Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Onlány vásárlásnál mivel biztonságosabb a chipes kártya a mágnescsíkosnál? Amikor az összes kért adat a kártyára van nyomtatva, nem mindegy miröl olvassuk le és gépeljük a megfelelö mezökbe? (Ahonnan el is lehet utána lopni)

(#2) kcsa válasza #06658560 (#1) üzenetére


kcsa
veterán

pontosan erre szolgálnak az online vagy virtuális bankkártyák. Senki nem kérte hogy a sajátodat használd, ahol a limit magasabb :)

(#3) #06658560 válasza kcsa (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hitelkártya ugyan ez ilyen szempontból. Megértetted egyébként mit kérdezek?

(#4) dabadab válasza #06658560 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Akkor semmivel, de a jelek szerint az esetek tobbsegeben meg mindig a fizikai tamadasok vannak tobbsegben.

DRM is theft

(#5) Lenry


Lenry
félisten

2011-től már nem lehet olyan kártyát kibocsátani, amelyiken nincs chip, a forgalomban lévő kártyákat pedig záros határidőn belül le kell cserélni.

kár, hogy erről a Budapest Bank nem tud...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) #16820480 válasza #06658560 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt én sem értem. akkor lenne a chipes biztonságosabb, ha ott kell legyen mondjuk egy kártyaolvasóban fizikailag ahhoz, hogy fizessél vele.

(#7) DS39 válasza #06658560 (#1) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

egyébként ezeken a kártyákon, amiket adnak, van ez is, az is. tehát ha vki ellopja, ugyanúgy le tudja klónozni, mivel van rajta csík is, továbbra is. igaz a boltokban meg vannak tanítva az eladók, ha csipes a kártya, akkor inkább azt használják, lehúzás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#8) sztanozs válasza Lenry (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Én is pont így jártam kb egy éve...

DS39: igaz a boltokban meg vannak tanítva az eladók, ha csipes a kártya, akkor inkább azt használják, lehúzás helyett.
Ha csipes az olvasó, akkor hiába is húzza le, az olvasó kiírja, hogy a csipes kártyát csak az olvasóban fogadja el.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) kcsa válasza #06658560 (#3) üzenetére


kcsa
veterán

teljes mértékben értem. És te tudod hogy hogy működnek az általam említett kártyák? Mellesleg ki említett hitelkártyát? Szeretem ha valaki nem tudja miről beszél.

[ Szerkesztve ]

(#10) sh4d0w válasza Lenry (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Erste sem tud róla...

https://www.coreinfinity.tech

(#11) kcsa válasza Lenry (#5) üzenetére


kcsa
veterán

A te kártyád nem véletlenül 2011 előtti kibocsátású? BPB weboldalán is csak chipes kártyák vannak.
De CIB is az utolsó pillanatig húzta egyébként...

(#12) DS39 válasza sztanozs (#8) üzenetére


DS39
nagyúr

na ezt nem tudtam, ez legalább jó hír.

viszont az első fele amit írtam még mindig él, hogy a kártya klónozható és olyan helyeken ahol nincs chipes olvasó, simán használható a klónkártya. a legjobb megoldás az lenne ha rá sem tennék a csíkot.

(#13) zseko válasza Lenry (#5) üzenetére


zseko
veterán

Már tud, most cserélte le az enyémet is egy szarabbra, maestro-t kaptam :((( Még szerencse hogy a paypal elfogadja, így pár helyen még tudok vásárolni, de steam nem, így mobilról már nem vásárolhatok, és a google sem, play-en sem tudok már vásárolni. Nem írom le mit gondolok erről. Úgy néz ki 17 év után bankot fogok váltani, ha nekik ennyit ér egy ügyfél.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#14) MPM


MPM
tag

Hasznos iromány, ajánlom elolvasni: link

(#15) rsf válasza kcsa (#11) üzenetére


rsf
senior tag

2011dec-ében jött egy sms a Budapest Banktól, hogy letiltják a kártyámat, mert csalók szerezték meg több ügyfelük adatait köztük az enyémet is.Vmi ilyesmi volt az sms-ben.
2012januárban küldtek egy uj kártyát ami teljesen azonos volt a régivel, csak más lett a kártyaszáma.
Szóval az új-on sincs chip csak mágnescsík.
Ennyit a Budapest Bankról
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#16) kcsa válasza rsf (#15) üzenetére


kcsa
veterán

Na ez már gáz. CIB-nél és OTP-nél is korrektül chipesre cserélték. Mondjuk jobban belegondolva simán lehet hogy BPB költségcsökkentési megfontolásból 2011. decemberében még ellőtte az utolsó raklapnyi sima kártyáját.

