Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Én csak azt nem értem, hogy mi miből tudunk segíteni másoknak? Mert az állam is hozzájárult 100000 €-val (ha jól emlékszem), de itt van a nyakunkon a végtelen hitel, akkor hogy a 'csába?! :W

(#2) Vakegérke válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem merültem bele a részletekbe, de aki lát, abban megfogalmazódnak óhatatlanul a kételkedő kérdések.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nagyjából olyan az egész, mint az olimpiai játékok megtartása. Mi akarunk Olimpiát rendezni, mikor egy normális hétköznapot sem tudunk.
Mi ez, ha nem facepalm?

(#4) Lenry


Lenry
félisten

szép dolog segíteni, de...
én rajtam mikor segít valaki? itt lakok ebben az országban. dolgoznék, építeném az országot, csinálnék bármit, mint ahogyan milliónyian...

rajtam mégse segít senki. a többieken se.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Armahun


Armahun
addikt

Ebből a 200 forintból mennyit vámol le a szolgáltató? 100-at minimum.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) Vakegérke válasza Lenry (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rajtad sem segít senki, ahogy rajtam sem, ahogy a fagyoskodó, netán megfagyó nyugdíjasokon sem, ahogy a halálra ítélt gyermekeken sem.

17 kicseszett milkó. Nem lenne helye?

Nagy a világ, rengeteg gazdag ország van. Miért pont mi segítünk, holott nyugdíjasaink éheznek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) tibi666 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


tibi666
senior tag

máshol is segítenek, ne kezdd megint azt, amit most nem mondok ki, de már szóltam érte.
ugyanilyen az is, hogy csak a csórók segítenek. muszáj kimondanom. demagógia.

te jól elvagy a magad kis egyszerű világában, de annál tovább egy méterrel sem látsz.

(#9) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

a magyarok ilyenek ... elég egy jól megfogalmazott segélykérő szöveg és szakad is meg a sok szív.

"elfér az a kétszáz forint, annyiba nem halunk bele" valami ilyesmit mondogathatnak magukba az emberek.

(#1) Athlon64+: ez valamilyen rendszeressé váló furcsaság.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lauda


Lauda
félisten

En nem sajnalom toluk, sot. Engem sokkal jobban bant, hogy hol az a tobb ezer-tizezer milliard, ami valahogy eltunt szep lassan es tonkre lett teve az orszag. Kutyat nem erdekli 17 milla, nem eleg az semmire. :)

(#11) tibi666 válasza Kalandor (#8) üzenetére


tibi666
senior tag

igazából az, hogy milyen indokkal segítenek, szerintem teljesen mindegy, mert aki ebből enni kap majd, az annak örülni fog.

viszont van Vakegérke írásban egy kis politikai felhang is, ahol az elszúrt magyar segélyezési rendszerre céloz, azzal viszont maximálisan egyetértek.

(#12) Vakegérke válasza tibi666 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hiszem bizonyítottam, hogy adok a véleményedre.

"...ne kezdd megint azt, amit most nem mondok ki, de már szóltam érte."
Jelen esetben szólhatsz, most nem adok neked igazat.
Nyugdíjasok fagynak meg saját otthonukban, gyerekeknek kell meghalniuk, mert nincs pénz műtétjükre.
Tényleg más országokon kell segítenünk?

Tudod mit?
Megmaradok saját kis egyszerű világomban, és ha nem is látok egy centivel sem tovább, sebaj.
Egy centin belül látom a bajba került családokat, a fagyoskodó nyugdíjasokat, a pénz híján halálra ítélt gyermekeket.

Egyszerű a világom. Ha családom éhezik, nem adok idegennek. Értendő ez országos, társadalmi szinten is. Pont.

Nyugi, most is becsüllek. Ám van egy határ, amelyet nem veszek szívesen, ha átlépsz.
Személyes dolgaimban örülök, ha kritizálsz, ám ha arról van szó, hogy olyan pénzek vándorolnak idegen földre, amelyek saját vérünket szolgálhatnák, gyermekhalált előzhetnének meg, akkor (finoman szólva) elvetem véleményed.

