Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"a 6,39 hüvelykes QHD+ OLED panelek 10%-os kihozatali arányt sikerült 30%-ra javítani ... 2019 végére elérhetik az 50%-ot"

Azt lehet tudni, hogy a samsung milyen kihozatali aránnyal dolgozik?

(#2) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Durva, hogy mennyi kijelző ment a kukába az elején. Az azért pozitívum, hogy a hibás terméket nem adják ki a kezeik közül. Az LG tanulhatna tőlük.

(#3) sKie^


sKie^
tag

Ez a 88%, hogy jon ki? Marmint ha havi 125ezer db-ot szallitottak az elozo negyedevben es most 1milliot, akkor az megnyolcszorozasa a leszallitott darabszamnak. Ami tegyuk hozza eleg impressziv novekedes meg egy (gondolom) kinai allami hatterrel rendelkezo cegnel is.

[ Szerkesztve ]

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#4) Male válasza sKie^ (#3) üzenetére


Male
nagyúr

A jelenleginek a 12%-át tudták akkor, tehát most 88%-kkal több... tehát könnyen kijön, csak ezt nem így szokás számolni ;]

(#5) MikeWazowski válasza Kokzor (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1 :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6) TCSZ


TCSZ
senior tag

Éljen a környezetvédelem és az energia + alapanyag felhasználási hatékonyság! :W

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#7) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Helyes, nagyon helyes, ha nem lesznek adott dolgoknál egyed uralkodok egyes cégek, akkor sokkal nagyobb lesz a verseny. Mindenkinek jó lesz ez. Minél kevesebb szarszung alkatrész lesz a xiaomi termékekbe, annál boldogabb leszek...:D

(#8) GoldhandRent válasza INGJOKE (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

év kommentje 😂😂

-

(#9) Juhaszatti válasza INGJOKE (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Még akkor is, ha a másik alkatrész rosszabb? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) babkukta válasza GoldhandRent (#8) üzenetére


babkukta
senior tag

Merész kijelentés így év elején :DD

Üdvözlettel, Tibi

(#11) <Lacy85> válasza INGJOKE (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jelen esetben teljesen mindegy, ki gyártja a kijelzőt a telefonokba. Akkor sem lesznek olcsóbbak a mobilok, ha féláron tudják beszerezni őket. Szóval ezen egyedül a gyártók nyernek.

(#12) INGJOKE válasza Juhaszatti (#9) üzenetére


INGJOKE
veterán

A cikkben pont arról volt szó, hogy még a nagy múltú LG-é is szarabb...:D

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem szar a nyomtatófej... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) enginev3.0 válasza <Lacy85> (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

De ösztönözheti a gyártókat jobb kijelzők gyártására
Már ha még van mit javítani rajtuk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) #24536576 válasza INGJOKE (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neked tényleg komoly lelki gondjaid lehetnek.
____________________

Én inkább nézek egy olyan kijelzőt, ami mögött komoly fejlesztés van, a gyártó nem az ipari kémekre költötte a pénzét.

[ Szerkesztve ]

(#16) #10949376


#10949376
törölt tag

Ebből látszik igazából a Samsung mobilokon nagyobb a haszon mint az Apple telefonokon ,ha Samsung házon belül gyártja le az alkatrészeket.

(#17) #24536576 válasza #10949376 (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

Előbb néznél utána... 🤭

Note 9 512 GB 577k
XS Max 512 GB 375k

[ Szerkesztve ]

(#18) #24536576 válasza #24536576 (#17) üzenetére


#24536576
törölt tag

Árak fordítva... :D

(#19) MikeWazowski válasza #24536576 (#17) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Már kezdtem is volna írni, hogy valami nem stimmel... ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#20) Pjotr


Pjotr
senior tag

Szép, szép, mondjuk én a Mate 20 Pro kijelzővel kapcsolatban még tudnék fogalmazni kritikát, többet is. Oldalról zöldes, a lekerekites szintén, a frissítés gyengébb, mint a konkurens termékek, ezért ha az ujjad húzod előtte, akkor megvan az a ledes vibralas. Ezen kívül azt mondom, bele lehetett már tenni egy flagshipbe. Az meg, hogy lopott vagy nem a technológia, ebben a világban nem érdekes. Mindenki lop mindenhonnan. Vagy kizsákmányol.

