Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

Az ugyvedek jartak csak jol. A felperesek meg jol megszivtak... :D

Saor Alba

(#2) XuChi válasza Solten (#1) üzenetére


XuChi
addikt

Vàrtak 4 èvet 3-8$-ért. :C

(#3) Raysen623 válasza Solten (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Valószínűleg ők is tudták az elején hogy nem lehet megnyerni a pert. Bepróbálkoztak és könnyűnek találtattak már a megmérettetés előtt. Azért pár burger kijön belőle na.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) opr


opr
veterán

- Ugyved Ur, oreg vagyok, mar kicsit beteges is, ugy dontottem, vegrendelkeznek, meg mielott bekoszont a veg, hogy amikor kell, tiszta es egyszeru legyen minden.
- Jajj, Mari neni, persze, termeszetesen, megoldjuk, hagyja csak rank az egeszet!
- Gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz a vege, de En azert azt szeretnem, hogy az unokak is kapjanak valamit! ;]

Kb ez jott le a cikkbol nekem most. Az ugyvedek jol jartak.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Jól értem, hogy ez a "csoportos kereset" a class action akar lenni?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) FLATRONW


FLATRONW
őstag

"A per hivatalos közleménye egészen perzselő vitákat eredményezett az egész interneten, arra vonatkozóan, hogy kinek van igaza, de egy dologban sokan egyetértenek: Tony Dickey indoka hibás elméleti alapokra építkezik."

És legalább ennyien abban értenek egyet, hogy helyes az elmélete.

" Elképzelhető ugyanakkor, hogy akár 150 ezer ember is igényelheti a visszatérítést, ilyenkor pedig maximum 8 dollár jár processzoronként, ami kellően kis összeg ahhoz, hogy sokan ne is foglalkozzanak vele."

Onnantól kezdve, hogy igényelték, már foglalkoztak is vele.

Függetlenül attól, hogy kiegyeztek, az AMD valamilyen szinten elismerte, hogy hamis volt a specifikáció.

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

Inteléket senki sem perelte be a sok biztonsági hiba miatt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) joghurt válasza FLATRONW (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Nem elismerte, csak kiszámolták, hogy többe kerül nekik a következő kör ügyvédi és szakértői költségeit megfizetni, mint amennyit nyerhetnek. Mert egy class action-nél nem verhetik rá a pervesztes 150ezer emberre, hogy "na, akkor mindenki fizessen be 100 dollárt a bukott perköltségre"!

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Dtomka válasza TeeJay (#7) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem is rossz ötlet.

Manapság már mindenért perelnek:
Beperelték a Red Bullt Kanadában, mert nem nőtt szárnyuk

(#10) Barthezz2 válasza FLATRONW (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem arra gondolt a költő, hogy ezt kimatekozva, sokan aztán mégsem igényelnek(ergo nem foglalkoznak vele), mert $8-ért felesleges hajcihő..

Everybody lies.

(#11) Kansas válasza FLATRONW (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Annyi látszik az egészből, hogy arrafelé minden faszságért be lehet perelni bárkit, az esküdtszéki rendszer minden szinten szavatolja a szakmai dilettantizmust az ítéletekben.

"Onnantól kezdve, hogy igényelték, már foglalkoztak is vele." arra utalnak, hogy ezt az osztást elvégzi a nép és 8-10$-ért nem is adja be az igénylést.

Az AMD nem ismert be semmit, adott némi aprópénzt hogy hagyják már végre békén őket ezzel a marhasággal. Klasszikus amerikai per-trollkodás, amit az ügyvédek szorgalmaznak, mert kb ők az egyetlenek, akik szemmel látható pénzt keresnek vele...

No, túl sokáig fogalmaztam, hárman is megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) mokus1 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


mokus1
addikt

Abu beadja azért írta így. ;]

(#13) FLATRONW válasza Kansas (#11) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor ezt az egész osztás-szorzást a per beadása előtt is ellehetett volna kezdeni, és akkor per sem lenne.
Azok után, hogy belekezdtek az egészbe, és részben nyertek is, szerintem végig viszik az igénylést.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez kb. olyan, mint az FM2 processzorok, ahol az AMD azt hirdette, hogy 4 magos, valójában csak 2 mag 2 szálas, ami nem 4 magos, csak az operációs rendszerek úgy látják.

