Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nem könnyű pálya. De az online vásárlókkal sem könnyebb. Kitartás!

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amíg nem kérdezed meg, hogy "smartkáryádvan" vagy "biztosítástfolyószmlátesetleg", vagy a hasonlóakat, addig nyert ügyed van a vevőknél :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

jó kis írás lett.
Pécs rókusalja u.?
Csak arra a kisboltra emlékszem, ami közel van mindenhez, amit felsoroltál. Pollackra jártam anno. Talán még voltam is bent, bár akkor még nem lehettél ott :).

(#4) Penyus


Penyus
senior tag

En is voltam boltos. Az emberek 96%-a jofej meg kedves, van egyket droid dehat ki lehet birni.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ejj mennyi pécsi van itt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Érdekes és üdítő olvasmány volt számomra! Köszi! :)

Egyszer majd én is megpróbálom leírni az élményeimet a vásárlóimmal kapcsolatban. Vannak érdekes hülyék. :DDD

(#7) Isti2 válasza Penyus (#4) üzenetére


Isti2
aktív tag

Nálunk a hiperben sajnos fordítva van ez az arány. :O

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó volt egy kicsit "beleszagolni" a munkádba. Ehhez persze hozzájön még az, hogy olvasmányosan írsz. :)

Ami pedig a 4:20-as kelést illeti, sorstársak vagyunk. Írtam is róla, de ez itt nem a(z ön)reklám helye.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Telefunen


Telefunen
őstag

Vevő oldalról, én (is) az esetek 95%-ban elégedett vagyok az eladókkal. Magamban mindig azt gondolom, hogy azzal tehetek a legtöbbet, hogy gyorsan, tárgyilagosan elintézem a dolgomat (ami többnyire dobozos sört jelent:) ), megpróbálok úgy fizetni, hogy ne legyen gond a visszaadással, hangosan megköszönöm, majd egy hangos köszönés kíséretében távozom. Látszólag ez elég jól működik, mert ha már sokadszorra megyek az adott boltba, akkor már előre félreáll az alkalmazott előttem, hogy minél gyorsabban eljussak a hűtőhöz:)

A gumivásárlás pedig csak az első pár alkalomig kínos, aztán megtanulja az ember ezt is ugyanolyan rutinnal kezelni, mint a dobozos sört (nah jó, fiatal női alkalmazottól kérni azért egy kicsit mosolygós:) ).

[ Szerkesztve ]

(#10) hcl válasza Vakegérke (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor velem is, csak én nem boltos vagyok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Vakegérke válasza hcl (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Énsenem "bótos" vagyolok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Maxentius


Maxentius
addikt

Cseréljük ki a helyszínt és az árutípust (>> Pesten és újságozás-könyvezés), és majdnem ugyan abban a helyzetben vagyunk. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Nem mondom, hogy néha nem esz meg az ideg, mert van egy-két problémás vevő is, de ilyenkor is széles mosollyal az arcomon kiszolgálom, talán még kedvesebb vagyok vele, mint mással..."

Ez jó ritka dolog.. és becsületes! Velem az eladók megutáltatták a vásárlást, van pár élelmiszerüzlet itt a belvárosban ahová nem megyek, mert bunkók az eladók. Bevásárlóközpontban is van néhány üzlet ahová be nem mennék, mert már az eladó szeme is rosszul áll.. van olyan hogy még én nekem kell rosszul éreznem magam, mert be mertem menni vásárolni. Mintha én tehetnék róla hogy neki ilyen élet jutott..

De én is dolgoztam már kereskedelemben, szóval átérzem azt is amikor a vásárló a taj paraszt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14)



aktív tag

" mi vagyunk a vásárlókért ... "

ennél fontosabb nincs is, tökéletesen eltaláltad a lényeget !

Az a baj sok eladóval, hogy tényleg nem tudja mit kell tennie/ hogy kell bánni a vevővel, legalább köszönni mikor bemennek, de ez is egy luxus már, hát még a segítőkészség, kedvesség, udvariasság ...

( megtörtént eset : Egyik ismerősöm bement egy kisboltba, csak az eladó tartózkodott ott. Illedelmesen ismerős köszönt hogy: Jó napot kívánok ! Eladó csak nézett, semmi. :| Aztán ismerős még egyszer : Jó napot kívánok ! Tudja, hogy ki vagyok Én ? - Kidülledő szemekkel az eladó csak néz hogy mit csináljon, kisvártatva megszólal --- Jó napot ... ki Ön ? Az APEH-től jött, adóellenőr ... ?

