Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#139) Frawly válasza DraXoN (#138) üzenetére


Frawly
veterán

Mondjuk azt nem tudom kinek gyártják még ezeket. Mióta itt a Ryzen, ami ráadásul sikeres is, nincs értelme Bulldozert gyártani. Azt megértem még, hogy a kereskedő próbálja kiszórni a fennmaradt készleteket, de hogy még idén is gyártani, az kicsit erős. Ennek a lejárt, nem túl sikeres termékvonalnak már teljesen felesleges fenntartani gyártósort. Főleg, hogy a Ryzen 3xxx annyira sikeres, hogy pl. 3900-asból már most hiány van több helyen, kapkodják el, mint a cukrot, erre kéne ráállítani a gyártósorokat. Vagyis úgyis chipleteket gyártanak, egyfélét, ezt kéne nyomatni, nem egy régi modellt, amire már nincs igény.

Egyébként a Bulldozer sem lenne még eladhatatlan, ha kellően levinnék az árát, de nem viszik. Egy vele egy fajsúlyban lévő Ryzen proci árának a feléért, harmadáért adnák, még talán meg is érné. De így nem nagyon, mert a Ryzen 1600-as nagyon olcsó lett (már 25k alatt is van újonnan az Aliexpressen), mellette labdába nem rúg egyik Bulldozer sem, még a legerősebbek sem, amelyen szintén hasonló áron mennek, vagy még többször többért. Mint írtam, nem ekézni akarom, de ennyiért nem érik meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.