Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vakegérke:] Mit ér a (caf)rang? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

napi flame topikot ezennel megnyitom

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Es most sem azert flamelsz, mert nem kaptal ilyen rangot ugye? :DDD :DDD

(#3) ferensz válasza Lauda (#2) üzenetére


ferensz
senior tag

Miután kihisztizte az egyéni avatart itt a következő feladata.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#4) rankesz válasza Lauda (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Captain Kőbánya is obvious. Again. :U

(#5) Lauda válasza rankesz (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Elkepeszto, hogy egy meglett embernek az tolti ki a mindennapjait, hogy egy xaros forumon milyen rangja van es sajat arckepe legyen. :W

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Csizmás válasza Lauda (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most kivételesen egyetértek veled :DDD :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) EczkE


EczkE
addikt

Unatkozó kisnyugdíjas.

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#8) sutszi


sutszi
veterán

Mitől Közösségépítő valaki, ha már akkor sem lehetett tracsizni írásai topicjaiban, mivel nem engedélyezte a hozzászólásokat, és ő sem szólalt meg sehol, amikor és amióta a rangot megkapta?
Talán posztumusz elismerés?

Félreértés ne essék, tisztelem, kedvelem fórumtársunkat, el nem mulasztanám írásai elolvasását. Irigység sincs bennem, csak a kíváncsiság beszél belőlem.

Most komolyan, nem kurv@ mindegy. Miért kell a másikkal foglalkozni?!
Megérdemelnéd az "A vakegérke" rangot....de komolyan.

Egyébként a helyzet egyszerűen magyarázható. Egyszer megkapta valaki valamiért a spec rangot. Azt senki nem fogja felülvizsgálni 1-2-5 évente, hogy jogosan viseli még vagy sem. Szerintem kapacitás sincs rá...
Ha valaki már teljesen inaktív vagy egy ideje nem csinál semmit attól még a rang állhat...

Általában akkor szokták az ilyen privilégiumokat visszavonni, ha az illetőt moderálni kell mert nem bír magával.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Miért nem írtál egy PÜ-t annak a konkrét közösségépítőnek aki letiltotta a hsz.-eket?

(az egyéni rangokat tényleg kicsit könnyen osztják, jobb lenne a "mások számára hasznos hozzászólás"/vagy ilyesmi/ ami a szakmai topikokban elejtett hozzászólásokra nyomott "köszönöm" lenne, de azt sokkal nehezebb lenne megírni)

(#10) ferensz


ferensz
senior tag

Ja igen, és egyébként ha költői a kérdés, és nem vársz választ, akkor minek engedélyezed a hozzászólásokat?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#11) Lauda válasza D1Rect (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Nagy visszaeleseknek adna teret. Tudod az ismerosok es ellenfelek.

(#12) South Velen


South Velen
addikt

First world problems.

(#13) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Pedig van igazsag abban, amit Vakegerke ir. Pontosan mi is a kozossegepito szerepe? Idemasolom:

"A klub létszámát természetesen folyamatosan bővítjük, aki tag szeretne lenni, az adja a fórumon és a Logouton önmaga legjavát, szervezzen, építsen, segítsen, szórakoztasson, írjon a Logoutra és tartsa be a szabályzatot"

Na most, tudnek par peldat mondani, kik tunnek valoban kozossegepitonek. Nem tudom, kirol szol az indito iras persze. Emellett azt nem ertem, miert baj, ha valaki kimondja, amit gondol, ami zavarja? Miert hisztizes meg kisiras? En igenis egyetertettem azokkal, akik pl annak idejen noname miatt borultak ki. A helyzet most sem rozsas, de javult talan, es igenis peldaul Vakegerke letett annyit az asztalra, hogy joggal szolhasson bizonyos olgokban. Az is baj mar, ha valakinek van velemenye? Tenyleg erdekel.

(#14) Dr. Oid válasza ferensz (#10) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Mert ez egy forum?

Sutszi: de akkor mi ertelme van az egyeni rangoknak? Emlekszik meg valaki a Hosemberkepzore? Na, az kb ennyire volt ertelmetlen, mint amit te vazolsz.

bocs a duplazasert.