Maradj kritikusom, de maradj elfogadható színvonalon. Tényleg örülnék, ha megmaradnál a tücskömnek, (lásd Pinocchio,) de ne ostorozz, és ne süss rám olyan bélyeget, amelyet talán már indok nélkül tennél.
Igyekszem megváltozni, és ha figyelemmel kíséred tevékenységem, akkor láthatod, hogy mindent megteszek ennek érdekében. Azonban hadd emeljem fel hangom a túlzott kritika miatt.
Továbbra is számítok rád. Remélem figyelmeztetsz túlkapásaimra.
Csak ne próbálj meg hatalmaskodni, ha kérhetlek.
Köszönöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) keIdor válasza Vakegérke (#6) üzenetére


keIdor
titán

Az USA és az UK, már nem emlékszem pontosan, ezért nem is akarok hülyeséget mondani, de ha jól emlékszem több mint 20x annyit küldtek, vagy még többet. A két legjobban fikázott országok... :U
Abban egyetértek, hogy itthon is rendet kéne rakni, na de itthon hol van több millió "hajléktalan" (inkább hontalan) víz nélkül? Kicsit más kategória a kettő, ha itt is földrengés lenne, milliók feje felett tűnne el a tető ide is jönne segítség, még az általatok oly utált USA is küldene.

Nem csak a magyar ember, nem csak a magyarnak vannak érzései. Nekem ebből egy kicsit ez jött le, ha nem így gondoltad bocs.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Nem akarok ünneprontó lenni. De az adósságainkat magunknak köszönhetjük. Minden nép olyan vezetést kap, amilyet érdemel! Ha lenne egy kis vér ebben a koszfészekben, már égne Pest és a lámpavasakon lógnának. De nem vagyunk tökösek.

Egyelőre mi is ott tartunk, hogy a világ fejlettebbik felének a pénzéből élünk. És ne hidd, hogy máshol nem adakoznak, csak mi. Szerintem az adakozók közül pont mi vagyunk az egyik legjelentéktelenebb tényező.

Másrészről nem értem miért kéred annyira a segítséget. Ha te nem segítenél a nyomorult Haitiaiknak, a nálunk pénzesebb rész miért segítene a nyomorult Magyarnak. Ha megnézed 500 éve nem tudjuk az országunkat megfelelő módon igazgatni, ami nem más baja, hanem a mi hibánk.

EDIT:

Igen, az USA-ban mindenki hülye, buta és gonosz (mintha itt mindenki maga lenne a tökély), de azért maradjunk a realitások talaján. Egyelőre mi élünk az ő hiteleikből és találmányaikból, nem ők a mienkből...

Az általam kiemelt részért 1 nap ban. Fórumunkon nincs helye a lázító megnyilvánulásoknak!

[ Módosította: ollie ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#15) Vakegérke válasza keIdor (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak arra szerettem volna utalni, hogy a csóró magyar is teljesít, holott hazáján belül is segíthetne pár nyugdíjas, pár csóró gyerek életben maradásán.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) keIdor válasza Vakegérke (#15) üzenetére


keIdor
titán

Mint írtam ebben is igazad van...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) tibi666 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


tibi666
senior tag

a véleményem leírtam, utána még egy hozzászólást szintúgy.
ez a 17 millió itthon semmit nem oldana meg, ott viszont nagyon jól jöhet, ahol nem az a családok legnagyobb baja, hogy kirúgták fatert és nem tudja fizetni az lcd tv részleteit, hanem "picit" nagyobb.

(#18) keIdor válasza tibi666 (#17) üzenetére


keIdor
titán

Kicsit túloztál, mert az LCD tv lehetne akár lakás/ház is (ebből azért több van) de pontosan erről van szó.
Ide 17 milliárd is lehet kevés lenne. Sokat nem oldana meg. Pár rohadó kórházat és iskolát fel lehetne talán újítani, ott viszont nincs nagyon álló épület sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) diósdi rém válasza JuliusCaesar (#14) üzenetére


diósdi rém
csendes tag

Ott a pont!

El lehet majd mondani hogy hát én is adtam pedig szegény vagyok....mert a magyar az ilyen nagylelkű...a kutyát sem fogja izgatni.