[ Szerkesztve ]

(#21) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a gyatra kihozatali arány csak a BOE eddigi gyártósori képességeit tükrözi, vagy a Samsung AMOLED paneljeinek is csak kábé a fele felel meg a minőségi elvárásoknak és kerül bele végleges termékbe.. Meg ami még érdekes lenne, hogy a pár hete/hónapja történt ipari kémkedés és lopás, ami a Samsung hajlítható kijelző gyártó üzletágát érintette, nincs-e összefüggésben akár a jelen cikkben említett buzgó kínai kijelzőgyártó növekedésével, amire – lássuk be – van esély, ismerve az ottani információs kultúrát (ellopnak minél több technológiát, amit lekoppintanak és még csak nem is érzik az ottani szemlélet szerint ezt problémának, plusz kikezdhetetlenek a kínai állam hathatós védelme miatt). Mindenesetre én továbbra is a Samsung paneljeit látom a legjobbnak a piacon, minden tekintetben, szóval lehetőség szerint maradok ezeknél; plusz a koreaiak bemutatták a saját Mikro Led technológiájukat is – igaz, egyelőre csak tévé képernyő formátumban, de a lekicsinyítés nem lehet nagy gond nekik idővel –, ami az OLED-hez hasonló, de nem éghet be elvileg, szóval a sokak által egyetlen igazi negatívumként megélt beégési para is a múlté lehet nemsokára. Addig viszont a gatyót fel kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Silkó válasza Pjotr (#20) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A zöldes Mate 20 Pro panelek elvileg mind az LG-től származnak.

(#23) baladam86 válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


baladam86
aktív tag

A Samsung legelőször 2010-ben alkalmazott Samoled kijelzőt telefonban (Wave), tehát a fejlesztés jóval korábban elkezdődhetett, így több, mint 10 éves tapasztalata van már a technológia terén, amit azóta is folyamatosan csak fejlesztenek tovább. A többi gyártó hiába lopott, így is tekintélyes hátránnyal indulnak, a BOE is. Abban is biztos vagyok, hogy az elején a Samsungnak is nagyon gyatra lehetett a kihozatali aránya.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#24) MikeWazowski válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ahogy mondod.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#25) Pjotr válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nem a ragasztó miatt. Hanem a betekintési szög változásának hatására.

(#27) <Lacy85> válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért a BOE panelek sem rosszak. Sőt. A Mate 20 Pro-ról meg nem mondanám, hogy nem Samsung panel van benne.

#26: Nem szereti a minőségi alkatrészeket, inkább venne valami dzsunka kínait. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) #24536576 válasza GuyFawkes (#26) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neki igazából mindegy, hogy milyen cikk, ezt a szót le kell írnia.

(#29) Mr.Silkó válasza baladam86 (#23) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez biztosan mind így van, de a kínai cégek általában rohamos tempóban fejlődnek, akár a saját K+F által, akár az összekémkedett információk és technológiai titkok segítségével.

(#30) Mr.Silkó válasza Pjotr (#25) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem is írtam olyat, hogy a ragasztó miatt, ettől függetlenül nem megengedhető egy flagship telefonnál (se) ez a minőségi szórás, pláne nem egy Huawei méretű, mobilos világuralomra törő gigacégnél, akik ráadásul eleinte Apple módra hülyének nézték a zöldülés miatt panaszkodó felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

(#31) #80439296 válasza #24536576 (#28) üzenetére


#80439296
törölt tag

Soros...

(#32) Mr.Silkó válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem állítom, hogy rosszak lennének a BOE panelek, ez a kritika inkább az LG újabb mobilpaneljeit érheti jogosan, viszont én egyértelműen jobbnak találtam a Samsung AMOLED paneljeit, mint a kiállítótermekben kirakott Mate 20 Pro kijelzőket. Legutóbb is, amikor az S9+-t vettem, szóba jött nálam az utált EMUI ellenére is a Mate 20 Pro, de egymás mellett szomorúan konstatáltam, hogy a Huawei által használt képernyők még mindig gyengébb minőségűek a saját megítélésem szerint (színsémákat állítgatva is).

[ Szerkesztve ]

(#33) baladam86 válasza Mr.Silkó (#29) üzenetére


baladam86
aktív tag

Persze, hogy rohamos tempóban fejődnek, nem tartom kizártnak azt sem, hogy egyszer majd lehagyják a Samsungot, de jelenleg még azért hátrányban vannak.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#34) Bossyy


Bossyy
tag

Lehet örvendezni a kínaiak előretörése miatt, de azért figyelembe lehet venni azt is, hogy mégiscsak egy kommunista ország iparáról van szó, ami nem kevés pártállami pénzzel van megtámogatva, a Samsung pedig egy ízig-vérig kapitalista világban edződött cég, ami a (nagyrészt) piaci viszonyok között tudott oda eljutni ahol van. Ez tehát messze nem egy fair verseny. Másrészt félek, hogy ha a kínaiak lesznek monopolhelyzetben és ők fújják majd a passzát szelet (ami csak idő kérdése), akkor sokaknak fog a világon arcára fagyni a mosoly.

