Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Mostanában több olcsóbb kategóriás tabletet próbáltam, egyik nagyáruházban például a 15-30 ezres gépekig jó párat nyomkodtam, tegnap pedig haverom vett egy Alcor Q787i tabletet.
A tapasztalat: ebben az árszintben mind ugyan annyira volt pontatlan a kijelző érzékelés, sőt, volt még ami sokkal durvább volt. Egy 40+ ezres Samsungot nyomkodva ilyet nem tapasztaltam.
Jó lenne, ha ezt meg lehetne valahogy oldani házilag, szoftveresen, mert úgy látszik nem egyedi eset.

(#102) Dyrg válasza Frigetrus (#101) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Igen nálam is jelentkezik főleg a széleken lehet érezni, a böngésző ablakait szinte lehetetlen becsukni, amúgy is olyan kicsik az ikonok, valamikor megunom aztán rákötök egy egeret... ez az akku is bosszantó, mert nem az a baj, hogy túl kicsi lenne benne, hanem szarul kezeli. Nem egyszer volt már, hogy kikapcsolt állapotban merült le! :Y
Persze én is próbáltam a haverom LG G Pad-jét nem egy kategória, persze annak az árából veszek 3 ilyet... :DD

Megvenni és megszerelni...

(#103) bopray


bopray
csendes tag

Am van az ondanak egy ugyanilyen tabja csak szinte a márka a más ês arra van cyanogenmod de én megprobálnám erre felrakni sikerülne?

(#104) Frigetrus válasza Dyrg (#102) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, és tényleg érdekes, hogy amit próbáltam olcsóbb gép mind ilyen... Egy ismerős mondta, hogy simán lehet szoftveres dolog ez, jó lenne javítani kicsit.
Amit nem értek, hogy a Prohardveres és Mobilarenas tesztelőknek nem szokott ez feltűnni az olcsóbb gépeknél? Csak mert nem láttam még ilyesmit tesztekben, márpedig például az előző hsz.-emben írt Alcort is tesztelték, és nekem kapásból feltűnt rajta, hogy az is pontatlan.

Az akku meg szintén inkább szoftveres dolognak tűnik, mert van amikor wifivel legalacsonyabb fényerőn 4 és fél óra aktív kijelzővel használom, tehát az akku egész jól bírja ebben az árkategóriában. Csak készenlétben ne merülne annyit.

(#105) Dyrg válasza bopray (#103) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Meg ne próbáld! Nem fog menni vele, és visszaállítani sem lehet, mert nincs meg hozzá a gyári rom.

A készenléti akkuidővel szenvedek én is, most már sikerült a mély root, és lehet állítani a procit mégse viselkedik teljesen úgy ahogy kéne. Ugye conservative móddal próbálkoztam, azzal egy picit jobb lett, de nem sokkal, aztán néztem powersave-vel, ami ugye szinte mindig 120mhz-en járatná, de az se egészen úgy megy, mert azzal sem döcög rendesen, ahogy kéne neki, ilyen alacsony frekivel, ezért itt is szépen megfigyelhető a merülés, most levittem a maximum órajelet 600Mhz-re és itt már stagnál a merülés. Szóval nem működik rendesen a viselkedés része. Amúgy szinte semmi sem működik ezen normálisan, amihez root kell. Teljes képernyő, kép kikapcs HDMI alatt stb... semmi nem megy, míg a telómon rendesen működnek ezek.
Az is megfigyelhető, mint már azt más is írta, hogy az akku merülés az elején gyorsabb, mint a végén, persze ez is a program rossz számolása.
Az érintés pontatlansága amúgy töltés közben jön elő a leginkább, ez telefonoknál is előfordul. Túl sok áramot kap (3Amper...) és ez bezavar az érzékelőnek. Ha már sehogy sem ment valami kattintás, akkor lehúztam a töltőről és egyből ment...
Amúgy még mindig azt mondom hogy nagyon jó cucc, nem bántam meg, és ezért az érért még mindig nincs jobb itthon 1év garival...

Megvenni és megszerelni...

(#106) bopray


bopray
csendes tag

Nekem is bajok vannak az aksival de gondoltam újra bekalibrálom és mint ha jobb volna de nem sokkal.Ha érdekel valakit elmagyarázom hogy kell.

