Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szállító76 válasza Frigetrus (#50) üzenetére


Szállító76
tag

Processzor órajelet piszkáltad már? igen
Működik? igen
Tapasztalatok? pörög nagyon :D

(#52) Garfield.37


Garfield.37
tag

A cikk az jó.
Ammi a tablettet illeti csak annyit mondok hogy 20 ezer forintért ne várjon senki csodát !

Üdv : Garfield.37

(#53) Frigetrus válasza Szállító76 (#51) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Milyen órajelen próbáltad? Esetleg meg lehetne próbálni visszább is venni, hátha javul az akkus üzemidő, és talán még nem lassul annyit az egész.

Melegedés nem lett durvább sokkal?

[ Szerkesztve ]

(#54) Pete55555


Pete55555
addikt

Ennyiért ez teljesen korrekt szerintem. Még én is elgondolkoztam, hogy bnőm netbookját le kéne váltani egy ilyenre.

...Szeretem leracsniztatni...

(#55) Samus


Samus
addikt

Szerintem egy notebookot nem vált le, egész más filmet nézni 15" kijelzőn, mint fele akkorán...én sokáig szemezgettem a netbookokkal, te ugye erről váltottál, gondolom megszoktad a méretbeli korlátozásokat (kijelző, billentyűzet mérete, optikai meghajtó hiánya, stb.), de egy hosszabb emailt nem biztos, hogy elkezdenék írni vele, a multitasking sem olyan, mint egy "nagy" opreációs rendszerben. Például nincs youtube más alkalmazás alatt (ha ott hallgatsz valamit, és váltasz, akkor némaság jön, nem zene).

Amit a bemutatóból hiányolok, az gyakorlatilag az, amit a cím mond. Milyen egy netbook helyett? Bemutattad a kis gépet, oké, írtál pár sort, hogy van ez a tok (az 52 fokos nyílásszöveg komolyan nem tudom hová tenni, ne a tábla mögötti részt számold, hanem hogy mennyire nyílik. Úgy szemre 110-120 fok körül lehet), de milyen böngészni több lapon? Flash (játék)? Email írása? Szerintem borzasztó mennyiségű kompromisszumot követel, legalábbis a magam szemszögéből nézve. A böngésző sem olyan, a kiegészítők hiányoznak (van Chrome rá, Fox is, meg egy rakat másik, de egyik sem olyan, mint asztalin), a könyvjelzők nincsenek kattintásra, a sok reklám a webhelyeken pedig valami hihetetlen módon zavar, mikor telefonról kockulok.. Nekem speciel a kurzor is hiányzik. D ez én vagyok. Barátnőmnek van egy Novo 7 Fire gépe, pont tegnap tettem rá CM 10.2-t, pötyögtem is vele, Ő is elvan a géppel, kiegészítésnek ágyban ülve jó, de hogy leváltani vele...

Mindenesetre az írás maga jó, csak én a cím alapján mást vártam.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#56) Frigetrus válasza Samus (#55) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Notebookot valóban nem vált le, az más kérdés, hogy én nem is szeretem a notebookot, ezért az a rész nem izgat. Netbookot már le tud váltani, de a cikk önmagában bemutató, és egy kisebb része ami az összehasonlítással foglalkozik. Amúgy lehet, hogy még bővítem az összehasonlításos részt.

Igen amúgy a méretbeli korlátozásokat megszoktam. Más, komolyabb feladatokra ott az asztali gépem.

Hosszabb email-t pont, hogy a billentyűzet miatt simán meg lehet írni, illetve akár szöveget is jól lehet szerkeszteni.

52 fokos szöget nem tudod hova tenni? 110-120 fokra nyílik? számold vissza 180 fokból... Na bumm :)
Amúgy pont megmértem kívülről az 52 fokot. Nem mindegy honnan mérem? 52 fokban áll a vízszinteshez képest. És ez fix, mivel egy fix támasztó fül van a tok hátulján.

Böngészni jó több lapon, nem akasztja meg, akár 4-5 lap sem. Flash megy Dolphin alatt.
Játékból Real Racing 3, GT racing, Dead Trigger megy, (talán Dead Trigger képes picit laggolni)

Kiegészítők itt nem hiányoznak nekem, de ez tényleg emberfüggő, nagy gépen se nagyon használok kiegészítőket.
Kurzor valóban hiányozhat, de ha egeret kötök rá, akkor máris van kurzor. Igaz hub kellene akkor, hogy ha bill.-t és egeret is akarnék használni egyszerre.

