Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deja vu


deja vu
addikt

Ezek egyáltalán nem ajánlott SSD-k, az UV400, Trion 150, SP550, Q300. Ezeket szarnak mondják az SSD-s topicban. Miért ajánlotok gagyi SSD-t?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2) worxland válasza deja vu (#1) üzenetére


worxland
addikt

Hámeroccsó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3) hallador


hallador
addikt

Azért 100 000 ért a N2840-es HP 250 Gen3 eléggé elvetemült árnak tűnik. Meg mióta újdonság, egy 2,5 éves processzorral szerelt vas? Ha már egy kategória ugyanebben az üzletben van egy ötössel többért i3 is, Dell Inspiron.
Szóval nem értem... Ráadásul ez a nagy újdonság gyak sehol nem elérhető, de ahol elérhető volt kb minimum egy 5-össel olcsóbb volt. Azt én értem hogy azonnal átvehető, az üzletben és rajtuk maradt, de nem kellene egy 2,5 éves technológiát újdonságnak beállítani...

De ha már itt tartunk Asus X540LA, amikor mellette van a HP 250 G4 N0Z91EA laptop, ami ugyanezt tudja csak valamivel jobb a minőséges nem Haswell, hanem Broadwell architectúra van benne matt a kijelzője, és nem fényes. Miért lenne jobb az az Asus, mikor a HP-nak azért van egy stabil szervize is... Persze nézhetjük költőinek is a megjegyzést...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Az a baj, h a laposokban is hiába, hogy pl Full HD, meg matt, ha a fos TN panelről van szó :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) szasanyi válasza Scholes9 (#4) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, de szerencsére már nem horror áron van IPS paneles is (kár, hogy ezek nem azok). Nyilván az az ajánlott és nem a TN.

(#6) villamos válasza deja vu (#1) üzenetére


villamos
őstag

Én itt nem olvastam olyat, hogy bármi is ajánlott lenne... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7) deja vu válasza villamos (#6) üzenetére


deja vu
addikt

De az ótvar szar selejt cuccok pénzért való reklámozásához nagyon ért a prohardver.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8) szasanyi válasza deja vu (#7) üzenetére


szasanyi
félisten

A reklám lényege nem az, hogy felhívják a figyelmet konkrét termékekre - nyilván pénzért. Aki sültegér aggyal az alapján vásárol mert lát egy olyat... ;)

(#9) hallador válasza hallador (#3) üzenetére


hallador
addikt

Ok, egy dolog miatt az HP 250 Gen3 ár teljesen korrekt a Windows 10, benne van az árban így azért teljesen korrekt... Bocs

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) #04441088


#04441088
törölt tag

A hangszórót megrendeltem, kíváncsi leszek rá. :R

(#11) Raymond


Raymond
félisten

1366x768 = WINNING!!! :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Bounti válasza deja vu (#1) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nekem egy 240 gigás UV400-m van. Nem szar. Winyó után nagyon is érezhető az előrelépés, és nekem, kispénzűnek megéri!

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#13) #04441088 válasza Bounti (#12) üzenetére


#04441088
törölt tag

Átlagos felhasználó lehet elvan vele egy ideig, de SSD topikban tényleg nem írnak sok jót róla hosszútávon.

(#14) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az egyeduli "megeri", erdekes cucc a cikkben az LG monitor, foleg, hogy jelet adja, hogy talan vegre normalizalodnak az IPS arak, es a belepo kategoriaban sem kell mar feltetlen TN-ben gondolkodni... 29", IPS es 2 HDMI, DVI es meg DP is ennyiert eleg jo elojel. Bar en a 24"-os, FHD kategoriara leszek inkabb kivancsi.

Az a Mediatech Boombox mutans meg eleg gagyesz kinezetre, vagy inkabb olyan "ipari" :D, a neheziparos kohaszuzemben biztos jol mutat, a bengavas olvasztok, meg a logo lancok kozott :U ...

(#11) Raymond Ez a felbontas nekem pl. evek ota eleg 15"-ra, 16:9-es ez is, ha ez szamitana. Persze FHD-nak en is orulnek, de 15"-on ennel feljebb mar kicsit tulloves lenne.