[ Szerkesztve ]

(#15) PazsitZ válasza Dr. Oid (#13) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem tudom előzményekben mennyire vagy jártas, de tényleg van egy aspektusa a dolognak, ami önös érdeket feltételez a bírálatban.
A legtöbb embernek szerintem ez a zavaró, nem az, hogy véleménye van.

- http://pazsitz.hu -

(#16) Dr. Oid válasza PazsitZ (#15) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Tudom, mi az elozmeny es fenntartom a velemenyem. Es ha van benne onzes, az miert olyan irrealis? Ki fog szerinted akar itt, akar mashol a fejere csapni, hogy "ja, hat adtunk XY-nak egy rangot, de total semmit nem tesz, adjuk inkabb masnak"?

(#17) sutszi válasza Dr. Oid (#14) üzenetére


sutszi
veterán

Egyrészt már írták miért is "problémás" ez a bejegyzés.

Másrészt én a valós helyzetet írtam le.
Kap valaki egy egyéni rangot....Az idő pörög...Jelen pillanatban nincs olyan moderátori tevékenység ami azt vizsgálná, hogy továbbra is jogosult e bárki is az egyéni rangjára. Szerintem egyébként fölösleges is lenne.

Egy időre abbahagyja az illető a fórumozást. Ettől már ő nem jogosult arra a rangra amit a korábbi teljesítménye alapján kapott? Lehet...Bár szerintem ezt túl részletesen kellene vizsgálni ahhoz, hogy ne legyen értelme belevágni.

Szóval nem a véleménnyel van itt a gond, hanem mint általában a hülyeséggel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18) PazsitZ válasza Dr. Oid (#16) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én nem akarom megítélni van-e benne önzés, ezt mindenki maga eldönti, aki akarja.

Minden esetre engem pl. egyáltalán, nem zavar, hogy valakinek van ilyen rangja és épp inaktív.
Lehet csak ideiglenesen nincs ideje, de egy hónap múlva megint nagyon nagy közösségépítő lesz, ki tudja?
Pl. én sem minősülök vissza, újonc-ra pedig mostanában sokszor csak read-only vagyok.

szerk.:
Mikor lett kiosztva ez a rang?
Annyira nem is régen emlékeim szerint, hogy rögtön el is kellene venni valakitől. :F

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérek egy PH!Kandúr rangot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) Dr. Oid válasza PazsitZ (#18) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Az mas, azt a rangot azert kaptad, mert eltoltottel itt x idot es irtal y hsz-t. Tehat ez egy egyszeru folyomanya az idonek, leegyszerusitve, nem pedig valami olyan teljesitmenuer kaptad, amit illene fenntartani, hogy megalapozottnak tunjon.

Sutszi: ertem, de tovabbra is gondnak velem ezt. Sarkitott peldaval, ez olyan, mint az orok baratsagi szerzodes allamok kozott...

(#21) Lauda válasza Dr. Oid (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted el kene venni a rangot attol, aki epp nem aktiv?

(#22) rt06 válasza ferensz (#10) üzenetére


rt06
veterán

hogy megmutassa, mennyivel sokkaljobbabb, mint akire eppen a sarat dobalja

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) bullseye


bullseye
addikt

Egyáltalán hogy mer valaki nem szeretni engem, pláne ha közben valaki mást meg szeret?
Költői kérdés volt, nem várok rá választ, és nem is reagálok semmire! Uff, én beszóltam!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#24) Dr. Oid válasza Lauda (#21) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Kozossegepitot peldaul igen. Magyarazzam?

(#25) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem értem miért irigykedsz, nem teljesen mindegy? Majd te is biztosan megkapod ha kiérdemelted.

Én azt hiszem kiérdemeltem a Megmondóember rangot és tényleg nem bánnám ha ez lenne a nevem alatt. Szabadon garázdálkodhatnék a fórumon. :K

(#26) Lauda válasza Dr. Oid (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Megmagyarazhatnad, igen.

(#27) D1Rect válasza Lauda (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Visszakereshetőnek kéne lenni még mezei usernek, hogy lássa adott nick melyik témában tényleg járatos.
Ott meg kibukik a "haversrác".