Nekem annyiban váltja ki a tab a netbookot, hogy gyorsabb rajta a net, erősebb hardveresen, ugyan úgy van billentyűzet, jobb a kijelző, jobb az üzemidő, ugyan úgy van office, acrobat reader. De ezek benne is vannak a cikkben.

(#57) Frigetrus válasza Frigetrus (#56) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Amúgy még pár dolgot írhatsz összegyűjtve, hogy mit várnál még a cikkből, mert akkor tematikusan bővítem még az írást.
Valahogy így:
"várok még:
-kijelző összehasonlítást
-szoftveres összehasonlítást
-stb."

Köszi!
:R

(#58) Horvathdani1


Horvathdani1
újonc

Sziasztok!

Nem tudná valaki feltenni a tablet stock firmwarejét? CWM feltelepítése után nem bootol be, megáll a kernel logonál :/ kerestem mindenhol a neten, de nem találtam, hasonló hardwarerel rendelkező tablet fw-jét pedig nem szívesen húznám rá.

Köszi előre is!

(#59) Samus válasza Frigetrus (#56) üzenetére


Samus
addikt

Nem kötekedni akartam, de a nyílásszöget nem hátulról számoljuk, hanem a nyílás irányából (alapesetben a háromszögnek is a belső szögét számoljuk, nem a kiegészítőt). Maradva a példádnál, ha teljesen vízszintesbe nyílna, akkor az lenne a nulla fok? Ha lemérted az 52 fokot (le a kalappal, mert ez nem általános, csak szemre szokták megmondani körülbelül mennyi az annyi), akkor 128 fokban tartja nyitva a táblát a tok. Majdnem el is találtam.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#60) Szállító76 válasza Frigetrus (#53) üzenetére


Szállító76
tag

Fent is lent is volt, sok mindent nem vettem észre talán 1 kicsit fürgébb 1400 körül .
Melegedés nem lett durvább bár én eddig se éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#61) Szállító76


Szállító76
tag

Hasonló mint a miénk?
Csak nincs kamera hátul? De az akku kisebb!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) Magnat válasza Szállító76 (#61) üzenetére


Magnat
veterán

Hard Drive Type: NAND gyorsan villog :C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63) Frigetrus válasza Samus (#59) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Én itt most abszolút nem foglalkoztam ilyesmivel, hogy "nyílásszög". Egyszerűen írtam csak le, hogy a tablet ilyen szögben áll a vízszinteshez képest. Vonatkoztassunk el attól, hogy itt billentyűzet van és hogy mennyire nyílik attól számítva. Leteszed az asztalra, és ilyen szögben áll. ;)
És igen, valóban lemértem. :)

(#64) Frigetrus válasza Szállító76 (#60) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nos nekem semmit nem állított ez a program, ha az alkalmazra nyomok, akkor hibát ír ki. :(

(#65) krystman válasza Samus (#55) üzenetére


krystman
őstag

Ha mail, vagy böngészés alatt is youtubot akarsz hallgatni, akkor ez nagyon egyszerűen megoldható, fel kell tenni a Viral nevezetű programot, ami egy alternatív youtube kliens. Ha akarod kis ablakba oda teszed ki a videót, ahová akarod a képernyőn. Ha akarod úgy nézed mint a sima kliensel. Mellette felbontást is tudsz állítani benne. Azt kell mondani, hogy nagyon kevés már az, amivel a Pc több. Nyilván vannak olyan dolgok, ami pc nélkül kivitetelezhetetlen, de a 85% ba átlagos használatra, teljesen kiváltja már a tablet. Ha meg hozzá vagy szokva a nagyobb kijelzőhöz, akkor meg HDMI keresztül rádughatod, monitorra, tv re is. És egy kis komplett pc kapsz. Mellette, egeret, billentyűt is használhatsz. Nem beszélve, hogy a HD 1080p flash videóktól meg sem erőlteti magát a gép, még egy olcsóbb laptop, csak köhögve viszi.

