Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dlaj


dlaj
őstag

Ha meglátnám a használtmobil kereskedő pultjában az összekarcolt üveglap alatt, egy 9.000 forintos szarságnak nézném. De nem is adnék érte többet.

(#2) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Szerintem szép. De az Alcatel OT997D tesztre sokkal kíváncsibb lettem volna... :(

(#3) ESP23


ESP23
senior tag

Tényleg van olyan ember aki ezt megveszi?

(#4) planbmokus


planbmokus
senior tag

Nekem az "olcsóbb" TAG Heuer jobban adta.
Ennyiért már kisebb garzont lehet kapni :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#5) vince


vince
őstag

Rettentő csúnya, cserében legalább jó drága. Csak gratulálni tudok annak, aki ezt megveszi :(

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6) gabancs


gabancs
addikt

Elmebetegek mindig is voltak, mindig is lesznek. Úgy látszik jó üzlet a hülyékkel boltolni....

(#7) moleculez


moleculez
veterán

a luxusmobilok tesztjhez altalaban rosszul szoktak allni a forumozok. Ezek ekszerek , kiegeszitok amivel telefonalni lehet. Ha igy nezzuk maris tobb ertelme van mint az arany mandzsetta gombnak, nyaklancnak gyurunek stb...Ne ugy alljatok hozza hogy de s*ar ez a telefon... Ezeket egymassal lehet osszehasonlitani csak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) istnag


istnag
addikt

Én azért rányomtam volna a "különösen ajánlott" plecsnit. :DDD

(#9) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tudjuk, csúnya, buta és még drága is. az irigység meg fáj. most hogy ellőttünk minden közhelyet, lépjünk túl is ezeken...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Aki nem abban nő föl, hogy nem létezik számára a pénz (mert annyi van, hogy az egyáltalán nem szempont), az nem tudja fölfogni sem az ilyen dolgok jelentőségét.
A gazdagoknak a bankkártya csak egy szükséges rossz, egy fárasztó mozdulat, amikor elő kell venni és oda kell adni.
Ahogyan mi úgy gondoljuk, hogy a tiszta, szép lakásunk (már ha van :D ) egyfajta életszínvonalat jelképez, ezért szorgosan ki is takarítjuk azt, a burzsujoknál ez azt jelenti, hogy rendelkezniük kell egy ilyennel is, néhány LV táska és Bentley mellett.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#11) vince


vince
őstag

A luxusdolgokkal kapcsolatos összehasonlítás szerintem annyiban sántít, hogy pl. egy luxusjármű (yacht, repülőgép vagy autó) nem csak szépnek és jónak tűnik, hanem valódi tartalom is van mögötte, ami erről a telefonról nem mondható el...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12) Jim Tonic válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

+1

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Barnee88


Barnee88
tag

nincs bajom sem az árával, sem a külsejével, elvégre azoknak akinek egy ilyen szóba jön, egy ilyen telefon ahhoz kell, hogy komolyan vegyék.

azt viszont nem tudom megérteni, hogy a luxusmobil gyártók miért nem fognak valamilyen androidos telefont és csomagolják azt be luxus burkolatba, ahelyett, hogy ilyen elavult rendszerekkel szórakoznának.

vagy a milliárdosok nem értenek az okostelefonokhoz??

(#14) fateless


fateless
veterán

Strapateszt mikor lesz?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) Misua


Misua
senior tag

Unbox videón láttam hogy remegtek a tesztelő kezei...nem is csoda :D

(#16) kzrca válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


kzrca
tag

Szerintem meg nem az "irigység fáj", amikor megkérdőjelezzük ennek a telefonnak a létjogosultságát ebben az évtizedben, aki ilyen "luxus"telefont vesz, az szimplán hülye.

(#17) Xaels válasza Barnee88 (#13) üzenetére


Xaels
félisten

A TAG Heuer pont ezt csinálta és nem is volt annyira rémes.

Amúgy én soha sem értettem ezt a mérhetetlen mértékű pazarlást. Lehet azért mert soha az életben, de még a következőben sem fogok még csak a közelébe sem kerülni. Túlságosan elszakadnak a társadalmi rétegek ami évről évre csak tovább fokozódik. :(((

(#18) Jim Tonic: nagyon jól tudom ezt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) Jim Tonic válasza kzrca (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vagy mondjuk olajsejk, és lesz@rja az engribördszöt...