(#15) apatyas


apatyas
Korrektor

Ilyen esetben mi akadályozza meg, hogy más utána másik pert indítson? Mivel nincs határozat, ami alapján elvethetnék a 'perújrafelvételt'.
Jól olvastam, hogy csak Kaliforniai, vagy AMD-től vásárlók jelentkezhetnek a kártérítésre, legalább is az alapján ami a számla kiállításáról szólt?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Végül is elismerték, hogy valóban 4 mag 8 szál lett, de ennyi idő elteltével, már nem oszt nem szoroz, sikerült elhúzni az időt, most meg már nagyobb a füstje, mint a lángja. Így jöttek ki a legkisebb veszteséggel mind anyagilag, mint a presztízs ügyileg.

(#17) p a s s e r


p a s s e r
őstag

akkor az egész pókerparty nyertese az az ügyvéd, akinek van bulldozere?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#18) Bici


Bici
félisten

Valahol le van írva, hogy mi számít egy magnak egy procinál, illetve mi lehet osztott a magok/magrészek között?
Mert ez nekem definiciós vitának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) denx1992


denx1992
tag

Haha akkor csak lehet benne valami ha ekkora port kavart!

Nber tragédiája

(#20) Pete55555


Pete55555
addikt

Tajgetosz pozitív az egész banda....
Ügyvédestől, felperestől, esküdtszékestől együtt. :(((

(#16) antikomcsi
Végül is elismerték, hogy valóban 4 mag 8 szál lett....

Igazából tökre nézőpont kérdése. Akár lehetne 8 mag 4 (rendes) szál is :D
Vagy 4 teljes mag, meg 4 fél mag.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) Norb79 válasza Solten (#1) üzenetére


Norb79
őstag

Belegondolni is hátborzongató, hogy mekkora habzsidőzsi lenne, ha az ügyvédek nem nyúlnák le a fele pénzt, és egyenesen 16 dollár járna procinként. Ég és föld, valóban a szemét ügyvédeken ment el ez. :DDD

(#22) paprobert válasza Tamás88 (#14) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez nem "kb. olyan", hanem ugyanaz. Az FM2-es APU-k is munkagép processzormagokat tartalmaznak.

A 8 vagy 4 mag kérdése attól függött, hogy milyen programot futtattál. A legtöbb esetben 4 magosként viselkedett a processzor a megosztott erőforrások miatt, de bizonyos workloadok alatt a 8 mag nem volt megtévesztés.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#23) Depression válasza Norb79 (#21) üzenetére


Depression
veterán

Egyrészt dehogy ment el ezen, hisz az ügyvédek úgy gondolták, hogy megelégszenek 3-3,6m $-ral. Másrészt ebben nincsen benne az AMD ügyvédeinek a bónusza, hogy ilyen kevés pénzt kell kifizetni.

De ami a lényeg, hogy én találkoztam személyesen nagy cég ügyvédével, köpni nyelni nem tudtunk. Ne úgy képzeld el, mint azt, aki átiratja a lakást, hanem kb. mint Schwarzeneggert agyi izommal. Ez az ügyvéd nem csak ügyvéd volt, hanem egyben gépész-, és villamosmérnök, aki abban is megfog, amit egész életedben úgy gondoltad, hogy helyesen csinálod.
És akinek ennyi pénze van, az nem csak a pénzért csinálja, hanem főleg élvezetből. Olyan, mint a viccben: "Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő ezt élvezi."

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) Norb79 válasza Depression (#23) üzenetére


Norb79
őstag

Nem ez volt a lényeg, hanem hogy 8 vagy 16 dollár az egy kutya...

(#25) Dr V


Dr V
őstag

(#26) antikomcsi válasza Pete55555 (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Felőlem lehet 2 tökmag, meg 2 kender mag is. Amíg engem kiszolgál, addig jöhet mag, mag után. Én már elve úgy vettem, hogy tudtam, hogy át leszek baszva, ezért nem is tartom a markom a 8 dodoért.

(#27) ted_tris válasza TeeJay (#7) üzenetére


ted_tris
tag

Mar vartam mikor bukkan fel egy alufolia sapkas....

