Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Samsung Duo USB 3.0 Flash az nagyon jó hasznos lehet. Főleg a nem bővíthető telonál....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) tovgab


tovgab
aktív tag

Jobban érdekelne, hogy mennyi lehet az írási sebessége ezeknek a pendrive-oknak...
Azért 32-64-128Gb-nál már nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

Az olvasási sebessége elég gyors. Az írási milyen lehet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

A címet olvasva elgondolkodtam, hogy talán rosszkor vettem Flash Voyagert, de nem. Ezek nem nekem valók, mert én szeretem ha van kupak a csatlakozón. (Jórészt táskában tartom, ahol mindenféle szmötyi belekerülhet ha fedetlen az USB.)

(#5) vaakuum


vaakuum
addikt

"A harmadik verziót, a Samsung Duót kifejezetten olyan okostelefon, tablet és PC felhasználóknak tervezték."
Milyeneknek tervezték?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6) Imifej


Imifej
senior tag

Az elsőt a focibírók is bakaphatják. Úgy néz ki mint a síp. A memóriájukra is kedvező hatással lenne. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7) ktamask


ktamask
tag

Szerintem senkit nem érdekel a 130MB/s-es olvasási sebesség, ha az írás max 10-20MB/s-el megy.

(#8) Duree


Duree
veterán

Az írási sebességről mélyen hallgatnak,pedig döntő szempont.Amúgy jól néz ki igaz ez is másodlagos.Remélem nem lesz nagyon drága habár a Samsungra nemigazán jellemző az olcsóság.

duree54

(#9) ktamask


ktamask
tag

Több oldalon megtaláltam a "BAR" típushoz tartozó írási sebességet, gondolom a többi is hasonló.

Ezt írják róla:
"Gyorsasága a NAND technológiának köszönhetően 8-10 MB/s írási és akár 130 MB/s olvasási sebességet biztosít."

Gyönyörű!:) Egy régi 2.5"-es Notivinyó USB 2.0-val is 25MB/s-el ír, cserébe nem 32/64GB-os, hanem 250-500GB.

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

Na, megint jonnek ezzel a magneses parasztvakitassal. Meg jo, hogy kibir 1.5T-t, semmi sincs amire hatna benne:)

(#11) tatararpad válasza ktamask (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

Cserébe nem szaladgálsz vele fel alá a nyakadban lógva, vagy dugod a táska mélyére ahol minden nyomja. Habár tetűlassú ezt meg kell hagyni, de mindennek megvan a felhasználási területe. Bizonyos ár fölött már én is azt mondanám hogy akkor USB-s SSD, ez igaz.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Jól néznek ki, a Duo pedig még tök praktikus is. Az viszont elég idegesítő, hogy nem bírják - vagyis nem akarják - megadni az írási sebességet sehol, inkább mindenhol azzal példálóznak, hogy "szekvenciális olvasási sebessége akár 130 MB/s is lehet". Sokkal hasznosabb lett volna - nekünk -, ha legalább a 16-32 GB-os példányok írási sebességét is megadták volna :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) LurkerSheik válasza bteebi (#13) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Remeltem samsung azert odatesz egy jo irasi kepessegu driveal, meg mindig sandisk cruzer extreme es ultra fit a best buy, irasi sebesseguk meg hajmereszto.
De nem ilyen csinosak.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#15) bteebi válasza LurkerSheik (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Azon én már túltettem magam, hogy jól is nézzen ki :D. Legyen gyors írásban is, legyen masszív, ne "tologatós" legyen, és ha van kupakja, akkor azt rá lehessen tenni a készülékházra. És ezt jó áron :). A többi már igazából lényegtelen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Victorio


Victorio
aktív tag

Itt a Bar 32GB eredménye. Intel B75 chipsetes alaplapban, a legfrissebb Intel USB3 driverrel, FAT32 formázással mértem.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#17) TeeJay válasza LurkerSheik (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

a Kingston-hoz képest még így is villámgyors az írása...
írd és mondd vett unokatesóm USB3 pendrive-ot amire 10-12MB-al lehet írni de 16gigás...
a lényeg hogy ott virít rajta az USB3 de hogy minek azt fene se tudja

ha ez a Samsung cucc 30-40MB írást hozna már bőven elég
ilyet úgyis csak kocsiba tennék vagy kulcstartóra ott meg ritkán van nagy mennyiség rá írva :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És még szeretném ha kiírná a kapacitást is. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) King Unique válasza TeeJay (#17) üzenetére


King Unique
titán

A mainstream USB 3.0 pendrive-ok írásban jellemzően sz*rok. Nekem is van egy Trnascend JF780, amit tud 100 | 20 MB/s olvasási-írási sebességet. Nyilván utóbbi tetű lassú és a 2.0 maximumát sem éri el. Viszont egy átlag 2.0 pendrive-hoz képest, ami sokszor még az előbbi írási értékét sem tudja, már mindenképpen előrelépés. A felsőbb kategóriás 3.0 penek meg már egész gyorsak.