És sajnos ez így van amit itt meg mernek tenni(mivel meg lehet tenni..sajnos) azt vannak helyek nyugatabbra ahol nagyon komoly retorzió ellenében lehetne megkísérelni.Mondjuk nemigazán van próbálkozás se komolyabban mert nem kell,hőbölgők mindig lesznek,tökéletes rendszer nincs...de azért ami itt megy mondjuk ki nyiltan...szabad rablás pofátlanul,erről nem más tehet,csakis azok akiknek a kezébe adtuk a gyeplőt,és akik tűrik,merthát manapság a szó nélküli tűrés is alap aki nem áll be a sorba és meri azt mondani hogy nekem ez nem jó,más kellene....na azt a tömeg egyből kicsinálja,mivel a birkafelfogás nálunk már alap.

Tudom sokaknak nem tetszik,dehát a szabadság lényege hogy elmondom a kis privát véleményem mert jogom van hozzá.

Kellemes estét mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Hülyék kíméljenek(tudom sokan vagytok és egyre többen lesztek de a remény hal meg utoljára)

(#20) tibi666


tibi666
senior tag

és hidd el, itthon is adakoznak az emberek.
van sok alapítvány, adód 1%-a, stb.
a rádiókban is szokott lenni hasonló telefonos felhívás, én pl. nyáron a sláger rádióban hallottam gyermektáboroztatást hátrányos helyzetűek számára, felhívtam. és általában az ilyen gyűjtések után el is mondják, hogy mennyi pénz folyt be. általában nem kis összegről van szó.

ha például arról blogoltál volna, hogy sorozatban törik fel a mentőautókat a bennük lévő gps-ért, és emiatt halhatnak meg emberek, az sokkal szimpatikusabb lett volna, mint ez a hőbörgésed.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lenry válasza JuliusCaesar (#14) üzenetére


Lenry
félisten

kis történelemlecke: az adósságaink igen nagy százalékát annak a kommunista rezsimnek köszönhetjük, ami a mi nevünkben vett fel hiteleket a nyugattól, amely elég nagy létszámú haderőt állomásoztatott itt, és amelynek utódai azóta is bele vannak betonozva a Kossuth téri disznóólba.
és amelyik kiszívta azt a vért, ami kellene a lámpavasakhoz...
uff

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) tkazmer


tkazmer
addikt

Nincsenek (önhibájukon kívüli) éhező hontalanjaink?
tavalyelőtt láttam, hogy valami szervezet ételosztást rendezett, most karácsonykor gondoltam is, hogy küldenék nekik némi pénzt karácsonyi ajándékként, de nem írták sehol sem, hogy lett volna ilyen akció.
végül a nekik szánt pénzt elküldtem most haitire, de ha tudsz (név szerint) ilyen szervezetet, akkor ne tartsd magadban kérlek, van abban valami igazság, hogy inkább a hazai kezdeményezéseket támogassuk.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Gergő_ válasza tkazmer (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

ffl

egyébként Vakegérkével értek egyet, 17 milliót a milliárdosoknak kellett volna fejenként adományozni. És elsődlegesen azokat segíteni akiknek tűzifára való sincs vagy éppen éheznek. Nem nekünk kell adományozó országnak lenni. Bár régebben is hiteleztünk Etiópiának és Észak-Koreának is. pfff

[ Szerkesztve ]

(#24) puttputt


puttputt
őstag

Van, aki ezt 1-2 hónap alatt ki tudná köhögni...
Persze, nem teszi, mert akkor neki sem lenne.
Ennyire egyszerű.
Nem bírja ki, csak 4 autóval meg kacsalábonforgó palotával.
Hogy "ezek miatt a mezítlábasok miatt" kéne kisebb házikóba költöznie vagy csökkentenie saját fizetését?
Ugyanmár! Hova gondolunk? :DDD
Pedig "tisztára lehetne mosni pár milkót", teljes nyugalommal.
Neki viszont, nagy a felelősségük és megdolgoznak azért a "szerény" vagyonkáért... :DDD
Természetesen, szüntelen hangoztatva, hogy mennyire legális...
Persze ne általánosítsunk. Nem mindenki egyforma...
Pont most hallgatom. Úgy tűnik, a legtöbbet a 80 éves, templomba járó anyókák küldték be...
Péterfillérek, vagy másképp; az "özvegyasszony két fillérje", ha így ismertebb.
Gratuláljunk. Magyarország...