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza DS39 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amex hitelkártyámmal jártam úgy, chipesként nem volt hajlandó müködni, csak mágneskódosként, a bank meg mikor reklamáltam csak a mágneses kódot nézte.

#9 kcsa: irreleváns a te általad melített, ami a probléma felvetést illeti, hogy úgy mondjam tereled a témát. A hitelkártya pedig általam lett megmelítve, lévén azzal is lehet online fizetni, s ugyan úgy mágneses vagy chipes verziója van-vagy mindkettö. S netes vásárlásnál pont egyik felületét sem kell elérnie a fogadó oldalnak, ezen kódolási módtól független a validálás.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza kcsa (#11) üzenetére


Lenry
félisten

akkor kaptam a kártyát, amikor írtam a hozzászólást. 2012 áprilisában. akkori kibocsátású.
tökéletesen megegyezik az azt megelőző kártyámmal, csak a száma más.
a sztorit elolvashatod a linkelt cikkben, de dióhéjban ugyanaz, ami ebben a hírben is van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Tim82 válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

2012. áprilisa óta legyártott és kibocsátott mindegyik lakossági bankkártyájuk chip-es. De nyilván "nem tudnak róla".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) kcsa válasza #06658560 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Hogy úgy mondjam, nincs teljesen igazad. Online vásárláshoz használj internetes vásárlásra kitenyésztett kártyát. A mindennapi (netes vásárlásra alkalmas) kártyára meg vigyázz hogy ne másolják le (és használj alacsony limiteket).

Azt hiszem értem, mit szerettél volna írni: hogy a másolt kártyaadatokat felhasználják online vásárlásra. Ez viszont gond. (még ha elsőre nem is volt világos a mondanivalód). Mondjuk ez ellen is véd az alacsony limit.

(#21) kcsa válasza Lenry (#18) üzenetére


kcsa
veterán

Ez érdekes. Egy reklamációt megérne, mivel ez már nem felel meg szerintem a kártyatársaságok előírásainak sem, pláne nem az uniós előírásoknak.

Ha gondolod utánaolvashatok, hogy cserékre milyen előírások vonatkoznak, lehet ez volt a kiskapu.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lenry válasza kcsa (#21) üzenetére


Lenry
félisten

akkor megkérdeztem az ügyintézőt, hogy ezt így mégis hogy? azt a választ kaptam, hogy menjek be a bankfiókba és igénylejek másikat.
munkaidőben.
saját költségen.

pont erre van időm és pénzem.
(egyébként persze, előbb-utóbb muszáj lesz, nem szeretnék másodszor is áldozatául esni a csalóknak)

kiskapu? mikor pont egy ilyen csalás miatt kellett letiltani a kártyát, akkor van képük adni egy másik, ugyanolyat? csodás.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) sh4d0w válasza Tim82 (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szaladj neki még egyszer a hozzászólásomnak, meg annak, amihez hozzáfűztem a mondókámat...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) #06658560 válasza kcsa (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig elsöre sem homályosan írtam: amikor a kártya adatai kellenek, nem maga a kártya ( szám, bank száma, számlaszám, tulaj neve, érvényességi idö, stb.) akkor tök mindegy milyen módon van kódolva a kártya, ugyanúgy ellopható. Ergo definiálni kéne miért biztonságosabb onlány a chipes a mágnesesnél.
A használj csak x-re kitenyésztettet nem mindenhol megy, avagy hordozni hatszáz kártyát sem túl praktikus. És kis limit esetén is kár ér, ha megszerzik az adatokat, az nem segíti a biztonságodat, max a veszteséged minimalizálja.

(#25) DS39 válasza kcsa (#20) üzenetére


DS39
nagyúr

nem csak a másolt kártya a veszélyes ilyen szempontból, egyszerűen az internetes vásárlásnál tök mindegy milyen a kártya, vki tárcájából kicsórják a kártyát, lefotózzák az elő és hátlapot, majd visszateszik a kártyát. a tulaj észre sem veszi, de simán tudnak már telefont felölteni online, lottózni, stb.

(#26) Tim82 válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Talán nem az én felfogóképességemmel van gond.