[ Szerkesztve ]

(#66) Frigetrus válasza krystman (#65) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Hú ez a Viral tényleg frankó, simán fut háttérben, és kikapcsolt kijelzővel is megy a hang tovább. Érthetetlen, hogy az eredeti youtube kliens ezt miért nem tudja... :F

(#67) Szállító76


Szállító76
tag

Megnyitom a böngészöt és a rubik kocka nem forog, de a telefonon igen.
Valamilyen flash hiányzik gyárilag?
Valamint, néha egy pici kék kocka jelenik meg néhány oldalon. Bocs a témáért :)

[ Szerkesztve ]

(#68) mQWeXgsf válasza Szállító76 (#67) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Hiányzik a flash player: [link]

(#69) krystman válasza Szállító76 (#67) üzenetére


krystman
őstag

Kell hozzá a Delphin böngésző. És a beállításokba be kell kapcsolni majd a flasht. De először a flasht tedd fel, és utána a böngészőt. [link]

(#70) dirtydriver


dirtydriver
csendes tag

Sziasztok !

Nektek nem volt gond a wifiel ? Jel erősség van , viszont a letöltés nagyon lassú és a playstore folyamatosan timeoutol ? Firmware van hozzá ? hol érdemes utána keresgélni ?

(#71) kgyuri válasza Frigetrus (#57) üzenetére


kgyuri
tag

Köszönjük az alapos és hasznos tesztet. :C
Nálam is a gyerkőcnek (11 év) szeretnék venni játékra tablet-et.

A cikked és a hozzászólások alapján ez nekem/nekünk tökéletes lesz.

Valakinek vannak friss tapasztalatai esetleg "hibák" előjöttek már?

Aki tablet vásárláson töri a fejét, annak itt van "ruti" kolléga cikksorozata is, ami szintén hasznos lehet:
Tablet a családnak

[ Szerkesztve ]

(#72) Alf25


Alf25
tag

Van nálam egy 1 hónapos pont ugyanilyen táblagép. Tökéletes állapotban van, dobozával garanciával együtt ha valakit érdekel, odaadnám! Kösz! és bocs az OFF-ot

[ Szerkesztve ]

(#73) hzs90


hzs90
csendes tag

Az enyém eladóvá vált ha érdekel valakit írjon! Hibátlan, papírokkal kb 2 hónapos stb.
zsolt.huszar@live.com

(#74) tanzara


tanzara
csendes tag

Sziasztok! Én is a lányaimnak venném. Segítenétek két kérdésben: gyakran néznek youtube-t, de most akkor ilyen app nincs rajta alapból hanem rá kell tölteni? Illetve ha nem vagyok wi-fi közelben és internetezni szeretnék akkor mondjuk T-mobil-os usb stick-kel tudok netezni? Köszönöm

(#75) Tyutyu88 válasza hzs90 (#73) üzenetére


Tyutyu88
csendes tag

Hali!!Engem érdekelne a tablet!Helyileg hol lehetne kipróbálni?!

(#76) patomi válasza hzs90 (#73) üzenetére


patomi
őstag

Erre való a hardverapro.hu. Ott szoktunk hirdetni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#77) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Hali!
Na vettem egyet én is, de sajnos alapból nincs root-olva, és sehol se találtam hozzá root-ot, megkérdezem egy két topikban, hátha valaki tudna segíteni. Sajnos nagyon eszi az akkut, amin lehetne finomítani, ha lenne egy root... azt nem értem, hogy működött valakinél a no frills cpu... nálam nem megy.

Tanzara: Nem fog menni USB-s internettel, youtubot kezeli a böngésző is.

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#78) bostone válasza tanzara (#74) üzenetére


bostone
addikt

Nem biztos, hogy ez segítség, de nálam anno bevált, igaz egy másik tabletnél a PPPWidget. Rootolt készülék szükséges hozzá és a gép OTG képes kell legyen. Simán működött stick-ről az internet.

(#79) bopray


bopray
csendes tag

Sziasztok kb 2 hete vettem én is egy ilyen tabot és az volna a kérdésem hogy valamilyen főzöt romot rá lehet rakni? :DD be van rootolva :D

(#80) Dyrg válasza bopray (#79) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Én nem találtam rá romot, de még root-ot se! Akkor nem tudom, hogy van berootolva...

Megvenni és megszerelni...

(#81) kgyuri válasza dirtydriver (#70) üzenetére


kgyuri
tag

Sziasztok,

Lassan 1 hónapja használjuk a Vega Q7108 tabot a gyerkőccel együtt és hát vannak wifi jelerősség problémák is.
Nem mindegy milyen falon keresztül veszed a jelet, vagy pl. szintek között is más más helyeken más jelerősség van. Meg kell találni a megfelelő helyett a lakáson belül.