(#107) Dyrg válasza bopray (#106) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Azzal a "kalibrációval" nem érsz semmit, ezt már jópárszor kitárgyalták androidos fórumokon. Azzal, hogy letörölsz egy kis filet amibe az android ír egy két akkuinfót attól nem fog változni semmi...

Megvenni és megszerelni...

(#108) bopray


bopray
csendes tag

Valaki tud segíteni????? a tabon hirtelen eltünt az internal storage :Y :Y semmi se jelzi ki a kamara leál galléria stb nem csináltam vele semmit ez mitől lehet?? :W :W :W

(#109) Dyrg válasza bopray (#108) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Wipe nem segített, mint régebben?

Megvenni és megszerelni...

(#110) meta91


meta91
csendes tag

Sziasztok! Én is nemrég szereztem be ezt a tabletet és nekem is ugyanaz a probléma jelentkezett mint bopray kollégának . Próbálok belépni a galériába és a kamerájába de azt írja ki hogy : " no external storage" és utána kilép, segítsen vki légyszi!

(#111) meta91


meta91
csendes tag

Ráadásul van elég tárhelyem is mert nemrég szereztem be hozzá egy 16 gb-os memória kártyát is de változás nem történt! :'( Utóirat : a wipe sem segített!

[ Szerkesztve ]

(#112) bopray válasza meta91 (#111) üzenetére


bopray
csendes tag

Üdv nekem már jó lett nem tudom hogy köze van hozá de leirom mit csináltam bemész a beállitásokba ás ott gyári adatok vissza állitása vagy valami ilyesmi na arra rá és ott van hogy sd kártya törlése azt is bepipálod :D és vársz nekem utána jó lett nem tudom hogy neked is az lesz de majd ird meg.

(#113) meta91 válasza bopray (#112) üzenetére


meta91
csendes tag

Köszi a segítséget! :) :R Egyelőre megy, kérdés hogy meddig :F

(#114) meta91


meta91
csendes tag

Jó lenne tudni hogy mi váltja ki ezt a problémát a későbbiekben. :U

(#115) Dyrg válasza meta91 (#114) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Érdekes, nekem még nem volt ilyen, valami bezavarhat az sd-kártyánál, ha újra előjönne valakinek akkor vegye ki az sd-t aztán nézze meg, hogy jó lett-e...

Megvenni és megszerelni...

(#116) mmat3


mmat3
tag

Az Antutu nem írja rosszul a PPI-t, mivel nem is írja. A dpi-t írja.

(#117) Frigetrus válasza mmat3 (#116) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Akkor ezt magyarázd meg légy szíves. ;)

(#118) mmat3 válasza Frigetrus (#117) üzenetére


mmat3
tag

Azt akartam mondani hogy nem írt hibás adatot az antutu. Leginkább fejlesztői oldalakat lehet találni erről, talán ez magyarázza el legjobban (angolul van egyébként).
"So, what exactly are size and density and how do they correlate to the resolution in pixels?

The density is a function of the screen size and the resolution. A 3.7-inch screen with a resolution of 854×480 pixels has a density of 265 dots per inch (dpi).
Android collapses all physical densities into the four predefined categories. A density of 265 dpi will be reported as 240 dpi (“hdpi”)."
A cikk már régi azóta lett pár új kategória, de a lényeg benne van. A dpi-t egyébként ha rootolt a tablet/telefon akkor állítani is lehet.

(#119) Method30


Method30
újonc

Hello.Az a kérdésem lenne,hogyha Rootoltam a tabot ettől függetlenül nyugodtan lehet gyári béállitások visszaállitását csinálni?Ilyenkor mi történik?A root elveszik s annyi csak?Még annyi hogy titanium backuppal le lehet menteni a gyári romot?Előre is köszi a válaszod.Szép Napot.

(#120) zita79


zita79
csendes tag

Üdv!
Mitől lehet az, hogy a kijelző egyik fele vibrál időnként?

(#121) Dyrg válasza Method30 (#119) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Szia! A gyári beállítások visszaállítja a gyári állapotot, csak azok a programok lesznek fenn amik gyárilag voltak, függetlenül attól, hogy letörölted, vagy raktál fel pluszba, mivel a root is egy program, ezért az már nem lesz fenn, tehát nem lesz root. Titanium backuppal, tudtommal romot nem lehet menteni, csak programokat ment!

