Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
nagyúr

A RAID5 nem inkább az adatbiztonságot növeli, mint az átviteli sebességet? :F Szerintem inkább párhuzamosan kéne megjegyezni. Talán úgy, hogy RAID5 belső tárolás mellett is eléri az xxx értéket (pongyolán fogalmazva).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) mephi666 válasza liksoft (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

a raid5 a sebességre van jó hatással, mert puruttyán fogalmazva: a letárolt "bitek" a blokkokban a megadott paritás szerint egyenletesen elosztva kerülnek letárolásra és így az olvasás/írás párhuzamosítható és részben kiküszöbölhető a "blokkok" egyébként szűk keresztmetszete átviteli sebesség terén... én így tudom...

viszont az 1év gari az nem valami biztató... főleg, hogy már eleve raidben van a rendszer... ha 1modul megmakkan, akkor aztán jöhet a: :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Sunzi válasza mephi666 (#2) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mondjuk inkább úgy, hogy optimális esetben az olvasási sebességre, és az adatbiztonságra(üzemfolytonosságra) is jó hatással van. Kíváncsi lennék az írási értékekre is, ott sejtésem szerint nem ekkora számról van szó. :)
Mindemellett házi felhasználáson kívül nem tartom alkalmasnak másra. A Raid5 lényege hdd-esetén a biztonságot tekintve az volt, hogy a rossz diszk leállás nélkül cserélhető. Ez ebben az esetben nem megoldott, tehát ha valami hiba van, akkor raid0-ként üzemel tovább. Ergo, mindenképp tükrözni kell, ha valóban növelt biztonságot akarunk.
Adnák inkább simán raid0-val, és akinek fontos a biztonság, megoldja...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4) Csabahun


Csabahun
senior tag

Na mostmár,hogy van egy rakás SSD gyártó és kismillió meghajtó jó lenne ha az árak is lejjebb mennének jóval.

(#5) Abu85 válasza liksoft (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hagyományos vinyós, vagy külön SSD-s megoldásnál valóban játszik a biztonság. Itt viszont maguk a NAND flash chipek vannak RAID5-ben. Ha az egyiknek kampó, akkor a meghajtónak is annyi. Biztonsági szempont tehát jelen esetben nincs.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) D1Rect válasza Csabahun (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, tényleg jó lenne. Remek dolog, hogy már lehet kapni 2Gb-os hipergyors SSD-t, de nekem ilyen elfogadható árú, 30-60 Gb közötti, nem túl gyorsra lenne igényem. Sztem elfogyna belőle "pár" darab. :U

(#7) shteer


shteer
titán

fújjj, ssd - drága, megbizhatatlan, kevés gari, kicsi, nem elég gyors, nem rózsaszín, nem olvas fel esti mesét, nem hozzá ágyba a reggelit friss kávéval, nem szaporodik osztódással...

mit hagytam ki? :U :)

..szerintem jónak tűnik

(#8) Blindmouse válasza Abu85 (#5) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mi van, ha mondjuk az a ssd bellül nem 64GB mondjuk, hanem 72, és tényleg forgó paritásbit van, és ha meghibásodik egy memória akkor csak piros szirénahang jön ki belőle, nem száll el az összes adatunk? Persze ettől a vezérlő ugyanúgy elszállhat, de attól az adat még ott lesz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) shteer


shteer
titán

az ExpressCard-os bootable? vagy hasonlóan a PCIe megoldásokhoz ez a lehetőség nem elérhető?

..szerintem jónak tűnik

(#10) D1Rect válasza D1Rect (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

:W Elszúrtam 2Tb-ot akartam.
(#7) shteer: Az itt felsorolt érvekből nálam csak a viszonylag drága állja meg a helyét.
1 SSD árából kijön 2db 320 Gb-os Samsung F1.

[ Szerkesztve ]

(#11) #72042496 válasza shteer (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fáj az igazság? ;] :D

Ez a 2 TB-os meglepett, nem hittem volna, hogy máris lesz valaki, aki dupláz. Persze kérdés, hogy mikor jelenik meg, ill. még érdekesebb kérdés, hogy desktopon mikor lesz megfizethető egy TB körüli SSD. Ha SSD, akkor már jó lenne a következő évtizedet valami ilyennel kezdeni.