A kijelző szélein nem érzékelős probléma sajnos nálunk is megvan.
Akksi szintén gyorsan merül.

Amúgy amire kapta a gyerkőc tökéletes: játékok (Fifa14, Boom Beach, Asphalt8), webböngészés (Dolphin vagy Opera), ebook olvasás.

Azért, hogy az utókornak is meglegyen linkelek a nagy Androidos fórumból pro és kontra érveket is:
Scales kolléga teszje partíciókról
Scales kolléga teszje akksiról
Synar kolléga miért váltott Vega-ról Lenovo-ra :((

Gyuri

(#82) bopray


bopray
csendes tag

Na szóval leirom hogyan is kell rootolni a tabot
1.Csatlakoztasd usb vel a gépre automatikusan felteszi a drivereket :D
2.töltsd le ezt a progit:http://letoltokozpont.hu/letoltes_programok_reszletes.php?a=7400&k=44
3.Aktiváld az usb hibakeresési modot.
4.katt a root ra és várj... újra fog indulni
5.kész :C

(#83) Dyrg válasza bopray (#82) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Zseniális vagy!!! :R :R :R Hálám örökké kísér! :DD Mit kerestem ezt a root-ot, de sehogy se találtam.
Amúgy érdekes, hogy ez a Kingo Root alapból azt írta ki, hogy már rootolva van, ezért mégegyszer kellett rootolni, de most már frankón fent van a SuperSU! Háhá! :DDD
(elsőre mondjuk nem sikerült, amit adtál 1.1-est a driver töltésnél mindig újra kezdte, aztán leszedtem a 1.2.2-est az meg fel se ismerte, aztán rájöttem, hogy a vírusirtó tűzfala kavart be...)

Most már szépen megy a No-frills CPU is, a Viselkedése alapból "fantasys" nem is hallottam róla, ezt kell átállítani conservative -ra, persze így egy kicsit döcög az elején, de használat közben már felpörög. Ami miatt legtöbbször gyorsan merül az akku az a frekvencia váltogatás miatt van. Alvó módban is szépen lassan merült, most kíváncsi leszek mi lesz, majd megosztom.

(Most tapasztalom, hogy conservative-ban nem is döcög...)

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#84) bopray


bopray
csendes tag

Sziasztok
Valaki feltenné a gyári romot mert az enyém beszart és nem nagyon tudom helyrehozni :( :O

(#85) Dyrg válasza bopray (#84) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Mit csináltál??? :Y Az a baj, hogy én se találtam hozzá semmit, még egy normális szoftware frissítője sincs, kéne, hozzá egy clockworkmod recovery aztán akár a saját mentésemet is fel tudnád rakni.

Megvenni és megszerelni...

(#86) Dyrg válasza bopray (#84) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Nem tudom mennyire szállt el a géped, de próbáld meg a következőt. Lépj be a gyári recoveryba. Kikapcsolt állapotban nyomd le és tartsd lent a hangerő fel gombot, és közbe a bekapcsoló gombot is nyomd és tartsd lent míg bekapcsol a háttérvilágítás, ekkor elengeded a bekapcsot, de a hangerő fel gombot addig lent tartod míg be nem lép recoverybe. Itt menj a wipe data/factory reset-re, utána akár a wipe cache partitionra is mehetsz de az nem kötelező...
Remélem így megy, és egyáltalán be tudsz lépni recoverybe.

Érdekes, hogy ha hangerő fel, helyett hangerő le, vel indítom akkor biztonsági módban indul el, de, hogy az mit csinál, azt nem tudom... :DD

Megvenni és megszerelni...

(#87) bopray


bopray
csendes tag

Hát véletlenül kicsit mást állitotam a buildba mint akartam és ez lett a vége. Behozza a recoveryt megprobálom hátha sikerül :F ez a hátránya ennek a tabnak hogy nincs semmi támogatása.Am neked a cpu-t meddig engedi húzni mármint meddig stabil? nekem 1200 már fagy 1152 volt eddig.

