Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) kezo0 válasza Zitronensaft (#16) üzenetére


kezo0
addikt

Nem egyszerűen az átfedéses sorozatfelvételekkel van gond, hanem az összes, előre programozott, egymást átfedő felvétellel. Ez a box nem tud még ugyanazon a csatornán sem rögzíteni két egymást közvetlenül követő műsort, ha mondjuk alapból azt állítja be az ember a menüjében, hogy minden műsor felvételére hagyjon rá plusz öt percet a végén (ami az igen gyakori műsor-elcsúszások miatt nem butaság). Mert ilyenkor már egymást időben átfedő műsornak hiszi a box a két, ugyanazon a csatornán egymást követő műsort is - ami nyilvánvalóan csak programozás kérdése.
És talán nem is zavarna ez engem annyira, ha a legelső perctől kezdve ilyen lett volna ez a szolgáltatás. Csakhogy a korábban használt, még régebbi fejlesztésű, ámde 2+1 tuneres Philips boxok (emlékszem, az elsőt még a 2008-as pekingi olimpia előtt kaptam) számára ilyen probléma nem létezett. Szóval a Cisco boxok ehhez képest komoly visszalépést jelentettek, legalábbis e téren.
Meg még pl. abban is, hogy míg a Philipseken volt koax kimenet is (ezért a jelet simán tovább lehetett küldeni mondjuk egy analóg merevlemezes dvd-felvevő felé), a Cisco-król már ezt is lespórolták, így még a box előtt osztani kell a jelet - ami a jelszint ilyenkor bekövetkező esése miatt nem mindig szerencsés opció, ha egyáltalán opció. Persze tudom, onnan kezdve, hogy az ember digitálisan tévézik, ne akarjon már analóg módon (is) rögzíteni, de elég nehéz volt nekem is megbékélni azzal a ténnyel, hogy a korábban 100 ezres nagyságrendű összegért vásárolt, hosszú évekig kifogástalanul működő, a digitális boxnál a mai napig több lehetőséget - pl. a felvételek utólagos vágása, félkép pontossággal! - biztosító analóg felvevőt egyik napról a másikra ki kellett iktatnom a láncból, hála az új Cisco boxoknak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.