(Bocsesz az ekezetek hianya miatt, legegeret probalgatok...) :N

[ Szerkesztve ]

(#15) Pipó


Pipó
őstag

Azt nem értem, hogy ezt a vga elődöket honnan veszitek. Itt pl. az 1050Ti a 960 utódja. Az NV pedig készített 1060 kártyát, ráadásul kétfélét is. Nem először látom már a PH! cikkekben ezt visszatérni. Úgy emlékszem az 1060-at a 970 utódjának írtátok többször is. Miért, mikor van 1070? Kizártnak tartom, hogy az NV ezt állítaná, sőt szerintem erősen utal a termékjelölés egyfajta trendre. Vagy akkor jobban kidomborodna teljesítményben az előrelépés?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#16) Bomc


Bomc
aktív tag

120 gigás ssd-re 1-2 modernebb játék? Egy játék 50 GB

(#17) rudi válasza Pipó (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Ebbe az utód jelölésbe mi belevesszük rendszerint a jó magyar helyzete is. A GTX 970 anno 100 000 forint környékén indított, a GTX 1070 meg 150 000 körül kezdett, most a százezres kártya, tehát magyar viszonylatban a GTX 970 utódja a GTX 1060.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Bomc (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Jól számolod. 50 GB a játéknak, 40-50 GB az oprendszernek és marad még 20-30 GB.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Raymond válasza Pipó (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Mert ez a gyakorlati helyzet mint teljesitmenyben mint arban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) villamos


villamos
őstag

Most már csak egy megfizethető VGA kellene, amivel lehet azért játszani is... Nem, az 50-60-70ezer az nem megfizethető...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) Bomc válasza villamos (#20) üzenetére


Bomc
aktív tag

Hát sajnos a jó vga-k 80 ezernél kezdődnek... :((

(#22) rudi válasza deja vu (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Bonyolult kérdéskört feszegetsz ezzel a felvetésessel, ráadásul szerintem kissé sarkítva. Ahhoz, hogy te ingyen tudj a PH-n mélyebb tartalmat olvasni be kell vállalni néhány olyan kompromisszumot, amit neked el kell tudnod fogadni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza villamos (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Ott a Radeon RX 460. Ha megmaradsz 1600x900-as felbontáson, akkor elég a 2 GB-os is 40 000 Ft alatt. Ha nagyobbak az igényeid, akor sajnos többet kell költened.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) osztraksajt válasza deja vu (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Jaja, csak éppen nekem a cégnél kettő, anno a topikban szépthájpolt Samsung EVO döglött meg, egyről meg egyszerűen eltünedezett az adat, ráadásul az áramszünet ki van zárva mert UPS-en csücsülnek a gépek, miután ezt kétszer is eljátszotta pár hónap eltéréssel landolt a kukában mert garban természetesen semmi hibát nem találtak. Míg a szétpocskondiázott Kingston V300-ak meg teszik a dolgukat hiba nélkül. Szóval ne kezeljük már szentírásnak a topikajánlót.

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

1.Az N2840 konkrétan kínzás kategória.
2.A jó vga sosem volt olcsó,és ha a pár évvel ezelőtti ár-teljesítmény adatokat nézem most egységnyi árért nagyobb teljesítményt lehet venni.
3.Az ssd mizéria erősen túl van tolva.Van itthon mlc,tlc,márkás és gagyi is.Átlag használat mellett olyan eget verő különbséget nem érezni közöttük.
840 Basic,az első TLC köszöni jól van,gyors és a mai napig hozza a gyári értékeket.Az elhasználódás alapján simán kibír 10-évet.

Wasabi...

(#26) Scholes9 válasza osztraksajt (#24) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam meg tökéletesen üzemel már majdnem 3 éve a "rettegett" 840 EVO... :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) Franklin


Franklin
addikt

Kimaradt a cikkből, hogy az ACER XB241H 144 Hz-es (teszem hozzá nem először, pedig fontos tulajdonságról van szó, a 144 Hz a selling point ezeknél a modelleknél).