(#20) Romvr


Romvr
őstag

Két dolog:
- Az szekvenciális olvasás szerintem a kutyát nem érdekli.USB drivre az ember nem csak 5-10 gigás egybefüggő fájlokkal dolgozik. Ha meg fel akarok tölteni rá mondjuk 300db word/excel doksit, vagy esetleg képet akkor máris a r4k írási sebessége nyírja ki a dolgot.
Vettem USB3.0 64Gb-os Sony-t anno 10 ezerért akcióba. Seq olvasása 110 körül mozog, de r4k írásban jó ha 1Mb/s kijön belőle. Hajtépős, megőszülős mire feltöltöm sok apró fájlocskával.

- Az Írási sebesség feltüntetése fontosabb lenne. Hiába olvasom 1 yottabájt / femtosec sebességgel ha a legtöbb ilyen cucc írása még az USB2.0 sebességet sem éri el. Úgy meg alapjaiban öli meg az ember élet kedvét ha 64Gb teleírása 10 óráig tart. Azért illene egy USB3.0 sebességgel jelzett eszköznél ha az írás meghaladná a 25 Mb/sec-et, amivel az USB2.0 rendelkezik.

Amúgy meg pofás a design... legalább olyan szép mint a minden évben változatos telefonjaik ;]

szerk: (#18) pusszycat: ez meg micsoda? :Y
Márkát és elérhetőséget kérek hozzá! :K

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#21) Bundyta válasza Kékes525 (#3) üzenetére


Bundyta
tag

mint 20 mm hosszú és 2 gramm tömegű tárolót, aminek szekvenciális beolvasási sebessége szintén elérheti a 130MB/s-ot,

Az írási sebessége elérHETi a...
őőő...
eeee...
köhömm...,
aaaa,
áááá...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
laboratóriumban 3MB/s!
:((

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#22) Kékes525 válasza Bundyta (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

3MB/s-nél azért biztosan több.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) e-newsee


e-newsee
addikt

Egy ilyen kombóval többre megy az ember:
USB 30. mSATA ház - 4500 Ft
Kingston 120G SSD mSATA - 19.000 Ft
Tehát kb 23-24e Ft-ból van egy 120GB-os pendrive-od, ami keresztbe ver írásban, olvasásban egy klasszikus 120GB-os pedrive-ot, ami jelenleg ugyan 15-17e Ft, de örülünk, ha 20MB-tal ír. Mozgó alkatrész ugyanúgy nincs, lehet táskába aljában cipelni.
De ha ugyanezt 256-os kombóval nézzük, akkor még jobban megéri:
36e (SSD) vs. 33e (classic pen).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#24) bteebi válasza Romvr (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Nem véletlenül nem írják rá az írási sebességet. Pontosabban: amelyik pen drive-nál nem adják meg az írási sebességet, annál egyértelműen lehet tudni, hogy miért nem.

#23: Összességében tényleg sokkal jobban jár vele az ember, de azért macerás. Kell hozzá a kábel, és persze jóval nagyobb, mint egy pen drive... Ezt nem fogod zsebre vágni, vagy ha nincs szabad (asztal)felület a laptop mellett, akkor a kábel végén fog csüngeni a levegőben? Persze ahol az ilyen hülyeségeknek nincs jelentősége (pl. adatmentés/másolás nagy tételben), ott igazi megváltás egy ilyen kombó a pen drive-okhoz képest. Én nemrég vettem egyet USB 3-as pen drive-ot (32 GB-os ADATA S102 Pro), de ezzel együtt is eléggé elgondolkoztam ezen :K, elég sok dologra lehet használni. Mindenesetre nagyon örülnék feleennyiért egy feleekkora kapacitású pen drive-nak, akár még feleekkora sebesség (~250 MB/s) mellett is :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) e-newsee válasza bteebi (#24) üzenetére


e-newsee
addikt

Azért az mSATA méret nem olyan nagy. Ez pl 70x40x10mm-es. És ha nem kábellel használod, hanem egy ilyennel, akkor máris nem a kábelen lóg, hanem olyan, mint egy hosszabb pendrive.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#26) bteebi válasza e-newsee (#25) üzenetére


bteebi
veterán

A méretét én is megnéztem, és már tényleg nem annyira nagy, de azért nem is egy klasszikus pen drive méret, cserébe persze baromi sokkal gyorsabb. Köszi az adapteres linket :). Valószínűleg amúgy inkább kábellel használnám, mint egy ilyennel, mert nem tűnik túl masszívnak.

Klasszikus pen drive-ban is vannak amúgy túlméretesek, tömzsik, amik egy, rosszabb esetben két portot is blokkolhatnak a nagyobb kiterjedésük miatt (itt például a fehér Data Traveler G4), ami asztali gépnél is lehet probléma, laptopnál meg pláne. Ez persze kábel használatával megkerülhető.

Saját példa. Van egy amúgy jó nagy házam, amin azonban csak két előlapi, vagyis oldallapi USB port van szorosan egymás mellett, az egyik hely azonban a vezeték nélküli billentyűzet miatt viszont eleve foglalt, így már csak egy marad (a hátlapi portokhoz nagyon nehéz hozzáférni), ahhoz azonban már egy átlagosnál vaskosabb pen drive-ot nem tudnék csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) pusszycat válasza Romvr (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van no [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.