Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kíváncsi leszek, h mikor készül olyan progi hozzá, amivel át lehet majd verni :D :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) Samott


Samott
addikt

"A GeForce Experience szolgáltatás a bejelentkezéskor le fogja kérdezni a felhasználó aktuális földrajzi tartózkodási helyét, és ha az nem egyezik a beütött kód meghatározott régiójával, akkor program nem fogja engedni a kupon felhasználását." - Ha már EU, ne trükközzenek

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Na ez kb arról szól, hogy ráerőszakolják a felhasználókra a "GeForce Experience" szolgáltatást, plusz ossz meg mindenkivel minden adatot, hogy aztán majd jó kis hirdetéseket toljanak az arcodba.

Na nem köszönöm.

(4) A Valvénál lenne mit vizsgálódni, a piac működését illetően is.

Persze be lehet ezt csomagolni szépen is.

Gondold el, valaki olyan elvetemült, hogy vesz valaki 2 1080-as VGA-t mindkettőhöz kap játékot, mi a khm csinál majd a másikkal? Miért ne adhatná el? Elvégre egy halom pénzt fizetett a VGA-ért. A felhasználó döntése legyen az, hogy mit kezd vele. Az hogy egyes kereskedések kilopják a kódot, na azzal már kell foglalkozni és azzal kellene inkább foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) #85552128 válasza Samott (#2) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem tiszta, hogy milyen régiókról beszélnek. Ha Orosz, Ukrán, Mexikói tehát nem EU-s kódot akarnak aktiválni azt továbbra is blokkolhatják. Steamen sem engedi már VPN nélkül aktiválni és újabban már elindítani sem. Az EU a Cseh és Lengyel kódok (tehát EU-s termék EU-s országban való) korlátozása miatt indított vizsgálatot.

(#3) Duck663: Ez arról szól, hogy ne tudják a megjelenés napján eladni piszok olcsón a kódokat amelyek többsége már el sem jut a VGA vásárlójához...
Az olcsó játékok miatt lett lezárva külön az összes régió steamen is.

[ Szerkesztve ]

(#5) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez egy nagyon bosszantó huzás,mi van akkor ha nekem már megvan az adott játék?Akkor én nem kapok semmit?Ezt átgondolhatták volna.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6) #85552128 válasza Duck663 (#3) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ugyanúgy eltudod adni. A Steam/Uplay kód kiadása előtt viszont megnézi, hogy van e olyan VGA a gépedben amihez járt e a promóció - ha vettél ilyen kártyát akkor nincs gond az említett példával sem.
Illetve ROW helyett egy adott régióhoz tartózó kódot kapsz a mi esetünkben valószínűleg továbbra is ROW vagy EU-s kódot.

[ Szerkesztve ]

(#7) Scholes9 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) Televan74 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akinek van két GTX1080 -ra pénze,azt a 5.000-6.000 Ft -os kupon ár fogja érdekelni.Ugyan már! :)) :DDD

Az adott kártya tulajdonosoknak még így is el lehet adni.Tehát egy GTX1070 tulaj a másiknak eladhatja a kupont, és a GTX1080 kártya tulajok között is létre jöhet a biznisz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Scholes9 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Itt az a lényeg, h azt csináljon vele, amit akar, ha már kipengetett érte nem kevés lóvét :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) Duck663 válasza #85552128 (#6) üzenetére


Duck663
őstag

:D Ez cuki, a kód kiadása előtt... :D az aki kilopta a kódot akkor ugyanúgy tucatjával tudja kikérni a kódot csak annyi változik, hogy kell egy ilyen VGA a gépébe, meg csinálnia kell majd pár e-mailcímet. Pár kód után megvan a VGA ára, az e-mailcímek létrehozása meg pár perces művelet. "Zseniális." A kódok ugyanúgy szanaszét lesznek csak 100 VGA-val többet adtak el, a normális felhasználó meg szív, mert kell a Shit Experience, plusz majd készülhet a reklámokra is. Az nv-ből kinézem, hogy lassan a játékok alatt is hirdetéseket fognak feldobálni, vegyél új VGA-t... itt az új Shield...

