Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

vicces ez az iphone megjelenés :D

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Crafter32


Crafter32
őstag

BlackBerry nincs is? :) (vagy nem vettem észre)
Egy picit le vannak maradva a hazai szolgáltatók. Mikor már lassan megszünt a gyártás ide ér, persze van friss készülék is.

(#3) halkow


halkow
őstag

még mindig lehúzás ezek az árak :( 1-2 teló van ami megéri

szifon előfizuval 210k :D
nagyon hülye lehet aki megveszi......

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#4) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Hát az elofizumra egész jó árban van :K

Iphone 6s

(#5) Cobalt14


Cobalt14
tag

Az én Telenoros flottámhoz a 16 GB-os 5S 323990 Ft-ba (!!!) kerül. :) Nem mintha kéne, csak kicsit meglepődtem, mikor láttam az árlistában. :)

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Végre iPhone 5s! Nagyon megéri... ;]

Minden szavam magánvélemény!

(#7) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

...és LTE-n lehet már használni az iPhone-okat?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nahát kihalt az S Advance.....

Azért egész jó készülék volt. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#9) vittorio7


vittorio7
őstag

Nem valami kecsegtető árak ezek.

(#10) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Idol 2 S elgondolkodtatott, lehet hogy jó vétel, várom a tesztet róla

(#11) talamasca válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


talamasca
senior tag

Kb. 2 éve....
Ha net előtt ülsz olvass egy kicsit.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#12) bLaCkDoGoNe válasza talamasca (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én úgy tudom hogy az LTE csak JB-elt készüléken állítható be.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) hdanit610 válasza talamasca (#11) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Márpedig a kérdése jogos, ugyanis nem lehet LTE-n használni a szifonokat a magyar Telenornál, csak max. JB + valami hack által. Hivatalosan nem, mivel hivatalosan nem is forgalmaz(hat)nak iPhone-t. Persze kiskapuk vannak, amit ki is használnak, de annyi előnye van, hogy gyári függetlenek a magyar Telenornál árusított iPhone-ok. :))

(#14) roli543


roli543
őstag

Azért az kemény, hogy a G2 mini olcsóbb, mint kártyafüggetlenül, ezzel szemben az M2 meg sokkal drágább lett...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) C$abi


C$abi
aktív tag

Egy kicsit lassan ért be az 5S a Telenorhoz...
De az Xperia M2-nek tényleg ilyen drágának kell lennie, miközben a Moto G-nek 1:1-ben ugyanez a hardvere van és még a kijelzője is nagyobb felbontású? Ha kicsit előbb ért volna be akkor vettem volna egy ilyet de az S4 Active lett, mert nem vártam tovább.

(#16) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Az Alcatel ot idol 2 s-ban pontosan milyen proci van?

(#17) MADcat válasza M5Norbi (#8) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

10 ből 10 ismerősöm anyázta... :(((

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#18) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Viszont továbbra sem Apple-partner a Telenor, így nem hivatalosan árulja, illetve az LTE is felejtős..

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#19) ViSAS válasza Cobalt14 (#5) üzenetére


ViSAS
senior tag

Én egyszerűen képtelen vagyok rálelni az Iphonera a Telenor honlapján akár flottáról van szó, akár "mezei" előfizetésről. Egy linket tudnál dobni?

(#20) Rusi válasza ViSAS (#19) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem is fogsz rálelni, mert a honlapon nincs fent az iPhone, csak a bolti árlistákon van rajta és csak a boltokban lehet megvenni személyesen (és csak előfizetéssel, kártyásan nincs).

A "nincs LTE" sztorihoz meg annyit, hogy nem a Telenort kell szidni, hanem az Apple-t, mert miattuk van az, hogy azoknál a szolgáltatóknál, akik nem hivatalosan (értsd: nem közvetlenül az Apple-től) árulják az iPhone-t, ott a szoftverben le van tiltva (nem jelenik meg) a 4G kapcsolója. Ugyanez okozza azt is, hogy telenoros SIM-nél manuálisan kell konfigurálni a mobilnetet és az MMS-t, míg Telekom vagy Voda kártya esetén meg se jelenik a konfigurációs menüpont, a telefon automatikusan beállítja a szükséges adatokat.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#21) ViSAS válasza Rusi (#20) üzenetére


ViSAS
senior tag

Van ésszerű magyarázata, hogy miért csak a bolti árlistán van rajta?

