Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tutis


tutis
őstag

nem unják még ezt az előlapi designt?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#2) Router válasza tutis (#1) üzenetére


Router
őstag

Unják de nincs jobb ötletük. :DD

www.reballing.hu/forum

(#3) dsr


dsr
senior tag

Kíváncsian várom már, hogy menyi fog elkelni belőle :) szerintem nagyon sokan fogják a nagyobb kijelző miatt megvenni, még android felhasználók is meg fogják fontolni rengetegen , mivel eddig az volt a legnagyobb szakadék , hogy kicsi volt a kijelző, de így aki nem idegenkedik az IOS-től az biztos el fog gondolkodni rajta, bár ez ár függvényében még sokat változhat :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Cyberpunk válasza tutis (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A dizájnnal nincs baj, ez még mindig az egyik legszebb előlap. Persze ettől még unalmas lehet.

Amúgy lehet ez fake is még mindig. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Plazmacucci válasza dsr (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is csak az nem tetszik a szifonokban, hogy kicsik. A műanyag változat meg olyan mint a fröccsöntött játéktelefon. Egy 4,7 méretű üveg/fém telefon ütni fog. Az 5,5 megint abszurdum.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Eddig azért volt fantasztikus a kijelző, mert nem volt gömbölyített, így rendesen rá lehetett tenni matt fóliát. Remélem, hogy ez még mindig egy kínai másolat előlapja, mert ebből így én nem kérek. :(((

Olyan meg, hogy karcálló üveg, nem létezik. :U

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#7) Xaels


Xaels
félisten

Fúúú azok a kávák ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) bajaki válasza dsr (#3) üzenetére


bajaki
őstag

Bizony, lehet, hogy néhányan átpártolnak, vagy legalábbis tesznek egy próbát így az almával. Megmondom őszintén nekem is tetszik a rendszerük, de a kicsit kijelző mindig eltántorított. Most az ár fog - legalábbis egy darabig. :K

(#9) Lambach válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Lambach
tag

Handrás óta tudjuk mennyit érnek a pletykák... :D

Viccet félretéve, nekem meg pont a nagyobb kellene. Ha lesz nem csak játékméretben, kajakra veszek egyet!

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#10) dsr válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


dsr
senior tag

Igen, a műanyag az valóban borzalmas az 5c-ben.
A másik véleményeddel is egyet értek, eddig ellene voltak a nagy kijelzőnek , azt mondta apple bácsi , hogy a 3,5-4" mindenre elég, most váltanak 4,7"-ra ami szerintem tökéletes és nagyon jó döntés, ők is belátták , hogy mégsem elég mindenre a kicsi kijelző, de már kezdenek átesni a ló másik oldalára ezzel az 5,5"-al, persze ennek is biztosan meglesz a célközönsége.... :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Wajk


Wajk
addikt

szerintem kib. nagy ha igazak a fizikális méretek, szerintem csekkolják a Moto X-et, az is 4.7-es kijelző :N

137,5 x 67 x 7 mm
vs
129.3 x 65.3 x 10.4 mm

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#12) halkow


halkow
őstag

Ha nem lenne ott az irdatlan nagy káva alul és felül akkor 5" is simán bele férne

Alcatel onetouch idol2s the king

(#13) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Összehasonlítottam az 5S előlapjával. A tetején a két pötty meg van cserélve :)
Ennyi a változás.
Nem méricskéltem, csak érzésre.

(#14) Parallaxis


Parallaxis
addikt

A 850 dolláros árat vajon honnan vették???
Az Apple soha nem emeli meg az új készülék árát, hanem a régi befejező árán adja az újat.
Ez alapján meg 649 dollár lesz a független készülék ára az USA-ban (kb. 150 eFt).

