Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Gratulálok a cikkhez, jó kis retró ez! A kártyák közül 2 tuti nekem is volt anno.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) walkmanboy


walkmanboy
tag

Nagyon jó cikk, én elolvastam végig !

Furcsa régebben a Western Digital is gyártoott VGA-t..

Nem tudjátok mostmár miért nem gyárt ?

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#3) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Beszarás!!!! Ez nagggyon jó!!! :)) Felidézte a régi időket:D Pár 100 Ft-ok at adtunk hogy gyorsabb és egyre gyorsabb legyen a gép, cpu, vga:D:D:D Nagyon jó cikk! Gratula!

(#4) xlife11 válasza walkmanboy (#2) üzenetére


xlife11
senior tag

Gondolom nem térült meg anyagilag, mert ha megtérült volna nem hagyták volna abba :)

(#5) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szintén beszarás: a főoldalon a címet meglátva már tudtam, hogy Bacsis kolléga ügyködik! :))
Amúgy nekem (öregségem ellenére) a VLB teljesen kimaradt az életemből az ISA (por és hamu) 386DX40 után a 486-osom már PCI csatolós volt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor Doom alá Tseng ET4000W32p ajánlott. Majd észben tartom. :DD

Szuper munka!

⭐ Stella

(#7) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Ha tudtam volna, hogy a tuningmester erre készül, elküldtem volna neki a jó öreg Jazz kártyámat, kíváncsi lennék, hogy hogy szerepelne...

Néhány kép róla (nem sokat látni már ezekből):
Maga a kártya (2MB-os, 1600x1200-as felbontást is támogatta)
Projektor kártya
Összerakva
És a hozzátartozó TV tuner kártya, amit egy rövid szalagkábellel össze lehetett belül kötni, mint két VGA-t.

Egyébként grat a cikkhez, szép munka. :C :R

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Örülök srácok, hogy tetszett :R
hunmyke! naggggyon vad az a kártya, azon is Tseng Videó vezérlő chip van :DD nem akarod velem elboltolni? :DD

[ Szerkesztve ]

(#9) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Elolvastam a cikket, és azonnal felmentem a padlásra turkálni az infós cuccaim között hátha találok valami kincset. Sajnos a legrégebbi VGA kártya amit találtam csak egy S3 Virge/DX volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Köszönjük a tesztet!

Most már tudom, hogy melyik kártyát kell vennem a legközelebbi gépfejlesztésemnél... :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11) schawo


schawo
titán

:C

Hehe, ugyanilyen Spea VideoSeven (V7) Vega Plus (Avance Logic chipes) VGA-m volt a Pentium 60MHz gépemben. Ez egy vagyon volt akkoriban :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) hunmyke válasza bacsis (#8) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Természetesen megbeszélhetjük, nem sűrűn használom. Inkább ereklye jellegű a kártya. :D
Utoljára tökéletesen működött TV tunerrel együtt.:)

Van hozzá még egy Creative CT2230-as kártyám is, méretileg nagyon összeillenek.:D
[link]

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó volt olvasni! Kicsit régen volt. :D

Gyorsan kukáztam is egyet a szekrényemben, és 2 perc után ezt találtam:
TSENG

(#14) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Jó volt olvasni a cikket. :R Azok a régi szép idők. Nekem az IDE vezérlőm volt VESA Local Bus-os annó még 1993-1995 környékén. :D Ha jól emlékszem még egy Cirrus Logic videókarim is volt ami VESA-s volt 1MB rammal. :B

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#15) Myers


Myers
senior tag

Ez baromi jó!!! :D

Nekem Tseng ET4000W32-esem volt. Ha jól emlékszem valamilyen teszt alapján választottam, mert ott is az élen végzett, szóval hasított.

http://www.muszaj.hu/

(#16) mr_ricsi válasza bacsis (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szia!

A Cirrus CL-GD5426/28 hivatalosan támogatja az 50Mhz-es VL órajelet, ezért egyedi hiba lehet, hogy az egyik kártya nem működött:

Ezek pedig az 542x kártyák hivatalos órajelei:

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) JanR


JanR
addikt

Hol van itt a DirectCU II hűtő? ;]

Grat a teszthez, nagyon tetszik!

(#18) Talma


Talma
tag

Köszönet a cikkért, érdekes volt! Ebből a VESA korszakból anno úgy ahogy van kimaradtam. A COCOM lista megszűnése után Atari 2600/ C64 / piaci sárgakazettás NES klón trión kockultam, utána meg addig gyűjtöttem, amíg egy fullos Pentium 1-esre nem futotta :D

Amúgy FIXME, de a Virtualbox meg a vmware player valami VESA kompatibilis módot használ, amíg nem telepíted a guest additiont/toolt, azért olyan tetű lassú.