(#22) Urshini válasza ViSAS (#21) üzenetére


Urshini
tag

"Ennek okát nem tőlem, hanem közvetlenül a Telenortól kell megkérdezned, de tudomásom szerint az iPhone kötelező árusítását, reklámozását semmilyen törvény nem írja elő, így kvázi nálunk kapható ez a készülék is, de nem reklámozza a szolgáltató, ennyi" - [link]

Amúgy én úgy tudom azt sem írja elő törvény, hogy az iPhonet nem kell reklámozni. Szerintem nagyon is sérti a vevői szabadságot, mert a mai világban az ember a weben tájékozódik és nem az üzletben. Látja, nincs árlistán akkor nincs. Ez a vásárlók megtévesztése! Egy bejelentést megérne a dolog, tuti lenne pár millás büntetés.

Amúgy meg nyilván azért nincs rajta az online árlistán és azért nincs kint az üzletben a készülék, mert nem érdekük eladni. Valószínűleg nullszaldós a dolog... Amúgy meg árulhatná "hivatalosan" is és akkor nem szidná senki jogosan az LTE miatt.

[ Szerkesztve ]

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#24) ViSAS válasza Urshini (#22) üzenetére


ViSAS
senior tag

Köszönöm a választ neked és Ruzsinak is! :R

(#25) bLaCkDoGoNe válasza Rusi (#20) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Android robotos avatarral autentikus és elfogulatlan megjegyzésnek tűnik a "ne a szegény telenort bántsátok, hanem a gonosz apple-t"... :U

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) szabogabor10 válasza bLaCkDoGoNe (#25) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jogos. Ebben a Telenor a hibás egyértelműen. Minden nagy szolgáltató érdekes módon meg tudott egyezni valahogy az Apple-lel, csak a Telenor nem...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#27) Rusi válasza bLaCkDoGoNe (#25) üzenetére


Rusi
senior tag

Gratulálok, hogy az avatarom alapján minősítesz. :U

Ha esetleg figyeltél volna, akkor leírtam, hogy az LTE tekintetében írtam azt, hogy ez nem a Telenor "bűne", nincsenek "lekorlátozva" az iPhone-ok a hálózatukon vagy bármi egyéb összeesküvés. Ezt egyébként több Apple oldalon is lehetett már olvasni, hogy az iPhone szoftvere úgy van megcsinálva, hogy csak azoknál a szolgáltatóknál megy a 4G (és pl. az automata mobilnet konfiguráció), amelyek hivatalosan (közvetlenül az Apple-től vásárolva) árulják az iPhone-t, a többieknél nem. Azaz, ha te mondjuk Németországban egy Apple Store-ban vásárolsz egy gyári független iPhone-t, majd azt hazahozva egy Telenor kártyával bekapcsolod, nem fog menni rajta a 4G és neked kell beállítanod a mobilnet konfigurációt rajta. Azért ugye te sem hiszed, hogy a Telenor kérte az Apple-t, hogy ugyan vegyék már ki a 4G kapcsolót, meg az automata konfigurációt, mert hadd szívjanak az ügyfelek.

Az egy másik dolog, hogy a Telenor megegyezett az Apple-lel vagy sem, de ilyen alapon elég sok "bűnös" szolgáltató van a világon, hiszen vannak még páran, akik nem árulják (még úgy sem, mint a Telenor). Bocs, de nem kötelező elfogadni az Apple feltételeit, ha már ők ilyen különcök, hogy "csak úgy" nem árulhatjuk a telefonjaikat, mint a Samsung, Sony, LG, stb. esetében. :((( (mondom ezt úgy, hogy nem egy Apple termékem van, de ez nem a termékeinek szól, hanem bizonyos stratégiáknak, döntéseknek)

#Urshini

Mégegyszer leírnám, mi kötelezi a szolgáltatót, hogy minden létező csatornán keresztül kötelezően "reklámozza" az összes nála kapható készüléket? Azon túl, hogy mobiltelefont elég sokan személyesen vásárolnak, miután ott lehetőség van megnézni és/vagy kipróbálni a kiszemelt telefont/telefonokat. Aki meg eleve tudja, hogy mit szeretne, az nyilván utánanézett a kiszemelt készüléknek (mivel random nem sűrűn vesz az ember mobilt, főleg nem 100+ ezer forintosat) és ha történetesen iPhone-t szeretne, akkor egy nem egészen 1 perces keresés után rátalál arra az infóra, hogy ez a telefon csak személyesen vehető meg a Telenornál. Mellesleg, ha ez annyira hipertitkos dolog lenne, akkor hogyhogy én simán megírom hírben, hogy mi a szitu? Amúgy nem egy ember jött be úgy hozzánk, hogy már eleve tisztában volt vele, hogy a Telenornál kapható iPhone.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#28) Urshini válasza Rusi (#27) üzenetére


Urshini
tag

Megint mellébeszélsz! Írd akkor le azt a paragrafust amiben benne van, hogy az iPhonet nem kell belerakni az árlistába, míg az összes többi gyártó készülékeit igen. Volt már ilyen esetért GVH büntetés korábban máshol!

