Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #72042496 válasza kukulec (#96) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lemezes 8K érdekes, mert a 4K és 8K filmek közti különbség egy ilyen durva tévén se látszik, hiába nézik irreálisan közelről. Kíváncsi leszek, hogy a tömörítések fejlődésével ezt a szintet mennyire közelítik meg a streamek.

(#102) pilóta válasza DoxaM (#98) üzenetére


pilóta
nagyúr

1. A leghalványabb fogalmad sincs, hogy mennyi időt töltöttem küldöldön és mivel foglalkoztam.
2. Neked az az elképzelésed valamiért, hogy én az átlag ameriakaira gondoltam, aki 30-35k-t keres évente. Nos: nem :D
Vannak ám ott bőven olyanok, akik 100k fölött keresnek, de még olyanok is, akik 500k fölött. Ez a TV nem az átlagkeresetűeknek szól, ez azért elég egyértelmű, nem ezzel akarják letarolni a 32"-os HD redy LCD-k célközönségét. Ha eladnak belőle 5000 db-ot a világban, akkor kb. örülni fognak, és dollár milliárdosból is több van ennél, szóval...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#103) headhunter


headhunter
addikt

+13" = +20.000.000Ft [link] , [link]

kb.: 4-5 éve volt Sony 100" a MediaMarkt-ban 30 millió felett.
2 éve "jóárasítva": [link] , [link]

(#104) #72042496 válasza pilóta (#102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt írtad, hogy veszik mint a cukrot. Ebből az ember nem azt feltételezi, hogy valójában ezres nagyságrendű eladásokra gondolsz.

(#105) pilóta válasza #72042496 (#104) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy 88"-os horror árú TV-nél mire gondolsz, mennyi lesz a "veszik, minta cukrot"? Százmillió?
Bugatti Veyronból se adtak el egymilliót, mégis vették, mint a cukrot, nem tudtak annyit gyártani, amit el ne vittek volna. Lehet rá mondani, hogy vették, mint a cukrot? Lehet. Pedig kettes golfból bizti, hogy többet eladtak...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#106) lmno


lmno
őstag

Ez a TV nektek drága? Akkor ez mi? :) [link]
Legalább ez az LG OLED.
Már látom linkelte más is...

[ Szerkesztve ]

(#107) koko52 válasza pilóta (#105) üzenetére


koko52
veterán

Az a kocsi kézzel készült, ez a tv (meg a golf is) gyártósoron, robotokkal. Azért nem egy a kettő.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#108) pilóta válasza koko52 (#107) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. Ráadásul a Bugattiban pl. nincs 88"-os kijelző, a TV meg nem gyorsul 400-ra. Meg még egy csomó mindenben különböznek.
Példa volt, de segítség képpen: alacsony darabszám, ritka, drága cucc mindkettő. Ebben hasonlítanak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#109) #72042496 válasza pilóta (#105) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Lehet rá mondani, hogy vették, mint a cukrot? Lehet."
Abszolút nem értek egyet. Ezt nem ilyenre mondják.

(#110) pilóta
Értelek és a szóhasználatot leszámítva egyet is értek veled, nem akarom én ezt tovább csavarni. :)

[ Szerkesztve ]

(#110) pilóta válasza #72042496 (#109) üzenetére


pilóta
nagyúr

Renben. De azért én mondom, ha megengeded. :D
Minden csak viszonyítás kérdése. Ha valamiből általában el szoktak adni 1000 db-ot, és eladnak belőle 2000-et, akkor azt viszik, mint a cukrot. Ha valamiből el szoktak adni 100 milliót, de csak 50 milliót adtak el, akkor arra nem mondjuk, hogy viszik, mint a cukrot, hanem hogy bezuhantak az eladások, és a kutyának nem kell. Pedig az egyikből eladtak 50 milliót, a amásikból meg csak kétezret...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#111) kukulec válasza #72042496 (#101) üzenetére


kukulec
őstag

képzeld el, hogy egy netflixes közönség a jövőben rászabadul a 8k-ra. oda azért kellene sávszélesség. ezért érzem, hogy kell egy másik adathordozó, ha tényleg valaki látni akarja a valós képességeit ennek a felbontásnak. amúgy egyetértek, 4k egy jó koncepció, arra kellene nagyon ráfeküdni. nagyobb különbséget láttam oled és ips mint 4k és 8k között.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#112) #54625216 válasza kukulec (#111) üzenetére


#54625216
törölt tag

Már a 4K is parasztvakítás, de legalább a "retinahatást" ki lehet magyarázni, azaz hogy az aliasing miatt édemes a 60ppi fölé menni valamennyivel. A 8K - mint delivery formátum - viszont már nettó néphülyítés, olyan, mint a 256bites 1MHz-es hang: ha nem denevérek a célközönség, akkor hiába lehetséges technikailag, csak erőforrás pazarlás.