---

halkow:

Ha nem lenne ott az irdatlan nagy káva alul és felül akkor 5" is simán bele férne

Az Apple-nél még vannak értelmes tervezők, akik tudják, hogy kell alul-felül káva, hogy meg tudd fogni azt a készüléket biztonsággal úgy, hogy nem nyúlsz bele a kijelzőbe.
A kis kávás droidos készülékeknél egy rémálom a fotózás, nincs dedikált gomb, megfogni meg alig lehet, mert vagy beletakarsz az optikába, vagy belenyúlsz a kijelzőbe és elfókuszálsz. Egy stabil terepen portréfotózásnál még csak-csak elmegy a dolog, de próbálj meg fotózni egy vékony kávás készülékkel mondjuk egy hullámvasúton :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Fr0z3n válasza dsr (#3) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Vannak viszont olyanok, leginkább akik most is i-talajok, pont azért nem fogják megvenni, mert ez már "péklapát". Pedig előbb-utóbb muszáj lesz váltani ha nem lesz más. I5 meg 5s-sel el lehet lenni még pár évig, de utána mi lesz?

(#16) danilla válasza Parallaxis (#14) üzenetére


danilla
őstag

Valószínűleg a 64gb-os 5s árát vették alapul, mert az 850$

(#17) Parallaxis: a cikkíró nem így vélekedett.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#17) Parallaxis válasza danilla (#16) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mindig a kezdőárat veszik figyelembe, ami a 16 GB-os (legalábbis ez a normális).

(#18) babkukta válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


babkukta
senior tag

Ööö, nem lenne baj, a gond ott van, h azzal a középső gombbal olyan kávát hagynak neki, h szvsz már csúnya. Tehát valóban nem lenne baj ez a dizájn, de ez a jelenlegi formába nekem nem jön be. Egyszerűen túl nagy fent és lent a káva, nem mellesleg úgy, h nincs olyan szép, mint pl egy Sony, és nincs funkciója, mint egy HTC stereo hangszórónak. Vagy vegyék kisebbre azt a gombot (Samu is így csinálja), és tolják össze a készüléket.

(#14) Parallaxis: ja bocs, a Sony sz.r, mert nagy kávát hagy, de az Apple király. Persze, érthető!!!
Egyébként meg, miből vagy te 100%ig biztos abban, h nem fog nőni az ára? Beszéltél egy Apple igazgatóval vagy mi? Ez olyan, mint az, h 4"tól nem mennek felfelé, mert ez a használható méret. Persze az elején még a 3,5 volt. Aztán már a 4, meg a 326 ppi, most meg minden elképzelésük, amihez eddig tartották magukat, romokban. Miről is beszélünk?

Üdvözlettel, Tibi

(#19) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

67mm széles... már a kisebbik sem mobiltelefon lesz :s Remek, lassan már nem lesz miből válogatni! :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#20) dsr válasza Fr0z3n (#15) üzenetére


dsr
senior tag

Hát igen , ez is igaz , ismerősömnek i5-e van és mondta , hogy addig le nem cseréli , amíg kap hozzá szoftverfrissítést és támogatva lesz a telefonja , mert neki a telefon az 4-4,3"-ig telefon és nem kell neki phablet. :)

(#21) Cyberpunk válasza Fr0z3n (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt kénytelen lesz váltani. A szifonban eddig az volt a jó, hogy kiszolgálta az igényeket a kisebb készülék iránt úgy, hogy nem valami lebutított középkategóriás, vagy alsó kategóriás készülék, már ha valaki nem Android hívő ugye. Droid oldalon csak péklapát méret van, ha csúcs készüléket akarsz, ma már az 5" a minimum.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) halkow válasza Parallaxis (#14) üzenetére


halkow
őstag

Idol 2s-emel tökéletesen lehet fotózni :DDD, a felesleges káva helyét meg egy szilikon tok veszi át ha annyira akarnám

