Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Joci10 válasza [Newman] (#7) üzenetére


Joci10
őstag

Azért engem nem győztél meg (és szerintem a kérdezőt sem). :)

Azt írod, hogy gyorsul a boot; miközben meg a kérdező azt írta, hogy a boot a legritkább állatfaj a szerverek világában (és ezt én is így tudom).
Azt írod, hogy gyorsul a rendszer. Ahogy számítani lehet (és ahogy pozicionálja az Intel is), nem fog gyorsulni, mert a sebessége a memória és az SSD között lesz valahol (ráadásul ahogy a gyorsulásról beszélsz, az mind a boot-ra vonatkozik, nem a gép általános sebességére - legalábbis ahogy értem).
És nem mellesleg a jelenlegi gépekkel nem fog működni; ehhez majd teljes gépet kell újítani, és váltani a Cascade Lake Xeon-ra (vagyis borítékolhatóan nem csak annyi költség lesz, hogy kicseréljük a DDR4 memóriát ilyenre, és már kész is; hanem a teljes alaplap+memória+proci szentháromságot kell cserélni).

Vagyis jelenlegi tudásunkkal nem sok előnye van. Egyrészt talán az, ahogy Abu írta, a felzárkózás a konkurensekhez, akik megoldásai jóval több memóriát támogatnak. Másrészt a várhatóan kevesebb fogyasztás azonos méret esetén (de itt meg pont a nagyobb méret lenne a lényeg, nem az azonos).
Talán majd az idő megmutatja, hogy lesz-e még előny (ami miatt majd veszik a népek), vagy marad rétegtermék, és megy a kukába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.