Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andor80


andor80
senior tag

Szép jó tech demo majd 10 év múlva térjük vissza ra 30ad áron.
Még a 1080p tv adás is gyalázatos bitráta 4K szinte sehol A disney is vonul vissza a lemezes piactól (blu-ray) streaming 4k meg olyan amilyen.Létjogosúltsága jelenleg 0 értelme 0 a világ 99.99%ának

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#2) Duree válasza andor80 (#1) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van, én is így látom ezt a dolgot , de hidd el előkerülnek a fanok és lehurrognak, mert szerintük kel a 8K.

duree54

(#3) Segal


Segal
veterán

Szepen esik az ara volt ez meg 10 millio felett is :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) pilóta válasza andor80 (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem baj az, terjedjen csak a 8K, pár év és lesz majd tartalom a 4K-ra.
Mondjuk szánalom, hogy a 8K-nak kel terjednie, hogy legyen 4K adás normális minőségben, de annyi baj legyen :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) kwzatz


kwzatz
őstag

"Senki sem mondja, hogy felesleges 100-200 millió forintba kerülő Ferrarit vagy Lambót gyártani. Hogy nincs értelme százezreket, milliókat kérni egy zakóért, vagy hogy nincs jogosultsága a hatalmas briliánsokkal ékesített gyűrűknek, vagy prémium kategóriás, kézzel készített óráknak. "

Tökéletes meglátás, ugyanúgy a parasztvakítás kategóriába esik ez is. :D

(#6) joey04


joey04
titán

A kérdésre a válasz: nem. És ehhez köze sincs az árnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) dabadab


dabadab
titán

és tényleg látszódik, érződik a különbség a 4K anyagokhoz képest

Hát, ez kőkemény, minőségi techújságírás. :U

DRM is theft

(#8) mjani1172


mjani1172
addikt

Mint technikai vívmány, úgy elismerésem, biztos jó.Az ára sem érdekes,annyi amennyi.

Ennek ellenére úgy gondolom hogy nincs értelme a 8k-nak. Pláne itthon. Aztán hogy lesz aki megveszi természetes, sőt a neveket is le tudnám írni.
Az érvelés meg nagyon érdekes : Senki sem mondja, hogy felesleges 100-200 millió forintba kerülő Ferrarit vagy Lambót gyártani. Hogy nincs értelme százezreket, milliókat kérni egy zakóért, vagy hogy nincs jogosultsága a hatalmas briliánsokkal ékesített gyűrűknek,
Nagyon sokan mondják, de a véleményük nem olyan fontos mint kardashiané meg győzikéé, és a rokonságáé. Ők már tuti megrendelték.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kinder


Kinder
senior tag

Itt nem az a lényeg, hogy megéri, vagy sem.
Ez egy erődemonstráció: "Mi lazán tudunk ilyet is gyártani, ti viszont nem!".
Ha pedig még meg is veszik, akkor win-win az LG-nek.
A magyar piac pedig ebből a szempontból lényegtelen, vannak nálunk kissé gazdagabb felvevőpiacok is. :)

(#10) #89309696


#89309696
törölt tag

Hát hogy a viharba ne lenne értelme. Ahogy olyan ára lesz és lesz rá nem agyontömörített tartalom is.
Addig PC-re kötve van értelme, nem TV-ként.

(#11) Tüzi

kihagyom, nem fér be a kamionba :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) Narxis


Narxis
nagyúr

Nincs értelme. Nincs hozzá tartalom.

Thanos was right.

(#13) #72042496 válasza Segal (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A dolláros ára viszont ugyanúgy 30000 USD, mint a 88Z9-é volt, még jelképes csökkentés sem történt. Sőt, kb. kivették belőle a DTS dekódert, megnerfelték a bemeneteket, aztán kiadták új szoftverrel új néven. :D

Kíváncsi leszek, hogy jövőre mozdulnak-e a hagyományosabb kategóriák felé a 88"-os panellel. (Falra szerelhetőség, alacsonyabb ár.)

(#14) turikoczka válasza andor80 (#1) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Mikor megy ki a divatbol ha a 4k/8k kerul szóba h milyen a hazai tv adas minosege? Rengeteg film jelenik meg 4k minosegben, a streaming ha nemis tokeletes de boven jobb mint az 1080p es akkor ott van a gaming. A 8k nem jovore lesz esedekes az atlagembernek de ugyanez ment a 4k eseteben is.