(#28) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Az Acer noti 1367*768-as felbontását miért kifogásoljátok? 15,6"-ra FullHD nem igazán kényelmes olvasásra. Én mondjuk, lusta vagyok zoomolgatni állandóan, ha olvasok cikkeket. Én lapim is 15,6" 1366*768, semmi hátrányát nem érzem ennek. Sokkal inkább amit már egy másik kolléga említett. Még TN panelből is a fos van benne. Nekem magasabb kategóriás Acer-em van, de szinte csak totál szemből jók a színek, minden más irányból erősen torzul. Ráadásul a 950m ilyen felbontáson jó darabig ki fogja szolgálni a tulaját, ha használ hozzá egy hűtőpadot. Az én VGM(840m) még fele annyit sem eszik a lapimban, de jól felmelegedne ha nem használnék hűtőpadot.
A másik. Nem lehetne elhagyni ezt a halloween holiday-t? Nálunk az nem ünnep. Még csak nem is ugyan azon a napon van mint a mindszentek. A két ünnep nem csereszabatos, hogy valamiféle diva hepajságból elkezdjük használni a mindszentek helyett. Az ő ünnepük, nem a miénk. (De ez megint lehet az a kategória, mint az angol pop zenéknél. Szeretjük, hallgatjuk, mert lövésünk nincs miről énekel, de jól hangzik, és menő amerikának nyalni. Aki azt hiszi utálom amerikát, rossz fele keresgél. Csak mindent helyén kellene kezelni.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#29) Hieronymus válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az Acer noti 1367*768-as felbontását miért kifogásoljátok? 15,6"-ra FullHD nem igazán kényelmes olvasásra."

Ez nem a felbontás baja. Rosszul skálázódik a megjelenítés.(Mondjuk érthetetlen, miért nem lehet választani képernyő méret szerinti skálázást. Esetleg a nagy asztal méret és a finomabb megjelenítés között választani.)

Már a 7"-és táblagépeken is jelentős jobb olvashatóságot biztosít a FullHD, mint 1024 x 600 jellegű felbontás.
Még a kisebb betűk is (jobban) olvashatóak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Akula


Akula
őstag

Méghogy drága az SSD! :N Egy éve még ugyanaz a 12GB-s Fury egy huszas volt.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#31) osztraksajt válasza Scholes9 (#26) üzenetére


osztraksajt
őstag

Gondolhatod ez engem mennyire vigasztal.... :P

(#32) Scholes9 válasza osztraksajt (#31) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sejtem :DDD :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) WD40


WD40
aktív tag

Egy komoly mobil hangszórót találtunk a Media-Tech kínálatában...

Komoly mint az orrfolyás :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#34) pusszycat válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Fekete Péntek sem a mi ünnepünk,mégis igen sikeres. Sok mindent át kéne még vennünk, kezdhetnénk mondjuk az életszintvonallal. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Viktor77 válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


Viktor77
titán

"A másik. Nem lehetne elhagyni ezt a halloween holiday-t?" Ezzel erősen elkéstél. Már átvettük. És nem is baj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) _drk válasza Viktor77 (#35) üzenetére


_drk
őstag

Már most elég sok VGA-val lehet játszani kérdés milyen minőségben milyen korabelieket! Crysis 1 óta eléggé megszépültek a játékok, vagyis X360/ps3 éra óta! Azóta rengeteg játék ki jött ,most veszel egy RX460-ast vígan el vagy a maiakkal majdnem full HD 1-2 dolgot kell kikapcsolni. A tavalyiak meg meg szinte mind fullon mennek!
Ha már most kell a nagyon Full HD meg 1440p akkor az zsebbe nyúlós viszont 2 évig tuti el vagy vele na az 470-480-1060 szint. Felette meg a HARDCORE GAMER k**rvára felesleges sok sok sok 100 ezer PC MASTER RACE cuccosok! :D

Halloween-t sajnálom, gyerekként mekkora flash lehet anyádék rád raknak egy tök jó szerkót oszt kapsz 1 csomó édességet. Húsvét volt nálunk ilyen, az eltűnt most jött ez. De a Húsvét eléggé kihalt így valami kellett is a helyére

(#37) zzola válasza deja vu (#1) üzenetére


zzola
félisten

Az UV400 nincsen a nem ajánlottak között! Legalább informáld le magad, mielőtt állítasz valamit!

