Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

Jó teszt lett nagyon. :)

A telefonra meg annyit, inkább megpótolnám egy 10-el és Vernee Thor-t vennék.

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Az a baj, hogy felteszem azért 1GB ram mellett megnyitsz egy Facebook-ot vagy hasonló erőforrás igényesebb alkalmazást, és köhögni kezd a rendszer. Ez a baj az 1GB RAM-al manapság. Vagy ilyesmi is tesztelve volt? :F

Ez egy átgondoltabb Doogee X6-nak tűnik nekem, mondjuk annak nem rossz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) darvinya


darvinya
titán

Nem azért, de 3G-s mobilt (tudva a szolgáltató által lefedett térség hiányosságaival) Tetszet plecsnit adni 29eFt-os áron, nagy túlzás.
Ráadásul felrakva közösségi app-al végleg kakukk a készüléknek, és csak idegbajt fokozza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4) F.B.I. válasza darvinya (#3) üzenetére


F.B.I.
veterán

Már akinél, a nők jobban tűrik az élet megpróbáltatásait, abba pedig egy telefon memória nagyságából adódó FB lassulás nem tartozik bele, legalábbis a feleségemet még nem láttam emiatt fejgörcsöt kapni, na de ha elkenődik a szemfesték... az egy nagyon durva projektet eredményez a tükör előtt. :DDD

Kösz a tesztet, szépen megfogalmaztad ismételten. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5) #53932800 válasza Cifu (#2) üzenetére


#53932800
törölt tag

Pont ilyen készülékekre lett kitalálva a Facebook Lite :R

(#6) atike


atike
nagyúr

"Az UMi London specifikáció és árazás tekintetében is alulra pozicionált készülék. Mondjuk a külsején, legalábbis első pillantásra, ez nem feltétlenül látszik, igen összeszedett valami benyomását kelti"

Nem feltétlenül látszik...? :F Szerintem nagyon is... Mondjuk oké, nem volt a kezemben, de a képek alapján... Huh. Süt a képekről a "tudása" - azaz az, hogy hová is pozicionálja magát a telefonok mezőnyében. Szerintem.

"A megjelenés kulturált, az apró részletek finomsága viszont már hagy kívánnivalót maga után." - ez is csak az előző gondolatot erősíti bennem... :)

Mellé az a hatdver, a robothang, az egyebek... És mellé az ára... Hát nem tudom, hogy ez kinek alternatíva. Akkor már inkább Doogee X5 (Pro).

Köszi a tesztet azért... :) :R

(#7) desolator válasza darvinya (#3) üzenetére


desolator
senior tag

Arról meg ne is beszéljünk, hogy 36 ezerért meg kapsz itthon már hivatalos garival, Doogee x5 max pro-t ami megeszi reggelire.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#8) Cifu válasza darvinya (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Első körben én is elkezdtem keresni a kákán a csomót, de végül oda jutottam, hogy igazából csak a 1GB RAM-ba lehet belekötni.

Van értesítési led, 5"-es jófajta HD kijelző, az adott árért elfogadható sebesség, aksi, kamera és nem papírvékony tejfölösdoboz test.

Mondj jobb ajánlatot ezen az áron...

desolator: Az X5 Max Pro-n sincs értesítési led és az összeszerelés / anyaghasználat a leírások és a képek alapján egy fokkal rosszabb. Miközben drágább...

Szóval az, hogy drágábban milyen alternatívák vannak, nagyon-nagyon fals érvelési rendszer. Adott áron tudsz jobbat?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) aprokaroka87 válasza #53932800 (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hm
nem tudom nekem a facebook lite ugyanezzel az soc-val
1gb rammal scroolozáskor olyat laggol hogy az csoda

mtk6572,512mb ram on meg szinte hibátlan
lehet egyedi,de furcsa nagyon.

(#10) atike válasza Cifu (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Doogee X5 - olcsóbb, jobb, X5 Pro árban itt van, sokkal jobb (nincs értesítési led - az tény).

(#11) batai15


batai15
félisten

volt pofa azért ezt a dizájnt összerakni.
s6 s7 összenyomva kb.

