerpálya a konzolgyártók számára.

(#142) Cassi válasza laposonly11 (#140) üzenetére


Cassi
senior tag

"miközben a nagy bevásárlóközpontokban már rég nem lehet kapni sem gépet"

Mondjál már egyet, ahol nem lehet.

A játékok értéke nem arányos a komplexitásukkal, a Mario Kart és a Witcher is egy játék, mindkettőt kb. ugyanannyiért lehet megvenni. A japán piacon a Switch lemosta a pályáról a PS-t, legfeljebb azon lehet elmélkedni, hogy miért.

(#143) #54625216 válasza laposonly11 (#140) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha te a tényeket sztereotípiának hívod, akkor legyen. "

Az "itt minden szar, nyugaton meg kolbászból van a kerítés" demagógiát tartom sztereotípiának. Ha már tényeket emlegetsz, itt az első google találat a témában:

"A magyar háztartások 82 százalékában található valamilyen játékkonzol, videojátékra alkalmas asztali számítógép vagy laptop – derült ki a Budapest Bank kutatásából.
Erre alkalmas laptopja 74 százaléknak, asztali számítógépe 62, Xboxa 28, PlayStationje 27, Nintendója pedig 9 százaléknak van."

Továbbá:

"A válaszadóknak átlagosan a negyede még nem tudja, vesz-e új eszközt a következő fél évben, ötödük azonban igen, ők jellemzően laptopot vásárolnának. A Nintendo készülékek kivételével a válaszadók általában az 50–150 ezer forintos árkategóriában gondolkoznak.
Az asztali számítógépek és a laptopok vásárlóinak az ötöde mondta, hogy 200 ezer forint feletti összeget szán a beruházásra. A PlayStationt vásárlók mintegy ötöde a 150–200 ezer forint közötti kategóriát jelölte meg."

Ennyit arról, hogy "Mert az embereknek nincs rá pénzük."

"és egyetlen példával nem hogy érvelni nem lehet az általánosítás mellett, hanem arra tökéleseten illik a kivétel erősíti a szabályt, szabálya."

A Minecraft csak egy volt a sok példa közül, csak ebbe máshogy nem tudtál belekötni.

"Utánanéztem, Iphone és Androidhoz is ingyen van!"

Minecraft for iPhone: $6.99
Minecraft for Android: $6.99

"Na ennek tudatában, ha azt állítanám hogy szinte senki sem vette meg, lehet hogy akkor statisztikailag közelebb állnánk a valósághoz, mint azt állítani hogy 100 millióan megvették."

Tehát a világrekord 200 milliós eladásból képes voltál levezetni, hogy az valójában nulla. Gratulálok. Már csak az a kérdés, hogy honnan jött a Microsoftnak az a kb. 5 milliárd dollárnyi bevétele, amit szerintük a Minecraft termelt.

"mert én legalább utánaolvastam, tehát elvégeztem a házit, te azzal akartál engem cáfolni, hogy csak találgatsz"

A fentiek fényében gondolom nem kell különösebben részleteznem, mennyire nevetségesen hangzik ez a mondatod.

(#144) persil válasza #54625216 (#141) üzenetére


persil
nagyúr

"egyik képes megoldani, amit a másik kettő nem"
Eloszor is nem kepessegrol beszelunk, masodsorban meg ne hasonlitsuk mar ossze a 20 dollaros hardver eladasat, meg a gaming pc szintu hardver eladasat, hogy mennyire nyereseges, amikor raadasul a ketto kozott nincs 100 ezer forint a diffi, amikor a boltban ki kell fizetned.

Ehhez meg matekre sem kellett jarni, hogy az ember kiszamolja mennyire lesz nyereseges valami. Persze lehetne adni 1500 usd-ert is a ket komolyabb konzolt, de nem tettek, ertheto okokbol.