Megvenni és megszerelni...

(#122) Dyrg válasza zita79 (#120) üzenetére


Dyrg
aktív tag

"Mitől lehet az, hogy a kijelző egyik fele vibrál időnként?"
Hibás készülék, a baj az időnként szóval van, a szervizbe gyanítom, hogy pont nem fogják tapasztalni.... (olcsó húsnak híg a leve...)

Megvenni és megszerelni...

(#123) kgyuri


kgyuri
tag

Látom pang a topic, gondoltam felhozom. :)
Ha valakinek belső tárhelyen elfogyott a hely (/mnt/sdcard), akkor a lentiek alapján lehet a külső sd kártyát munkára fogni (/mnt/extsd):

Elfogyó memória hack - Külső - Belső SD kártya cseréje

Így már a "nagyobb" játékok is elférnek egy 16Gb külső Sd kártyán. :R

Üdv.: Gyuri

(#124) TL16


TL16
újonc

Helló.
Nekem is ilyen tabletem van,de ez az android kiakaszt! Hiába linuxozok 6ève,az istennek sem tudom felvarázsolni rá a super su-t,mert nem frissíti. Ha valakinek sikerált,homályosítson már fel légyszi:-) Előre is köszönöm!
Ja,mobil stickkel netezek,lehet hogy az a baja?

(#125) Dyrg válasza TL16 (#124) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Kingo root-al lehet rootolni, nem tudom mit szenvedsz a frissítéssel. A mobil net megy a tablettel?

Megvenni és megszerelni...

(#126) TL16 válasza Dyrg (#125) üzenetére


TL16
újonc

Hello.
Közben rájöttem,hogy pc-ről kéne rádobni a cuccra a sut,de már nem izgat az egész:-)
Az alkalmazás kezelöben kilőttem azt ami nem kell. Sima t.mob sticket dugtam rá,és azon bámulom a netet :) A ZTE az néha nem mászik fel a egyből,de ha újra indîtom,akkor belehúz! A Huawey az még a Puppy 1 linuxon is el ketyeg,de csak azért,mert egyszer ki-vertem a hisztit a t-mobnál,hogy mi a túrónak törlik le róla a linux illesztőt,és leküldtek rá valami frissítést.Szívem szerint feltolnék rá egy Peppermintet,de hogy csináljak boot menüt??

(#127) TL16 válasza TL16 (#126) üzenetére


TL16
újonc

Ja,a super su valami bináris bixbaxt nemtud frissíteni,ha egyből a tapira töltöd le :Y

(#128) #26117120


#26117120
törölt tag

Sziasztok

Vega Q7108 tabhoz lenne szükségem gyári romra. A factory reset valamiért nem segít. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Peter

(#129) kokozo79


kokozo79
újonc

Sziasztok!
Olyan gondom van ezzel a tablettel hogy töltés közben is merül. És mielőtt azt tanácsolnátok hogy cseréljek töltőt, akkor ez a tipp nem jött be. Ugyanis direktbe kötött pc táp 5 voltjánál is ezt csinálja ami ugye több mint 10A. Akku csere is megvolt ugyanez a gond. Szerintem valamelyik áram korlátozó ellenállás vagy ilyesmi adta meg magát de sehol nem találok hozzá kapcsolási rajzot.Ha valakinek volt már ilyen gondja kérem jelezze hogy mit ártott neki hogy jó lett. Jelzem Restore is megvolt.. Kikapcsolt állapotban szépen lassan feltölti bekapcsolva töltés közben is szépen lassan lemegy 0-ra. Töltő nélkül youtubozva több mint 1 órát bír teljes fényerőnél.

(#130) Dyrg válasza kokozo79 (#129) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Sajnos ez alaplap gyanús, azt meg javítani szinte lehetetlen... amúgy én már szinte nem is használom, mert annyira lassú, hogy az embernek megpattan az ér a fejébe mire betölt valamit... internetezésre használni szinte lehetetlen. Hihetetlen egy szar android van rajta és nem lehet sehogy frissíteni... áh :W

Megvenni és megszerelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.