Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) imibogyo válasza flashpointer (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Még az épülő marógépem is megáll majd ennyiben (talán picit felette) és azon is megoldható a 4 tengely alapból, de kis ráfordítással még az 5. tengely sem a világvége (a 3 tengelyes alapgéppel elkészíthetőek a "hozzávalók", persze ennél kicsit bonyolultabb lenne a mechanika, mivel a legtöbben azért nem férünk hozzá ilyen közvetlenül használható motorokhoz), ja és mindezt úgy, hogy a munkaterületem 2500x1500x500 mm lesz. De ezt gondolom te is tudod, sokkal jobban értesz ehhez, mint én, inkább csak úgy kiegészítésnek szánom a topik többi lakójának, nehogy azt higgyék, hogy ennyi a minimum amiből lehet építkezni...

Mondjuk a PocketNC sem egy világvége bonyolultságú valami. Csodálkoznék, ha DIY CNC-sek bevonásával és a megfelelő alkatrészek SK megtervezésével 5-600.000 Ft-nál többe lenne egy ilyen mini gép (például az én működő CNC-m is 300.000-be van (az egyéb sallangokat és extra alkatrészeket nem számolom, mert azok nem voltak kötelező vételek), bár az is igaz, hogy még nem tökéletes, de 200.000-nél többet tuti nem fog már elvinni, úgy, hogy teljesen alumíniumra állítom át a vázat). Egyedül a forgatók lehetnek a trükkösebbek ennél a kis gépnél, de fogasszíjas kihajtással és 0,9 fokos motorokkal (pláne szervóval) ez sem lehet igazán bonyolult. :N

(#7) copass: a 3D nyomtatás is CNC... :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.