Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Korrekt teszt, épp valami hasonlót keresek a feleségemnek, lehet, hogy ez lesz.

***

(#2) #53932800


#53932800
törölt tag

A általad megadott min spec.-nél le maradat a 4-es,gondolom 2.2 helyett 4.2.2 akartál írni ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

170 PPI a helyes. 216 PPI ugyanezen a kijelzőátmérőn/képarányon az 1280*800-as felbontású kijelzők pixelsűrűsége.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) csabba74


csabba74
csendes tag

Köszi a tesztet,pont ilyesmit keresek én is...de lehet inkább innen kellett volna neked is olcsóbban megvásárolni :D

(#5) PHM válasza Tim82 (#3) üzenetére


PHM
addikt

De hát pont 1280x800-as a kijelző felbontása.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6) Tim82 válasza PHM (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, én olvastam figyelmetlenül 1024*600-nak valamiért.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Furcsa, egy csomó ilyen tablet az iPad Mini designt használja. Bár lényegesebben jobb mint az Alcor Zest asszem, aminek átvilágít a kijelzője a hatlapon :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#8) Frigetrus válasza #53932800 (#2) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, köszi, javítva!

(#4) csabba74: Valóban, csak az a bibi, hogy az Euronicsben nem rég óta kapható ennyiért, amikor vettem 32 ezresért vesztegették náluk...

[ Szerkesztve ]

(#9) BlackPriest


BlackPriest
őstag

az első oldalon a kritériumokban minimum 16 giga tárhely szerepel, alatta a specifikációkban meg 8 ;)

mod, közben elértem a pro/kontra oldalig, látom ott is írod

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#10) Frigetrus válasza BlackPriest (#9) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen-igen, volt ami nem teljesült, de van más ami kárpótolt. :)

(#11) ruti


ruti
Közösségépítő

mit gondoltok, melyik jobb, ez a Vega, vagy inkább egy Navon Predator, kicsit drágábban?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#12) csabba74 válasza Frigetrus (#8) üzenetére


csabba74
csendes tag

Írtad,hogy az OTG-n keresztül kötöttél rá USB-s eszközöket,egyszerre csak egyet,vagy esetleg próbáltad hub-on keresztül egyszerre többet is rákötni(pl. bill.+egér)?

(#13) ruti


ruti
Közösségépítő

kérdésem még, h microUSB-ről tölthető?
számítógépre csatlakoztatva lehet rá másolni?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#14) Frigetrus válasza csabba74 (#12) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Eddig egyszerre csak egyet próbáltam, sajna nincs hub-om. :(

(#15) NoMagix


NoMagix
addikt

Nagyon korrekt lett az írás, gratula! :C
Jó a gép is, talán az akku az ami "gyengít" egy kicsit az összképen, lehetne erősebb!

(#16) Frigetrus válasza NoMagix (#15) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, pontosan.

(#17) tjb007


tjb007
nagyúr

Azzal az AnTuTu által kiköpött pontszámmal csupán annyi a probléma, hogy köze nincs a valósághoz, szóval aki rohanna is megvenni, mert pontszámban veri a Sony Xperia Z-t és a Samsung Galaxy Note 2-t az inkább ne tegye.
Ha már AnTuTu, akkor az X verzió, azzal biztosan nem fog senki ilyenbe futni. Javaslom a tesztelőnek, hogy futtassa le és cserélje ki a tesztben lévő eredményekkel, mert ezzel csak egy nem valós képet kapnak a hozzá nem értő leendő tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#18) Frigetrus válasza tjb007 (#17) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, igazad van, olvastam az androidos topicban is. Láttam is, hogy qwe_2005-nek 11869 pontot adott a program.

Igazából lehet, hogy ki kellene hagyni minden tesztből ezeket a vacak tesztprogramokat, mert ha ennyire félre tudnak mérni, akkor lehet, hogy minden tabletnél baromi fals értékeket adnak, és soha nem is derül fény az igazságra.

Bele is teszem a cikkbe a történetet nagy vonalakban!