(#88) Dyrg válasza bopray (#87) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Így van 1200 már fagy 1152 volt nálam is stabil, most is azon van. Ez persze lehet, hogy egy 3. embernél más más lesz, és lehet neki megy 1400-en is stabilan, nem mintha nagyon kéne 4 magnál...
Amire még rájöttem, hogy ha úgy kapcsolod ki, hogy a a Quick Boot Mode be van pipálva akkor kicsit nehezen akar recoverybe kapcsolni...
amúgy elég nehezen kapcsol be, nagyon sokáig kell tartani, és ez azért érdekes, mert a bekapcs gomb folyamatos (kb 10ms) nyomvatartása a reset... :DD
Olvastam valahol egy hard reset-ről is ami töröl mindent, mind a 3 gomb folyamatos lentartása, ezt nem próbálom ki, de ha nem jönne össze egy próbát megérne neked.

Megvenni és megszerelni...

(#89) bopray


bopray
csendes tag

Hát ahogy elnézem most mintha jó lenne csak még mindig kicsit lassan reagál a play áruházból a youtubot nem inditja el de netről igen :DD bár ez volna a legkisseb gondom de majd megirom a további viselkedését addig is örülök hogy bejött. :DD :DD

(#90) bopray


bopray
csendes tag

Na máris van valami úgy látszik kb hogy ha bekapcsolom úgy 5 percig minden oké de utána nagy nehezen akarja az áruházból feltenni a dolgokat és mindenból kilép vagy else inditja pl böngészőböl is belép aztán leál szerinted mitől lehet?

(#91) Dyrg válasza bopray (#90) üzenetére


Dyrg
aktív tag

passz, nem állítottál most semmit a procin ugye? Gondolom most meg se root-oltad rendesen. Nézd meg a beállítások/alkalmazásokban a folyamatoknál mennyi szabad memóriát ír? Bár nem hiszem, hogy kevés lenne, de a hibajelenség ahogy leírtad kevés memóriára utal.

Legutóbb, a reset előtt, hogyan állt a cpu viselkedése? Most meg tudod nézni mit ír a no-frills cpu?

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#92) bopray válasza Dyrg (#91) üzenetére


bopray
csendes tag

Hát alig 150mb ramom szabad de nem megy semmi megnéztem a cpu t nem piszkáltam ja és ha rámegyek amtárhelyre akkor nem mutatja az adatokat meg mikor telepitek azt irja hogy nem sikerült sd kártyara telepiteni.am akkor feltudod tenni a te romodat hátha?

(#93) Dyrg válasza bopray (#92) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Az a baj, hogy ezzel a recoveryvel nem tudom lementeni neked ez enyémet, ezért kéne erre egy jó clockworkmod-os recovery, próbálkoztam már Rom Manager-el is de ott se csinált semmit, mert nem ismeri ezt a készüléket... :W
Pedig egy mentés rohadt jó lenne, mert bármikor megölhetem én is a droidot...
Majd utána kérdezek milyen alternatívák vannak...

Megvenni és megszerelni...

(#94) bopray válasza Dyrg (#93) üzenetére


bopray
csendes tag

Oké köszi azért.

(#95) Dyrg válasza bopray (#94) üzenetére


Dyrg
aktív tag

És csináltál végül wipe cache-t is? 3 gombos módszerrel próbálkoztál?

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#96) bopray válasza Dyrg (#95) üzenetére


bopray
csendes tag

Igen csináltam wipet a 3gombasat még nem próbáltam de új fejlemény megint :D a gépel ne mengedi össze kapcsolni és a háttértárat egyaltalán nem látja és elvileg foglalt 1.7gb de mire mikor nincs rajta semmi???

(#97) bopray


bopray
csendes tag

áááá sikerült :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#98) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Mi ès hogyan?

Megvenni és megszerelni...

(#99) bopray válasza Dyrg (#98) üzenetére


bopray
csendes tag

hát úgy hogy godoltam megnézem mi foglal 1.7gb ott igy hát megprobáltam összekötni a gépel és nagy nehezen sikerült megnézem és olyan sok nem tudom mi volt ott aminek nem kellet volna :)) na szóval akk leformáztam utána megnézem az adatokat és látom hogy kiirja rendesen a ramot is megnézem és 600mb foglaltról lement 250 re és már nem volt lassú :DD :DD szóval valami az sd káryán volt aminek nem kellet volna.és még úgy se törlödöt le hogy reseteltem csak gépell sikerült nagy nehezen.

(#100) Dyrg válasza bopray (#99) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Ja értem, mert az csak a gép belét törli, az sd-kártyán lévő telepítéseket nem, azok meg bekavarhattak...

Megvenni és megszerelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.