Mint mondtam, 2012 áprilisa óta nem bocsát ki az Erste nem chip-es lakossági bankkártyákat (vállalatiak között még elképzelhető, hogy van mágnescsíkos, de az sem valószínű). Te meg jelenidőben kijelented, hogy az Erste sem "tud a chipesítésről" (igen, olvastam, mire reagáltál: arra, hogy tavaly a BB Lenry-nek újra mágnescsíkos kártyát gyártatott/küldött ki). Lenézés helyett lehet, hogy fogalmazni kellene megtanulni, ha nem ezt akartad mondani, vagy legalábbis konkrétumot kellene írni... (Segítek: ha 2012 márciusában igényelt/gyártott/megújított Maestro kártyáról van szó, még simán kaphattál mágnescsíkosat - ez volt az a kártyatípus, amelyiknél utoljára álltak a chip-esítésre.)

*
Úgy általában egyébként megjegyezném, hogy a bankok részéről nem annyira egyszerű a történet, hogy egyszer csak hirtelen minden kártya chip-es lesz és akkor rendben van. Ezzel együtt fel kell készíteni/modernizálni a teljes ATM és kereskedői/fióki POS hálózatukat is, hogy azok problémamentesen el tudják fogadni a chip-es kártyákat. Ennek költségei meg bőven meghaladják a kártyagyártás átállításának költségeit (valamint sokkal vontatottabb módon lehet csak kivitelezni, mint egy gyártósor átállítását a nyomdában, amelyikkel szerződnek a kártyagyártásra). (A háttérrendszereken szükséges módosításokról nem is beszélve, elvileg mindegyik magyarországi bank azért bőven túl van a folyamat nehezén.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) sztanozs válasza Tim82 (#26) üzenetére


sztanozs
veterán

* Úgy általában egyébként megjegyezném, hogy a bankok részéről nem annyira egyszerű a történet, hogy egyszer csak hirtelen minden kártya chip-es lesz és akkor rendben van. Ezzel együtt fel kell készíteni/modernizálni a teljes ATM és kereskedői/fióki POS hálózatukat is, hogy azok problémamentesen el tudják fogadni a chip-es kártyákat. Ennek költségei meg bőven meghaladják a kártyagyártás átállításának költségeit (valamint sokkal vontatottabb módon lehet csak kivitelezni, mint egy gyártósor átállítását a nyomdában, amelyikkel szerződnek a kártyagyártásra). (A háttérrendszereken szükséges módosításokról nem is beszélve, elvileg mindegyik magyarországi bank azért bőven túl van a folyamat nehezén.)
Azért van a csipes kártyákon is mágnescsík, hogy a nem-csipes infrstruktúrában is tudjanak "kompatibilitási üzemmódban" működni. Tehát a kártyákat ki lehet azelőtt cserélni, mielőtt minden POS-t, ATM-et lecserélnénk. Amúgy ez a csere már nagyrészt (teljesen?) meg is történt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28) Tim82 válasza sztanozs (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez így igaz, de a gyakorlati tapasztalatok alapján ez a "visszafelé kompatibilitás" egyáltalán nem problémamentes, másrészt a kártyán önmagában nincsen értelme a chipnek, ha az elfogadó ATM/POS továbbra is csak a kevésbé biztonságos mágnescsík-leolvasással tudja a kártyatranzakciót kezelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) Vertic