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#28) DraXoN válasza paprobert (#22) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a felépítés mögött az elmélet egy része az volt, hogy egy-egy művelet végrehajtása esetenként több órajelet is igénybe vesz, így a sok tranzisztort igénylő lebegőpontos részek a 2 cpu közötti megoszlása, elméletben nem okoz semmiféle teljesítmény vesztést, főleg, hogy egyes régebbi 64bites kódok esetén "dedikálni" lehetett csak a fél egységet fixen a cpuhoz, így akkor 2 teljes mag volt egy modul (csak kicsit csonka FPU egységekkel).. tökéletesen működő programfolyamat elosztással valóban kb. meg se lehetett volna érezni ezt a felépítést, de sajnos az architektúra más részei is "tranzisztor spórolás" áldozatai lettek (az architektúra felépítése miatt kellett a nagy cache, ami más egységektől vette el a területet), így "buta" lett az elágazásbecslő, ami "végzetes" lett a végső eredmény szempontjából (túl sokszor "összeakadtak" a folyamatok, erősen rontva a hatásfokot)..

végeredményben a hatásfok ugyan jobb volt mint az aktuális SMT/HT implementációk, de visszatekintve, nem igazán "érte meg" az egyedi út, a programokat is erősen rá kellett volna optimalizálni, de a sors is sújtotta az architektúrát a gyenge gyártási minőség miatt (a tervezetthez képest "alacsony órajelek", magas szivárgás jellemezte az egész élettartam alatt az architektúrát)...

lényegében "több volt" mint egy sima cpu mag ami 2 szálat kapott, képes volt "korlátozottan" 2 külön magként is működni (így nézve nem volt átverés), de ha teljes szélességű AVX kódokat (például) futtatott rajta az ember, akkor a magok belső késleltetése annyira megnőtt mint ha végső teljesítményben csak "fele" mag lenne (felváltva kapták meg a modulban a cpumagok az osztott erőforrást, nem mindig ideális időzítéssel).. lényében "túl merész" lett a felépítés, és a végterméknek sok gyenge pontja lett ami külön-külön is gyengített, de együtt eléggé rossz lett a felépítés hatékonysága.
- Túl magas latency a cache felépítés miatt (egymásra épülő felépítés, először L1ben keres, ha ott nincs, L2, ha nincs L3, ha nincs központi memória)
- "gyenge" elágazásbecslő, így sok volt az "újrakezdett" műveletsor (a magas lantency növelte ennek a hibának a súlyát, mert akár ilyenkor minden adat "beállhatott").
- rossz gyártástechnológia (4Ghz körül lett volna a kezdőórajel, és 5-6 Ghz az általános működési tartomány)
- erősebb szoftveres optimalizáció kellett volna a felépítéshez, de már windows szinten elbukott ez, később kapott egy "alap" optimalizálást, de kétlem, hogy valaha is teljesen normálisan megírták volna a windows szálkezelését rá (voltak/vannak ráutaló jelek, hogy nem tökéletes a dolog, már nem is lesz persze).
látható, hogy a felépítés miatt igen sok cache kell a rendszernek, de még ezzel a rengeteggel a belsejében is "kevés" volt az összmennyiség, ráadásul az L3 cache órajele is csak töredéke volt a cpu órajelének (annak "húzásával" igen szép teljesítmény növekedés érhető el az architektúrában.. egyes esetekben persze)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) Akula


Akula
őstag

sokat akar a szarka...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30) dabadab válasza anaqer (#5) üzenetére


dabadab
titán

Igen, a class action suit az úgy van magyarul.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

"Nincs azonban még megjelölve az ügyvédi költség... Ez jellemzően a pénz 25-30%-át szokta kitenni."
Az szép! Micsoda vérszívó banda!

.

[ Szerkesztve ]

(#32) Z10N


Z10N
veterán

$12,1M osztva 150K-val az nalam $80,6 es nem $8. $80,6 - $24,2 (max ugyvedi bullshit koltseg, amugy ez a szazalekosdi az ugyvedeknel a legnagyobb f@szsag, fix rataval kellene dolgozniuk, nem pedig az ugyfelektol elvenni) akkor is $56,4. Ebbol hogyan lesz $35?!