(#35) Pjotr válasza Mr.Silkó (#30) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ez nem minőségi szórás. Hanem a BOE panel betekintési szöge ugyan jó, viszont a szín változik, zöldes oldalról nézve. Ami nem zavaró, ugyanis 99% szemből nézed. Csak az edge ugye már pont abból a szögből látszik szemből, ahol ez a hatás jelentkezik. Nem tudom ez samsungnal hogy van. Azért annyira nem nagy baj.

(#36) Mr.Silkó válasza baladam86 (#33) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A kulcsszó a jelenleg. :K

(#34) Bossyy

"(...) ha a kínaiak lesznek monopolhelyzetben és ők fújják majd a passzát szelet (ami csak idő kérdése), akkor sokaknak fog a világon arcára fagyni a mosoly."

Ez minden bizonnyal így lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) #80439296


#80439296
törölt tag

Oled, Amoled...

Le leszek ugatva :N ...

Olyan, mint az egyik flagship, ami fele a többi flagshiphez képest:

Szuper ez, szuper az, jaj de jó - de..., csak...

[ Szerkesztve ]

(#38) Mr.Silkó válasza Pjotr (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem a BOE panelek zöldülnek, hanem a Mate 20 Pro LG paneljei. Meg lehet ezt magyarázni, lehet a cégek részéről bullshitet generálni, de attól ez még egy minőségi hiba, amit nem engedhetne meg magának a Huawei, ahogy az ehhez kapcsolódó kommunikációját is nagy blamának tartom.

Egyébiránt a Samsung AMOLED paneljeinél nem tudok ilyen színtorzulásról, esetleg a gyártásnál történő vágásnál fordult elő az S8 szériánál, hogy rózsaszínű behatása volt a panelnek, ami gyártási sajátosság, ugyanakkor ugyanúgy bele kellett volna esnie a minőségellenőrzéskor a selejtbe, de ott legalább azonnal, minden bullshit nélkül cserélték ezeket a képernyőket, plusz jóval kisebb százalékban volt a hiba jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#39) Polllen válasza Bossyy (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ez arrafelé ennyire nem fekete és fehér. Érdemes rákeresni arra, hogy "Dél-Korea korrupció"

Ettől még nem lesz egy súlyban azzal, ami Kínában megy, mert itt az államfőt lecsukják ha kiderül, de ugye van minek kiderülnie.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) Pjotr válasza Mr.Silkó (#38) üzenetére


Pjotr
senior tag

Erről beszélek.

(#41) Kokzor válasza Pjotr (#40) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ez a Samsungnál is ilyen. Főképp a régebbieknél, amik jobban le voltak hajlítva.

(#42) Pjotr válasza Kokzor (#41) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ja, akkor jó, nem tudtam. Viszont a frissítést tolhatnák feljebb. A videón 3.30-nal látszik amit mondok.[link]

[ Szerkesztve ]

(#43) Mr.Silkó válasza Pjotr (#40) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

De ezt szabad szemmel is látod, vagy csak a kamera élőképén/fotón?

[ Szerkesztve ]

(#44) Bossyy válasza Polllen (#39) üzenetére


Bossyy
tag

Tökéletesen igazad van, pontosan ezért írtam be a mondanivalómba a "nagyrészt" kifejezést :-)

(#45) Pjotr válasza Mr.Silkó (#43) üzenetére


Pjotr
senior tag

Látni, főleg sötétben, ha hirtelen nézel másfelé a kijelzőről vagy az ujjad mozog előtte.

(#46) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem baj, ha lesz ellenfele a Samsungnak, az LG sajnos bénázik mobil fronton. A piac hatalmas, pláne ha majd mindenki ráharap az oledre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Mr.Silkó válasza Pjotr (#45) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Na ilyen nincs a Samsung AMOLED paneljeinél, max a kamera élőképén, másik eszközzel nézve látni néha fodrozódást, szabad szemmel ilyet sosem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#48) ZavaBalazs válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem a fodrozódást mondja, hanem azt, hogy ahol hajlik a kijelző, ott más a színe.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#49) Pjotr válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ha csak nézed nincs gond. De ha hirtelen arrébb nézek, főleg este van ez, akkor nekem feltűnik. A frekvencia túl kicsi valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#50) jack982


jack982
aktív tag

"A különbség érezhetően nem mérsékelhetetlen"
==
A különbség mérsékelhető valamelyest.

ahh... :) a magyar nyelv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.