(#28) Varoz


Varoz
őstag

banpls :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29) Иван válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


Иван
őstag

Én meg egy "PH! BalckBerry és anglomán idegesítője" rangot. Most mondd, hogy nem érdemlem meg! ;]

Amúgy meg jó a topik, van egy érzésem, hogy sokat nézek majd ide be amíg van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) Dr. Oid válasza Lauda (#26) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ott kezdodik, hogy szerintem hiba osszemosni az idovel kierdemelt rangot es a kulonos teljesitmennyel kierdemelt tisztseget. Elobbi nem vesz el, utobbi igen, ha nem tartod fent azt az aktivitast, amivel elerted. Tehat nem egy rangrendszer kene, hanem ketto: maradna a lekles ujon, tag, satobbi, es maradhatna az idok soran elegge elburjanzott (es szamomra jelenlegi formajaban ertelmetlen) kulonoleges rangrendszer, de ketto egymastol fuggetlen skalan. Igy ha az utobbi skalan pl a kozossegepito barmilyen jogos oknal fogva nem epiti a kozosseget, nem ir, nem resze a forumnak, akkor az akar idolegesen elveheto, kesobb visszaadhato. Nem olyan nehez akar ezt is pontrendszer formajaban monitorozni, ugye? Az az egeszre a motivaciom, hogy szerintem ezek a kulonleges rangok nem nemesi kivakltsagok, hogy orokosek es orokolhetoek legyenek, nem eleg megszerezni oket szerintem, de tenni is kell folyamatosan, hogy megmaradjanak.

[ Szerkesztve ]

(#31) tildy válasza Lauda (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat, alapbol az illetoben kene, hogy felmeruljon, mar ha van benne gerinc, hogy leadja , ha ugy erzi nem tud tokeletesen eleget tenni a feladatainak. Akar modi az illeto, akar csak kozossegepito, akar mas.
Vannak ra kovetendo peldak peldak (foccer, ngabor es yetike (bar ok msot megint aktiv modok) ) szoval nem egyedi eset. Es igen, ha valaki nem aktiv, akkor szepen megkoszonni a munkajat, vipbe atrakni, es ennyi. Ha az illeto megfelelo agyi kepessegekkel bir, ebbol nem kene, hogy sertodes legyen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) rt06 válasza tildy (#31) üzenetére


rt06
veterán

kovetelem, hogy azonnali hatallyal add le a rangodat, mert nem vagy "ur" ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#33) Lauda válasza Dr. Oid (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat epitem 10 evig a kozosseget, majd 2 honapig nem, akkor vegyuk el a rangot es az elozo 10 ev kuka, vagy hogy? Attol mert valaki epp elfoglalt, meg a forumra valo hasznossaga nem veszik el, hisz amit eddig csinalt, az kesobb is meg marad. Egy moderator rang elvetelevel egyet ertek, ha raer csinalja tovabb. De amugy igazibol utobbi elvetelenek sincs sok ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#34) ferensz válasza Dr. Oid (#30) üzenetére


ferensz
senior tag

Én már csak azt nem értem, hogy ezek szerint akkor aki megkap például egy Közösségépítő rangot a munkásságáért, és időközben inaktívvá válik, akkor az olvasatod szerint a korábbi szellemi termékei elvesznek? Szvsz valaki azért kapja meg, amit letett az asztalra, és ha csak nem törli, vagy törölteti az adott anyagokat, akkor azok ugyan úgy megmaradnak.

Szerk:

Lauda: ugyan arra gondoltunk.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#35) PazsitZ válasza tildy (#31) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem annyiban hibás a hasonlat, hogy ezek "Alap felhasználói jogosultsággal kiosztott egyéni rangok" nem pedig "Emelt jogosultságú rangok" amelyek kötelességgel és felelősséggel is járnak.

Ezzel ahogy eddig lejött bizonyos szintű "munkát" honorálnak utólag.
Persze elvárható a pozitívan értékelt tevékenység folytatása, de ez nem követelmény, hanem lehetőség.