Nemrég mondta a TV-ben egy milliárdos (aki látta, látta) a következőt, teljes komolysággal, de vidáman mosolyogva:
"Kár, hogy nem eléggé adakozókedvűek ezek a magyarok."
Csak hogy érthetővé váljon a fenti felháborodásom... :))
Tessék inkább felébredni és lehúzni a redőnyöket meg a golyóálló ablakvédőket, Dagobert Bácsi és nem...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#25) tiv83us


tiv83us
veterán

En adtam nekik a voroskerezten at $10-t.
DE!
Vegtelenul b@ssza az agyam, hogy itt van ugye USA, aki egy szar szemet hatalom ehes szaralak igen sokak szemeben, de ha valami gaz van, akkor hol vannak a nagy gazdag allamok? Japan? Spanyolorszag? Olaszorszag? A skandinavok? A franciak?
Mert az en adombol ugye elvan ott a 10.000 US katona, meg a segelycsomagok /ami nem baj/, de ha egyszer valami a fentebb irt orszagoba tortenne, igen hangosan elutasitanam a penzem toluk...

Igen, most kezdem olvasni a topikot es kb ugyanarra gondoltunk Keldor Papa-val.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) Eastman


Eastman
őstag

Szerintem ha - ne adj' Isten - Magyarországon környezeti katasztrófa lenne, a világ összefogna és segítene. 17 milla soknak tűnik, de egy ilyen szituációban nem sok.

Aki meg segíteni akar másokon, annak meg sem fordul a fejében, hogy "nem tud segíteni". Ha pénzt nem tud adni, akkor elmegy és pakolja a segélyszállítmányokat vagy vért ad.

A véradásnál amúgy sincs nemesebb gesztus és kb. ingyen van.

Csendben megjegyzem, hogy 6-7 jó haverommal / barátommal a kinőtt, vagy nem használt ruhákat/tárgyakat cserélgetjük egymás között ezzel segítve éppen azt aki rossz helyzetben van közűlünk. Mindenki úgy segít ahogy tud. Van aki csak két jó szóval, pont akkor amikor kell.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) Dany007


Dany007
veterán

Furcsa, de én is inkább azzal értek egyet, hogy nem nekünk kellene támogatni az ilyesmit.
Mentőcsapatok, okés, a legjobbak között vagyunk. De az is épp elég pénzbe kerül.
Pontosan, van épp elég milliárdos a Földön, Magyarországon is, akik kis túlzással egyenként is megtudnák venni Haitit úgy, ahogy van.
De elég ha csak Gyurcsány papát vesszük alapul. Az ő cégéből számára leosztott éves ~ 200-250 milliós profitból zsebből kifizette volna azt a 17 millát. És akkor ő még egy 'szegény' ember az országban...
Nem az átlag embertől kéne százforintokat kuncsorogni! Meg rájátszani a lelkiismeretükre. Van itt épp elég probléma.

Amúgy meg az USA-t se érdemes szidni. Igaz én még csak 3.000 katonáról hallottam, de ez jóval több, mint amit bármely másik ország adott. Meg is lepődtem, elgondolkodtam, hogy vajon milyen érdekszféra lehet arra, de szerintem nincs. Tényleg pusztán csak kedvességről van szó. Szerintem. Meg lehet h a katonák is örülnek, hogy nem pont irakba vagy afgánba küldték őket...

(#28) tiv83us válasza Dany007 (#27) üzenetére


tiv83us
veterán

[link]

Egyebkent nem hiszem, hogy "orulnek", hiszen ennyi szornyuseget es hullat egy atlagos katona Irakban/Afganisztanban nem lat.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#29) Dany007 válasza tiv83us (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Az derék. Én tényleg még 'csak' 3 ezerről tudtam.
Jó, hát biztos szörnyű lehet, nem úgy értettem. De ott legalább nem vadásznak rájuk, nem kell félni öngyilkos merénylőktől stb... Persze lehet h lelkileg megrázóbb.

(#30) puttputt válasza Eastman (#26) üzenetére


puttputt
őstag

Magyarországon 17 milla sok? Ugyanmár. Fél nap alatt elköltené 3 "rászoruló".
Tetőfelújításra, a legújabb úszómedencéje fölé... ahhoz.
Bocs, tegnap humoros, ma igen cinikus hangulatban... Ilyen dolog ez. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Figyelmeztetek mindenkit, hogy tartózkodjon mindenféle politikai és lázító megnyilvánulásoktól! Minden ilyen irányú hozzászólást kitiltással fogok jutalmazni.