De pontosan azokat a szolgáltatókat kell szidni amelyek nem egyeztek meg az Apple-el, és nem az Applet aki "jogosan" belerakott egy csavart a SW-be.

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#29) Rusi válasza Urshini (#28) üzenetére


Rusi
senior tag

Értem, tehát a gyártó kitalál egy "büntetést" a készülék szoftverében azon szolgáltatóknak, akik nem hajlandóak az általa megadott követelmények és anyagi elvárások szerint árusítani a termékét, akkor ezután a szolgáltató a hibás, mert nem hajolt meg az Apple kénye-kedve előtt. :C :W

Az összes többi gyártó készüléke a gyártóktól érkezik közvetlenül (és előre megrendelt készlet van belőle, az iPhone-ból nincs vagy minimális), az iPhone-ok nem, az (bolti) árlistában benne van. Szerinted a szolgáltató jogi munkatársai nem gondolták ezt át? Ezzel amúgy NEM arra akarok célozni, hogy egy mobilszolgáltató (és egyáltalán bármilyen nagyobb multicég) soha semmiben nem hibázhat, de tényleg nem értem, hogy mit kell ezen rugózni, ráadásul úgy, hogy amilyen áron adjuk az iPhone-t, nem állnak sorba érte (de aki mégis akar, az tud venni, ennyi). :)

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#30) bmatek válasza ViSAS (#21) üzenetére


bmatek
csendes tag

Azért nem szerepel iPhone a Telenor honlapján, mert nincs szerződésük az Apple-lel és nem is tőlük vásárolják a készülékeket, hanem egy disztribútortól, hogy aki csak e miatt váltana szolgáltatót az ne tegye. Ez a konkurensekénél jóval magasabb ár oka is. Cserébe tudtommal a készülékek kártyafüggetlenek.
Ezen felül viszont szerződésük van a Samsunggal, ezért sem verik nagy dobra, hogy iPhone-t is árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Urshini válasza bmatek (#30) üzenetére


Urshini
tag

1. Állapodjon meg az Apple-el, mint a többi szoláltató
2. Nagyon jól leírtad miért is jogsértő az a piaci magatartás amit a Telenor csinál

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#32) Rusi válasza Urshini (#31) üzenetére


Rusi
senior tag

Talán esetleg nyomós oka(i) volt(ak) rá, hogy nem állapodtak meg, meg aztán úgy tudom, senki és semmi nem írja elő, hogy kötelező lefeküdni az Apple által támasztott követelményeknek. Ha egy szolgáltató úgy ítéli meg, hogy számára nem kedvező az Apple "ajánlata", akkor ennyi, nincs megállapodás, mint ahogy a világon számtalan olyan szolgáltató van, ahol nincs iPhone, sehogy, semmilyen módon. Igazából megtehetnék, hogy egyáltalán nem árulják, mert az sem kötelező, de mégis van. Drágán, reklámok nélkül, kártyafüggetlenül, garanciával, de van. Ennyi. :U

Mobilaréna (2010-2017)

(#33) Urshini válasza Rusi (#32) üzenetére


Urshini
tag

Amúgy amit írtál az Offnak számítana...
Nem egyeztek meg az Apple-el de a Samsungnak mindenféle extra szerződéses lófingra tudnak fizetni. Nem érzel egy kis ellentétet és groteszkséget a dologban? Az egy dolog, hogy nem egyeztek meg, DE:
1. ne az Applet szidja a cég az LTE miatt amikor arról ŐK tehetnek
2. attól még bele lehet írni az árlistába, hogy aki akar tudja, hogy lehet venni náluk. (vagy ahogyan már írtam nincs olyan törvény ami kimondja, hogy almás terméket tilos reklámozni és árlistában szerepeltetni!)