( #18 ) babkukta +1

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#23) oszi666


oszi666
őstag

Szeretem az almas cuccokat, van egy iphoneom meg egy ipadem, de ez az elolap mar nagyon unalmas, es ekkora meretben szerintem nem is nez ki jol. Mar az iphone 5nel kellett volna egy kis dizajnvaltas-frissules

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24) Cyberpunk válasza babkukta (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az ujjlenyomat olvasónak maradnia kell, szóval nem igen fog az eltűnni, ha csak nem integrálják a kijelzőbe. :) Nagyobb kijelzőknél amúgy szeretnék látni full gesztus vezérelt rendszert, amolyan BlackBerry OS10 szerűen, igaz oda megint kell a nagyobb káva, ami szintén érintésérzékeny már.

dsr: ja kár, hogy nem látom azt, hogy követné a példát a többi gyártó. Egyébként ott is nagy a káva, igaz ugye vízálló.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) dsr válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


dsr
senior tag

Droidból sem csak péklapátok vannak, ha felsőkategóriát nézzük , ott van pl a sony z1 compact, nagyon jó telefon , nem péklapát és bivalyerős hardver dolgozik benne.

(#26) Fr0z3n válasza dsr (#20) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sokan pedig úgy ítélkeznek a nagy kijelzős telókról, hogy max boltba nyomogatta fél percig, aztán lerakta, mert nagy-xar-tepsi stb. Pedig tartalomfogyasztásra épp a nagyobb kijelző a jobb. Az 5,5 col sem nagy 1 hét után.

#(25) De csak az az egy példa van. 5 col alatt nincs s800 meg társai. Van viszont HTC One (m7) ami optimalizációban ott van a szeren bivaly hw nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#27) babkukta válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


babkukta
senior tag

és nem lehet másképp megoldani? Én nem bántom a fizikai gombot, mert igazából a virtuális gombokat nagyobb hülyeségnek tartom, de amilyen mérnökök vannak ott, sztem meg lehetne oldani másképpen is. Vagy szted 5 éven át ugyanígy fog kinézni az ujjlenyomat olvasó miatt? Az elég gáz lenne

Üdvözlettel, Tibi

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Olyan mint egy iPhone,
csak nagyobb :DDD

Kicsit félremagyarázzák páran amit annak idején mondtak,
4" nem mindenre kell elég legyen, hanem 4" a telefonnak kell elég legyen.
(és ebben épp egyet is értek a gyümölcsösökkel)
Telefont is akartak csinálni, ami amúgy még sok egyebet is tud.
Amihez tényleg méret kell, ahhoz meg adtak iPad-ot.

A 4,7" és 137mm az tényleg gáz kicsit, kicsit oda lehetett volna figyelni a méretekre, páran már észrevették a világban.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) kaylac1990


kaylac1990
csendes tag

De bírom, amikor a Samu-t fikázzák a szappantartós dumával. :DD Az iphone mióta létezik semmit nem változtatott a külsején. :W :C Unalmas sznob telefon újra...IOS az egyedüli dicsérhető dolog. :K

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#30) Cyberpunk válasza babkukta (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Meg lehet, van valami szabadalmuk, amiben a kijelzőbe van integrálva, vagy mehetne a hátlapra is akár. Itt szerintem az ok az, hogy a kerek Home gomb az egy stílusjegye az iPhone-nak. Ugyan ez van a Samsungnál is, ők is ragaszkodnak a fizikai Home gombhoz.

kaylac1990: lényegében ugyan az megy mindenhol. Ha megnézed a Samsungok Samsungosak, az iPhone iPhone-os, a Sony Sony-s, a Nokia meg Nokiás. Az alapforma ritkán változik!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) dsr válasza Fr0z3n (#26) üzenetére


dsr
senior tag

Így van , hamar hozzá lehet szokni a nagy kijelzőhöz és rengeteg haszna is van.
Én a 4,7-et tartom pont jónak , de amikor xperia z1-et használtam azt is hamar megszoktam , csak zavart , hogy nem teljesen értem át egykézzel , de hát ízlések és pofonok :)

(#32) szupermacs válasza Parallaxis (#14) üzenetére


szupermacs
veterán

Annyiért még én is meggondolnám, hogy vegyek-e iPhonet. Eddig mindig drágállottam az árát, de ekkora méretben bejönne. Mennyire hátrány ha az ember a gyára OS verzióval használja a telefont és nem frissíti?