(8) Az csak példa volt, régebben voltak kisebb VGA-koz is ilyen akciók. Példa. Ok.

Én egyébként is játék akciótól függetlenül VEGA. Nem egy vagy több csatolt játék miatt fogom megvenni.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) #85552128 válasza Scholes9 (#9) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk a kártyáért fizettél nem a kuponért. De mit nem tudsz csinálni vele ? Annyi történt, hogy magát a kupont nem tudod eladni bárkinek, hanem előbb be kell váltanod az adott játékra.

(#10) Duck663 Most akkor mi a probléma ? Az előbb még azt mondtad, hogy az a problem, hogy nem lehet eladni. Nem igaz, eltudod. De már kétszer is VEGÁ-zol egy olyan topicban aminek semmi köze hozzá :B
Biztos lehetsz benne, hogy csak úgy nem szerez valaki 1070/1080 VGA-t és maga a rendszer sem fog neki több tucatnyi kódot engedni.

Mellékesen megjegyzem, hogy OEM gépeknél az AMD is már jóideje egy hasonló ellenőrzőprogrammal nézi meg milyen kódra vagy jogosult [link] és csak azután ad kódot ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) Duck663 válasza #85552128 (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Ha ez tényleg így fog működni, akkor ÉRTELMETLEN, és nem tölti be azt a szerepet amire szánták.

Mi gátolná meg? E-mailenként kér 1-1 kódot. Ha nem nézi azt, hogy konkrétan változik-e a VGA szériaszáma csak a típust vizsgálja akkor nincs akadály. Az aki tucatszámra kereskedik kódokkal, hosszútávon könnyedén megéri beszerezni egy ilyen VGA-t, mert az ára bejön, és lesz egy VGA-ja is, amit később még értékesíteni is tud.

Fogalmam sincs, évek óta nem vettem új VGA-t most várom a VEGA-t.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) #85552128 válasza Duck663 (#12) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jóval bonyolultabb eladni nagy tételben úgy, hogy mindegyik kódot előtte ellenőriztetni kell egy arra alkalmas gépben és konkrétan be kell váltani az adott játékra (eddig ugye magát a kuponkódot adták el és a felhasználó váltotta be a 2-3 játék közül egyikre, most már a játékhoz tartozó kódot lehet csak).
A régiózár miatt a "kétes" régiókból nem tudnak majd eladni pl. az EU-ba.

[ Szerkesztve ]

(#14) Televan74 válasza Scholes9 (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez nem igaz,a kártyáért fizetsz,a kupon csak ajándék. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) BiP válasza #85552128 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont hogy nem szabad a kupont beváltanod, mert amint játék lesz belőle, a fiókodhoz van rendelve.
A biankó kupont tudod max. eladni egy 1070/1080 tulajnak aprón.
Az, hogy a tolvaj kereskedő gátolva lesz, lesz*rom, sőt, örülök neki.

Az egyszeri user, aki olyan játékot kap, ami mondjuk már megvan neki, nem sokban lesz korlátozva.

(#17) Szaby59: Így első blikkre az átlagembernek legegyszerűbb, ha azt értékesíti, amit a boltban kapott a kártyája mellé. És majd a vevője beváltja a kupont, és oda társítja azt a játétokat, amit és ahova csak akarja.
A tömeges eladás az meg legyen csak jó nehéz, de leginkább megoldhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#16) Duck663 válasza #85552128 (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Lehet bonyolultabb, de akinek tucatnyi kódja van, tucatnyira tud szert tenni, annak anyagi értelemben megéri/megérheti a macera.

Majd meglátjuk, de szerintem maximum olyan hatása lesz, hogy a nagyobb időráfordítás miatt, valamivel drágábban fogják eladni a kódokat, de még ez sem biztos, a régiózár miatt. A kinguinen is vannak olyan játékok ami egyik régióban az áruk még elég magasan vannak, másik régióban meg már filléres tétel, mert már a kutya nem veszi meg ott, más meg hiába venné, nem tudja használni.

