Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

A gépet már kibeszéltük a ThinkPad topikban. Viszont van még egy dolog, amit nem vágok: Miért kell külön 13-as és 14-es verziót készíteni egy notebookból? Miért nem elég az egyik? Hordozhatóságban kb.ugyanaz a kettő. Ja és még egy kérdés: Ezekkel a gépekkel való problémák is a ThinkPad topikban lesznek kitárgyalva?

instagram.com/albert__gyorgy

(#2) opr


opr
veterán

Megint egy uj noti, ami akar jo is lehetne, de csak inteles opcio van. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Tim82 válasza TunerJoe (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Más termékvonal, mint a Thinkpad-ek, így valószínűleg külön topikot érdemel, ahogy az IdeaPad-eknek és az Edge-knek is külön topikjuk van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) Hieronymus válasza TunerJoe (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az optimális méret a 13,3".
Ha listát kell állítani, akkor:
7" - mert szinte minden zsebben minden zsebben elfér.
10.1" - Mert ezt mégy nagyon könnyű hordozni. DIN A4 méretnél kisebb. Atkatáskában is elfér töltővel és ceruzával.
13,3" - Az újabb generációk csak egy kicsit nagyobbak az A4 papírnál. Nagyobb bőrtáska optimális társa. Ez a méret már megjelenést ad, a teljesítményben és szolgáltatásokban élhető a kompromisszum mellett.
17" és fölötte. Asztali gép kiváltása, korlátolt hordozhatóság mellett. Nehéz és nagy. Viszont ebben a méretben már gamer megoldások is életképesek. Van elég hely az alkatrészeknek és a hűtésnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

X+1. konzumer vacak (elég csak a gagyi billentyűzet kiosztást megnézni), amin a Thinkpad hajdanvolt márkanevével (jó, -book, de azért elég erősen arra asszociál, mint a Niko és Adios cipők) kívánják megindokolni a luxusprofitot.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. Akula válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Optimális méret a 12", IBM billentyűzetkiosztással.

(#7) sb válasza Hieronymus (#4) üzenetére


sb
veterán

Ez tök szubjektív.
Nálam:
6" - Ez jó hordozásra, a többit nem cipelem ha lehet.
8" - 7" alig lenne kisebb, de zsebbe már elég nagy, arra ott a telefon. 10" meg kanapén/ágyban már lehúzza a kezed.
14" - Kisebbek vagy ugyanakkorák mint a 2 évvel ezelőtti 13.3". Viszont kijelzőméretben minden plusz jól jön. Azért az 1-2cm mínuszért jobb a plusz produktivitás. Ölben kb. mindegy, mindkettő kényelmetlen a 8"-hoz képest.

(#8) TunerJoe válasza Hieronymus (#4) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én nem erről beszéltem. Én azt nem értem, minek van 13 és 14 colos verzió KÜLÖN, amikor nem igazán térnek el funkcionalitásban. Miért nem elég az egyik? Még a Lenovonak is gazdaságosabb lenne egyféle házat gyártani.

instagram.com/albert__gyorgy

(#9) Hieronymus válasza TunerJoe (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A két méretre bizonyosan van (réteg) igény. Ezt próbálja kiszolgálni a gyártó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) TunerJoe válasza Hieronymus (#9) üzenetére


TunerJoe
senior tag

De hát még te is írtad, hogy nincs ;]

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább Asus VivoBook keskenyebb kijelzője van ami feldobja nem kicsit. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) snpetit válasza pusszycat (#11) üzenetére


snpetit
aktív tag

Azért azon a kijelző nyitást nem tudom, hogyan gondolták. A kijelző házának alján fordul, dörzsölődik a felülethez amin fekszik. Ami meg teljesen érthetetlen ez miatt, hogy így megemeli a gépet, a megemelt súly csak a két zsanéron fekszik. Úgy, hogy közben gépelsz meg nyomkodod a tapipadot, esetleg csuklót is ráhelyezed. Nem is tudom hogy gondolták. :(

[ Szerkesztve ]

(#13) pusszycat válasza snpetit (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a keskeny káva mellett az is tetszik,gondolom bírja a strapát. Csak legyen benne M.2 anélkül nem kell új laptop.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) M@cika


M@cika
őstag

Intel? Köszi nem kérem. Ryzent szeretnék.

Nasit a kis fehér medvének!

(#15) pusszycat válasza M@cika (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van aki forrón szereti... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) BazsiBazsi válasza M@cika (#14) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Én egy threadripper workstation-t adnék de mindent nem lehet :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.