"Az egyezmény csak a nyolcmagos, Bulldozer és Piledriver architektúrára épülő processzorokra vonatkozik, tehát a hat- és négymagos, illetve az említetteknél újabb dizájnt használó modellekre nem."
Ez meg netto hulyeseg.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#33) buherton


buherton
őstag

A legelszomorítóbb, hogy hiába van igaza az AMD-nek, akkoris fizetniük kell. Az már csak másodlagos, hogy egy része az ügyvédek zsebébe csúszik. [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) Drazn válasza buherton (#33) üzenetére


Drazn
kezdő

Adom.. :DD

(#35) Eugene Roe válasza Kansas (#11) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szakmai dillettantizmus vs. nehezebben tudja megúszni az állatkínzó, pedofil, stb. Egy társadalom igazságérzete számára szerintem fontosabb az utóbbi. Stohl buci sem biztos, hogy annyival megúszta volna ott :)

Nem kizárt, de kevésbé biztos. Az ügyészeik ugyanolyanok mint itt, de a bíróik általánosságban faszábbak. (Legálabb is ez a felületes kép alakult ki bennem :) )

Valamit valamiért.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#36) vaakuum


vaakuum
addikt

Esetleg a 970-esek 4 gigás memóriájára nincs valami hasonló per folyamatban? Kb. ugyan az a kategória paraszti ésszel.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#37) Noukoum válasza vaakuum (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha nincs, lehetne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) kilua válasza Tetsuo (#31) üzenetére


kilua
senior tag

Nem csak azok, ha én készítek egy pc játékot és feltöltöm steamre/dlsitera, egy másik magyar megveszi mondjuk 3ezer forintért, akkor az övék a bevétel 30%a mint jutalék, aki megveszi fizet 27% áfát, tehát hozzám eljut egy ezres -> és abból fizessem be a jövedelem adót :)

Az ügyvédek is pont ilyenek, a legjobb bíróság nélkül peren kívül megegyezni, de hát emberek vagyunk az nekünk nem megy :)

(#39) frescho válasza DraXoN (#28) üzenetére


frescho
addikt

Kihagytad azt, hogy a komplett frontend rész is közös volt. A prohardveres cikkben ez jól látszik: [link] Alig volt néhány dolog ami tényleg duplikálva volt. Jó inulattal is csak 1.5 processzornak lehet mondani. Ami viszont nagyon fájdalmas, hogy még ezt a közös frontendet (fetc, decoder) is csúnyán alulméretezték. Ezért még azokban a programokban sem lehetett elérni 1 modulon 1 vs. 2 szál esetédn a dupla teljesítményt amelyikek amúgy jól skálázódtak. Ilyen pl. a cinebench, ami kb. 60%-kot gyorsul 2 mag használatánál. Szóval egy modul messze nem ért fel két maggal. Az ötlet maga amúgy jó lett volna, ha nem spórolnak a frontenden és nem bíznak a P4-nél már elhasalt frekvencia skálázódásban, na meg abban, hogy eljött a sok szálas programok kora.

https://frescho.hu

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Apámnak volt igaza, ügyvédnek kellett volna tanulnom.

(#41) Abu85 válasza frescho (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden duplikálva volt. Még az FP is. [link]

A front-end azért volt közös, mert így erősebb volt az egész. Megoldható lett volna külön is, csak gyengébb lett volna a teljesítmény.
A Bulldozer front-endje nem volt alulméretezve. Konkrétan ezt kapta meg a Zen is. Még amikor az AMD a Zen briefingeket tartotta, akkor elmondták, hogy alig módosítottak rajta, mert ez volt a legjobb eleme a Bulldozernek, ami messze túl volt méretezve, így megfelelt a Zen magnak is.

A modul lényege az egyszálú teljesítmény maximalizálása volt, mert ha egy szálon futott a számítás, akkor lényegében az a szál egymaga megkapta a túlméretezett, két szálra tervezett részeket. A koncepció az volt benne, hogy ilyen formában sokkal kisebb mértékben kell növelni a lapkaterületet, a nagyobb százalékos előrelépéshez. A CMT +60-80%-ot jelenthetett, miközben lapkaterületben nagyjából +40-50%-ot fizettek. Plusz 100%-ért plusz 100%-ot kellett volna fizetni a lapkaterület szintjén.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) antikomcsi válasza Tetsuo (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Amerikában némileg eltérő a jogrendszer.