3,5"-osból több is jöhetne, akkor nem kellene beépítő kerettel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#12) rebugra


rebugra
aktív tag

PhotoFast G-Monster-SSD ExpressCard 54mm

Na erre rá is startolnék, pont beillene a HP notimba...
ennek a helyére:

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#13) shteer válasza D1Rect (#10) üzenetére


shteer
titán

igen, majd ha a nand flash chipek ára nagyot esik. mint minden más, idővel.

..szerintem jónak tűnik

(#14) shteer válasza #72042496 (#11) üzenetére


shteer
titán

jah, szúrja a szemem, hogy állandóak az ellenérvek :)

de adatra minek ssd?

..szerintem jónak tűnik

(#15) Hebry


Hebry
senior tag

Már megint nem merték kiírni az árakat.

(#16) Kinder válasza shteer (#14) üzenetére


Kinder
senior tag

csak hogy csend legyen a gépben :)

(#17) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

2 TB?? uff...

There is no cloud, just other people's computers!

(#18) szuper-t


szuper-t
senior tag

látom kell még tanulnom a raidekről
közben eleredt az eső
gyorsan raid0 ba teszem az újságpapírokat és egy elég vastag de 1 újságnyi esernyőm lesz;)

(#19) szuper-t válasza shteer (#14) üzenetére


szuper-t
senior tag

rendszerre ssd adarta merevlemez nem ?:)

(#20) #72042496 válasza shteer (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hogyhogy adatra minek? Te mit tárolsz rajta, vázát? :D

Viccet félretéve, annak is örülnék, ha egy 128-as emberi áron lenne, nekem a rendszerhez is kell ekkora. Feltelepítek néhány játékot, s már el is tűnt a hely. A többi cuccnak jó a HDD is. Azért ha lenne normális áron TB-os (vagy akár 512-es) SSD, már nem vennék merevlemezt. Az SSD-ben jobban bízok, mert nincs benne mechanika.

[ Szerkesztve ]

(#21) G.A.


G.A.
aktív tag

kívántam, hogy legyenek 3,5"ös SSD-k is - már jönnek :C
most kívánom, hogy legyenek 5,25"ösök is :D

(#22) szuper-t válasza #72042496 (#20) üzenetére


szuper-t
senior tag

ne bízz benne:D még nem ismered:)
(#21) kívánom h felejtsük el a flash-t:D mentsünk mindent ramba:D adjunk neki frissítést+ egy kis aksit :Y

[ Szerkesztve ]

(#23) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Miez a PhotoFast tumultus? Nem baj, csak az árak mennének lefelé. :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) kazso válasza liksoft (#1) üzenetére


kazso
tag

Valóban, a Raid5 nem az átviteli sebességéről híres (az egyik leglassabb Raid megoldás). Ha már igazán gyors SSD-t akartak volna csinálni, akkor Raid0 (vagy 10). Raid5-nek amúgy sem látom értelmét, mivel az SSD-ben a memória chipek nem cserélhetők. Ha valamelyik bedöglik, akkor lőttek a Raid5-nek és fut tovább Raid0-ként :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Raymond válasza kazso (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mindegy hogy mit csinalsz vele. Egy 8 diskbol allo tombben egy RAID5 nagyobb olvasasi sebesseget ad mint egy RAID10. Random irasnal bukhat el a RAID5, de ott meg arra van a kontroller hogy az ilyenekkel torodjon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) shteer válasza #72042496 (#20) üzenetére


shteer
titán

söralátétnek is megtenné akár :DDD

SSD-ben jobban bízok

csodálom, hogy ezért a kijelentésedért még nem köveztek meg nyilvánosan, közvetítve online a cnn oldalán ;]

..szerintem jónak tűnik

(#27) shteer válasza Kinder (#16) üzenetére


shteer
titán

ha csönd, kell akkor green hdd és van bőven megfizethető kapacitás

..szerintem jónak tűnik

(#28) #72042496 válasza shteer (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet csak a hétvége miatt úsztam meg a kövezést. :)

(#29) twollah


twollah
nagyúr

Mi a banatnak az SSD-be gyorsitotar?

(#30) Sunzi válasza twollah (#29) üzenetére


Sunzi
aktív tag

gyanítom a lassabb raid5 írási procedurát (+olvasások, XOR) kompenzálandó..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#31) demagóg válasza Abu85 (#5) üzenetére


demagóg
aktív tag

" ...Itt viszont maguk a NAND flash chipek vannak RAID5-ben. ..."
Nem éppen. Önálló életet élő SSD-k vannak összefogva RAID5 kontrollerrel. Emiatt a következtetés is téves.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.