[ Szerkesztve ]

(#19) dosailord


dosailord
tag

Nekem van egy Trident 1024kB-os VESA és egy sima ISA 512kB-os kártyám, meg valami OAK 512-es ISA is van :-) Régi szép idők!

Nekem a "Pentium 1"-es gépemben egy Cyrix 5x86 133MHz-s proci van. Akkor ez is még 486-os proci lenne? Van egy 486DX (66MHz) sé egy 386DX procival szerelt gépem is, ezért lett az anno "legjobb" elnevezve "P1"-esnek :D

(#20) bacsis válasza dosailord (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a círixnak is volt Socket3-as 486-osa de az nem skálázódott fel 133Mhz-re szal az valóban pentium volt.. amúgy a 486osba való Cyrix 5x86 már valóban tartalmazott 5. generációs CPU-ból bizonyos tulajdonságokat, így az már tényleg félig meddig átmenet volt a pentium és a 486os között, és az gyorsabb is, pl ha felrántod 133MHz-re az AMD 5x86osát lenyomja nem is kicsit... csak sajna egy olyan procival nagyon a 150MHz-et sem lehet megcsípni nem hogy a 200-at, és így már a magasabb órajelnek köszönhetően az AMD meg tudott lépni itt a tesztben is, azért ezt a procit használtam.. mert amúgy mértem én a Cyrixal is, csak hát az 133MHz-nél megállt :U

(#21) Fred23 válasza bacsis (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon szerettem a Cyrix 5x86-ot, minden akadás nélkül ment vele a Red Alert 1.

(#22) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Gratula a cikkhez, nagyon jó lett! :R
De az a kék törölköző - vagy micsoda a hardverek alatt-, az nagyon bántja a szemem....

-= Pancsermeste® =-

(#23) dosailord válasza bacsis (#20) üzenetére


dosailord
tag

Köszi! Akkor sokat nem tévedtünk anno a "P1" elnevezéssel :)
Húzni én nem próbáltam, mivel tudtommal nincs "leégés elleni védelem" ezekben a régi cuccokban, kockáztatni meg nem akartam, terhelés alatt még ventilátorral is annyira felforrósodott, hogy a kezemet nem tudtam a hűtőn tartani.

Később 100Mhz-re jumperolva az alaplapon viszont venti nélkül elment másfél évig freesco-s routerként (egy PCI és két ISA hálókártyával), két gép közötti másoláskor így is felforrósodott, de nem volt gond. Stabilabb volt mint az akkori melegedős SMC meg ki tudja milyen routerek másoknál.

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

félelmetes miket tesztelsz :Y
azért fura, hogy az akkori megjelenítők ennyire cpu limitbe ütköztek még ilyen húzott proci mellett is. pci kártyát kb nincs is értelme belerakni 486-os lapba :U
első lapon a proci fesz emelése brutális :Y

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) sptkyle válasza Bogyó bá' (#5) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ugyanez.. A cím már árulkodó. :D
Köszönjük a cikket, élvezetes, és a szokásos minőségű. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#26) Destructo


Destructo
aktív tag

Gratula,nagyon jó a cikk! :)

S3 a bestem! :D :) :R

(#27) ViZion


ViZion
félisten

A legjobb részről -a Subcoolingról- nem is írtál. Pedig a hűtési megoldásaiddal lettél hírhedt híres... :))

Ja amúgy Flame indítónak: S3 a legjobb!!! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) nonoka74


nonoka74
tag

Nagyon jó cikk,köszönöm!Sajna én PII-vel kezdtem PC-s pályafutásomat,így ezek kimaradtak az életemből!Bár van egy 486-os gép szétszedve,dobozolva a padláson(lehet összepakolom). ;)

(#29) #56573440


#56573440
törölt tag

nincs lekvár csalódott vagyok :W

atomjó egyébként :DDD

(#30) mghltm válasza bacsis (#20) üzenetére


mghltm
addikt

koszonjuk az idoutazast! :R

ennek oromere tolok egy kis doom-ot ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#31) O_L_I


O_L_I
őstag

Egy 1 megás ET4000 volt az első videó kártyám a 386 DX40-ben, akkoriban nem is tudam hogy milyen jó is volt valójában.
Jó kis teszt respect érte :R

(#32) waithEard


waithEard
őstag

Köszi! Jó mint midig. :R (Lassan elvárássá fog fajulni!) :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír lett! Amúgy ISA-s Tridentből azért a T8900 volt a király - a 9000 annak az 512Kb-ra butított kisöccse. WD Paradise-ból van otthon egy ISA-s Paradise 88 :D

Illetve a Tseng cuccok hozták a papírformát :) A gyengén szereplő kártyák nem lehet, hogy nem Vesa-ra voltak tervezve, hanem csak az alapvetően ISA kártyákat gányolta át a gyártó, hogy menjenek Vesa busszal?

