Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #68216320


#68216320
törölt tag

Hogy milyen rendes az FBI! Vajon jófejek lesznek a Kínai és Orosz szerverekkel is és ha már úgyis arra járnak rendbe teszik azokat is?

(#2) Lami66


Lami66
őstag

Apró jelenet az fbi főhadiszálláson:
Titkárnő bemegy az FBI igazgatójához: Uram két sürgős üzenete van
Most nem nagyon érek rá.....kik küldték?
Az egyik a cia-től a másik az nsa-től érkezett
És mi az üzenet?
Mindkét helyről ugyanaz az üzenet jött:
"A k.va .nyádat!"

[ Szerkesztve ]

(#3) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Az is "jófejség" lenne a részükről, ha az elvégzett informatikai karbantartási munkát kiszámláznák. :DD

(#4) AxBattler válasza #68216320 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Ott nem bezárják, hanem szélesre tárják az ajtókat... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) fsdb válasza AxBattler (#4) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ha egy ajtó bezárul, kinyílik egy másik.
A hackerek előtt bezárták az ismert hátsó kapukat, és ha már bent voltak, védelmi célból nyitottak maguknak helyette másikat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

normális országban egyrészt nem okoskodik bele ilyenbe egy bíró, másrészt a végrehajtókat lesittelik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) #25954560


#25954560
törölt tag

"minden létező legális eszközzel"

he? :DDD

(#8) Gargouille válasza fsdb (#5) üzenetére


Gargouille
őstag

Miért nyitnának maguknak másikat, ha már eleve gond nélkül be tudtak jutni a rendszerbe? :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#9) arty válasza bambano (#6) üzenetére


arty
veterán

jobb megoldás lett volna törvényt hozni, hogy köteles "mindenki" biztonságossá tenni a környezetét vagykülönben büntetés? (problémát nem oldja meg+kvázi aktatologatás...)

vagy a normális ország azt kell jelentse, hogy álmodozunk róla, hogy "bárcsak minden rencergazda okos lenne", mint a mesében... ?

vagy esetleg simán csak engedjék át az országot az orosz/kínai/X hekkereknek, had játszadozzanak? :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) Tigerclaw válasza fsdb (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez termeszetes, mert legkozelebb mar hackeles nelkul is “segithetnek” es meg biro sem kell hozza

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) bambano válasza arty (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehetne vitát nyitni arról, hogy mi a jobb megoldás, de betörni egy rendszerbe minden esetben bűncselekmény.

ha rajtam múlt volna, akkor a lusta rendszergazdákat az smtp port internet szolgáltatói szinten történő szűrésével noszogattam volna (mint ahogy a magyar isp-k ezt szokták tenni).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bezzeg itthon, az ilyen etikus hackelésért jól megbüntetnék őket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) akaido válasza Lami66 (#2) üzenetére


akaido
addikt

És utóiratba: "ki vagy rúgva" :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14) Victorio


Victorio
aktív tag

És azt a backdoort is befoltozták amin ők mentek be, vagy az nem számít sérülékenységnek? :D

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#15) FattyDove válasza bambano (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem tudtam, hogy magyarországon van 10 millió FBI-os is, a 10 millió focibíró meg a 10 millió virológus mellett

(#16) arty válasza bambano (#11) üzenetére


arty
veterán

bíróval jóváhagyatták.... mint egy házkutatást ;)
tehát valszeg "jogilag rendben van"

szerintem az ISP sem hatóság, önkényesen ő se tiltogassa a szolgáltatásom, aztán majd vitázzunk, hogy elég biztonságos vagyok-e már ill. hogy amikor épp tiltott valami portot, az mennyire volt kritikus hiba, stb. borzalom nehéz kérdés ez, pláne amikor a "nemzetbiztonság" is képbe kerül...... (libernyákként nekem fizikai kín ezen a híren egyáltalán "agyalni" :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) bambano válasza arty (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy többtényezős kérdés.
1. az isp nem hatóság, de nem önkényesen tevékenykedik, hanem a 2003. évi C. törvény 156. paragrafusa kötelezi, hogy biztonsági probléma esetén korlátozza a szolgáltatást.
2. az isp-k egymást is kötelezhetik, mivel kapcsolódásra nem kötelezett senki. ha pl. az én hálózatomból disznóságot csinál valaki, akkor egyszerűen nem fogadják a tőlem kimenő forgalmat, és akkor bakfitty
3. a kisebb isp-k fölött vannak gerinchálózati szolgáltatók, akik közül némelyik hatalmi pozícióban hiszi magát és erőből kötelezi a kicsiket, hogy megtegyenek dolgokat.

fentiekre tipikus példa a spam. ha kimegy tőlem a spam, és nem kezelem a problémát rendesen, akkor vagy más szolgáltatók nem fogadnak tőlem többet levelet, vagy a gerinchálózati szolgáltatóm letiltja az smtp-t, és akkor nem megy ki levél. Ennek az a következménye, hogy egy spammer miatt az összes többi vétlen előfizetőmet is megbüntetik.
úgyhogy az isp jobban jár, ha megfelelően kezeli a problémákat, különben megszívja.

a bírók meg valószínűleg sok mindent aláírnak, ha fogalmuk sincs, hogy mi az, de elég magas rangú valaki kéri... pláne, ha terrorcselekményekre hivatkoznak, vagy nagy a médiavisszhang.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) bteebi válasza #68216320 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. És még ingyenes vírusirtót is installálnak. Ami persze az FBI backdoorjait átengedi. :U A KKV-k el is bocsáthatják Józsit, a rencergizdát, mert majd az FBI bevállalja felebaráti szeretetből... :B

#6: Hát már hogyne lenne! Mondjuk vírusrealistából csak vagy 6-8 millió van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Joci10 válasza Gargouille (#8) üzenetére


Joci10
őstag

(ez válasz #14-re is)

A hír arról szól, hogy az ismert résen bemennek, majd azt be is foltozzák (vagyis a 'külső' országbeli hackerektől próbálják védeni a szervereket). Innentől kezdve azokon a kiskapukon nem fognak tudni ők sem bemenni, mert be lesznek zárva. Persze, más kiskapu(k)ról nem szól a fáma...

(#20) fsdb válasza Joci10 (#19) üzenetére


fsdb
aktív tag

Én pl. a zsaroló vírusok megfékezésére gondolok, SMB v1 lekapcsolás. Kíváncsi lennék arra a reakcióra amikor szkennelni akar valaki hálózati meghajtóra, és így járt.

(#21) Gargouille válasza Joci10 (#19) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, így is lehet értelmezni, nekem úgy tűnt, hogy az FBI valamilyen saját hacking tool-al érkezett és a hacker által ott hagyott backdoort zárta be. De lehet, hogy úgy van ahogy mondod. Mindenesetre ez a fajta "segítség" érdekes megoldás, mert mellette és ellene is fel lehet sorakoztatni érveket. Kicsit olyan mint a kéretlen jótanács. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) fatpingvin válasza bambano (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Természetesen az FBI-nak van engedélye az akcióra, egy texasi bíróság hagyta azt jóvá."

Természetesen... édes jó istenem baz+ ezt KOMOLYAN van valaki aki azt hiszi hogy normális és elfogadható?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.