[ Szerkesztve ]

(#19) Frigetrus válasza Frigetrus (#18) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"Leteszteltem Quadranttal és Antutuval a masinát, mind a kettő számomra elég impozáns értéket adott, teljesen szűz rendszeren a Qadrant 2989 pontot adott, az Antutu pedig 21065 pontot, megelőzve sok márkás és drágább eszközt. Leszögezném nem vagyok túlságosan jártas a tesztprogramokban, de jó érzéssel tölt el a végeredmény, ellenben ezt árnyékolja az, hogy ezek a szintetikus tesztek gyakran fals értéket mutatnak.
Tehát kéretik az eredményt fenntartással kezelni! Míg másnál is ezzel a tablettel az Antutu hasonló eredményt ért el, addig az Antutu X verziója már csak 11-12 ezer közötti pontszámot adott. Persze még ez sem jelent rossz értéket, azért jól mutatja, hogy valami gond van a sima Antutu-val.
Igazából nem is a pontszámok és a tesztprogramok a lényegesek, hanem a tapasztalatok, és a valós, hétköznapi tempó ami igazán számít."

Így milyen?

(#20) tjb007 válasza Frigetrus (#18) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, valóban jó lenne, ha ki lennének hagyva, csak sajnos az a probléma, hogy ez mára egyfajta mércévé vált. Enélkül ma már nincs teszt, ha kihagyod garantáltan szóvá fogják tenni.

A kiegészítés meg rendben van.

(#21) qwe_2005


qwe_2005
csendes tag

Jól sikerült, olvasmányos készülék ismertető, gratulálok hozzá. Azóta az én Vegám már TV-ként is üzemel, mert beszereztem egy külső androidos tunert. Hadd ne mondjam, milyen égető szükségem lett egy micro usb-s, töltő funkcióval ellátott HUB-ra, mert így az akku kb. 3 óra alatt lemerül. Egyébként nekem teljesen mindegy, mennyit ír az Antutu teszt, mert számomra a lényeg, hogy egy gyors jól használható, minőségi tabletet kaptam, barátságos áron. Eddig nem csalódtam benne, pedig napi 12 órát használom, többek közt most is. És ha mégis gond volna vele, ott az 1 év gar, amit egy Kínából rendeltnél nem kapnék meg.

[ Szerkesztve ]

(#22) Magnat


Magnat
veterán

"Az biztos hogy a Vega szót olvasva a legtöbben a vegetáriánusra asszociálnak, nem pedig egy tablet márkára gondolnak."

:U :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23) szlovibuki


szlovibuki
tag

Jó teszt, bár én már ezeket a tableteket nem veszem komolyan, miután az enyémben csalódtam. A címet olvasva egy pillanatra ökölbe szorult a kezem, hogy már megint n(o)etbookhoz hasonlítanak egy tabletet, főleg egy androidost. Én egyedül a windows-os tabletnek látom értelmét, de minimális kompromisszumok azért ott is vannak, a ThinkPad-emhez mindenesetre egyik tablet sem fog soha felérni. :U

Használd egészséggel!

ruti: inkább egy navon raptor, mondjuk a 8, ha még kapható. Van egy olyan a családban és nagyon jó gépecske!

(#24) Frigetrus válasza Magnat (#22) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Hát nekem ez a tag nem ismerős :D :D

(#25) kpal


kpal
veterán

Jó kis gépezet. Remek cikk :R

Jó volna meglehetne oldani valahogy FHD videót kitolni Tv-re nem csak 720p.

Skype szépen teszi a dolgát videóhívásnál és úgy az aksi mennyit bír ? Kb 4-5 ablakos böngészésnél is gyorsan reagál ?

(#26) halkow


halkow
őstag

Hol vetted?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) Magnat válasza Frigetrus (#24) üzenetére


Magnat
veterán

A Street Fighter 2 nevű konzol játékban őt hívták Vegának :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok!
Én most reggel szereztem be!!!
-4000.-ft reggeltől!!!!
-4000
Igy már király!