***

(#32) Vladi


Vladi
nagyúr

Néhány fontos kérdést tisztázzunk:
- Nem az ország ad, magánszemélyek adnak. Arra költenek, amire akarnak.
- Más pénzét sajnálod 3. féltől. Ezt így hogy?

(#4) Lenry:

Kaptál -e ingyenes oktatást? Kapnál -e ingyenes életmentő orvosi beavatkozást, ha nem lenne biztosításod és elgázolna egy teherautó?

(#6) Vakegérke:

Ezeket honnan szeded? Magyarországon is vannak segélyszervezetek, vallásos, civil, állami mindenféle, nagyon sok ilyen emberen segítenek.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

ollie: én csak érdeklődni szeretnék, hogy mi volt a fenti hozzászólásban olyan lázító? Most nem azért, de azon post miatt senki sem fog az utcára menni lázongani...saját véleményt meg bárki bármiről leírhat.

Ezen kívül lenne még 1 kérdésem: előbb született itt más által 1 hsz, amiben szintén nem volt semmi provokatív, csak megkérdezték a ban okát...ezt a hsz-t szimplán törölted. Mégis miért?

Leszögezném: semmi bántót nem írtam, csak kérdezek. Amit az alapelvek szerint szabad

Szerk: ha gondolod töröld a hsz-t és várom privátba a válaszodat, de természetesen akár itt is mehet! Bant se érzem fair-nek, de az előző hsz törlését egészen felháborítónak tartom!

[ Szerkesztve ]

(#35) tiv83us válasza Studiossrác (#34) üzenetére


tiv83us
veterán

Azert toroltem, mert nem ide valo. Ha nem ertunk egyet a moderacioval, annak megvan a megfelelo topikja. Es ezzel az erovel fejezzuk is be az offot plzthx.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#36) Studiossrác válasza tiv83us (#35) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Szerk: persze a legtöbb rész nem Rád vonatkozik.

De most komolyan...kiemelted azt a részt. Őszintén én nem értek egyet az illető hozzászólásával, de kinek ártott vele? Leírta a véleményét, ennyi történt....
Semmi személyes nem volt benne, még csak a személyiségi jogok se jöhetnek szóba. Írd le kérlek, hogy mégis minek ártott KONKRÉTAN!(ne úgy gondolom mondattal kezd)

Kezdem én: KONKRÉTAN leírt 1 lázongó hozzászólást, ami miatt balhé nem lesz...senki nem fog emiatt balhézni. Van ki az elégedetlenségét harciasan fejezi ki, viszont ez csak szöveg...nem jelenti azt, hogy meg is tenné(persze lehet, hogy megtenné). Te is szoktál túlozni, ebben biztos vagyok.

Szedd ki azt a részt ha nem tetszik, de ez a ban egészen röhejes. Bátran nézz utána az ip címünknek, mac címünknek stb-stb. Nem is ismerem azt a személyt aki azt a hsz-t írta!

Hozzászólok a bloghoz is: szerintem is a hazai támogatás fontosabb lenne. Ez egyértelmű, viszont ilyen esetben nyugodtan lehet külföldre is kisebb-nagyobb összegeket mozgósítani.

Ezt még leírtam közbe, úgyhogy elküldöm, tovább nem folytatom, csak ha érkezik olyan jellegű kérdés

[ Szerkesztve ]

(#37) tiv83us válasza Studiossrác (#36) üzenetére


tiv83us
veterán

"Ugy gondolom", hogy figyelmesen el kellen olvasnod, hogy ki moderalt es nem nekem cimezni. :K
Azt pedig kulonosen figyelmesen elolvasni, amit neked cimeztem, pl, hogy ne offoljunk es ne ide irjuk be a moderalassal kapcsolatos panaszainkat.

szerk: kozben szerkesztettel...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#38) bullseye


bullseye
addikt

én ezt nem értem. úgy tűnik a topik mondanivalója az, hogy aki gazdag(abb?) az szemét, és nem ad pénzt. Bezzeg a munkás-paraszt igen. De ők is szemetek, mert nem oda kéne adni. Annak van ezért igaza, aki nem is ad. Már mint ha nem gazdag, mert a gazdag az ugye alapból szemét.