(#12) ghiottone válasza Cifu (#8) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én tudok - Bluboo X9 4G - 3GB rammal, 8 maggal, ujjnyomat olvasóval - 102 dollár a gearbest eu raktárból (annyi sajna, hogy 17 dolcsi a dhl szállítás). Volt szerencsém a fémházas, ujjlenyomatolvasós - bevezető áron - 70 dolcsis Xfire 2 modelljükhöz és a frekvenciasávokat leszámítva egy teljesen korrekt kis teló, mostani gazdája 3 hónapja gond nélkül használja.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#13) Cifu válasza ghiottone (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apróság, hogy az UMi London ott mindössze 67$, vagyis a 2/3-a a Bluboo X9-nek, tehát nincs egy kategóriában a két telefon...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Összességében rendben lenne a teló, de nem 29 ezerért. A kamera nem használhatatlan, de nem is jó.
Én ehelyett inkább a Voda Smart Prime 6-ot (a 7 nem tetszik, de még ennél az is jobb) venném meg. Esetleg még: Asus ZenFone GO (2 giga ram, jobb kamera, 7 ujjas jó minőségű multitouch, jobb beszédhangszóró, igaz csak Lolli).

Cifu, Asus ZenFone Go?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) desolator válasza Cifu (#13) üzenetére


desolator
senior tag

Direkt ezért nem hoztam fel én sem mindenféle kínai webshopokat, hanem MO-on kapható telefont, mert ott dögivel lehet találni jobbakat, de ugye egyrészt itt sem a kínai árakat írják a tesztben, másrészt meg ott ez is sokkal olcsóbb.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#16) Richter36 válasza Cifu (#8) üzenetére


Richter36
őstag

"Adott áron tudsz jobbat?" [link]

(#18) ghiottone válasza Cifu (#13) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Apróság - de adott ár-t írtál és amit belinkeltél azt Kínából kellene rendelni - ott pedig sajna becsúszhat az áfa és a postai kezelési költség is, szóval akkor lenne korrekt az összehasonlítás, ha EU raktárba lenne Umi Londonjuk....
Az viszont tény, hogy az "eredeti" 67 dollárnál többet nem ér ez a teló, 29 ezer forintot pedig semmilyen körülmények között nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#19) Bici


Bici
félisten

Szerintem érdemes lenne a 4G hiánya mellett megemlíteni a 900MHz-es 3G hiányát is.
Vodásoknak így fokozottan kuka ez a készülék.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) Cifu válasza desolator (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan, a kérdésemre is kínai webshopokat hoz fel mindenki. ;)

Itthon ezért az árért max. a Doogee X5 jöhet szóba, amely kb. ugyanezt tudja (értesítési led mínusz, összeszerelési minőség talán valamivel gyengébb), csak az olvasatomban ez azért jobb választás lehet.

Szóval én legalábbis a plecsnit jogosnak érzem...

@_ghiottone: 119 US$ azért már 30e Ft felett van. Oké, nem vitatom el, hogy jó árú alternatíva, de akkor sem adott ár...

@Bici: Na ez mondjuk tényleg gáz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem egy nagy pénz. Akinek nem kell egy erőgép és főként telefonálásra használja, megfelelő lehet.
Köszi a tesztet.

(#22) macskea válasza Cifu (#8) üzenetére


macskea
őstag

+1 drágábban gyakorlatilag mindennél van jobb. Ha meg elég sokszor adunk hozzá még ötezer forintot, előbb-utóbb kapunk egy HTC 10-et, vagy egy iPhone 6S Plust...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) atike válasza Cifu (#20) üzenetére


atike
nagyúr

.....de az X5 már 21-22-ért is van. Ugyanazt tudja, nincs led az tény, azonos hardver és minőség, sokkal olcsóbb, nagyobb akksi - de az nem érdekes, az itt tesztelt drágábban mégiscsak jobb. Valahol lemaradtam... :DDD

(#24) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

50 dodóért vettem egy ilyet, terepre jó lesz...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#25) Mercel


Mercel
senior tag

Szokás szerint jó teszt, jól megfogalmazva.

Amúgy új készülékként ezen az áron nem rossz - inkább az lesz a gond, hogy nálunk szinte minden átlagember olyan tulajdonságokra hegyezi magát amire egyébként nincs is szüksége.

Marcel

(#26) Dave1984 válasza Bici (#19) üzenetére


Dave1984
őstag

Nagyon rosszul vagy tajekozodva. Épp a Vodanak van csak normális (98,5%os) 3g lefedettsége a másik 2 kuka. Tehát max a Vodasoknak jó ajánlat ez a telefon.
Mondjuk max 20ezret ér szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#27) ghiottone válasza Bici (#19) üzenetére


ghiottone
nagyúr

?
A teló adatlapja szerinti sávok:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#28) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A mali 400 egymagosig olvastam... vajon mely pice sarkába találták ezt az soc-t? :U

(#29) gyépés


gyépés
aktív tag

Tegnap épp telókat nézegettem a "minél olcsóbb, de még használható" kategóriában. Találtam is Elephone P6000-et jó áron: http://m.tinydeal.com/en/product/elephone-p6000-5-ogs-android-50-mtk6732-4-core-4g-lte-phone-p-142203
Igaz kínai bolt, meg ilyenek, de ennek tükrében nekem ez az Umi ezen az áron nem versenyképes...