Szrk.: Egyebkent a sztereotipias reszben teljesen egyetertunk. En azon faklyaztam vegig, hogy ha masrol beszelek, akkor ne oktasson ki senki olyanrol, amit:
1. Tudok
2. Szoba sem kerult
3. Ebbol kifolyolag pedig irrelevans

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#145) laposonly11 válasza #54625216 (#143) üzenetére


laposonly11
senior tag

"A magyar háztartások 82 százalékában található valamilyen játékkonzol, videojátékra alkalmas asztali számítógép vagy laptop"

De imádom az ilyen hülye cikkeket. Nyugaton egyébként ez közel 99,9% úgy, hogy a legújabb PC-ből és a legújabb konzolokból van egy-egy minden háztartásban, mobilokra ugyanez vonatkozik, de nézzük a magyar valóságot, amivel te nem vagy tisztában, (Te az életben legalább egyszer jártál vidéken?) Ebből a 82% ból szer inted hányan rohangálnak PS4 proval vagy Xboxxal? Talán 3-4% lehet hogy sokat mondtam, a konzolok 80% a tudod micsoda? Meghackkelt PS2 ahol a merevlemezre van telepítve 200-300 játék! Tudod kik árulják vidéken? Villanyszerelők, T-mobilos netbekötők, meg hasonlók lóti futi munkások, miért? mert 15-20000 Ft ot még ki lehet adni a gyerekre hogy lefoglalja magát, de ilyen PS5 meg Switch ahol egyetlen játék 15-30 E, az már magyar fizetésből luxus, na az arrafelé csak a polgármesternek, a kocsmárosnak, meg a boltosnak van. A Pc eloszlása sem jobb. Vannak olyan települések, ahol az ott lakó pl. 5000 házban kb. 100 ban van mobiltelefon, azért mert csak 100 nak van munkája az egész faluban, de azok a mobilok is átlag 5 éves használtak. Figyelted volna a híreket, akkor tudnád miért akarja Orbán bevezetni a netet minden faluba. Mert tudod ebben a szép országban vidéken, sok helyen víz és csatornázás sincs, nemhogy internet! Tudod honnan tudom, mert nekem adott a főnököm olyan feladatot, hogy adatokat gyűjtsek Magyarország összes településéről. Ott a többség örül ha zsíroskenyérre futja, azt sem tudják hogy eszik e vagy isszák azt a szót hogy PC! A konzol meg már egyenesen sci-finek számít az ilyen helyeken, ott kb. van 1 db laptop az a polgármesteré, és esetleg szokott ott még lenni egy kb. Pentium 4 es PC a titkárnőnél, akihez nem csak a helyi falu lakóinak zöme a jár megnézni hogy van e munka, mert otthon se PC se internet, hanem a környék 5-10 másik faluinak lakói is, mert közös önkormányzati hivatalon osztozik az egész térség 3-10 falujának kb. 10000-30000 lakója. És még nem is szóltam az olyan helységekről, ahol a polgármesternek nemhogy PC-je és ennek okán e-mail címe sem volt, és most sincs, hanem az egész faluban egy szem vezetékes telefon van, csak az ő irodájában. Az ilyen helyeken, már egy régi CRT TV is luxusnak számít. Na ennek fényében olvass ilyen megkérdezte a Zótépé bank a fővárosiakat statisztikákat, miközben a valóság az, hogy az ország fele a kérdést sem értette volna. :F

A Minecraftról az egy ronda kis indie game, annyiba is kerül, bár szerintem még ahhoz képest is drága. Azért töltötték le és vették meg mert vagy ingyen van/volt vagy olcsó és tableten és mobilon is elfut, az meg hogy a Microsoft beleszámolta az összes Surface tabletjére előretelepített verziónak az árát, csak felém torzítja a statisztikát, iszen így akkor is megvetted a he nem is kellett. Egy ARK na az már játék, ha az is elfutna egy tableten akkor abból lenne nem hogy 200 millió, hanem talán 1 milliárd eladott példány, és mivel konkurenciát állított volna a szutyok Minecraftnak, a kutya sem vette volna az előbbit.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#146) #54625216 válasza laposonly11 (#145) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az egész hozzászólásod a közvélekedésre hivatkozás érvelési hiba mintapéldája. Adott egy felmérés, aminek az eredményét kétségbe vonod, de érdemi cáfolat helyett hangulatkeltő kijelentésekkel és légbőlkapott adatokkal próbálod cáfolni abban reménykedve, hogy néhányan vevők a demagóg dumákra és szívesebben elhiszik a hasraütésre benyögött rossz mutatókat, mint a méréseken alapuló tényeket.