(#29) rob210


rob210
nagyúr

Azt azért senki ne felejtse el, hogy nem az a fontos hogy cortex A7 legyen a proci, hanem, hogy ki a gyártója ;)

Nagyon sok neve nincs tablet van a piacon, amikkel sokan meg is szívják, mert a bennük lévő csoda kínai csoda processzorok, effektív semmilyen támogatással nem rendelkeznek.
Egy csomó alkalmazás le se fut rajtuk.

Én anno még az Xperia P-vel is megszívtam mert ugye abban is st u8500 proci volt ami nem mindennel volt kompatibilis.

Az, hogy ennek a 4X1Ghzes processzora erős hardver nem feszegetném.
Szerintem egy teljesen belakott rendszer mellett gyönyörű laggolásokat/szaggatás fog produkálni.

Sajnos tapasztalatból mondom, volt egy pár tabletem, jelenleg egy wayteq79qci-t használok, ezt már vállalhatónak nevezem.
Persze aki ismerkedik a tablettes világgal annak ez egy jó választás lehet, de a tesztben szereplő számok és vélemény szerintem kicsit elfogult, írom ezt, úgy, hogy én senkit nem akarok se rá se lebeszélni róla, mert nekem mindegy, hogy ki mit akar használni, csak ne járjatok pórul a túlzott elvárásokkal!
:R :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#30) Mokó válasza tjb007 (#17) üzenetére


Mokó
aktív tag

Az az antutu pontszám valóban nem túl hiteles,nekem a wayteq tablet 4*1.6Ghz+MALI400MP4@533mhz
megy ~18600 pontot....Ennek ellenére nem tűnik rossz masinának a cuccos.

És vágom hogy más verzóval más a pontszám ...

[ Szerkesztve ]

(#31) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Kérhetnék egy linket, hogy honnan vettél ilyen tokot? Egy hasonlót én is vennék a tabletemhez. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32) ruti válasza Szállító76 (#28) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az Euronicsban eddig is ennyi volt, amire most az ED beállt

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#33) Szállító76 válasza ruti (#32) üzenetére


Szállító76
tag

Nem ott most is egy 1000-el rövidebb.
1000

[ Szerkesztve ]

(#34) Frigetrus válasza kpal (#25) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Skype-ot nem próbáltam, nincs rá szükségem :(
4-5 ablakos böngészésnél is gyors, ezt biztos, mert próbáltam.

(#28) Szállító76
Igen ez már különösen jó ár, én egy hónapja vettem a kütyüt, akkor pont ott volt a leg olcsóbb ahol én vettem. Szívás :D

(#26) halkow Kapaszkodj meg, Tesco-ban :D Na és hogy miért nem műszaki boltban? A vásárlás idején tényleg ott volt a legolcsóbb, mindenhol 30-32 között vesztegették. Garancia ugyan úgy van, vevőszolgálaton pedig van ismerősöm általában. Továbbá Tescoban vásárolt terméknél volt már, hogy garanciáztatás esetén simán cserélték az adott holmit, még bőven 1-2 hetes korában is, ami azért jócskán túl volt a 3 napon :D

(#29) rob210
"Egy csomó alkalmazás le se fut rajtuk." Eddig ilyet nem tapasztaltam, jelenleg 29 extra, letöltött alkalmazás van a masinán, és ezek kívül volt még telepítve/próbálgatva még ennyi. Minden gond nélkül ment.

"Az, hogy ennek a 4X1Ghzes processzora erős hardver nem feszegetném.
Szerintem egy teljesen belakott rendszer mellett gyönyörű laggolásokat/szaggatás fog produkálni."

1. Én úgy írtam, hogy erős, hogy az árat figyelembe véve korrekt, erős hardver, (mert vannak amúgy olyan táblagépek is, amik 20-25-30 ezer körül tartalmaznak 2 magos gyengébb SoC-okat.)