(#33) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Remek telefon lesz :)

(#34) Parallaxis válasza babkukta (#18) üzenetére


Parallaxis
addikt

ja bocs, a Sony sz.r, mert nagy kávát hagy, de az Apple király.

Írtam én ilyet??? Ha nem, akkor miért is nekem címzed ezt a kirohanást???

Egyébként meg, miből vagy te 100%ig biztos abban, h nem fog nőni az ára?

Mert sok-sok éve ez az Apple stratégiája és nem csak a mobiloknál, hanem minden termékénél.

most meg minden elképzelésük, amihez eddig tartották magukat, romokban. Miről is beszélünk?

Fikciókról? Találgatásokról? Vagy esetleg te már láttad a valódi iPhone 6-ot? Kétlem..
Konkrétan semmit nem tudsz, csak találgatsz te is, de már pálcát is törsz...

(#35) Fr0z3n válasza dsr (#31) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nekem a Note 2 is egykezes volt :D Hiányzik is, Sony sp és az s4 zoom is tücsökp.cs méretre. Mindig ki akarnak csúszni a kezemből. :(

(#36) dsr válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


dsr
senior tag

Tényleg jobb lenne látni 4,5"-ig is csúcstelókat , de hát sajna megvannak őrülve a gyártók a nagyobb kijelzők után... Ha ez így folytatódik , akkor pár éven belül az lesz a divat , ha egy LED TV lesz a zsebében az embernek :DD

Fr0z3n: Jó nagy kezed lehet :P

[ Szerkesztve ]

(#37) r00r1


r00r1
aktív tag

Én a (szemből nézve) jobb alsó sarkára lennék kíváncsi...addig nem is ülök fel a hájp vonatra!

(#38) Cyberpunk válasza Fr0z3n (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezért szubjektív vita ez a méret dolog, és sosem fogunk ebben megegyezni, mert mindenkinek más a jó. Méretben nekem tökéletes az i5, de valószínűleg cserélem nem sokára, már meg is van a kiszemelt, ami 5" lesz. :DDD Kis kompromisszum kötésre hajlandó vagyok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Lesz ám itt káva! Az LG vagy a Lenovo ugyanezt a kijelzőt 1-1.5 centivel kisebb házba is be tudná csomagolni!
Szép, méretes darab lesz...

Minden szavam magánvélemény!

(#40) Parallaxis válasza dsr (#36) üzenetére


Parallaxis
addikt

Jó nagy kezed lehet

A Note 3-at én is gond nélkül használom akár egy kézzel is :)
Nekem éppen az a problémám az iPhone-al, hogy kicsi a kijelző (ha megszokod a nagyobb tepsiket, akkor már nincs vissza út, mert minden más játékszernek fog tűnni) és ha lesz 5,5"-os, akkor veszek csak.

(#41) Elpresidente válasza kaylac1990 (#29) üzenetére


Elpresidente
tag

azért ha egy Iphone 3G-t, Iphone 4-et és egy Iphone 5-öt egymás mellé rakok, akkor csak észre fogsz venni pár eltérést. :) Talán még a hátlapon is... Talán még annyira nem is kell erősen koncentrálni.
A sznob duma meg már nagyon unalmas...

Xbox gamertag: goserHU

(#42) babkukta válasza Parallaxis (#34) üzenetére


babkukta
senior tag

Na jó, nem írtál, csak sokan fikázzák a kávát :D Csak ennyi erővel minden nagy kávás telefonhoz be lehetne írni amit írtál. Sztem annyira azért nem menő a bazi káva, h ilyennel keljen a védelmére kelni az ilyen telóknak, h ott legalább tudnak a mérnökök.