(#15) pigster


pigster
senior tag

Jó, jó, de nem elég drága. Nem kell.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16) Ribi


Ribi
nagyúr

De sokaknak savanyú a cőlő. :O

(#17) #72042496 válasza turikoczka (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy 88"-os OLED előtt hamar túltenném magam a 8K anyagok hiányán, meg hogy a PH! szerint parasztvakítás a készülék. :)

(#18) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Úgy elgondolkodtam, hogy pontosan kiknek készülnek ezek a TV-k?
Mert, aki annyit dolgozik, hogy tisztességgel ennyi pénze legyen, az szerintem nem néz túl sokat TV-t, de valószínűleg még a házában sem tart...
Szóval ez inkább annak készül, akinek van rá pénze, de ugyanakkor van egy csomó szabadideje is, hogy nézze. Azok meg kicsodák is? :U

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#19) pilóta válasza AssAssynn (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne Magyarországból induj ki. Nem mi vagyunk ennek a célpiaca. Nálunk eladnak ebből max 2-3 db-ot, vagy annyit sem. Japán, Dél-korea, USA, Kína stb. a célpiac. Venni fogják, mint a cukrot...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) BiP


BiP
nagyúr

Címre: értelme mindig van, ennyi pénzt kiadni rá, az nincs :)

"Mert, aki annyit dolgozik, hogy _tisztességgel_ ennyi pénze legyen, az szerintem nem néz túl sokat TV-t, de valószínűleg még a házában sem tart..."
" Azok meg kicsodák is? :U"

Azok, akiknek ennyi pénzük van, de a fenti kitétel nélkül.
Ők sem nézik, csak azért van ott a házban, hogy lehessen mutogatni a többieknek, hogy ilyen is van.
Most ha hajókázni meg röpülgetni lehet olcsóbban is, de valaki mégis arcpirítóan sok sokmilliárdot kiad érte, annak szerinted mennyi gyakorlati értelme van. Itt a rongyrázás a lényeg.
(természetesen az amcsi meg arab sztárokra, sportolókra és üzletemberekre, sejkekre gondoltam :), nem példálóznék hozzánk közelebbi esetekkel)

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza AssAssynn (#18) üzenetére


dabadab
titán

Van egy csomó ember, akinek harmincezer dolláros kiadás nem jelent túl nagy megrázkódtatást.
Mondjuk összehasonlításképpen egy Porsche-kereskedésben ennyi pénzbe kerül az, ha a 911 extralistáján kipipálod a kerámiaféket, a nagy felnit meg a menőbb bőrbelsőt.
Vagy mondjuk egyetlen napnyi bérléti díj egy nem túl nagy yachton.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tesztet, még több ilyet, pls! :R

A tévé pedig brutál, nagyon vállalnám! Olyan másfél millióig...

(#23) #Chris


#Chris
tag

4K-n is sírt mindenki, hogy jajjj nem kell meg ez meg az, aztán kiderült, hogy csak jó az. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem szeretem látni a pixeleket...

(#24) BiP válasza #Chris (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

;] Én szeretném látni, hiszen azokból áll össze a kép. :)
Max. a szomszédosokat megkülönböztetni nem szeretném :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Bevallom, gyakran van szorulásom...
Egy ilyent felszerelnék a WC-be, mindjárt könnyebben menne!
:DD

(#26) Kansas válasza #Chris (#23) üzenetére


Kansas
addikt

Ennek a TV-nek csak úgy 10%-kal rosszabb a ppi-je, mint a 40"-os 4K TV-mnek... az 120e volt, igaz nem OLED, csak PVA, de kevésbé látni az egyes pixeleket rajta... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Stílusos az ára, azt meg kell hagyni. Még jó, hogy az 50"-osak nem 5 millióba, de még csak nem is 500 ezerbe kerülnek.

(#28) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az USB 2.0 eleg nagy fail, ahogy ennyi arba az AX-es wifi is beferhetett volna. A LAN legalabb gigabites? Ebbe az ultra premium tevebe, ezen az aron ennek alapnak kellene lennie.

Remelhetoleg a beepitett smart tv hardver megbirkozik az 8k-s lejatszassal mindenfele kodek eseten. Teszteltetek 8k-s demovideokkal?

Amugy egyetertek a cikkel. Nincs ertelme megkerdojelezni a letjogosultsagat. Kell valami a tech/kutyu orult milliardosoknak.