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#30) Prime110


Prime110
aktív tag

A selfie-kép újfent elmaradt... :(

(#31) Bici válasza Dave1984 (#26) üzenetére


Bici
félisten

Dave1984 és _ghiottone: Az itteni specifikációs oldal szerint nem tud 900Mhz-et, ami a vodánál nagyon fontos.

Vagy a cikkből maradt ki ez az infó, vagy az itteni speci hibás.

ui: valószínűleg az utóbbi, mert a hivatalos weboldalon tényleg 900MHz van 850 helyett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) jbauer05


jbauer05
tag

Meneküljön mindenki ettől a márkától ha jót akar magának. Egy Umi Touch tulajdonos.

(#33) Hallosz


Hallosz
senior tag

Azért a DOOGIEE X5 MAXPRO-ra ezt a megállapítás: Brand Android Phones nem érzem teljesen helytállónak. :R
De az is biztos, hogy egyiket sem venném.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#34) ghiottone válasza Bici (#31) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az itteni hibás (ezt sose nézem meg amúgy sem), mert a gyártói oldalon ott virít a 900 Mhz-es 3G.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#35) desolator válasza Hallosz (#33) üzenetére


desolator
senior tag

Ezt most mire írtad? Nem látom az előzményét..

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#36) d@vee


d@vee
őstag

Ejj, ez 30-ért egy pénzkidobás. Az én Blackview BV2000-em dettó 1 giga memóriával, ilyen kamera párossal, ugyancsak dualsimmel, de! értesítési led mellé világító gombsor, + fizikai home gomb, +4G, + nagyobb akksi, + vékonyabb készülék, + erősebb proci és gpu, + olcsóbb. Igaz, csájnából volt, de onnan 20 rugó. Itthol is kapni 30 környékén.
Aki meg meg tudja rendelni kínából, az a cikk tárgyát kínáló telót 18-ért megkapja, annál többet nem ér.
Ha meg csak ittholról akar vagy tud, ajánlom neki a DOOGEE x5 pro-t. Ott a 2 giga ram hatalmas előny. Haverom nyúz egy olyat, akadással nem igen találkozni. Ráadásul kapni 31-32 ezerért.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#37) Milka 78 válasza Hallosz (#33) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert?

(#38) Donki Hóte válasza Richter36 (#16) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Olvass bele az X5-X6 fórumokba, az érintő állandó félrekalibráltsága miatt sok-sok Dugi tulaj folyamatosan qrvaanyázik :(

A kijelzője is gyengébb az X5-X6 telefonoknak, egy 5,5 collos (X6) telóra vicces 1280x720-as felbontású (ráadásul nem túl acélos) kijelzőt rakni.

Próbaképpen beneveztünk egy ilyen telefonra, 60 dollár volt (ez kicsit kevesebb volt, mint 17000 Ft), szerintem most a vámon dekkol a telefon, ha túljut rajta, akkor leperkálom a 4700 Ft ÁFÁ-t, meg a 2500 Ft-os papírtologatási díjat, akor ~ 24 000 Ft-ért a kezemben van a telefon.

24 eFt-ért nem rossz ajánlat, annyiért nem sok ellenfele van. Majd beszámolok, ha nálam lesz a telefon.

(Nem magamnak vettem, barátnőmé lesz, a kinézete tetszik neki. Verne Thor, X5, Blackview, Ulephone, stb. nem tetszett neki. Azt hiszem, hogy nem érdemes vitatkozni :) )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Ennyit talán megér...
Többet nem.

(#40) watchfun


watchfun
tag

A tesztelőn kivül fogott már valaki ilyent, vagy csak katalógusadatok alapján szóljátok le? Gondolom aki x5-x6ot javasol, az elsiklott a 4.8mm VASTAG - tehát nem olyan magas, olyan vastag - fémkeret, meg a rugalmas ragasztóval összerakott kétrétegű üveg felett. A gyári honlapon 1.5m magasságból történő betonra ejtés túléléséről irnak... Ha csak 1m-t bir, anélkül, hogy a kijelző összetörne már megérte. Két SIM, plusz a microSD hely, FM-rádió, meg telefonálni is lehet vele... Aki nem használ FB-t, Messengert, de mondjuk autószerelő akinek úgy kétnaponta leesik az aknába a készüléke, annak akár jó is lehet. Gyönyörűek a FHD, 4K kijelzők, de jelentős részben azok eredményezik a félnapos készenléteket, meg a remek processzorteljestmény jó részét fel is zabálják. FB, Youtube, Messenger használata nélkül el lehet ezzel navigálni, telefonálni, megjönnek rá a levelek, jó nagy a kijelző, egy-egy weboldal bejön ha van idő kivárni és kész. Aki többet akar, vegyen 10 db áráért SGS7-et, vagy az új Note-t elképesztő 300.000 Ft körüli áron. Várom az tulajdonosok tapasztalatait, ha vannak ilyenek, de katalógusadatokat fikázni anélkül, hogy akár megemelte volna bárki akár kikapcsolva, hát...

