Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Rusi válasza Urshini (#33) üzenetére


Rusi
senior tag

Szerintem se te, se pedig én nem ismerjük a pontos részleteket a Telenor megállapodásairól, úgyhogy azt sem tudhatjuk pontosan, milyen megállapodás van a Samsung, Nokia stb. márkák felé, felesleges ezen rágódni, én már a kínálatban szereplő összes készüléket értékesítettem, adtam el iPhone-t, ha azt szeretett volna az ügyfél, de ugyanígy ment a Nokia, Huawei, még BlackBerry is (már ameddig ez utóbbi volt).

Az LTE-vel kapcsolatban utoljára írom le, hátha megérted:

Az APPLE tette bele a készülék szoftverébe azt a korlátozást, hogy ha olyan szolgáltató kártyája kerül bele, akivel nincs szerződésük, ott az LTE letiltódik, valamint a mobilnet és MMS konfigurációt manuálisan kell beletenni. Mi több, egy jó ideig a hotspot funkció se működött, most ez utóbbi már feloldásra került. Akkor most miért is a Telenor a hibás? Hálózat megvan, 4G-s SIM kártya megvan, minden további nélkül mehetne az LTE az iPhone-okon is, de az APPLE letiltotta. Hát ez van.

Az iPhone benne van az (bolti) árlistában, ha valaki érdeklődik, akkor minden további nélkül közöljük, hogy igen, a Telenornál kapható iPhone, elmondjuk az árakat is, ha pedig úgy dönt (és van épp készleten), akkor rögtön meg is veheti.

Ja, azért azt elárulom, hogy rengeteg ügyfél személyesen jön be információt kérni, még úgy is, hogy esetleg előzőleg megnézte az online árlistát (ami egyébként mindegyik szolgáltatónál akár 1-2-3 nap késéssel frissül akcióváltáskor, ráadásul mindegyiknél úgy el van dugva a honlapon, hogy alig találni meg, talán épp a telenoré a leghamarabb fellelhető, de pl. most a Telekomnál eltűnt az a link, aminek a harmadik aloldalánál meg lehetne találni az árlistát) vagy a netshopot (aminek a kínálata egyébként különbözhet a bolti kínálattól és vannak telefonok, amik nem szerepelnek egyik árlistában sem, mégis megvehetők online, hoppá). A piaci manipuláció pedig egy vicc, a Samsung épp eleget költ saját maga reklámozására (a Telenortól függetlenül!), ezt a többi gyártó is megtehetné (ha lenne rá pénzük, de nehogy már a Samsung legyen a bűnös, hogy világelsők és szarásig vannak pénzzel) de ha bejön az ügyfél és teszem azt Huawei Y530-at szeretne, akkor minden további nélkül eladom neki, főleg ha adott esetben tényleg azzal jár a legjobban és/vagy az felel meg a legjobban a kívánalmainak.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.