Vertic
aktív tag

Az, hogy nemzetközi szinten csak chipes kártyát lehet csinálni tegyük hozzá, hogy ha igaz is, max európában. USA-ban tavaly ősszel pl.még SEHOL nem voltak képesek a chipes Amexet chippel használni, még az olyan olvasónál is aminek a háza elvileg úgy volt kialakítva, hogy ott húzd le, amoda meg a chipest, rakom be, és már mondták, hogy az itt nem megy, nincs benne maga az olvasó és a szoftver se tudja... És ott a kinti bankoknál (szinte?) lehetetlen is beszerezni olyan kártyát, ami chipes. Sőt, a PIN is még csak kezd elterjedni (ha jól emlékszem a hitelkártyáknak nincs PINje, csak a debit kártyáknak, de lehet, hogy tévedek). Ehelyett az aláírást preferálják, illetve olyan automatáknál, ahol nincs ember, akinél alá tudnád írni, a PIN helyett egy postai zip kódot kell beütni (benzinkút, jegyautomata stb) - amit persze az európai kártyák nem támogatnak, mert azon PIN van csak, így többször volt ebből problémánk. (és persze az amerikai ha idejön, ugyanúgy szív vele)
Teljesen el is voltam képedve, hogy a hitelkártyák országában ennyire nem haladnak a biztonságos(abb) technológiák bevezetésével... arról nem is beszélve, hogy az usa dollárt az egyik legkönnyebb hamisítani a világon és ezért (is) egy csomó helyen 20-asnál nagyobb címlettel nem is lehet készpénzben fizetni - még ha amúgy tudna visszaadni akkor is azt mondja, hogy bocs ezt itt nem fogadhatom el. ez különösen fasza, amikor az itthoni pénzváltónál kizárólag 100-asokat adnak, leszállsz a gépről és az automata a metróban nyilván nem fogadja el a százast, a bankkártyáidat meg az előbbiek miatt szintén nem, és a pasas a pénztárban meg ezzel fogad... :)

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#30) bobsys válasza Vertic (#29) üzenetére


bobsys
addikt

Chipes kartyat meg en sem lattam sehol.
PIN kod mar van mid a debit mind a credit kartyanal is, van egy citi debit, amex, es egy citi credit kartya mindegyiknel mar tudok PIN koddal fizetni, de teny az alairast preferaljak a credit kartyanal. Eleg sok helyen kernek IDt a credit kartyas vasarlasoknal, en peldaul azert sem irtam ala a kartyat, mert ilyenkor elvileg kotelezo lenne nekik IDt kerni.
Az alairas most mar tobbnyire a terminalon tortenik nem a kiadott papirfecnin.
A benzinkutnal pedig azt a ZIP kodot kerik ahova a kartyad postazva lett. Ez ugye tobbnyire az ahol laksz, de itt is peldaul az amex kartyam mas zip kodot hasznal mint ahol tenyleg lakom, mert meg nem irtam at a cimemet naluk. Amint atirom a cimet, atirodik a zip code is a kartyan. Szokni kell, de nem rossz.
Teny, hogy europai kartyaval igy nem tudsz tankolni, de az uzletben a kutasnal mar igen ott betudsz potyogni pin kodot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31) sh4d0w válasza Tim82 (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, még egyszer és utoljára...

2011 óta nem bocsáthatnak ki nemchipes kártyát, ehhez képest akkor kaptam nemchipest. Erre mondtam, hogy az Erste nem tud a szabályról. Ha most sem érted, mégiscsak veled lesz gond...

https://www.coreinfinity.tech

(#32) Tim82 válasza sh4d0w (#31) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na még egyszer...

Igen, az ajánlott határidő volt 2010 vége (itt van némi olvasmány a témáról: [link]). Tehát 2011-ben még kaptál egy nem chipes kártyát. Erre elsütöd, hogy "az Erste most sem tud a chipesítésről". De, tudott róla, mint minden bank, és ahgy szinte egyik banknak sem, neki sem sikerült 100%-ig megoldania 2010 végéig (amitől még nem lesz igaz az odavetett, kétes igazságtartalmú általánosításod). 2012 március végére sikerült a kibocsátói oldalon lezárnia a chipesítést.

Legalább némi minimális konkrétumot is hajlandó vagy írni, haladunk. Gondolom, a különbséget továbbra sem vágod a "nem tudták befejezni a chipesítést a kártyatársaság által meglátott határidőre" és az általad érzékeltetett "nem tudtak a határidőről és/vagy leszarták azt" között.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) nyunyu válasza sh4d0w (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Az Erste sem tud róla...

Kb. 4 eve chipes Erstes VISA Electronom van, automatikusan ilyet adtak, amikor lejart a harommal ezelotti, nemchipes kartyam.

Azota egyet en hagytam el, egyet meg ok csereltek csalas gyanu miatt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) sh4d0w válasza Tim82 (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ügyesen ferdítesz... ("az Erste most sem tud a chipesítésről...") de mindegy, téma részemről lezárva.

https://www.coreinfinity.tech

(#35) Tim82 válasza sh4d0w (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te használtál jelenidőt, de továbbra se hagyd, hogy a tények megzavarjanak. Nagy öngól ez a ferdítésesdi tőled.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) egak válasza Lenry (#22) üzenetére


egak
csendes tag

Szintén Budapest Bank. Nekem most novemberben (2012. november!) járt le a kártyám, örültem is, hogy chipeset kapok.