"Ebből a 82% ból szer inted hányan rohangálnak PS4 proval vagy Xboxxal? Talán 3-4% lehet hogy sokat mondtam, a konzolok 80% a tudod micsoda? Meghackkelt PS2 ahol a merevlemezre van telepítve 200-300 játék! "

Pl. ennek alátámasztására tudsz bármilyen hiteles felmérést linkelni? Vagy "dude trust me"?

" A Pc eloszlása sem jobb. Vannak olyan települések, ahol az ott lakó pl. 5000 házban kb. 100 ban van mobiltelefon, azért mert csak 100 nak van munkája az egész faluban, de azok a mobilok is átlag 5 éves használtak."

Teszel egy általánosító kijelentést, hogy a PC eloszlása sem jobb, majd azzal érvelsz, hogy léteznek települések, ahol akkora a nyomor, hogy a PC-t még hírből sem ismerik. De azt már nem teszed hozzá, hogy ezeknek a településeknek az ország lakosságához képes mekkora az aránya, mert ugye azzal tudnád valóban alátámasztani a PC eloszlással kapcsolatos állításodat. Nyomortelepek a nyugati bezzegországokban is vannak szép számmal, de attól még nem omlik össze sem a PC, sem a játékipar, mert a mélyszegénységben élők aránya nincs érdemi hatással ezekre a piacokra. Elképzelhető, hogy nálunk annyival rosszabb ez az arány, hogy komoly kihatással van a konzolpiacra, de ehhez ismernünk kellene a konkrét számokat a nyugati adatokkal összehasonlítva.

"A Minecraftról az egy ronda kis indie game"

És pontosan ez bizonyítja, hogy nem a grafikán múlik egy játék sikere.

" a Microsoft beleszámolta az összes Surface tabletjére előretelepített verziónak az árát, csak felém torzítja a statisztikát, iszen így akkor is megvetted a he nem is kellett"

Csakhogy tisztázzuk: azt állítod, hogy a Minecraftot nem vette meg senki, hanem a Microsoft kifizetett a Mojangért 2.5 milliárd dollárt, majd előre telepítette a Minecraftot Surface tabletekre, azokból eladott 200 millió(!) darabot és 5 milliárd dollárnyi bevételt elkönyvelt Minecraft licenszként? És mindezt azért, mert ...

[ Szerkesztve ]

(#147) laposonly11 válasza #54625216 (#146) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Adott egy felmérés, aminek az eredményét kétségbe vonod"

Milyen felmérés? Ha arra a wikipédiás öszetákolt listára gondolsz amit a kollega linkelt, na ott legalább a Wii sportnál jelzi hogy a kötelezően járt konzolhoz egy-egy darab ingyen, így az adat teljesen torz, mert semmi köze az eladásokhoz, mint ahogy a Minecrafnak sem, ahol kötelezőn előretelepítették Win tabletekhez beleszámolva az árba. Ha meg ezt a magyar cikket érted felmérésnek, ott kétséges hogyan mért és milyen hatáskörben a Budapest bank, mert a fővároson kívül, nem létezik fiókjuk, és kötve hiszem hogy lementek az ország többi részébe a pontos felmérésért, miközben a cikk címe "egész" magyarországról beszél. Szrintem ez inkább a szerkesztő ordas hibája, mint a valóságot tükröző kijelentés. De elemezzük csak ezt a felmérést ami lehet bármi:
"A magyar háztartások 82 százalékában található valamilyen játékkonzol, videojátékra alkalmas asztali számítógép vagy laptop – derült ki a Budapest Bank kutatásából. 74 százaléknak, asztali számítógépe 62, Xboxa 28, PlayStationje 27, Nintendója pedig 9 százaléknak van."
Ez így bármi lehet, akár 300 000 tetris kvarcjáték, vagy Gamecube, Nintendonak értelmezve, Playstation alatt meg a PS2. Elég megnézni a használtpiacot, miközben nyugaton már alig kapsz PS2-t, addig itthon és egész keleten, tele vannak a portálok a meghackkelt előretelepített játékokkal felszerelt PS2-kel. Ugyanez vonatkozik a Wiikre!