#17: Kapitalizmusnak hívják. Welcome to the jungle.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) vince válasza Barnee88 (#13) üzenetére


vince
őstag

nem forogtam ilyen körökben (és előreláthatólag nem is fogok :) ), de az elég meredeknek tűnik, hogy egy telefonra (vagy akármilyen megvásárolható tárgyra) legyen szükséged ahhoz, hogy komolyan vegyenek :Y

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#20) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Nagyon király kis teló! DE inkább nem veszek... :)) Még nem gurult el a gyógyszer.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#21) Barnee88 válasza vince (#19) üzenetére


Barnee88
tag

ne magadból indulj ki, de képzeld el, ha két milliárdos leül egy tárgyaláson, mindkettő kirakja a kocsikulcsát és a telefonját az asztalra, akkor melyiket veszik komolyabban, amelyiknek 200 ezres szifonja van, vagy amelyiknek vertu-ja?
aki ilyet vesz, az nem telefont vesz, hanem státuszszimbólumot!
könnyen lehet, hogy van 2 másik telefonja amit használ is, ez meg csak dísznek van.

ugyanaz a helyzet mint az óráknál.
van certina meg tissot 150 ezerért, és van breitling stb milliókért.
az időt ugyanolyan pontosan mutatják, de azért érzésre egy breitling sokkal többet ad.

[ Szerkesztve ]

(#22) mate0023


mate0023
tag

Nem értem mi bajotok van ezzel. Aki megteheti miért ne venne ? Én is vennék, ha lenne rá pénzem, csak hogy a polcon porosodjon.
Mérhetetlen pazarlás ? Csak nézőpont kérdése.Ha te kidobod a tegnapi maradékot, akkor az nem mérhetetlen pazarlás figyelembe véve azt,hogy más meg éhezik ?

(#23) Xaels válasza mate0023 (#22) üzenetére


Xaels
félisten

De igen az is mérhetetlen pazarlás. Amúgy nem dobom ki az aznapi maradékot. 2-3naponta szoktunk főzni itthon. Engem arra tanítottak, hogy kaját nem dobunk ki és ez a jelenlegi helyzetben egyre naprakészebb okítás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) #19708160


#19708160
törölt tag

én biztos nem adnék ezért 10 ropinál többet,de ezt nem is nekem készitették,hanem az elite rétegnek.

(#25) Kasya


Kasya
nagyúr

Gyonyoru, de ha jol ertem, nincs rajta jack. Gondolom, az A2DP tamogatas nem a legjobb minosegu benne. Ha lehetne rajta zenet hallgatni (+radio) es nem utolso sorban realis aron adnak (500k korul), akkor mar elgondolkodnek rajta. Hiaba Titanium, az ara akkor is magasra sikeredett. Ennyiert mar par dragakovet is beletehettek volna.

Tesztfotok nem lettek? :)

Mellesleg, nekem aSiemens S45 kategoriat idezi.

[ Szerkesztve ]

(#26) fateless


fateless
veterán

Ez a telefon ugyanúgy egy kiegészítő, mint egy többmilliós óra vagy soktízmilliós autó. Nincs értelme 5M-ért órát venni, nincs értelme 50M-ért autót venni, mégis egyeseknél a fiókban 15-20 ilyen óra pihen, a garázsban pedig 5-6 ilyen kocsi. Persze azokat jobban elfogadjuk luxuscikknek, mint a telefont, mert már sok-sok éve a piacon vannak, de eleinte azok is ezt az utat járták be, mint a telefonok: először baromi drágák voltak és csak néhány ember rendelkezett velük, majd kezdtek elterjedni és egyre több embernek lett, később már mindennapossá vált. De ahogy kezdett elterjedni, úgy jelentek meg exkluzív példányok is, ami továbbra is elérhetetlen volt mások számára.
Emlékszem még a Swatch óra őrületre is, annak a mai megfelelője az iPhone - ugyanaz a viselkedés, ugyanaz a hozzáállás minden oldalról.

Ami pedig az okostelefon kontra egyszerű feature-phone kérdést illeti:
Minek is kellene okostelefon az ilyet vásárló illetőnek? Hogy STALKER-t játszon rajta? Ugyan már! Hogy megkapja az e-maileket? Ne nevettessük ki magunkat! Esetleg megnézzen valamit a neten? Most komolyan? Azt látom, hogy próbáljátok beleképzelni magatokat egy olyan helyzetbe, hogy ha nektek lenne xMrd dollárotok, akkor mit vennétek, de az nem csak egy zsebben hordott tárgyat jelent, az egy teljesen más gondolkodásmód.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27) Swindx válasza Kasya (#25) üzenetére


Swindx
csendes tag

Ha túllépünk a szokásos hüledezésen, és irigységen, akkor lassan rájövünk, hogy sokkal jobban járunk, ha a burzsujok, költik a pénzüket akár számunkra értelmetlen, vagy túlárazott dolgokra, mintha rajta ülnének. Ugyanis, így visszakerül a gazdaságba, áttételesen neked adja vissza.