2. Eléggé be van lakva a rendszer, mint írtam 29 extra program, köztük Real Racing 3, GT Racing 2, Dolphin böngésző, Facebook, Facebook Messenger (ugye ez utóbbi kettős folyamatosan szeret futni a háttérben) irodai alkalmazások, még pár játék, stb, és a gép köszöni, nem laggol! ;)

"de a tesztben szereplő számok és vélemény szerintem kicsit elfogult, írom ezt, úgy, hogy én senkit nem akarok se rá se lebeszélni róla, mert nekem mindegy, hogy ki mit akar használni, csak ne járjatok pórul a túlzott elvárásokkal!"

Te tényleg elolvastad a cikket?
tjb007 kiegészítése után még módosítottam is a pontszámos részt, megemlítve, hogy elég fals eredmények képesek születni, de még így sem rossz a masina. Miért lenne ez elfogult?
Amúgy nyilván saját cucc, szeretem, de ettől függetlenül nem vagyok elfogult, a hibáiról is bőven írok, egyszerűen csak elégedett vagyok. :)

Aztán ez a túlzott elvárás... Idézném a cikk utolsó mondatát:

"Aki hasonló indokokkal keres táblagépet, de tudja, hogy mik a határai a technikának, és nincsenek irreális elvárásai, azoknak szerintem bátran ajánlható a gép."

(#31) Speeedfire Ha linket nem dobok, remélem nem baj, csak szimplán: Euronics, igaz nem eredeti áron hoztam el, de pszt! :D

(#35) rob210 válasza Frigetrus (#34) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem írtam, sehol, hogy rossz sőt a lényeget nem idézted de sebaj.
Azért azt, hogy a real reacing 3, hogy fut ezen a gépen szívesen megnézném egy szemléltető videóban.

Még mielőtt félreértesz nem trollkodni meg lehúzni akarom a gépet, a leírásoddal sincs igazán gond.
De manapság a 4X1Ghz egy igen csak középosztály alja hardver.
A 4X1.6 GHZ jelenti a középosztályt és utána a felső kategóriás gépek már mind 6X csillió millió GHz es gépek.

A tesztet pedig igen végig olvastam, úgy nem írok véleményt, hogy csak a címsort nézem meg.

Mint írtam elég sok féle fajta tablet megfordult a kezeim között én anno még a kezdet kezdetén egy 480X800 az 1.2 Ghz es Egymagos géppel kezdtem. :R

Renault power

(#36) z0zz00


z0zz00
csendes tag

Jónak tűnik ennyiért, de (nekem, mint akinek nincs saját tablete) azok a kisebb ikonok elég nehezen megnyomhatónak tűnnek így 7 colon. Jól gondolom, vagy lehet az ikon, értesítési sáv, 3rd party méreteket nagyítani valahogy? :U Lehet, hogy kipróbálnám, de elég neccesnek tűnik kép alapján.

(#37) Frigetrus válasza rob210 (#35) üzenetére


Frigetrus
senior tag

A lényeget nem idéztem? Majndem az egész hsz.-edet idéztem, pont azt a részt is, ahol írod, hogy nem feszegetnéd azt, hogy a 4x1ghz erős hardver. Amire ugye továbbra is írom, hogy az árat és hasonló árú termékeket figyelembe véve jelentem ki, hogy korrekt, és erős hardver.

Értem én, hogy középosztály alja, meg ilyesmi, de azért a csúcs hardverek mégis milyen árszintű gépekben fordulnak elő? Naugye...

Párszor még leírhatod, hogy nem egy csúcs hardver, de ez mit sem változtat azon, amit én kijelentettem róla.
"Teccikééteni"? :D

Egyszerűen értsd így: bemegy az illető a boltba, akar egy olcsó táblagépet, és ezért az árért kap egy jónak számító, erős kis gépet, ha ezt választja.

Ha pedig tényleg végig olvastad, akkor miért írsz olyat, hogy irreális elvárás, stb. amikor minden ilyesmi ott van általam feketén-fehéren?

("4X1.6 GHZ jelenti a középosztályt", milyen érdekes, a te masinádban pont ilyen van. Nem vagy kicsit elfogult? :P Persze ez most direkt szúrka-piszka, szabad nem komolyan venni :) )

Amúgy így fut a Real Racing 3: [link]
(Sajna a kamerám csak 24 fps-ben rögzít, és a minőség sem a legjobb, de a lényeg talán látszik.)