Találtam egy ilyet: http://www.laiggs.com/en/eastern-europe-russia-game-markets
és ugyanez Nyugat-Eu: http://www.laiggs.com/en/western-europe-game-markets
Na ebből legalább kiderül, hogy a 189 millió kelet-európai és orosz gamer közül csak 4 millió a konzolos, ez így reális hiszen PC-re és mobilra le lehet torrentezni bármit gond nélkül, addig egy mai hackelhetetlen konzolra megvenni egy 15-30 E forintos játékot a mi fizetésünkből necces, vagy úri dolog. Tehát nem véletlenül csak 2,11%, a konzolos nálunk. Úgy hogy összesen 3 ból csak egy ember játszik rendszeresen.
Nyugaton a 494 millió gamerből 86 millió a konzolos, hiszen ott kolbászból van a kerítés, és csokiból a háztető, ahol egy migráns is kap havi annyi segélyt semmittevésért, mint nálunk a többség fizetést tényleges munkáért, így érthető hogy nem érzi meg egy nyugati pénztárcája, ha reggel leugrik egy kenyérért és közben unalmában bedobott a kosárba egy 20-50 eurós játékot is. Ez így 17,4%, ami 8,246 szor több konzolt jelent nyugaton, ahol 3 ból 2 ember játszik rendszeresen.

A Minecraftról az egy ronda kis indie game"
És pontosan ez bizonyítja, hogy nem a grafikán múlik egy játék sikere.

Erről még annyit, hogy a szar is sikeres, hiszen trilliónyi légy nem tévedhet. Szerintem ha a Microsoft nem teszi be ingyenesen, és nem reklámozza évekig teljes gőzzel, a kutya sem hallott volna róla. kb. mint a másik Microsoft játék a Halo! Rengeteget eladtak minden részből, de miért, mert ezerrel tolták a reklámot, miközben egy közepes, B kategóriás fps ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#148) #54625216 válasza laposonly11 (#147) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az egész vita azzal kezdődött, hogy volt egy teljesen megalapozatlan kijelentésed, mely szerint a játékok sikeressége és az azokat futtató hardver grafikai specifikációi között valamiféle összefüggés lenne.
Arra hoztunk fel példákat, hogy ez egyszerűen nem igaz.
Erre a felsorolt példák relevanciáját további bizonyítatlan állításokkal próbálod (sikertelenül) megkérdőjelezni, vagy szimplán szubjektív alapon, hogy neked az a konkrét játék nem tetszik.
Közben magát az eredeti állításodat továbbra sem támasztottad alá bármilyen komolyan vehető érveléssel.

Ha pl. szerinted a wikipédia listája nem hiteles, akkor linkelj másik listát, bizonyítst be, hogy az a lista pontosabb képet fest a felsorolt játékok sikerességéről, majd bizonyítsd be, hogy a lista alapján a játékokat futtató hardver grafikai specifikációi és a játék sikeressége között bármiféle statisztikailag értelmezhető összefüggés áll fenn.

Ami az általad linkelt statisztikát illeti, korábban ezt írtad:
"A Lengyelek nem veszik meg a Witchert, mert kelet - európai fizetésből nem telik"

Ehhez képest az általad linkelt oldalról idézem:
"Poland's software market size is nearly $675 million, more than many countries in Western Europe, including Europe's 7th largest games market - Sweden (which has a market size of nearly $670 million).
All of Eastern Europe has a higher growth rate than Western Europe - 7% growth, versus Western Europe's 4%."

