Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) TunerJoe

TunerJoe
(aktív tag)
LOGOUT blog

A gépet már kibeszéltük a ThinkPad topikban. Viszont van még egy dolog, amit nem vágok: Miért kell külön 13-as és 14-es verziót készíteni egy notebookból? Miért nem elég az egyik? Hordozhatóságban kb.ugyanaz a kettő. Ja és még egy kérdés: Ezekkel a gépekkel való problémák is a ThinkPad topikban lesznek kitárgyalva?

"A semmi egyszerre van, nincs, nem van, és nem nincs"

(#2) opr

opr
(addikt)

Megint egy uj noti, ami akar jo is lehetne, de csak inteles opcio van. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Tim82 válasza TunerJoe (#1) üzenetére

Tim82
(nagyúr)

Más termékvonal, mint a Thinkpad-ek, így valószínűleg külön topikot érdemel, ahogy az IdeaPad-eknek és az Edge-knek is külön topikjuk van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Quickshot retró joystick eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) Hieronymus válasza TunerJoe (#1) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Az optimális méret a 13,3".
Ha listát kell állítani, akkor:
7" - mert szinte minden zsebben minden zsebben elfér.
10.1" - Mert ezt mégy nagyon könnyű hordozni. DIN A4 méretnél kisebb. Atkatáskában is elfér töltővel és ceruzával.
13,3" - Az újabb generációk csak egy kicsit nagyobbak az A4 papírnál. Nagyobb bőrtáska optimális társa. Ez a méret már megjelenést ad, a teljesítményben és szolgáltatásokban élhető a kompromisszum mellett.
17" és fölötte. Asztali gép kiváltása, korlátolt hordozhatóság mellett. Nehéz és nagy. Viszont ebben a méretben már gamer megoldások is életképesek. Van elég hely az alkatrészeknek és a hűtésnek.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#5) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

X+1. konzumer vacak (elég csak a gagyi billentyűzet kiosztást megnézni), amin a Thinkpad hajdanvolt márkanevével (jó, -book, de azért elég erősen arra asszociál, mint a Niko és Adios cipők) kívánják megindokolni a luxusprofitot.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#6) Dr. Akula válasza Hieronymus (#4) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Optimális méret a 12", IBM billentyűzetkiosztással.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#7) sb válasza Hieronymus (#4) üzenetére

sb
(veterán)

Ez tök szubjektív.
Nálam:
6" - Ez jó hordozásra, a többit nem cipelem ha lehet.
8" - 7" alig lenne kisebb, de zsebbe már elég nagy, arra ott a telefon. 10" meg kanapén/ágyban már lehúzza a kezed.
14" - Kisebbek vagy ugyanakkorák mint a 2 évvel ezelőtti 13.3". Viszont kijelzőméretben minden plusz jól jön. Azért az 1-2cm mínuszért jobb a plusz produktivitás. Ölben kb. mindegy, mindkettő kényelmetlen a 8"-hoz képest.

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#8) TunerJoe válasza Hieronymus (#4) üzenetére

TunerJoe
(aktív tag)
LOGOUT blog

Én nem erről beszéltem. Én azt nem értem, minek van 13 és 14 colos verzió KÜLÖN, amikor nem igazán térnek el funkcionalitásban. Miért nem elég az egyik? Még a Lenovonak is gazdaságosabb lenne egyféle házat gyártani.

(#9) Hieronymus válasza TunerJoe (#8) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A két méretre bizonyosan van (réteg) igény. Ezt próbálja kiszolgálni a gyártó.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#10) TunerJoe válasza Hieronymus (#9) üzenetére

TunerJoe
(aktív tag)
LOGOUT blog

De hát még te is írtad, hogy nincs ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) pusszycat

pusszycat
(veterán)

Inkább Asus VivoBook keskenyebb kijelzője van ami feldobja nem kicsit. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#12) snpetit válasza pusszycat (#11) üzenetére

snpetit
(tag)

Azért azon a kijelző nyitást nem tudom, hogyan gondolták. A kijelző házának alján fordul, dörzsölődik a felülethez amin fekszik. Ami meg teljesen érthetetlen ez miatt, hogy így megemeli a gépet, a megemelt súly csak a két zsanéron fekszik. Úgy, hogy közben gépelsz meg nyomkodod a tapipadot, esetleg csuklót is ráhelyezed. Nem is tudom hogy gondolták. :(

[ Szerkesztve ]

(#13) pusszycat válasza snpetit (#12) üzenetére

pusszycat
(veterán)

Igen, a keskeny káva mellett az is tetszik,gondolom bírja a strapát. Csak legyen benne M.2 anélkül nem kell új laptop.

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#14) M@cika

M@cika
(őstag)

Intel? Köszi nem kérem. Ryzent szeretnék.

Nasit a kis fehér medvének!

(#15) pusszycat válasza M@cika (#14) üzenetére

pusszycat
(veterán)

Van aki forrón szereti... ;]

(#16) BazsiBazsi válasza M@cika (#14) üzenetére

BazsiBazsi
(tag)

Én egy threadripper workstation-t adnék de mindent nem lehet :(

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.