(#28) mate0023 válasza Xaels (#23) üzenetére


mate0023
tag

Pazarlás mondjuk márkásabb holmit venni a kínai helyett ? funkcióra ugyan az, csak a kinézet más.

(#29) Lenry válasza Barnee88 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

vadkapitalista körökben is régen rossz az a tárgyalás, ahol azt veszik komolyabban, akinek drágább a telefonja.
ez csak egy hülye urban legend.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Prowler


Prowler
senior tag

Vicces, a billentyűfeliratok betűtípusa szerintem ugyanaz mint a régi 6020as nokiámé...
Ennyiért mondjuk egy headset+hangerőszabályzó gombduó beleférhetett volna az árba,bár lehet a kedves vevő a telefonálás közbeni joystickpöckölésre izgul fel,ha hangerőt szeretne állítani... :D
Amúgy köszönjük a tesztet! Jó látni mennyi értelmetlen dologra tudják elpazarolni a Föld energiáit...

Veremivadék Undorkutya

(#31) Jim Tonic válasza Lenry (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Dehogy urban legend.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Quarell


Quarell
tag

Nem szerencsés az összehasonlítás a többi luxuscikkel, mert pl. egy márkás ékszer vagy egy komoly óra 40-50 év elteltével is értéket képvisel, és funkcionálisan is használható de vajon mit lehet ezzel csinálni mondjuk tíz év múlva, amikor már a megszületése pillanatában is egy totálisan elavult eszköz?

(#33) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Ha itthon látnék valaki kezében ilyet, rögtön azt gondolnám, hogy valami kínai f*s, amit úgy rendelt 50 dollárért a Pandáról. :DDD
Egyébként ha egy 4 hüvelykes, izmos hardverrel szerelt telót cicomáznának át gyémánttal, meg titánnal és egyéb drága anyaggal, akkor legalább nem nézném hülyének azt, aki megveszi ennyiért, de egy kvázi 6300-át... :U
Trabantot tele raksz krómmal, kicicomázod, pimpeled aranybetéttel, titánnal, villanyablakkal stb, attól még Trabant marad :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#34) nikilauda


nikilauda
senior tag

Szerintem kar is azon agyalni nekunk,hogy ki mennyit adna erte. Egyszer-ketszer beszelgettem nagyon gazdag emberekkel ilyen luxus dolgokrol.( Termeszetesen nem a szamlacsalasokkal vagy egyeb illegalis dolgokkalmeggazdagodott emberekrol van szo)
Szoval van kozottuk egy elvaras az uzletfeleik fele. Pl.: szazalekosan meghatarozott ara van a karoranak a kocsi arahoz viszomyitva, stb. Valahogy igy lehet ez a telefon is. Nem hiszem,hogy kirakjak egymas ele, de ha egy kotetlen beszelgetes alatt megszolal,nagyon nem mindegy,hogy mit vesz elo.

(#35) Xaels válasza mate0023 (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Pazarlás olyan holmit venni amit 2-szer felvesz az ember aztán kidobja/kidobhatja. Veszek márkás, sokszor nem túl olcsó ruhaneműket, de azok évekig hordhatóak. Hosszú távon nem kerülnek többe mint az olcsó kínaiak amikből évente újat kell venni. Mellesleg nem feltétlenül márkajelzéstől függ a minőség. Erre példa a csizmám. 28.000-ért vettem Magyar kézműves termék(nincs neve a köztudatban) és simán kibír megfelelő ápolással és néha talpalással akár 10! évet. Ennyi idő alatt mennyi kínai szemetet járnék szét? és összesen azok mennyibe kerülnének?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36) M3oH


M3oH
addikt

Hat ilyenre is van igeny. Bar, ha ramszakadna par millird, akkor sem vennek ilyet :)
Masik kerdes, hogy XXLGsm ezt ugy gondolja, hogy eladja? Vagy rendelesre hoztak? Sztem, eleg bator dolog ilyen arut a polcon, keszleten tartani :)

(#37) nikilauda válasza M3oH (#36) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ennek nem hiszem,hogy hamar csokken az ara,mint egy hetkoznapi mobilnak.