Nem. Mágnescsíkos.

Ezt így hogy?! :F Oké, hogy nem kértem külön, kifejezetten chipeset, meg az is oké, hogy a diákszámláról beszélünk, de a fentiek alapján már egyáltalán nem szabadna ilyet kiadniuk...

(#37) kcsa válasza egak (#36) üzenetére


kcsa
veterán

Honlap is ír róla. Szerintem ügyfélszolgálaton kérjétek el a hirdetményeket, valamint egy levél a pszáf felé (másolatban bpb) általában megteszi. Személyes tapasztalatból mondom, hogy bankok rettegnek a pszáftól :D

(#38) #06658560 válasza sztanozs (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

A chip+mágnesscík pedig semmivel nem biztonságosabb, mint a csak mágnescsík...

(#39) kcsa válasza #06658560 (#38) üzenetére


kcsa
veterán

nyilván valahol el kell kezdeni az átállást... Mondjuk utoljára külföldön (és nem Ukrajna volt, hanem Németország) használták egy ezeréves pos terminálon a kártyámon lévő mágnescsíkot, mindenhol chippel fizettem...

(#40) Vertic válasza bobsys (#30) üzenetére


Vertic
aktív tag

ah, kösz a pontosítást :) igen, a tankolás úgy ment aztán, hogy vagy a kinti ismerős fizette a kinti kártyájával, vagy be kellett menni az üzletbe, hogy x dollárért szeretnék az y kútnál tankolni és akkor arra feltöltött annyit, fizet, visszaballag, és akkor a kút adott x dollárnyi naftát... fura volt, na. :)
aztán utánanéztem ennek a zipes történetnek és igazából ott ezt a pin helyett találták ki nagyjából, és a zip kód az a banknál megadott számlázási cím zip kódja. Ez a számlázási cím is fura európai szemmel, webshopoknál pl. amerikában divat, hogy meg kell adni egy szállítási címet és egy számlázási címet, és a legtöbb esetben nem hajlandóak kiszállítani a cuccot, ha a kettő eltér (a hitelkártyacsalások elkerülése végett) - pedig elég elterjedt, hogy az ember a melóhelyére rendeli a cuccát... ezt eu-s webshopban még nem láttam.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#41) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ersténél valószinűleg ott van/volt elszúrva a dolog, hogy a rendszerük csak új kártyánál igényelt chipeset, kártya pótlásánál (amikor ugyanazt a kártyát gyártják le, még a lejárat is ugyanaz marad)
valószinűleg maradt a mágnescsík, mert a régin is csak az volt. nem védeni akarom őket, csak ez állhat a hátterében.
A Budapest bank meg szimplán béna, jelenteni kell őket és csipeset kérni.
Ami meg az online visszaélésnél felmerült, az ellen a csip nem véd, mivel ott te adod ki az adatokat, így akár erényövet is rakhatna a bank a kártyára.
Amit a megelőzésére megtehetsz, hogy nem adod meg a kártyaadatokat mindenféle himi-humi oldalon, vagy paypalt használsz.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#42) Hina válasza Hintalow (#41) üzenetére


Hina
aktív tag

Vagy amazont. Ott is egy nemzetközi nagy cég kezeli a te kártyatranzakcióidat és nekem még nem volt belőle sose gondom, pedig 70párszor már használtam az utóbbi háromnegyed évben.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#43) Hintalow válasza Hina (#42) üzenetére


Hintalow
senior tag

Na ja, bankban dolgozom, így elég sok visszaéléssel kerültem kapcsolatba az elmúlt évek során, de még nem nagyon láttam olyat, hogy valaki fizetget a kártyájával kizárólag paypalon pl., aztán hirtelen elkezdik húzni a kártyáját az éjszaka közepén a WEWANTYOURMONEY.RU oldalon.
A tipikus visszaélés úgy kezdődik, hogy a kártyatulaj adja meg a kártyaadatokat valami hasonló kaliberű oldalon, aztán indul a buli...