Válasz : Nem, a vásárló vagyok ! )

Már 16 éve itt :)

(#15) Tomate


Tomate
veterán

Jófej lehetsz :) vásárolnék nàlad :)

(#16) ijjájom válasza hcl (#5) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát igen! Miért is ne? Hisz kulturális főváros voltunk!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#17) mr-ecomin válasza olbaidhun (#1) üzenetére


mr-ecomin
csendes tag

Adom... :)

''Az, hogy nem hoztál nekem sütit, bunkó, tirpák dolog volt!...''

(#18) total90


total90
veterán

Anyám míg nyugdíjba nem ment egy vegyeskereskedésben dolgozott, így megtanultam milyennek kell lennie egy boltosnak és milyen a normális vásárló. Amikor kis pudvás voltam (most már nagy pudvás vagyok :DDD ) mindig a boltba voltam vele, néha egész napokat.
Láttam elég sok gyík arc vásárlót, de eladóból is tud az lenni... Minden esetre nekem az jött le, hogy a cikk írója jó arc :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) nbg


nbg
senior tag

Jo volt elolvasni, koszonom!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) Findzs


Findzs
addikt

jó írás volt, köszi
és én is szívesen vásárolnék tőled :K

én számtech boltban dolgozom több mint 11 éve, tudnék én is mit mesélni :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Anélkül, hogy valaha is láttam volna a profilodat, már ennél a mondatnál tudtam, hogy pécsi vagy:
"Nagyon sok fiatal jár hozzánk, közel az egyetem és a kollégium, közel a művészeti gimnázium, a gyerekkórház, szülészet, sörgyár." :D :D

Édesanyám is boltos, sokat szokott mesélni. Van rossz és jó tapasztalata egyaránt. Az írás nagyjából hasonló dolgokról szólt.
Jó volt elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#22) ijjájom válasza Apollyon (#13) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Sajnos nem az a megszokott viselkedési forma az eladók körében, ahogyan én viselkedek a vásárlókkal!
Ezt én is megtapasztalom nap mint nap, mikor vásárlóként térek be a boltba. Nagyon sokszor elfog a késztetés, hogy beszólók a boltban az eladónak, vagy éppen a pénztárosnak, mert olyan pökhendi módon kezelik az embert. /tisztelet a kivételnek!/
Nemrég a dombon, ahol lakom, egy üzletlánc része lett egy kisbolt. Oda járunk kenyérért, de már nem szívesen, mert ahogy a pénzt fogdossa az eladó, úgy puszta kézzel fogja meg a kenyeret, vagy a zsemlyét!
Nem tudom, ezt nem tanulta Ő?
De még a főnök is úgy csinálja! Ha a boltban kenyeret vágok el a vevőnek, akkor is zacsiba dugom a kezem, és úgy fogom meg a kenyeret! Miért nem természetes ez mindenhol???

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#23) Findzs válasza ijjájom (#22) üzenetére


Findzs
addikt

dolgoztam pékségben is és tapasztalatból beszélek, hogy annyi kéz ér hozzá egy kenyérhez hogy teljesen mindegy ha még 1-2 hozzá ér a boltban
egy 8 órás műszak végén amikor az emberről már folyik az izzadság meg 3x volt kint a wc-n és úgy pakolják, dagasztják a kenyeret már mindegy :)
én mindig próbáltam betartani a maximális higiéniát közben de aki már ott dolgozik több mint 5 éve az már nem nagyon foglalkozik vele
nem is beszélve a tej iparról meg a hús iparról, hogy mi folyik azoknál is, na de az már másik történet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24) audi100td


audi100td
nagyúr

kellemes kis iras, köszi :R

(#25) ijjájom válasza Findzs (#23) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát elég szomorú. Igen, sajnos én is megtapasztaltam, mert gyakorlaton olyan boltban dolgoztunk, ahol pékség volt, ment a dagasztógép, kiesett egy darab tészta, fogta a pék, aztán visszavágta a dagasztógépbe. Na meg az is jó volt, megkérdeztem, hogy mi a rendes kenyér és az Erzsébet kenyér között a különbség, hát nem vacakolnak vele, volt a válasz, a formája más és kész. :W

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#26) Napfénysüti

Nagyon jó kis írás. Köszi! :R
Barátnőm is eladó igaz ő egy multimédiás és fotós boltban de szintén egyedül csinálja. Mesélt már pár érdekes sztorit...

Més que un club!

(#27) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Kellemes cikk :)

(#28) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Köszönöm, az élet "szülte" én csak próbálom megfogalmazni a velem történteket!
Örülök, hogy vannak akiknek kellemes perceket szereztem! :R

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.