[ Szerkesztve ]

(#113) fecke78


fecke78
senior tag

104kg wow
Media marktban 11 MILLIÓ

[ Szerkesztve ]

(#114) Szabi® válasza Tibiajax (#76) üzenetére


Szabi®
addikt

;] "hogy nézhessem rajta a gyógyszerreklámokat!"

Jogos! A magyar média konglomerátumok végtermékei egyenlőek a nullával,tehát aki nem konzolozik és nincs otthon 2-3 Tb-os adathordozója annak ez a tv nem ér egy fabatkát sem,mert műsor szinten ami nálunk van az Besenyő család szint alatti.......
Én is a kocsit válsztanám :D

(#115) dabadab válasza Szabi® (#114) üzenetére


dabadab
titán

Netflix, HBO GO, Amazon Prime meg a többi van rajta.

DRM is theft

(#116) Szabi® válasza dabadab (#115) üzenetére


Szabi®
addikt

Hiába vannak,nem tudnak 8k-t,de natívban még 4-et sem :)

(#117) dabadab válasza Szabi® (#116) üzenetére


dabadab
titán

natívban még 4-et sem

???

DRM is theft

(#118) dabadab válasza #54625216 (#112) üzenetére


dabadab
titán

Az aliasing egyébként ezen is simán látszódni fog, pont ugyanakkora PPI-je van, mint egy 22"-es fullHD monitornak, az olyanokon meg méterekről látszik az aliasing, ha elég kontrasztos.

DRM is theft

(#119) Kansas válasza #54625216 (#112) üzenetére


Kansas
addikt

Ez a "kinyilatkoztatásod" úgy butaság ahogy van.
A 4K se parasztvakítás, a 8K se az, csak sokan félreértik - ahogy a 4K-nak sem <24"-os kijelzőkben van értelme úgy a 8K-nak se <42"-on.

Alapvetően mindkettőnek az a lényege, hogy azonos ppi-t tudnak produkálni nagyobb méretű kijelzőkön, tehát pl. ha 2m-ről nézed az 50"-os 4K TV-d, akkor ugyanarról a távolságról nem lesz a kép pixelesebb, ha 100"-os 8K TV-t használsz. Ennyi, nem több.
Akinek nem kell nagy TV, annak valószínűleg a 8K-ra sincs szüksége, de attól még nem értelmetlen.
A Windows(és asszem a Linux is) default 96ppi-vel számol, azt a 60ppi-t nem tudom, honnan rántottad elő.

Majd ha nem a pixel lesz a mértékegység, hanem végre képesek lesznek ergonomikusan skálázni a fizikai dimenziókra a megjelenítést, még nagyobb ppi-vel rendelkező kijelzőknek is lehet értelme(pl. a mai mobiltelefonok esetében, az enyém konkrétan 437ppi-s kijelzővel rendelkezik)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#120) #72042496 válasza Szabi® (#116) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vincent a Z8H review-ban mondta, ami szerintem általában érvényes, a 8K-ra mindenképpen: "Resolution is significantly less important than other attributes of picture quality."

[ Szerkesztve ]

(#121) Szabi® válasza dabadab (#117) üzenetére


Szabi®
addikt

Sávszél. függő :) Akik falvakban vagy kissebb városokban laknak ott nem állandó a sávszél. ezáltal a képminőség sem lesz állandó :)

Ha meg neked tetszik ez a tv akkor nem kell bohócot csinálnod magadból azáltal ,hogy mindenkinek reflektálsz önigazolás alapon "hogy ez mégiscsak egy klassz tv".
Menj és vedd meg :R

(#122) dabadab válasza Szabi® (#121) üzenetére


dabadab
titán

Sávszél. függő :) Akik falvakban vagy kissebb városokban laknak ott nem állandó a sávszél. ezáltal a képminőség sem lesz állandó :)

:U

DRM is theft

(#123) Szabi® válasza dabadab (#122) üzenetére


Szabi®
addikt

Smileykkal jött össze mind a 29550 hozzászólásod ? :D

(#124) Tigerclaw válasza #72042496 (#120) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezert sem fog terjedni a 8k. OLED verzioban eszmeletlen draga. A "sima' 8k-s LCD-t meg ubereli a 4k-s OLED. Szinte be kellene arazni a 4k-s OLED ara ala, hogy legyen piaca.