Pl. szakértőknél a specifikálást direkt ezért akarják elkerülni, hogy egyáltalán ne járjon felelősséggel, bármiféle megterheléssel (mondjuk privátban zaklatások)
lásd: [link]

Maga a rang meg még fél éve sincs kiosztva máris vizsgálgassuk, vegyük el, variáljuk, hetente-havonta sorsolgassuk? :F
Feltételezem a PH modiknak ennél van jobb dolga is. :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#36) Eastman válasza rt06 (#32) üzenetére


Eastman
őstag

Hoppá! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Dr. Oid válasza Lauda (#33) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ha lenne a ket idointervallum kozott ertelmes arany, illetve motivacios rendszer, egyetertenel az otlettel?

(#38) bullseye válasza ferensz (#34) üzenetére


bullseye
addikt

Mondjuk fel lehetne függeszteni amíg inaktív. Pl. modiknál ez működik, ha egy darabig csak simán fórumoznak. Közösségépítőknél nem annyira megy ez, mert ha csak simán fórumozik valaki, vélhetően azzal épített eddig is. Ha meg annyira inaktív, hogy fel sem jön, ki a fenének fáj az emléke, hogy egyszer milyen sokat tett?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39) DeFranco válasza Lauda (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Á, dehogy...

...van olyan, hogy a mór nem tanul. [link]

Mellesleg szeretném én is kifejezni abbéli meglepődésemet, hogy kivételesen egyetértünk. ;]

(#40) Lauda válasza Dr. Oid (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, szerintem nem. Ha mondjuk egy szakerto belenyom tobb ezer hsz-t valahova (termeszetesen segito es ertelmes hsz-okra gondolok) es utana egy evig nem er ra mert tanul, ne vegyuk mar el tole, hisz a belefeccolt munkaja ott van most is.

DeFranco :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) tildy válasza rt06 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

en leadnam, le is adtam, meg valtottam uj rangra. Csak viszafokozott az uj rendszer.

Lauda: nem ket honap.

Pazsitz : jogos, igazad van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) Dr. Oid válasza Lauda (#40) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Akkor tovabb szukitem. A szakertoi rang is egy dolog, na de a kozossegepito? Annak nem az a lenyege, hogy aktivan epitse, szervezze a kozosseget?

(#43) Eastman válasza DeFranco (#39) üzenetére


Eastman
őstag

...illetve erre, Te is pályázhatnál... ;) :D ;]

Rrrrrrevolúúúcióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Háháhááááá!

Vakegérke intézi, ha esetleg unatkoznánk. :D ...ööö, nem a PH! „fizeti”. :U :D

Szerk:

Én ezúton kérném a (szemüveges okoskodó álkínai) rangot! Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) DeFranco válasza Eastman (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jogos, nekem is megvan a saram :) Igyekszem javítani a sav/bázis arányomon, ígérem.

(#45) ferensz válasza Dr. Oid (#42) üzenetére


ferensz
senior tag

Ahha. Tehát egy adott városért sokat tevő díszpolgártól is vegyük el a jelképes kulcsot, ha befejezte tevékenységét?

Szerk:

Ivan: Sot, az osszes szakembertol vegyuk el a rangjat, es esetleg a diplomajat, aki mar nem abban dolgozik, amit tanult :DDD

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#46) Иван válasza ferensz (#45) üzenetére


Иван
őstag

Sőt, ha egy orvos már nem praktizál, akkor a doktorija se kell neki. Hát de nem? ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) DeFranco válasza Иван (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Adjunk mindenkinek doktorit!

Éljen a hiperdoktorizáció! :Y

(#48) ferensz válasza DeFranco (#47) üzenetére


ferensz
senior tag

Doktorit mindenkinek? Schmitt Pali után szabadon? :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#49) DeFranco válasza ferensz (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

L6

(#50) Иван válasza DeFranco (#47) üzenetére


Иван
őstag

Akkor már ne csak doktorit. Osztogassunk tábornoki rangokat, nemesi rangokat is. Sőt, lehetne admirálisit is (az, hogy nincs haditengerészet, ettől tekintsünk el). Sőt, lehetne az országban pár jedi mester is, sith lord meg nazgúl is. De sztatégoszból és imperátorból is jól jönne pár, ahogy helytartóból is.

A vállalat nélküli CEO-kat se felejtsük ki!

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vakegérke:] Mit ér a (caf)rang? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.