Ezeknél a "class action" pereknél nincs az, hogy a vesztes fizeti a per költségeit. A felek a saját felmerülő kiadásaikat kell, hogy állják. Továbbá ügyvédi díj, ilyen nagy mértékben csak nyertes per esetén jár. Az megint más kérdés, hogy ez most győzelemnek számít e és, hogy még miben állapodtak meg a felperesek képviselői a hiénákkal mielőtt belekezdtek ebbe az egészbe.

(#43) velizare válasza Bici (#18) üzenetére


velizare
nagyúr

sehol. a definíció teljesen önkényes. és az is maradt, mivel nem született döntés az ügyben. kicsit fosott is tőle mindenki az iparban, hogy végigmegy a per, mert akkor a bíróságnak el kellett volna döntenie, hogy miként definiálja a magot a cpuban. ha ott egy olyan definíció született volna, amelynek az amd, az intel, vagy az arm magjai nem feleltek volna meg, akkor a precedens jog miatt ők is pereket kockáztattak volna, ha továbbra is annyi magos procinak hívnák őket a reklámaikban, amennyinek most.

@vaakuum: annak már vége van. az nv ~30$-t fizetett vissza szintén peren kívüli megállapodással.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44) Abu85 válasza Bici (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A processzorgyártók definiálhatják azt, hogy mit értenek mag alatt. Az AMD-nek van is egy compute core whitepaperje. Abban ezt értik mag alatt: egy mag olyan HSA-t támogató, tetszőlegesen programozható hardveres blokk, amely képes legalább egy folyamatot futtatni saját kontextusán, illetve virtuális memóriaterületén belül, függetlenül a többi magtól.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Várom, hogy kedves Dickey vegyen Toyota Supra-t és beperelje a Toyota USA-t azért, mert nincs feltüntetve a kasznin a tény, amit mindenki tud.... BMW motor van a Toyotában :U :K :U :K :U :K

;]

[ Szerkesztve ]

-

(#46) NightGT válasza Abu85 (#41) üzenetére


NightGT
senior tag

Akkor tulajdonképpen mi volt a teljesítménybeli elmaradás oka?

Tizedannyi ismeretem sincs a hardver felépítéséről, mint neked, vagy néhány korábbi hozzászólónak. De szívesen olvasnám a véleményedet. Amit nem értek, abban segít a google, meg a korábbi cikkek.

Egyelőre nekem mindebből annyi van meg, hogy az FPU az a Quake, és a Cyrix bukása óta elemi része a processzormagnak. Az FX-ekben meg pont azokon kellett osztozni...

DraXoN kicsivel feljebb már írt néhány pontban az okokról...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#47) én+mondtam


én+mondtam
csendes újonc

Tüpisch jueszé...

(#48) MrT


MrT
csendes tag

Nagyon helyes, én is megmondtam régen hogy az nem 8 magos processzor hanem inkább olyan mint ha 4 db 2 magos processzor lenne 1 tokozásban. Nem csak a kaliforniai vásárlókat kéne kártalanítsák hanem az egész világ összes vásárlóját.

(#49) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Már akkoriban is mondtam, hogy pofátlanság erre ráírni, hogy 8 magos. Ha 4 magos 8 szálas-nak tartották volna, akkor nem lenne ez a per, és nem ba..nak át annyi embert. Ez egy aljas marketing húzás volt.
Köze nem volt sem az Intel 4 magosai, de még az AMD saját korábbi és későbbi 4 és 8 magos termékeihez. Innen látszik a legjobban, hogy az egésszel arra mentek rá, hogy rá tudják írni, hogy 8 magos, mert az 2x annyi, mint a 4. Ennyire egyszerű parasztvakítás volt mögötte.

(#50) Z10N válasza velizare (#43) üzenetére


Z10N
veterán

Pontosan erre gondoltam korabban. Ha precedense valik, akkor utana sorra jottek volna az erre alapozo ugyek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.