Sok-sok éve? Nézd meg az eddigi stratégiát. Eddig ők vezettek, ők irányították a piacot. De ennek vége. Ők is mennek a "trend" után, lásd nagyobb kijelző. Nem láttam még az új i6ot, de gondolom nem lehetne mindenhol 4,7"os kijelzőt látni, ha nem annyi lenne. Vagy te láttál már i6ről 4"os hírt? Nem beszélve arról, ha igaz, h zafír üveg lesz. Nőni fog a telefon is. Nem értem, miért szabály, h ugyanannyiba kell kerülnie. Tehát 10 év múlva ugyanennyi lesz egy iPhone? Ok, értem én

Üdvözlettel, Tibi

(#43) Cyberpunk válasza Parallaxis (#40) üzenetére


Cyberpunk
félisten

5,3" volt a legnagyobb nekem, ráadásul az szélesebb is volt a 16:10-es képaránya miatt (Note 1), aztán lett szifonom, igaz több lépcsőben. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) TeeJay


TeeJay
félisten

remélem idehaza a nagyobbik lesz vagy 300-350ezer forint vagy akár 400ezer is
és remélem egymást fogják taposni az üzletek előtt több km-es sorban a potenciális vásárlók :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) Fr0z3n válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem várod meg a BB classikot?

(#46) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Napi szintű használatra egyszerűen képtelenség 4,3"-nál nagyobb készület használni. Én elhiszem, hogy az isiben és oviban meg a plázában működik a dolog, oda nekem is TV kellene, hogy lenyomjam a sok nyomorék köcsögöt és ájuljanak a csajok.
Kapom a hívást és miközben kászálódok ki az autóból, cincálom a laptoptáskát és fogadnom kell a hívást. A szél meg kikapja a kezemből az elvileg mobiltelefont. Munka között a gyárban rohangálva, egyszerűen képtelen vagyok egy kézzel hívást kezdeményezni, mert nem tudom biztos kézzel tartani az elvileg mobiltelefont. Nekem jön hátulról valaki és hívásindítás helyett a földön törik össze a remekmű... szóval, igen nagy szükség volna mobiltelefonokra, nem véletlenül lettek annak idején kitalálva. Néha azon morfondírozom, hogy a gyártók direkt a táskarádiók törésére bazíroznak.
Nem arról van itt szó, hogy a minitablettelefonokra nincs szükség, dehogynem. Tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy arra van szükség. De könyörgöm, gyártsanak már olyan készülékeket is, ami a felnőtt emberek használati igényeit is lefedi. :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#47) Xaels válasza Fritz Teufel (#46) üzenetére


Xaels
félisten

Érdekes, mert az első mobiltelefonok nagyobbak voltak mint ezek a mostani Phabletek :U Tök jó volt a miniatűrizálós korszak amikor a gombokat körömmel is alig lehetett megnyomni...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) Cyberpunk válasza Fr0z3n (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sokára jön az még, meg nem lesz "olcsó" gyanítom. :DDD

TeeJay: reméljük, hadd költse a pénzét azért van! Némi irigységet vélek felfedezni az ilyen kommentekben, ne vedd magadra, ha nem vagy az, de elég gúnyosan fogalmaztál.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) teratti


teratti
senior tag

Nagyon hajlok már az iPhone vásárlásra csak ezek a viszonylag kis kijelzők visszatartottak....na de majd most!

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#50) Fr0z3n válasza Fritz Teufel (#46) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Attól, hogy neked nem megy a napi használat, igen sokan boldogulnak a phabletekkel napi használatuk során. Mondjuk, azok után az LG okosórájához írtál, meg sem lepődök semmin. Tothmaxy 2.0, egyikőtöknek sem jó soha semmi :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.