Amugy a felbontas eseten tenyleg nem az a lenyeg, hogy minden pixelt meg tudjak kulonboztetni, hanem hogy megszunjon a screendoor hatas, tehat meg veletlenul se lassam a pixeleket onalloan. Kapjak egy homogen kepet amit nem tornek meg a piaxelek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#125) atike válasza Tigerclaw (#124) üzenetére


atike
nagyúr

A korábbi hasonlattal élve a Bugattit sem fogják beárazni a BMW alá, mégis van piaca... :U

Könnyen beszélek, se Bugattim se BMW nincs és nem is lesz soha... :DDD

(#126) Tschubi


Tschubi
tag

Akiknek van összehasonlítási alapjuk, azok meg tudják mondani, hogy mérettől függetlenül melyik TV-n jobb, szebb egy „normál” HD adás? FHD vs 4K vs 8K?
Nekem egy régi, 6 (7?) éves FHD-s Samsung TV-m van, a kábelen elérhető HD tartalmak jól mutatnak rajta, de pl. a telefonom által felvett 4k-s videót már nem tudja megjeleníteni.

(#127) Ribi válasza Tigerclaw (#124) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pár évet visszatekersz és ugyanez ment 4k-nál is. Hiába, emberek gyorsan felejtenek...

(#128) atike válasza Ribi (#127) üzenetére


atike
nagyúr

...és még (jó)párat és a FullHD-nél is... :U

(#129) dabadab válasza atike (#128) üzenetére


dabadab
titán

Ott nem. (Tudom, ott voltam :) )

Viszont az továbbra is jól látszik, hogy már a 4K felbontás is csak minimális képminőségjavulást hozott.

DRM is theft

(#130) Tigerclaw válasza atike (#125) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Abban egyet ertunk, hogy ennek van piaca, de mondjuk az olcsobb LCD variansanak valoszinuleg nehezebb lesz vevot talalni, ha egy 65 inches 8k-s LCD 800k HUF, egy 65 inches 4k-s OLED meg 500k. Ugyanabban a meretben meg egyezo ara eseten is OLED-et venne a tobbseg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#131) Szabi® válasza atike (#125) üzenetére


Szabi®
addikt

A 9,5 milliárdba kerülő Patek Philippe-nek is van piaca,mert ugye sok gazdag van a világon...

(#132) Prime110


Prime110
aktív tag

Legjobb helyre tették ki LG-ék, a Mamut Media-ba ha jól látom a képen, az újgazdagok gyűjtőhelye, ha valahol elmehet, hát ott biztos.

(#133) #54625216 válasza Kansas (#119) üzenetére


#54625216
törölt tag

Elnézést, ppi helyett ppd-t akartam írni, azaz a 60 nem pixel per inch, hanem pixel per degree, ami nem csak a fizikai mérettől, hanem a nézési távolságtól is függ.
Márpedig minél nagyobb a fizikai méret, az optimális nézési távolság annak arányában nő.

Ezért parasztvakítás már a 4K is film vagy TV műsor nézéshez, mert a 60ppd-nél nagyobb felbontás már csak az antialiasing-on javít - ami filmgraines mozinál lényegtelen -, a szabad szemmel látható részletességen nem. De a 4K-t legalább agyontömörítik a magasabb sávszél igény miatt, így több részletet ugyan nem látsz, de tömörítési artifactokat annál inkább.

A 60ppd az a felbontás, amit pl. a VR HMD gyártók céloztak be, mert a népesség 75-80%-ának ennyit tud a szeme.

88"-os 8K TV-t fél méterről kellene nézned a 60ppd-hez, ami 124 fokos látószöget jelent (kellemes lehet a filmnézés 124 foknál), az optimális 45 fokos látószöghöz 88"-nál viszont 2.5 méterre kell ülnöd, ilyenkor a felbontás már 174 ppd, ami bármilyen felhasználáshoz overkill.

A 4K és a 8K TV felbontást a TV gyártók arra találták ki, hogy ha a boltban egymás mellett nézed a TV-ket 20 centiről, akkor a 4K meg a 8K hú de részletes, a fullHD meg hú de "homályos". Hogy aztán otthon a kanapéból semmi sem látszik belőle, az a gyártókat már nyilván nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#134) #72042496 válasza Tigerclaw (#124) üzenetére


#72042496
törölt tag

Marad szerintem a 8K, és csak idő kérdése, pár év, hogy valamilyen népszerű szolgáltatáshoz ilyen tévé kelljen. VCC kódolású 8K stream, vagy hasonló.

A 8K OLED-nek sem kell drágának maradnia, a top-emission technológia erre megoldás. Ezt a magasabb fényerő miatt is érdemes lehet bevezetni (ütősebb HDR). Csak maga a bevezetés drága, eddig nem történt meg, a jelenlegi helyzetben pedig még tovább csúszik szerintem.

(#135) Márton válasza #54625216 (#133) üzenetére


Márton
nagyúr

Jéé, van itt aki érti mi-hol-merre... :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#136) afterwhite09


afterwhite09
tag

LG árazási stratégia... Legyen minden 8-as...

88" 8K 8.8M Ft :DDD :DDD :DDD

People had more, than they needed...