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44) Pixa válasza Hintalow (#43) üzenetére


Pixa
aktív tag

Kőbányai rendőrkapitányság tudna mesélni ilyen esetekről!
Egy nyomozó jött ki épp munka után a kollégájával, beszélgettek valamiről majd jött egy SMS. Megnézte és látta, hogy ATM kivét volt Ausztriába.
Online dolgot nem használ csak bankkártyát! Persze most lehetne mondani, hogy nem megbízható ATM automatánál vett ki... Csak épp az a szép, hogy mindig a kapitányság főbejáratánál lévő automatából vette fel a fizetését!
No, ilyen esetben mégis miként valósulhat meg az, hogy a már bőven chipes BIZTONSÁGOS(nak mondott) bankkártya, amit állítólag klónozni majdnem hogy lehetetlen, mégis visszatudnak vele élni?

A bank persze elszarakodott a rendőrrel, mert jött a "PIN kód használatával..." duma, aminél evidens, hogy csak az ügyfél lehet a hülye és a tettes is... Aztán persze nem kevés bizonyíték után végül a bank kárpótolta.

A páromnak tavaly ürítették le a számláját úgy, hogy már neki is chipes kártyája van. Neki perelni kell majd, mert addig a "kedves" bank a betárt bizonyítékok ellenére sem kárpótolja. Választ persze küldött a panaszra, de az röhejes mivel szinte semmit sem válaszolt meg abból amiket kifogásoltunk!

Időközben (szerencsére) felvette velünk egy illető a kapcsolatot akinek volt hasonló (cirka 90-95%-ban egyező) esete és Őt az első fok lerúgta, de másodfokon sikeresen pert nyert a bank ellen!

Tehát az, hogy megbízható automatához menjen az ember meg az egyéb hasonló korszakalkotó jó tanácsok már elavultak! A rendőrségen elmondták, hogy a kártyaadatokhoz interneten hozzálehet férni. És még persze a rendőrség tudna érdekességeket mesélni...

Persze az is tény, hogy aki neten kiadja a dolgait az kretén! De a mai világba már ugyanolyan veszélyes bankkártyával rendelkezni, mint online weboldalon megadni bármilyen adatot...

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#45) bobsys válasza Vertic (#40) üzenetére


bobsys
addikt

Ezzel meg nem talalkoztam. Amazon meg par kisebb webshopnak nem volt problemaja soha, hogy a szallitas cim eltert a szamlazsai cimtol. Azzal volt problemajuk, ha rossz szamlazasi cimet adtam meg :)
A tankolas amugy tenyleg elegge pain in the ass ha nincs USAkos kartyad, en hulyet kaptam tole amig nem lett itteni kartyank. Bemenni a joemberhez fizetni, visszaballagni a visszajaroert, agyrem.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#46) Vertic válasza bobsys (#45) üzenetére


Vertic
aktív tag

akkor ezek szerint nekem volt "szerencsém", de rögtön kettőből két webshopnál belefutottam ebbe. nem is értettem miért van egyáltalán akkor két cím, ha nem engedi meg, hogy eltérő legyen. :) Igen, egyébként nem az összes webshop ilyen, de ahogy a neten olvasgattam, elég sok helyen ezt csinálják, viszont ott ahol sokan vesznek másnak ajándékba cuccokat és úgy küldik egyből az ajándékozott címére, ott nem nagyon engedhetik meg maguknak ezt a luxust a boltok, és inkább benyelik azt a néhány chargebacket a csalók miatt, vagy fejlesztenek a rendszerükön, hogy valahogy kiszűrjék őket még idejében... passz. (én pl. rc modellezéshez akartam venni cuccokat és úgy látszik ez nem az a kategória volt, ahol megengedik...)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#47) zseko válasza Hintalow (#41) üzenetére


zseko
veterán

Én év elején kaptam chipes kártyát a Budapest Banktól, Maestro-t. Aktiváltam, a régi megszűnt, ezzel meg nem tudtam több helyen sem vásárolni. Qrvajó :((( Sem a Google, sem a Steam nemfogadja el a Maestro kártyát. Úgyhogy ma bementem beszélni a bankkal. Azt hittem nagy harc lesz, de nem, segítőkészek voltak, visszamondták a kártyámat és kapok újra visa electront. Igaz megkérdeztem, akkor most vissza lehet-e csinálni, vagy keressek másik bankot, mert nagyon jó hogy van chipes kártya de mit érek vele ha nem tudok vele vásárolni? :F :(((

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#48) kcsa válasza zseko (#47) üzenetére


kcsa
veterán

Te is leírtad a választ: nem a chipes kártyasága miatt nem tudtál vásárolni, hanem a maestrosága miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.