A cimoldali kep eleg fura. 88 inches TV es kb. 1-1,5 m-rol nezik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) BiP válasza Amerigo49 (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyan jó képe van, hogy besz*rsz.
Csak ott épp jól jönne :)

(#30) #72042496 válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyanaz az I/O, mint a többi idei LG OLED tévén. Csak fogad 8K jelet, és a 8K miatt a SoC is picit más elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#31) kwzatz válasza dabadab (#21) üzenetére


kwzatz
őstag

"Van egy csomó ember" Itt milliárdosokról beszélünk. Legalábbis 100-200 milliós vagyon alatt szimplán agyhalott, aki 9 milliót TV-re költ. De hát ugye egy olyan világban, ahol mindent hitelre vesznek és egymást hajszolják az emberek a konzumidiotizmusba, mindenre van kereslet, akkor is, ha anyag háttér nincs hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) 7uR00C


7uR00C
újonc

Szerintem a Tv rendben van, egy a gondom vele hogy már a 4k nál epileptikus problémáim vannak. Vajon mi lesz ha ezt a Tv-t nézem...

(#33) Kansas válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Kansas
addikt

"A cimoldali kep eleg fura. 88 inches TV es kb. 1-1,5 m-rol nezik."
Hát persze, hogy onnan nézik, ha 5m-ről néznék, nem látnák a különbséget a 4K-hoz képest, akkor meg mire ment el a 9 milla? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) Piftuka


Piftuka
veterán

Abszolút van értelme. :K Sőt, egy ~100+ colos változatnak is lenne.

Ha házimoziról van szó, akkor a kijelző mérete soha nem lehet "elég nagy". :) Bár a 88 col egy átlagos méretű nappaliban már meglehetősen jól hozza a "mozi élményt".

Viszont ilyen elcseszett ronda, átgondolatlan állványzattal együtt értékesíteni... no annak nem sok értelme van. :N

Egy erősítőt, egy BD lejátszót nem lehet elhelyezni alatta. (De még egy komolyabb - méretű - médialejátszó doboz számára is kihívást jelentene.)

Cserébe rendkívül ronda. Ha pedig valaki ez teszi fel egy tévé állványra, bútorra, hogy a fentebb említett eszközöket is el tudja helyezni, no az lenne ám "csuda látvány"! ;] :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#35) dabadab válasza kwzatz (#31) üzenetére


dabadab
titán

Itt milliárdosokról beszélünk

Azokból is van kb. háromezer, de mint mondtam, ez jóval olcsóbb, mint egy Porsche, márpedig azt messze nem csak milliárdosok veszik.

DRM is theft

(#36) Kiskutya


Kiskutya
veterán

8k tartalomhoz sávszélesség is kell és pl nálunk nincs normális net nem is tudom mikorra tervezik a fejlesztést. Hiába szeretném megvenni a 8k tévét teljesen értelmetlen még a 4k tartalmakat se tudom kihasználni mivel max 16megás a netem.

hmm...

(#37) kwzatz válasza Kansas (#33) üzenetére


kwzatz
őstag

"Hát persze, hogy onnan nézik, ha 5m-ről néznék, nem látnák a különbséget a 4K-hoz képest, akkor meg mire ment el a 9 milla? ;]"
:C
A hölgy még talán kicsit messze is van, mert elvileg a 88 colos tévénél olyan 1,5-1,6m a kritikus távolság, ami fölött már akár 4k is lehetne. :D

Piftuka: Igen, a 100 colosnál már ülhetnél 2m-re is, hogy legyen értelme a 8k-nak.

dabadab: "ez jóval olcsóbb, mint egy Porsche, márpedig azt messze nem csak milliárdosok veszik"
Persze, tudom. Autóknál még inkább érvényes, amint fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza kwzatz (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A hölgy még talán kicsit messze is van, mert elvileg a 88 colos tévénél olyan 1,5-1,6m a kritikus távolság, ami fölött már akár 4k is lehetne."

Filmnél. Számítógépes grafikával még nem láttam tesztet. Lehetne modellezni kb. negyedelve, hogy 42-43"-os kijezőn (44"-os nincs) honnét látszik a 2160p natív és 1080p integer scaling közt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39) persil


persil
nagyúr

Ugyanannyi ertelme van, mint egy 32 huvelykes hd ready-nek. Bekapcsolod es nezed. 🤷

A kerdes inkabb, hogy kinek es mire, illetve megeri e az irtozatos felarat egy szerenyebb de meg mindig csucs keszulekhez kepest.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#40) adamssss válasza Kiskutya (#36) üzenetére


adamssss
veterán

Nalunk nincs normalis net? Eltel mar kulfoldon pl nyugaton? Nemetorszagban a hazai haromszorosaert kapsz fele sebesseget es meg a sw rendorseg is mukodik, mert rogton kapsz 1500 euros buntetest ha torrentezel es bena vagy.

itthon sok minden szar de pont a net nem tartozik ezek koze.