(#36) z0zz00 Nos nekem ilyen gondom nincs. Bőven elégnek kell lennie ekkora ikonoknak.

[ Szerkesztve ]

(#38) rob210 válasza Frigetrus (#37) üzenetére


rob210
nagyúr

Vegyen mindenki Vega tabletet :R

Renault power

(#39) Frigetrus válasza rob210 (#38) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Trololol :D
Csak az vegyen, aki meg tud barátkozni a hiányosságaival, és tudja, hogy mit vesz :)

(#40) mQWeXgsf válasza rob210 (#35) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Szerintem az A31 játékokba gyorsabb mint pl. egy RK3188. Videólejátszásba pedig 1000%, hogy jobban teljesít, 4K videó röccenésmentes, hiába "csak" 1 GHz. A benne lévő GPU /POWER VR SGX 544 MP2/ kategóriájában a legjobb. Én kb 1 órát nyomkodtam mielőtt majdnem megvettem, nagyon gyors volt, csak sajnos a hátoldal melegedése átlépte az én ingerküszöbömet.

(#41) Frigetrus válasza mQWeXgsf (#40) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Az mondjuk tény, hogy az A31-es a legerősebb Allwinner cucc, és valóban támogatja a 4K-t.
[link]

(#42) rob210 válasza mQWeXgsf (#40) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem egyetlen dolog jött le, hogy soha nem lesz allwinnerrel szerelt gépem.
Sajnos ez azért van mert amikor még a kétmagos szériájuk volt nagyon sok tablet volt nálam amire folyamatosan újra kellett húzni a rendszert, 2-3 havonta összefosták magukat.
Nem tartom kizártnak, hogy ezt orvosolták sőt elég valószínűnek tartom, de egy ilyen tapasztalattal a hátam mögött én nem fogok kísérletezni vele.

De mivel ezek szerint elfogult vagyok nem írok többet nehogy tényleg az jöjjön le, hogy a tablett ellenlábasa vagyok úgy, hogy elismerem konkrétan ez a típus nem volt még a kezeim között! :R

Renault power

(#43) Speeedfire válasza rob210 (#42) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nálam amire folyamatosan újra kellett húzni a rendszert, 2-3 havonta összefosták magukat.
Ez inkább sw, mint hw.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44) mQWeXgsf válasza rob210 (#42) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Egy Concorde Tab One /ALLWinner A13 1*1 Ghz/ után nekem is nagyon rossz tapasztalataim voltak az alwinner-el szemben. De mostanában megnyomkodtam pár A31-es tabot /beex minibee, navon predator, vega q7108/ és a sebességük teljesen rendben volt.

(#45) halkow válasza rob210 (#29) üzenetére


halkow
őstag

vov :) akkor mindenki gyűjtsőn hozzá +100k és vegyen egy galaxy 12" os táblát

Alcatel onetouch idol2s the king

(#46) rob210 válasza halkow (#45) üzenetére


rob210
nagyúr

Igazad van ezt írtam.

Renault power

(#47) kpal válasza Frigetrus (#34) üzenetére


kpal
veterán

köszi , már ez az infó is segítség :R

(#48) Szállító76


Szállító76
tag

[x][/L]

[root?][/L]

Gyárilag Root :Y
X antutu 12192
simma antutu20727
cpu-t lehet állítani

[ Szerkesztve ]

(#49) Szállító76


Szállító76
tag

Nektek is ilyen kicsik a widgetek?

(#50) Frigetrus válasza Szállító76 (#48) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Hmm. Egyik root ellenőrző program azt írja rootolva, a másik azt hogy nem. Titanium Backup is azt írja, hogy nem. Akkor mi az igazság?
Processzor órajelet piszkáltad már? Működik? Tapasztalatok?

(#49) Szállító76 Nos nekem egy kisméretű időjárás widgetem van, meg a gyári óra, az óra az például elég szép nagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.