Jelenleg hogyan is van? Emberünk megnézi az online árlistát látja nincs iPhone 5S (vagy mármelyik) ezért inkább S5 lesz az amit vesz magának, vagy cég részére. Az üzletbe amire te hivatkozol minek is említené meg az iPhonet amikor alapvető dolog az online árlisták naprakészsége, így ki sem derül a dolog. Bemegy megveszi, távozik... Érdekesen manipulálják a piacot a Telenor-Samsung szerződések nemde?

[ Szerkesztve ]

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#34) Rusi válasza Urshini (#33) üzenetére


Rusi
senior tag

Szerintem se te, se pedig én nem ismerjük a pontos részleteket a Telenor megállapodásairól, úgyhogy azt sem tudhatjuk pontosan, milyen megállapodás van a Samsung, Nokia stb. márkák felé, felesleges ezen rágódni, én már a kínálatban szereplő összes készüléket értékesítettem, adtam el iPhone-t, ha azt szeretett volna az ügyfél, de ugyanígy ment a Nokia, Huawei, még BlackBerry is (már ameddig ez utóbbi volt).

Az LTE-vel kapcsolatban utoljára írom le, hátha megérted:

Az APPLE tette bele a készülék szoftverébe azt a korlátozást, hogy ha olyan szolgáltató kártyája kerül bele, akivel nincs szerződésük, ott az LTE letiltódik, valamint a mobilnet és MMS konfigurációt manuálisan kell beletenni. Mi több, egy jó ideig a hotspot funkció se működött, most ez utóbbi már feloldásra került. Akkor most miért is a Telenor a hibás? Hálózat megvan, 4G-s SIM kártya megvan, minden további nélkül mehetne az LTE az iPhone-okon is, de az APPLE letiltotta. Hát ez van.

Az iPhone benne van az (bolti) árlistában, ha valaki érdeklődik, akkor minden további nélkül közöljük, hogy igen, a Telenornál kapható iPhone, elmondjuk az árakat is, ha pedig úgy dönt (és van épp készleten), akkor rögtön meg is veheti.

Ja, azért azt elárulom, hogy rengeteg ügyfél személyesen jön be információt kérni, még úgy is, hogy esetleg előzőleg megnézte az online árlistát (ami egyébként mindegyik szolgáltatónál akár 1-2-3 nap késéssel frissül akcióváltáskor, ráadásul mindegyiknél úgy el van dugva a honlapon, hogy alig találni meg, talán épp a telenoré a leghamarabb fellelhető, de pl. most a Telekomnál eltűnt az a link, aminek a harmadik aloldalánál meg lehetne találni az árlistát) vagy a netshopot (aminek a kínálata egyébként különbözhet a bolti kínálattól és vannak telefonok, amik nem szerepelnek egyik árlistában sem, mégis megvehetők online, hoppá). A piaci manipuláció pedig egy vicc, a Samsung épp eleget költ saját maga reklámozására (a Telenortól függetlenül!), ezt a többi gyártó is megtehetné (ha lenne rá pénzük, de nehogy már a Samsung legyen a bűnös, hogy világelsők és szarásig vannak pénzzel) de ha bejön az ügyfél és teszem azt Huawei Y530-at szeretne, akkor minden további nélkül eladom neki, főleg ha adott esetben tényleg azzal jár a legjobban és/vagy az felel meg a legjobban a kívánalmainak.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#35) Urshini válasza Rusi (#34) üzenetére


Urshini
tag

Egy tudatos vásárló számára aki 2 perc alatt végignézni a naprakész online árlistákat és kiválasztja a neki tetsző legjobb ár/készüléket hogyan is derülne ki a bolti árlistából, hogy van iPhone? Nem kér bolti árlistát az üzletben, nem kérdez az eladótól csak megy vesz és jön. A tudatos vásárló nem is fogja kérdezni, mert már látta, hogy nincsen!
Azoknak akiknek ilyen csoda folytán sikerül eladni azoknál is a véletlen folytán delül ez ki. És biztos nem úgy , hogy megkérdezik tőle az üzletben "nem akarna S5 helyett inkább 5S-t venni?"

Szerintem azt elfelejted, hogy a iPhoneon lévő SW-t az Apple csinálja (nem ingyenes, mint a droid). Így a SW-el megteheti, hogy ezt-azt letilt azok felé akik nem egyeznek meg velük. Ha ezzel baja van a Telenornak akkor magát szidja vagy egyezzen meg. Ha más szolgáltatóknak ez megy akkor neki sem olyan nagy probléma...

[ Szerkesztve ]

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.