A VLB amúgy jó dolog, mostanában kezd visszatérni ez a filozófia a prociba integrált PCIE vezérlővel :)

Leshetne mondjuk majd VESA vs PCI teszt is! Mondjuk azonos órajelű 5x86-okban, ha nincs olyan lap, amin van VESA-ISA-PCI (nem hiszem, hogy volt ilyen).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ismét köszi srácok a szép szavakat :R

(#35) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Gratulálok a cikkhez! Nagyon érdekes volt, én kb. a GeForce FX korszakban "eszméltem fel" :)

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#36) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

" Cirrus Logic GD5428 " -nekem is van,de kicsit égett egy részén :D .
Jó cikk, ne mindig csak a 4 vga-s erőművek kapjanak szerepet 800k -ért. :)

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#37) schawo válasza hcl (#33) üzenetére


schawo
titán

A P5-60-am ilyen volt. PCI+VESA+ISA. Meg is van valahol működőképesen :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) hcl válasza schawo (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyomd el bacsisnak tesztalanynak, és híres lesz a lap :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

egy 3dmark 2016 le kellett volna futattnod

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#40) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a cikkhez kolléga!

#tarcsad

(#41) shaft72


shaft72
tag

Na de hol van a cikkből a nitrogén? :Y

(#42) #43960832


#43960832
törölt tag

Krájzisz megy-e fullhádén? :DDD

Nagyon jó teszt, tátott szájjal olvastam.

P.s. Ugye megvan még a Librettód?

[ Szerkesztve ]

(#43) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Íjjj, azok a szép hosszú VLB kártyák. Nekem egy V7 volt, nagyon szerettem! Köszi a nosztalgiát!

(#44) Talma


Talma
tag

Engem is elkapott a nosztalgiahullám, nekiálltam telepíteni :D
[link]

(#45) PeL


PeL
addikt

Jó kis cikk, nosztalgiáztam egy kicsit

Háhá épp tegnap vettem elő a Doom-ot, jDOOM engine-el, mikor megláttam a tesztprogramok között egyből felnevettem :D

(#46) Gercsa


Gercsa
senior tag

Jó cikk, egy ugyanilyen AMD 5x86 procim figyel itt a polcomon hosszú évek óta.

Életem első tuningélményeit és tapasztalatait ezen szereztem, és bizony sokszor álmodoztam róla, hogy miként is lehetne valami csoda folytán 200MHz-re feltornászni az órajelét.
Az akkori lapom csak 40MHz FSB-t tudott talán, és emlékszem, hogy egy nagy halom jumper között kellett állítgatni.

Mennyit gondolkoztam ezen, hogy milyen jó is lenne az a 200MHz!!

És most mikor már rég nem is gondoltam rá, akkor megkaptam!

Köszönöm mester!!

:C
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#47) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

WOW! Grat a cikkhez! Nagyon érdekes lett és nagyon nagy utanájárás van mögötte.

Annak idején szereztem egy 386 SX25Mhz-es gépet, szereztem hozzá coprocesszort, felhúztam 8*1 megára a 2*1 megás memóriát, mert a 4megás chippek darabjáért valami 3000 forintot kértek a bontókban.... Win95, DOS játékok... :)
De ez amit te csináltál profi!

Azokat Az Ati Mach kártyákat tényleg érdekes lett volna összevetni ezekkel.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#48) hcl válasza Oldmobil (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kell a hosszúsághoz VGA kari, a HW múzeumos cikkemben volt egy CGA kártya, ami majdnem akkora, mint egy full size VLB cucc, és majdnem teljesen diszkrét kapukból van felépítve :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Érdekes cikk, gratula :) Nekem ez az "őskorszak" sajnos kimaradt, bár az első gépem egy 486-os volt, de VESA-s kártyám nem volt hozzá, csak mezei ISA :)

Az egyetlen amit hiányoltam, hogy betehettél volna egy PCI-os kártyát is az összehasonlítás kedvéért.

(#50) Weaver válasza Bogyó bá' (#5) üzenetére


Weaver
senior tag

nekem nem maradt ki a VLB sem. tényleg hatalmas volt a kártya. én végigmentem a szamárlétrán, még egy 8088-as XT -vel startoltam 91'-ben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.