(#137) #72042496 válasza afterwhite09 (#136) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem egy múlt heti akciós árként rémlik ez a Media Marktban, most újra 11 millióért listázzák. :)
És már ajándék soundbar sincs hozzá, mint a megjelenés után. Ez elszomorít, máshogy kell kirúgnom a hámból. Veszek egy kólát.

[ Szerkesztve ]

(#138) niof válasza #72042496 (#17) üzenetére


niof
addikt

Akkor menj el a MM-ba, aztán állj elé... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#139) niof válasza Szabi® (#131) üzenetére


niof
addikt

Ez még csak nem is radio control-os! Tehát nem pontos. Mekkora egy szar! :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#140) #72042496 válasza niof (#138) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL :D

(#141) Szabi® válasza niof (#139) üzenetére


Szabi®
addikt

Jahhh.....Azt nem is néztem,pedig kettőt kosárba raktam,,,legyen egy tartalék is. :D

(#142) jonhy86


jonhy86
csendes tag

Itt Magyarországon lassan már semminek nincs értelme :N

(#143) Flashback


Flashback
addikt

Kiállítva a 9 milliós TV és a hátuljában pedig egy usb2-es 8gb-os 1000 forintos pendrive :D Tipikus

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#144) Tigerclaw válasza #54625216 (#133) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"A 60ppd az a felbontás, amit pl. a VR HMD gyártók céloztak be, mert a népesség 75-80%-ának ennyit tud a szeme."

Nem tudom ez a 60ppd milyen valosagban, de a VR headseteken erezheto screendoor effekt van, gondolom nem kis reszben a lencse miatt. Van meg hova javulni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#145) -Skylake- válasza B.i.L (#63) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Support, itt 2 éven belül elvérzik, ahogy a 2012 óta majdnem minden terméke a cégnek.Ne legyen igazam!"

Két év múlva majd vesz a tulaj másikat. Hihetetlen, hogy itt senki nem bírja felfogni , hogy nem a kajapénzen spórolnak , hogy 9milliáért tévét vegyenek. Ki nem szarja le , hogy mennyi a garancia amikor 9 millióért veszel tv--t ? Komolyan elhiszed , hogy a célközönségnél ez a bottleneck ? Hogy "jájj beééég" ?? Lol.
Legyen már megértve, hogy egy komolyabb nappaliban egy komolyabb kanapé is kerül annyiba mint ez a tv , akkor meg most mibe tart egy ilyet betolni elé ? Semmibe. Ne 350 bruttó mögül próbáljuk már értelmezni a világot. Akiknek ezt a TV-t szánták , azoknak betervezi a nappaliba a belsőépítész és ennyi , nincs ebbe semmi több.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#146) B.i.L válasza -Skylake- (#145) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ma se keltem fel hiába,ennyit a tudatlansagomról. :D
kösz a felvilágosítást,igazad is van...🤜🤛

Horgászni mentem...B.i.L

(#147) -Skylake- válasza B.i.L (#146) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én nem mondtam, hogy tudatlan lennél csak egyszerűen nem bírom már feldolgozni, hogy minden , de minden cikk alatt ami itt megjelenik bármiről ami a kategóriájában kiemelkedő , azonnal jön a sírás meg a veszek lakást belőle stb. Tele van a világ ilyen termékekkel , hidd el , állólámpát meg franciaágyat is tudsz 30 ezer dolláért (meg sokkal drágábban is) venni. Egy Hastens Vividusban sem az fekszik aki reggel 5kor kel hogy pultozni menjen a mekibe de attól még vannak emberek akiknek van 150 ezer dollár egy ágyra és nem a kombi passat helyett veszi meg, maximum mellette. Nem nekünk készül , ennyi. Ettől még a létét el lehetne fogadni , én sem vagyok milliárdos de elfogadom , hogy van 1500 dolláros Falke zokni , mert sok ember van a világon akinek van 1500 dollárja zoknira. Csak nem mi vagyunk azok , ennyi. Borzalmas, hogy ezt ennyire nehéz megérteni pusztán csak azért , mert nem tehetjük meg, hogy ilyen termékeket vásároljunk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#148) slezsi válasza Flashback (#143) üzenetére


slezsi
csendes tag

Minek drágább bele? vagy NAS rendszert kellene kiépíteni 1 TV miatt? ezeken többnyire belső tárhelyről megy a gyári demó videó, a pendrive iylenkor a gyengébb minőségű tartalmat szolgáltatja a "bezzekgnincsis8ktartalom" embereknek demonstrációs céllal :)

(#149) slezsi válasza B.i.L (#63) üzenetére


slezsi
csendes tag

2 év support? a napokban jelent meg szoftvefrissítés UH szériára ami ugye 2016.

(#150) Vikthor válasza andor80 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1 :R ezt jól megmondtad

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.