Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#38) üzenetére

Végre minden csillag összeállt. Volt rá lehetőségem, hogy lemeríthessem 0-ra a telefonom, este eszembejutott hogy leméem az akkut, nálam volt a kapacitásmérőm, és találtam egy herélt kábelt is, amin keresztül nem tud bekapcsolni a QC.

A töltésjelző 1% megjelenéséig 200mA árammal, utána 1,4-1,6A erősséggel 5.01V-ra szabályozva magát töltött az eredeti töltője QC nélkül, kikapcsolt telefon mellett.

Az eszköz teljes feltöltéséig 4170mAh töltés ment be. Az 5.01V-ról 3.7-re számolva 5635mAh ment be. DC-DC konvertereknél használt 15% veszteséget levonva 4780mAh körül jön ki az akksi kapacitása. Kb 2 hónapja van meg a telefon, szerintem ez nem rossz adat így sem.

A kijelzőfólia csere után már a fényerő is sokkal jobb.

Ami viszont azóta erősen szembetűnt az a pontatlan, sűrűn elvesző GPS. Amikor a waze olyan utakra terel, amin rémálom ismeretlenül járni, és a kanyar után kettővel szól, vagy a 4 sávos kereszteződésben a lámpánál állás közben gondol egyet, és átugrik egy másik oldalra, ahonnan teljesen más irányba mutatja a kanyarodást. Na az gagyi.

Hozzájutottam egy Galaxy S8-hoz, néhány érdekes dolog:
-Mennyire király egy pure Android7 a Samsung által bütykölttel szemben....
-A Thor ujjlenyomat olvasója hülyére veri az S8-at. Nem, nem csak az elhelyezés miatt. Egyszerüen a Thor pontatlanabbul lerakott ujjal, a pillanat törtrésze alatt reagál, míg a Samun gyönyörűen le kell tenni az ujjad, és érezhetően ott kell tartani, míg leolvassa.
- Lehet hogy ISP miatt (Thorban Vodás net, S8-ban T-s) de a Thoron 2-3 másodperccel hamarabb megjön minden értesítés (FB, Email, Skype) Ez nyilván apróság, gyakorlati jelentősége nincs is.

Legközelebb jövök egy QC-s akkukiméréssel.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#52) bloggiold válasza razorbenke92 (#51) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Köszi! Sokan azt mondták, hogy kamu az akkumulátor kapacitása, hát nem az.

https://fontecone.blog.hu/

(#53) Pancsermeste válasza razorbenke92 (#51) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én csak tippre olyan 4200mAh körülire saccoltam az aksit. Ha valójában ennél több, akkor nem túl jól optimalizált a rendszer, vagy a kijelző fogyaszt az átlagosnál többet. Ettől függetlenül azért én elégedett vagyok az üzemidejével, az átlagnál mindenképpen jobb.

A GPS nálam is használhatatlan. Nem csak, hogy pontatlan, hanem gyakran elveszíti az amúgy is gyenge jelet.
Az iránytűt is letiltották... :(

A kijelző fóliát egyik tesztben dicsérték, hogy jól bírja a strapát, de nekem egy hét után már tele volt karccal. Még lusta voltam lecserélni, de mindjárt nekilátok... kíváncsi leszek, mennyit fogott vissza a fényerőből.

Ujjlenyomat olvasó valóban remek! :K

-= Pancsermeste® =-

(#54) Faterkam válasza Pancsermeste (#53) üzenetére


Faterkam
addikt

Na majd a Thor Plus! :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.