amúgy tudja valaki, mi megy éppen odaát? rengeteg halott, összeomlott infrastruktúra, sokan az utcán, az ismerőseik hullái között élnek, éheznek, szomjaznak, ami kevés segélyt kapnak, azért néha agyonverik őket... 17M-ból idehaza is lehet pár hasznos holmit venni (pl. 1-2 komolyabb orvosi felszerelés, meg amit mindenki ellop menet közben "fent is mindenki lop" felkiáltással), de kint speciel a víz/konzerv/pokróc kombináció is elég ezrek megmentéséhez.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39) tibi666 válasza bullseye (#38) üzenetére


tibi666
senior tag

plusz az se semmi, hogy valaki azt hiszi, aki nagyobb összeggel akar segíteni, az majd felveszi a telefont és ötezerszer tárcsáz.

(#40) ollie válasza Studiossrác (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Idéznék az alapelvekből:

A moderáció, a moderátor, a házigazda:

* a moderáció elsődleges célja a fórum területén (minden moderációs szabály alapja) a normális, emberi hangnemű, konstruktív beszélgetés lehetőségének, körülményeinek fenntartása

* amit tiltunk fórumunkban:

* a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot).

Az a bizonyos mondat minimum hangulatkeltő és zavaró volt.

Az pedig JuliusCaesar magánügye, hogy miért bant kapott, de természetesen elmondhatja bárkinek, miután visszajött.

***

(#41) Gergő_ válasza bullseye (#38) üzenetére


Gergő_
őstag

17millió Ft a repülőn a segélycsomagok és utasok elszállítására is kurvakevés.
Ha a gazdagabb réteg egyáltalán adakoztak volna, akkor nem 17 milliónak kellett volna összegyűlni hanem 1700-nak. Továbbra is fenntartom amit az előző hszem végén írtam, egyetértve Vakegérkével.

@ollie
Én se értem miért ilyen kemény a moderáció, ő csak a most meglévő forradalmi állapotokról írt.Kicsit erősen. :D
Viszont az egy nagyon korrekt dolog hogy látjuk miért moderáltatok, nem tűnik el a komplett hsz. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) kételkedem


kételkedem
addikt

Most nem igazán értek Veled egyet!

Mi a gond azzal, hog valaki 200Ft-ot elnyom egy sms-re, hogy segítsen? Ezen a számon mindig lehet adakozni. Menhelyre, mentőcsapatnak, kórháznak, mikor épen mi van soron.

Most egy olyan országról van szó, amelyik a térség legszegnyebbje. A főváros gyakorlatilag eltünt a föld színéről, nem érdemes újjáépíteni. Nincs élelem, víz, villany, orvosi ellátás. Ahol a hullák már sehova sem férnek, ott oszlanak a napon.

Az önzetlen segítségnek pont az a lényege, hogy nem várok érte cserébe semmit.

Az önzetlen segítségnek semmi köze az adóságállományunkhoz, vagy a lélekszámhoz. Nem ildomos újjal mutogatni, hogy én nem segítek, segítsen más!

Szigorúan !
Az origo képgalériája

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46) adalbert1


adalbert1
veterán

Az együttérzés, szolidarítás és adakozás szép dolog, de én is azon a véleményen vagyok mint sokan: előszőr a saját országunkban kellene rendbe tenni rengeteg dolgot, és utána foglalkozni külföldi ügyekkel.

(#48) Eastman válasza adalbert1 (#46) üzenetére


Eastman
őstag

Tegyük fel, hogy valóban 850.000-en adakoztak és tényleg csak 200 forintot. Lehet, hogy nem a gazdagok hívják percenként a számot, de amiről beszélünk az 200 forint!

Emberek, ennyit simán elszór valaki egy évben koldusnak, jattra vagy csak kiesik a zsebéből, becsúszik a fotel mögé. Miről beszélünk? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) Lauda válasza Eastman (#48) üzenetére


Lauda
félisten

85000-en, mar a bejegyzesben is rosszul van. :)

(#50) Gergő_ válasza Lauda (#49) üzenetére


Gergő_
őstag

inkább 85000-szer de biztosan nem 85000-en :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.