A konzolok aránya a kelet-európai játékpiacon a kérdés szempontjából irreleváns, mivel az általad elmített Witcher PC-re is megjelent, és a Lengyeleknek valahonnan csak volt 675 millió dollárjuk játékra, a kérdés már csak az, hogy ha szerinted a Mario eladásokat a Japánok csak a nemzeti büszkeség miatt tolták meg, akkor a nemzeti büszkeség hiányával nehezen vádolható Lengyelek miért nem költöttek abból a 675 millió dollárból többet a Witcherre? Ha az ágrólszakadt Lengyelek csak a megjelenést követően jóval később, Epic Store sales-en, 14 dolláros áron, az általuk játékra költött összeg negyedén Witcher-t vettek volna, már akkor is az első 10-ben lehetne.

Mindez persze nem arról szól, hogy a Witcher ne lenne jó játék, hanem arról, hogy a játékeladások több tényezőn múlnak és ebben a nemzeti büszkeségnek - állításoddal ellentétben - semmilyen statisztikailag kimutatható szerepe nincs.
Így viszont továbbra is marad a kérdés: hogy lehet, hogy a világon a legtöbbet eladott játékok listáját torony magasan vezetik a grafikai spec-ekben határozottan gyengének számító játékok?
Talán csak nem azért, mert:
A. a grafikai spec-ek és a játék élvezhetősége között nincs érdemi összefüggés
B. a játékosok döntő többsége a játék élvezhetőségét magasabb prioritással kezeli, mint a grafikai paramétereit?

"Szerintem ha a Microsoft nem teszi be ingyenesen, és nem reklámozza évekig teljes gőzzel, a kutya sem hallott volna róla. "

Kiemeltem a lényeget: szerinted. Szerintem meg a Microsoft nem vásárolta volna fel a Mojangot 2.6 milliárd dollárért, ha a Minecraft addigra már nem lett volna világsiker.

(#149) laposonly11 válasza #54625216 (#148) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Az egész vita azzal kezdődött, hogy volt egy teljesen megalapozatlan kijelentésed, mely szerint a játékok sikeressége és az azokat futtató hardver grafikai specifikációi között valamiféle összefüggés lenne."

Ezt már egyszer alátámasztottam, hogy miért fogynak az Indie játékok, pláne a gyenge grafikai kivitelezéssel rendelkező, pixelgrafikás játékok jelentős mennyiségben Switchen, miközben asztali gépeken kevésbé. Majd keresel magadnak linket a statisztikához.

"Mindez persze nem arról szól, hogy a Witcher ne lenne jó játék, hanem arról, hogy a játékeladások több tényezőn múlnak és ebben a nemzeti büszkeségnek - állításoddal ellentétben - semmilyen statisztikailag kimutatható szerepe nincs."

Ha olyan alapvető emberi tényezőkkel tisztában lennél mint pl. a kultúra, szocializáció, és hogy milyen, "nacionalista" nevelés folyik pl. Japánban, a büszkeségükről már nem is beszélve, ill. hogy mennyire nagyra vannak ott a hazai termékeikkel, még akkor is ha a hazai drágább és rosszabb mint pl. az amerikai import, akkor értenéd miért van az, hogy miközben a soron következő Playstation mint a kenyér fogy náluk, a legutóbbi Xbox viszont 117!!!!! szer kevesebb eladást produkált a Sonyhoz képest, ami már harmadszorra bizonyítja azt a tényt, hogy Japánban még mindig a kutyának sem kell a Microsoft terméke, miközben az USA és Európa ennyire nem "náci", ott az arány mindössze 2:1 a Sony javára. A Switchről már nem is beszélve. Link
A Witcherről annyit találtam hogy minden ilyen néven megjelent játék összesen 14 millió példányban fogyott az egész világon, a lengyeleké ebből 1 millió példány, miközben az összes többi játékból szoktak eladni összesen 1 milliót a lengyeleknél, így kijelenthetjük hogy már már nemzeti termék, és szinte csak ennek köszönheti a magas eladási rátákat a hazájában. Ennyit a nemzeti büszkeség statisztikailag kimutathatatlan szerepéről.

Ordo est anima rerum.

(#150) NandoXXL válasza koxx (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

BTK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.