Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

jó kis cucc,tetszik-jó gyors.Mondjuk ha egy 128 GB lenne 122 euró,akkor beleférne,de igy még mindig drága.Lesz ez még olcsóbb is. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) bartucc válasza LackoMester (#1) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, lesz ez olcsóbb is, addig pedig türelem. :))
(2-3 éven belül nem is tervezek SDD vásárlást, ennyit nem ér meg)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) P00By


P00By
nagyúr

Ez kéne csak olcsón.
Majd 2 év múlva már jók lesznek.

:U :D

(#4) LackoMester válasza bartucc (#2) üzenetére


LackoMester
addikt

Türelem SSD-t terem :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

nah első hozzászólásom itt a prohardware-n :)

ha jól olvastam, ezekről a merevlemezekről, a jelenlegi áruk mellet inkább arra lennének jók, hogy pl. az ember ráteszi az op. rendszert meg a programokat és akkor azok villámygyorsan indulnak és dolgoznak :) jól gondolom?:)

egy ilyennel mennyivel gyorsabban töltene be a CRYSIS... :))

-=The digital artist of the darkside=-

(#6) bartucc válasza Pixelmaster (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, op rendszer, progik, és a játékok. Alapesetben 1-2 játékkal játszik az ember, arra talán egy 64-es is elég, de 128-as bőven mindenre. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) Drenadar válasza bartucc (#6) üzenetére


Drenadar
veterán

Engedtessék meg nekem a tévedés lehetősége de nem úgy van, hogy kissebb file-oknál lassabb az SSD mint a hagyományos vinyó? Egy OP rendszernél meg ugye kissebb fileok írodnak a háttértárolóra, szóval ez miért is lenne jó?

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

mondjuk 2 particiónál mivel 2 OR használok a 128GB az ideális ... :K kisebbet nemigazán tudok elképzelni..

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) mv válasza Drenadar (#7) üzenetére


mv
aktív tag

Ha tényleg lassabb, akkor marad a zajtalanság és az alacsony(abb) fogyasztás.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

megújult vezérlőjüknek köszönhetően

Nade mégis milyen vezérlő? Indilinx, vagy csak vmi Jmicron?

(#11) D1Rect válasza Drenadar (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, pont a kissebb fileok olvasása gyorsabb, ezért jó rendszervinyónak.
Kevesebb mint 20 sec alatt bootolnak a jó SSD-k, és állítólag érezhetően gyorsabb a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#12) waterman_ válasza Drenadar (#7) üzenetére


waterman_
aktív tag

minden tároló nehezebben birkózik meg sok kis file kezelésével. írásban határozottan gyászos eredményeket is hoznak egyes ssd-k, sok, nagyon kis file írásakor a legtöbb hajlamos visszaesni egy 4500as laptopwinyó szintjére. ellenben kis fileok olvasása elég gyors tud lenni, lévén a merevlemezeknek oda kellett pozicionálnia a sávra a fejet, majd alá kellett hogy forduljon a diszk megfelelő szektora. itt ugye nincs ez a seek idő, csak amíg az elektronika beolvassa a megfelelő blokkot, ami meg jóval gyorsabb, mint a seek. (nagyságrendi különbségek vannak időben) nagyobb fileok írásakor/másolásakor pedig már egész komoly teljesítményt nyújtanak a piacon lévő ssd-k.
a boot például azért tud gyorsabb lenni ssd-n, mint hagyományos winyón, mert főként olvasásból áll, valamint úgy különben is az olvasások vannak egy átlagosan használt számítógépen többségben. tehát mindennapi használatban gyorsabbak, de ha átmásol a kedves user egy 4000 html-ből álló help könyvtárat, akkor készüljön rá, hogy ott éjszakázik..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#13) Dr. Akula válasza waterman_ (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A jmicronos SSD-k random writeban nagyon szarok, nemcsak hogy egy 4400 rpm-es vinyó, de inkább a lyukkártya szintjén mozognak. Ellenben az indilinxesek (pl. OCZ Vertex) kb. 2x gyorsabbak egy vinyónál, az Intel X-25M/E meg vagy 20x.

(#14) Drenadar válasza waterman_ (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

írásra gondoltam. az OS nagyon sokat ír is, és ici pici fileokat. a bootolás tényleg gyors. de én türelmes vagyok. az én gépemen a win7 elég gyorsan betölt... :)

(#15) D1Rect válasza Drenadar (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Mit ír az OS? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.