Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #72042496 válasza Ijk (#298) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra látványosan más volt IPS-en és VA-n például a Hard Reset, akkoriban sokat játszottam vele. Az OLED pedig a VA-hoz képest is kiemelkedik, HDR-ben pedig rátesz még két lapáttal.

Nappal alatt nem verőfényes napsütést értek, hanem mondjuk annyi fényt, hogy erőlködés nélkül tudjak olvasni. Direkt fényben egyik se jó, az OLED meg aztán főleg nem - fényes, mint a Salamon töke, és hiába a csodabevonat, nagyon tud tükröződni.

[ Szerkesztve ]

(#302) daneel_hu válasza #54625216 (#299) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az biztos, hogy a 4K/HDR kombóból a HDR az igazán érdekes és a 4K nem az. :)

(#303) Ijk válasza #72042496 (#301) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobbnak láttam ilyen fényviszonyok között a VA monitorom, viszont jobban számított a fényes bevonat, és a glow mentessége a feketéket illetően. Nyilván sötétben odaver az ips-nek a sötétebb tartalomnál, viszont a színtorzulásokat, kontrasztváltozást a szélek felé, enyhe peremsötétedést a sarkokban meguntam az évek folyamán, erre a lassú válaszidő miatti ghost is rátett egy lapáttal.
Még nem láttam VA panelt ami ne szenvedne ezektől, talán válaszidőben vannak már jobbak. Egyedül a QLED-et tartom LCD-ből elfogadhatónak, abban sikerült az ips és va előnyeit nagyjából összehozni, bár az áruk majdnem OLED-del vetekszik, akkor meg már inkább az.

4k van projektorban is, HDR biztos jó dolog, de ha választani kell 65" HDR és 120" SDR között hezitálás nélkül az utóbbit választom. Főleg hogy a 2.35:1 képarány kisebb az esti híradónál, mindig is sántának éreztem a tv-n mozizást.
300-400 ezernél többért nem vennék tv-t, hatalmas sérülékeny felület, gyerekeseknek nem ajánlott. Még a biztosítók sem fizetnek gyerek kárra. Nyilván akinek nincs gyereke nem aggódik a több millás tv miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#304) insight válasza Márton (#250) üzenetére


insight
aktív tag

nem értem a kommentedet, kb 4 méterről nézem

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#305) Márton válasza insight (#304) üzenetére


Márton
nagyúr

82-es méretben a 8k-t 1.5m és közelebbről érdemes nézni, ha a felbontás miatt veszed a tv-t.
Ha 4m-ről nézed a 82-es tv-t, akkor ne pazarold a pénzed, vegyél fullhd-t...
De persze azt csinálsz amit akarsz, csak a fizika makacs egy dolog.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#306) DjFlanker válasza Márton (#305) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Nagyjából 50" felett már nem fogsz FHD tévét kapni 2020-ban.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#307) #54625216 válasza DjFlanker (#306) üzenetére


#54625216
törölt tag

Igazából semmilyen épkézláb TV-t nem lehet már kapni fullHD-ban. A 4K amolyan szériatartozék lett úgy, hogy a vevők 80-90%-a sose néz 4K tartalmat.

(#308) DEJVID válasza #54625216 (#307) üzenetére


DEJVID
őstag

100 lóerő alatti autót sem nagyon kapni, pedig a "pilóták" 90%-a -ha egyáltalán fel mer menni- 110-zel repeszt az autópályán.

(#309) BiP válasza DEJVID (#308) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez csak úgy igaz, hogy a Ford Focus, Opel Astra, Mazda 3, Hyundai i30, Kia Ceed, stb. kategóriától felfelé.
Eggyel lejjebb (Fiesta, Corsa, Mazda 2, i20, Rio, stb) többnyire 100LE alatti kiszerelések vannak, általában 75-84LE.
Persze ettől még áll az érv.

(#310) farkas1


farkas1
tag

Majd ha lesz ilyen 8K, HFR 3D 120 Hz-ben akkor veszek, (ha esik az ára persze :) ), 2D tévét nincs értelme venni ilyen méretben (se) mozizásra.

[ Szerkesztve ]

(#311) daneel_hu válasza farkas1 (#310) üzenetére


daneel_hu
addikt

3d-t meg semmilyen méretben nincs értelme venni. :C
legalábbis mozira biztos.

(#312) Memora


Memora
senior tag

Remélem 2-3 éven belül már lesz 16K-s is 125" méretben, amit olyan közelről kell majd nézni, hogy már nem látod be egyszerre az egész képernyőt :DDD

Fancy quote placeholder

(#313) #54625216 válasza DEJVID (#308) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez általában igaz a konzumer elektronikára: az emberek facebookoznak, emaileznek és zenét hallgatnak, miközben az eszközbe pakolt hardver teljesítmény 90%-a üresben pörög, de megveszik a következő generációs cuccokat, mert a lejáró terméktámogatásokkal rákényszerítik őket. Ezért nem érdemes pl. a TV-be épített médialejátszóval, youtube és netflix alkalmazásokkal számolni, mert pár éven belül elmaradnak a szoftver updatek, hogy elavultnak érezd a készüléket.

(#314) insight válasza Márton (#305) üzenetére


insight
aktív tag

Szerintem 82" Full HD nem is létezik QLED TV-ből, persze a 4K csak "nice to have", valóban nem indokolt. Látszik a különbség ilyen messziről is, de nem feltétlenül kell, a Full HD elég éles már.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#315) Márton válasza insight (#314) üzenetére


Márton
nagyúr

legyen úgy :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#316) Fuvaros válasza daneel_hu (#311) üzenetére


Fuvaros
senior tag

miért?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#317) persil válasza sakal83 (#53) üzenetére


persil
nagyúr

Igen, mert az LG koztudottan magyar arakra lovi be a termekeket, veletlen sem a dollar a mervado. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#318) hakkelr válasza Segal (#3) üzenetére


hakkelr
újonc

https://www.zkelectronics.com/tv/lg-oled88zx9la/uk/

(#319) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ha megtehetném, hogy megvegyem, lenne akkora nappalim, amiben egy ekkora fekete lyuk már nem lenne feltűnő. Megtenném, mert kíváncsi ember vagyok.
Most egy Epson TW5900 (FHD) megy egy motoros vászonnal immár sokadik éve, és nem a felbontás a gondom, hanem a műsorral vagyok bajban. Rendes, igényes film ritka, mint a fehér holló.
A falra felhelyezés sem ördöngős, csak egy egyedi polc kell hozzá. Ha nagyon besimuló kell, egy gipszkarton kerettel, vagy végső esetben falba véséssel megoldható.
Hangrendszerről annyit, hogy a sok pénz és a HiFi-re vágyás ritkán jön össze egy emberben. "Biztosan jól szól, ha ilyen drága volt." ;)

(#320) fecke78


fecke78
senior tag

Van értelme egy majd 9 milliós tv-nek ?
Hát rohadtul nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.