A temahoz: Erdemes megnezni pl a mammut mm-ben. Az ember leul el es csak bamul. Eszmeletlen a kepe, bar inkabb a nagysaga a lenyugozo.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) #72042496 válasza adamssss (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

A saját netjéről írt.

(#42) Kiskutya válasza adamssss (#40) üzenetére


Kiskutya
veterán

Gyere költözz ide (tiszakanyár) amíg nyíregyházán laktam nekem se volt vele gondom de tudod kisebb településeken is élnek emberek csak éppen szarik rá mindenki.

hmm...

(#43) Hieronymus válasza Narxis (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nincs értelme. Nincs hozzá tartalom."

Most volt a németeknél a színes sugárzás megkezdésének akárhányadik évfordulója, .
Induláskor az egyetlen színes tartalom, a váltás gombjának élő sugárzás megszínesedése volt. Még ma sem jutottunk el odáig, hogy minden tartalom garantáltan színes vagy legalább színezett.

De a technológia fejlődése szempontjából a tartalom hiánya nem akadályozó tényező.
Majd lesz valamennyi idővel később. A készülékek ára is csökkenni a megfizethető szintre, idővel.

Az apáink és nagyapáink sem gondolták azt, hogy nem kell a színes tévé, mert nincs hozzá tartalom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) Piftuka válasza kwzatz (#37) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka: Igen, a 100 colosnál már ülhetnél 2m-re is, hogy legyen értelme a 8k-nak."

Én nem a 8K, vagy 4K miatt írtam, hanem pusztán a látott kép mérete miatt.

Jó az, ha az ember egy ilyen szép nagy méretű kijelzőn nézheti a filmeket. :K

Egyébként a cikkhez mellékelt promó fotón még nem is ülnek kifejezetten közel. A srác kb. 2 méterre, a csíkos inges hölgy pedig inkább ~3.5 méterre ül.

Ennél sokkal messzebbről nem is nézném én sem.

Sok olyan nappalit látni, ahol a tévé a kanapéhoz képest szinte a szoba túloldalán helyezkedik el. És bizony 5-6 méterről nézve még egy ekkora tévé is kicsinek tűnik.

Persze ebben van szubjektivitás is erősen; mindenki számára más az ideális, vagy optimális nézési távolság.

(Hangsúlyozom: nem az egyes felbontások közötti különbségről van szó, hanem a látott kép méretéről.)

"Aquila non captat muscas."

(#45) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ekkora méretben már van értelme a 8k-nak, alatta szerintem nincs. Kb, mint a 4k, az is olyan 65 col környékén jön jól, mert már akkorák lennének a pixelek, hogy látnád.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) DjFlanker válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"Teszteltetek 8k-s demovideokkal?"

A cikket nem olvastad, vagy értelmezni nem tudtad az olvasottakat?
"Sikerült a készülékre valós 8K tartalmat (HEVC és a VP9 formátumú 8K videókat) ráküldenünk a vállalat munkatársainak segítségével"

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#47) TomMusic


TomMusic
őstag

Kijelzőből sosem elég. Csak legyen ami a 8k-t kihajtsa' :K (mármint ha külső eszközről hajtjuk).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#48) dabadab válasza DjFlanker (#46) üzenetére


dabadab
titán

Abból mondjuk abszolút nem derül ki, hogy ezt a TV játszotta le vagy rádugtak valami külső lejátszót.

DRM is theft

(#49) Tigerclaw válasza adamssss (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elegge heterogen a kinalat itthon is. Van ahol a T meg 1Mbps-t se tud adni stabilan es tobbe is kerul mint mashol az 1Gbps (szinten a T-tol veve). Elvileg a SZIP-nek ki kellett volna lonie a 30Mbps alatti ADSL-es elofizeteseket, de ezek szerint ez valamiert nem tortent meg mindenhol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Kiskutya válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


Kiskutya
veterán

Így van köszönöm a pontos adatokat!

hmm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.