Viszont a felhasználói adatok ott lesznek a különféle profilok össze lesznek kapcsolva és a reklámok ettől függetlenül a felhasználókra zúdulhatnak.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) #85552128 válasza BiP (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha nem ad kódot akkor a Uplay/Steam accounthoz társítja a GFE-ből valahogy, vagy egy linket küld ahogy a Humble is a Steammel. Ha ismerősnek adod el akkor mondjuk még így is megoldható, tehát 1-2 játék eladását meglehet oldani.
A tömeges eladás viszont ezzel akkor sehogy sem játszható ki ha nincs arra alkalmas kártya. Vagy max akkor ha ugyanúgy ők belépnek a saját fiókodba ami viszont eléggé rizikós.

[ Szerkesztve ]

(#18) b. válasza Duck663 (#16) üzenetére


b.
félisten

Ha tudnád, hogy hány kereskedő nem adja tovább ezeket a kuponokat, hanem értékesíti egyéb felületeken jó pénzért, meglepődnél. Még a legnagyobb hálózatok is visszaélnek ezzel. Inkább kapjak egy olyan kupont( és itt a hangsúly azon van , hogy "kapjak") amit ha korlátozottan is, de én használhatok, mint hogy ne kapjak.
Ezzel nem azt írom, hogy ez olyan baromi jó dolog, de ilyen szempontból van előnye.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) ribizly válasza Scholes9 (#1) üzenetére


ribizly
veterán

Pont erre gondoltam én is. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) Depression


Depression
veterán

Vettem régebben boltban vga-t. Elvileg járt volna kupon, de azt mondták, hogy ez régebbi szállítás, és ehhez még nem jár. Lehet, hogy szimplán átvertek?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) #85552128 válasza Depression (#21) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet. Viszont visszamenőleg ezek tényleg nem járnak, vagy mondjuk úgy nem kötelesek adni. Néha van olyan akció amikor utólag vásárolt termékhez is osztogatnak pár kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#23) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Régebben vettem a 1070-et, de akkor most ha felteszem a progit akkor jár egy ingyen game? Vagy megint csak az új vásárlóknak?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) Scholes9 válasza .LnB (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nyilván csak az újaknak, erről én is lemaradtam :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) .LnB válasza Scholes9 (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja tényleg félreértettem, hogy van kupon még mindig. Azt hittem csak ellenőrzi a progi a gépet és annyi. De nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem tudom, hogy a GFE-ben utólag megváltoztatható e a hozzá rendelt Steam vagy Uplay fiók, de ha igen akkor pl. egy ismerősödnek könnyen el lehet adni a játékot, csak a gépeden a regisztráció utolsó lépésében az ó fiókját kell csatolni a GFE-hez.

[ Szerkesztve ]

(#29) nemlehet válasza b. (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Én azt nem értem, hogy miért nem úgy működik a rendszer, hogy megveszed a VGA-t, az NVIDIA honlapján beírod a szériaszámot és akkor kiírja, hogy jár-e játék, ha pedig jár akkor aktiválták-e már vagy lejárt-e stb.

Akkor nem lehetne trükközni és tudnál menni jogosan reklamálni a boltba, hogy öcsisajt átvertél.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) b. válasza nemlehet (#29) üzenetére


b.
félisten

Általában ennek kereskedelmi háttere van. Hozni kell az eladásokat/ számokat bizonyos szériákból bizonyos időszakokban, erre áldoznak pénzt. Ott is van ugyan úgy marketing és sales osztály és vannak időszakos célok, amit hozni kell, mert amúgy ejnye-bejnye. kb erről szól a történet.
Inkább örülni kell annak, hogy adnak valamit mellé és nem is éppen szart, igazából a kártya árának 5-8% része is lehet egy-egy premier cím. Sok nagyker direkt vadássza ezeket a szériákat és nagyobb tételeket rendelnek, mint a sima példányokból. Én amikor 1060 karit vettem az mellé is kaptam Paragon packot, 39 € értékben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) nemlehet válasza b. (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