Lányom kapott egy Huawei telefont, azt amit a Telekom ajándékozgatott Karácsony előtt. Fél év múlva jött, hogy lassú. Kitöröltem belőle 2.5 gigabyte temporary file-t, letöröltem 10-12 felesleges alkalmazást (amiről lányomnak fogalma sem volt, hogy még rajta van, az ikon nem volt kitéve a kezdőoldalra, akkor az nincs is rajta:), egy kis optimalizálás, felesleges alkalmazások futásának letiltása és huss, már száguldott is a teló. Nem mindig a gép hibája a lassúság, lehet ám a tulaj használati szokásai is az ok.

[ Szerkesztve ]

(#41) #80439296


#80439296
törölt tag

Én azt hittem, 15-20...
Na mindegy... :U

Szerk.: Coolpad F1 Plus TD.

[ Szerkesztve ]

(#42) d@vee válasza #80439296 (#41) üzenetére


d@vee
őstag

89 dodóért inkább EZT KELL MEGVENNI!
Most 180 helyett 90 dolcsi, 3 giga ram, FHD kijelző, octa core, stb... :))

Ja

(#43) #80439296 válasza d@vee (#42) üzenetére


#80439296
törölt tag

Pandáról asszem még nem vettem, de akár ez is jó lehet.
(Mondjuk ezzel a köntössel csúnyácska szegény, de hát istenem...)

(#44) d@vee válasza #80439296 (#43) üzenetére


d@vee
őstag

A kinézet egyéni ízlés dolga. Szerintem pont így néz ki nagyon jól, egyedüli problémám vele a kiálló kamera.
Na mindegy, rendeltem egyet tegnap, ha ideér írok egy tesztet róla logoutra.
A mostani telóm beérett a cserére és 90 dodó környékén nem igazán találtam értelmes telót, amiben több van 1 giga memóriánál. Ez meg pont kapóra jött így.

Ja

(#45) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Egy hasonló alternatíva:

Sencor Element P503 az Auchan áruházban 27990 Ft.

Dual Sim, 5 colos HD kijelző, 4G/LTE, B20, 4 magos processzor, 2 év hazai garancia, ÉRTESÍTÉSI LED, fizikai home gomb, kivehető akkumulátor és az alsó érintésvezérelt gomboknak van háttérvilágítása.

Igaz, csak 1 GB RAM és 8 GB ROM van benne.

[ Szerkesztve ]

(#46) Donki Hóte válasza #80439296 (#41) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kinti 90 dolláros telefonnal hiába példálózol. kint az UMI London is csak 60 dollár!!!

Ha magadnak rendeled kintről a telefont, akkor az UMI London vámolás után is bőven 90 dollár alatt marad, ha a 90 dolláros Coolpad-et rendeled, akkor az vámolás után mindjárt 124 dollár lesz :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47) pet007


pet007
aktív tag

Hat en regen lattam mar ennyire ronda telefont, a 2014es olcsokinai telefonokkal veszi fel a versenyt. Legalabb kalapacsnak lehet hasznalni a majd fel centijevel. :Y

(#48) nightshadow


nightshadow
veterán

EU warehouse-ból 80€ (nincs vám, ÁFA): 24800Ft [link]
Kínából 49€+ÁFA+kezelési költség: 21800Ft [link]
Ennyít megér szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49) nyisziati


nyisziati
veterán

2016-ban szerintem már nem lenne szabad 14.000 antutu pontos telót "tetszett" plecsnivel ellátni.

Kb. egy tucat app elég, hogy bedarálja, annyit meg kb. mindenki használ. Pláne, ha böngészés is megy párhuzamosan. :(

(#50) nightshadow válasza nyisziati (#49) üzenetére


nightshadow
veterán

A YouTube-on két videó is van ahol az antutu 6.2-vel 22500-22700 között mértek, nem tudom az MA-nak hogy jött ki a 14000 pont, lásd videó 7:12-nél [link].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.