[ Szerkesztve ]

(#38) shiftac válasza villamos (#20) üzenetére


shiftac
aktív tag

Én elvagyok a több, mint 2 éves GTX 750 Ti kártyámmal is. Optimalizálatlan vackokat (Mafia 3) leszámítva minden szépen fut. Persze kezd már ez is kevés lenni...

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A 14 hüvelykes Travelmate X349 külsőre inkább otthoni felhasználásra szánt modellnek tűnik"
Mert az is, hiába képzeli azt az Acer hogy van üzleti szériája, nincs. Az nem attól lesz üzleti hogy annak csúfolják.

[ Szerkesztve ]

(#40) kibergx


kibergx
csendes tag

Celeron N2840-nel 100 ért?????
Mivan?? Oké hogy 100, de ha használhatatlan miért venné meg bárki is? Mert ez max arra jó hogy az idegosztályon köss ki. Szerintem én abba fogom hagyni a prohardver olvasását, egy tech oldal ajánlja a hulladékot.. Akkor már használtan fele ennyiért sokkal jobbat.. Sose fogom megérteni minek ilyet venni és ettől az oldaltól pont egy kis értelmet várnék, de nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#41) Dominó85 válasza hallador (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

A PH lapcsaládnak is meg kell valamiből élnie. És ezek a szponzori pénzek. Nyilván nem azokat a márkákat fogják reklámozni, akiktől egy vasat sem kapnak. No már csak ezért sem érdekelnek az ilyen szar szponzorált cikkek. Vedd meg olcsón a xart! Nevetséges...

* Péter - 06302461862 *

(#42) moleculez válasza Scholes9 (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Így van, sajnos ennek én is alászaladtam, de a monitorom legalább IPS.
Más: laptop upgrade-topik létezik, ha igen, akkor linkelné valaki?
#41: én úgy értelmezem, hogy annyiért amennyibe kerül, ajánlott. (Autót keresek 2 milláig akkor nem játszik az új hatos BMW.)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) MasterMark válasza SunMount3r (#14) üzenetére


MasterMark
titán

Azon a monitoron nincs DVI, az oázis oldalán is el van írva...

Switch Tax

(#44) zz top válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


zz top
tag

Engem maga a Halloween hazai ünneplése annyira nem, viszont a "halovín" helyetti magyarországon honos "hellovínezés" sokkal jobbal idegesít.
Ez a nép már sose fog erről leszokni.
Hello Hello.

(#45) Helmoras válasza Franklin (#27) üzenetére


Helmoras
őstag

165 Hz-et is tud, nem mintha olyan nagy különbség lenne a 144 Hz-hez képes, de mégis :)

Nyár közepe óta nyúzom teljes megelégedéssel, soha többet gsync és 144 hz alatti monitort, IPS kicsit hiányzik, de megszoktam, játékokban alig észrevehető a hiánya.

(#46) villamos válasza zz top (#44) üzenetére


villamos
őstag

Nem azt úgy kell, hogy halogén! :DD

Ez egy idegen kultúra idegen szokása, itt nincs semmi értelme. Mi ilyenkor temetőbe megyünk, és emlékezünk elhunyt szeretteinkre.
Ennyi erővel a Szent Patrik napot is lehetne nyomatni, ahhoz sincs semmilyen közünk...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#47) DarkByte válasza osztraksajt (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

Épp ezt akartam írni, hogy a nálam most már hosszú évek óta működő V100+-os 96GB-s Kingston-t is emlékszem annak idején mindennek lehordták, és teljesen jól teszi a dolgát azóta is. Oké, nem egy sebesség bajnok, de HDD után ég és föld. Úgyhogy én is most erősen elgondolkodtam a 480GB-os Kingston-on, mert jó vételnek tűnik és a 96GB már erősen kevés még az én casual játékfogyasztásom mellett is.

(#48) Aprósólyom válasza pusszycat (#34) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az nem ünnep. Hacsak, neked ünnepnek mondható a bolti árleszállítás. :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#49) pusszycat válasza Aprósólyom (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van elismerem,kicsit összekevertem... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) Lacok


Lacok
őstag

Jól megdobja az Acer monitor árát a G-Sync.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.