Én ezt értem, de a dobozon amúgy is van matrica, hogy akkor ehhez jár valami. Ha beváltás a fentebb leírt módon működne csak az lenne kiküszöbölve, hogy a boltok lenyúlják a kódokat.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#38) b. válasza nemlehet (#37) üzenetére


b.
félisten

Pont így működött, éppen ez az.
Ha ezeket a kuponokat összegyűjtöd az adott promóciós időszakban, beregeled, mondjuk 10 darabot, Nv nél meg is kaptad őket emailcímekre, akkor utána a játékkódokat már korlátlan ideig lehetett beváltani magán a játékhoz tartozó felületen ( Steam, Origin, Battlelog stb).
Sokszor árulnak olyan VGA-kat, amiken látszik a matrica, de hogy hogy sem , csak a promóciós időszak után kerülnek ki a polcra, mikor már Te , mint vevő nem tudod felhasználni és azt sem láthatod így, hogy valaki előtte felhasználta e már.
Nem mindegyik dobozon van címke róla, van úgy hogy csak NV felületén aí kártya S/N számával kaptad meg (én is így kaptam Paragorn- kódot 1060 hoz,a dobozon semmi nem látszott)) vagy éppen csak a mostanában divat zsugor (puha) fólia alatt található, aminek a cseréje éppen 2 perces művelet, fólia forrasztóval.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Az a sok ingyen élő most rab*szik akik lopkodták a dobozból és úgy adogatták el.

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#40) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek most szívat az Aqua vagy tényleg az MSI oldalán kell regisztrálnom a ZOTAC VGA-at a promóciós játékért? :U

"Tisztelt Ügyfelünk!

A termék megvásárlást követően az MSI hivatalos oldalán keresztül lehet megtenni a termék regisztrációt. Ehhez kell a számla, valamint a termék nyilvántartási adatok (EAN, S/N)

Az ügyfél regisztrálja be a terméket és kapja meg a kódot, a regisztráció után. Ezután a kapott kódot érvényesítheti a UPlay vagy STEAM rendszereken keresztül. (játéktól függ)

Időtartam: 2017 Január 4. – Április 18. (visszavonásig vagy a készlet erejéig)

Beváltási időszak vége: 2017.szeptember 31."

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#41) BiP válasza Archttila (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem csak elfelejtették átirni a gyártó nevét a szabvány levélben.

(#42) Archttila válasza BiP (#41) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem meg egy MSI tulajnak címezték, nekem pedig egy Reedem kódot kell küldeniük amit GE-be aktiválok: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Én azon gondolkodtam, hogy ha kölcsönkérni egy Gtx 1070 vagy 1080-ás vga-t amíg aktiválom vagyis inkább megadja a kódot és beváltom majd letöltöm a gépre és visszaadom a kölcsönkért nvidia kártyát és utána vissza a gépbe a régimet akkor azért reklamálhat a rendsze utánar? :D :))

Mivel csak addig kell a Gtx 1070 vagy 80 amíg megkapod a kódot nem?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#44) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

"az NVIDIA-nak minden országban fontos az ottani hivatalos disztribútorok védelme és támogatása"

van ezekről egy lista magyarország esetében? azt látom hogy az Aqua és az Ipon a partnereik a kuponos akciókban, de ugye ott is van pl. gigabyte kártya amit hol innen szereznek 2 év garival hol onnan 3 évvel..

/s

(#45) Hebehebe


Hebehebe
tag

A kártyát is regisztrálja, egy kártyára csak 1 kupon váltható be, most pl a For Honor/Ghost Recon Wildlands
Nekem van 2 kuponom, és mikor a másik játékot regelném azt mondja hogy már aktiváltam a kupont.
Ráadásul másik nvidia + uplay acc kombóval is azt írja..
Szóval a kártyát is megjegyzi sajnos.

(#46) Johni5


Johni5
őstag

:((( Na most rágtam be az AMD re.Beraktam a 480-at ,és beváltanám a Doom kuponomat,de....

(#47) BIROD5


BIROD5
tag

Ma vettem egy asus gtx1060-at . A kapott kupon kódot a leírtak alapján megadtam ,de azt írja,hogy már aktiválták. Ilyenkor wtf ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.