(#38) persil


persil
nagyúr

2.3 millió forint? Az csak aprópénz a legdrágább mobilokhoz képest.

ez drága... :D

"A hagyományos kütyüket nemesfémekkel és kövekkel tuningoló Stuart Hughes azonban készített olyan iPhone 4-est, amely nyolcmillió dollárba került."
Khm... :D

Egyébként a luxustelók botrányosan ocsmányul néznek ki, de legalább cserébe baromi szarok is... (1-2 kivételtől eltekintve nagyon kotvány a belső mindnél)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) Kasya válasza Swindx (#27) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bennem nincs semmi irigyseg, huledezes ez iranyban. A keszulek tetszetos lett es tetszik minden reszlete. Az pedig, hogy a gazdasagba vissza kerul-e a penz, az adott orszagnak fog kedvezni (meg aki megvette a Vertu-t). Amugy ki is vette meg?
Azonban, a karorambol kiindulva, az anyaghasznalat elleneben sem er annyit, amennyit a nagyobb modellert kernek (pedig azt is okkal adhatnak 1800+euro ertekben).

M3oH: Hidd el, sok ember van otthon, akik ugy gondoljak, ha mar eljutottak a keruleti kepviselo szekig, mar vehetnek ilyet. -- pelda

[ Szerkesztve ]

(#40) sdd2


sdd2
veterán

Erre mondom, hogy az ára jólesne, a telefon meg nem kéne... köszi a tesztet

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#41) BDave


BDave
őstag

Hát ez még mindig gusztustalan. :( Persze értem én a tesztet és teljesen egyetértek az összefoglaló minden sorával, de szerintem baromi kevés ilyen telefont adnak el a világban. Mert ha valaki presztizs/luxusmobilt keres, akkor biztos nem ilyet fog venni, hanem S3at vagy iPhonet. Sőt, még talán le is néznek egy tárgyaláson, ha egy ilyen telefonnal állitasz be, mert senki nem vágja, hogy ez a fapados kinézetért 1.5 milliót fizetett az illető. Viszont ha a kezében egy iPhone van, akkor arról mindenki vágja, hogy nem egy alsókategóriás mobilt tart a kezében.

(#42) MCGaiwer válasza Barnee88 (#21) üzenetére


MCGaiwer
addikt

milliárdosok nem pakolnak telefont az asztalra. külön személyzet viszi nekik ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#43) fateless


fateless
veterán

Azért azt látom, hogy sokaknak jól esik lehülyézni a nagyon gazdagokat ;]

Ez annyira éri meg, mint megvenni 150k-ért egy selyemsálat és egyszer hordani, megrendelni 5M-ért egy estélyit és aztán az első alkalom után kidobni, Kobe steak-et enni (na jó, azért elmenni akár egy japán, akár egy argentin steak-house-ba és megkóstolni egyszer, az nagy emlék), vagy sorolhatnám még hosszan. Ezeket mi nem tennénk meg, mert nem tudunk kilépni a mi világunkból.

De pl azok, akik megvesznek egy menyasszonyi ruhát, nem ugyanezt teszik kicsiben?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) MCGaiwer válasza persil (#38) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem a listádon szereplő vertu és gresso word time elég szép

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#45) jacis


jacis
nagyúr

De csúnya.... :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#46) MCGaiwer válasza BDave (#41) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Mert ha valaki presztizs/luxusmobilt keres, akkor biztos nem ilyet fog venni, hanem S3at vagy iPhonet.

te biztos valami stand-upos lehetsz, ekkora poént régen hallottam...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#47) Bdanyy válasza MCGaiwer (#46) üzenetére


Bdanyy
addikt

:C

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48) persil válasza MCGaiwer (#44) üzenetére


persil
nagyúr

Nyílván előferdül néha olyan luxusmobil is, ami "szép", de leginkább a giccses jelző illik rájuk és még véletlenül sem tudnám elképzelni egy magára valamit is adó, igényes, kulturált üzletember kezében.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#49) istnag válasza BDave (#41) üzenetére


istnag
addikt

Ezeket a telefonokat nem is inkább tárgyalásra,hanem estélyekre,vacsorákra stb helyekre viszik.Hidd el amely körökben azok forognak,akik ezt megveszik,ott felismerik. Ott nem számít a 2-4-6-8 mag,meg a RAM.
Az S3/Iphone a kanyarban nincs ezek megítéléséhez képest. Az S3 különösen...

(#50) M3oH válasza fateless (#43) üzenetére


M3oH
addikt

Igazad van. CSak atlag embernek ez fura. De, ha az atlag magyar eves fizeteset adjak egy taskaert/ruhaert hetente, akkor ez a mobil sem is tetel :) Mas vilag...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.