Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

Na vegre! Azt hittem mar nem lesz tobb es csak ketszereplos marad ez meg igy evekig!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) azbest


azbest
félisten

Remek a prime video, csak jó lenne, ha a jogi civódás miatt még a netről is leírtott tévés prime video app elérhető lenne tetszőleges android tv eszközre.

(#3) Cassi válasza Raymond (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Régen nem kétszereplős, van HLG, Advanced HDR, SL-HDR1 és még csak péntek van. Láthatóan eszük ágában sincs megállapodniuk valamilyen közös specifikációban, mert mennyi esélye van, hogy egy Samsung + Amazon szabványt a többiek átvesznek?

(#4) Raymond válasza Cassi (#3) üzenetére


Raymond
félisten

De az a van inkabb "van". A ketto ami tenyleg van a Dolby es a HDR10. Ez is csak azert lenyeges es idegesito hogy keveri a szart mert a legnagyobb TV gyarto es az egyik legnagyobb nemzetkozi stream szolgaltatas all mogotte. A Dolby szerintem nem fog menni sehova, azok az idok mar elmultak amikor meg volt akkora a brand hogy ez erdekes legyen. Azota a nagy gyartok mint USA-n kivul vannak es meg ott is mar inkabb az megy hogy senki nem fizet marhasagokert. Meg az MPEG is hatterbe szorul lassan a vp9-el szemben mert az utobbinal nincs licenszdij. A Sony mar nem fog sajat marhasagot nyomni mert a TV reszleg nem akkora, de sajnos a kinaiak mellett a ket donto koreai ceg (Samsung es LG) tovabbra is keverni fogja a szart mert evente kell hogy "mi vagyunk a jobbak" politikailag is otthon. Meh...jo lett volna ha egy ideig hagyjak a HDR10-et leullepedni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ez is gyorsan el fog avulni...
A 4k "robbantott" egy nagyot a régóta tetszhalott állapotában leledző kijelző, VGA, SDK, játék és processzor piacon.
A fejlődés addig nem fog megállni, míg az emberi szem tulajdonságait tökélesen ki nem elégítő képrendszer nem születik. Ez még nem az...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#6) tecsu


tecsu
addikt

Nem lenne rossz összehasonlítani a HDR-szabványokat részletekbe elmerülve és azokat elmagyarázni, konkrétan készülékekkel tesztelni egy legalább tizenvalahány oldalas cikkben.
Azt tudnám értékelni a bazári gagyiparédé helyett (intelligens váza laikusoknak, Kenwood kazettás magnó meg a ló ötödik lába...).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ez tényleg ez:

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) lenox válasza lezso6 (#7) üzenetére


lenox
veterán

De amugy ST 2094 szol a dinamikus metadatarol, es mar regota megvan a 2094-10 (Dolby) es a 2094-40 (Samsung), illetve van ket masik is. Szoval igazabol ez a bejelentes arrol szol, hogy egy szep nevet adtak neki, illetve bejelentettek, hogy az Amazon es a Samsung egyutt dolgozik rajta.

(#9) Chrys_ válasza azbest (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

Az Amazon Prime Video eddig a legjobb (legális) online filmszolgáltatás szerintem. Netflix hozzá képest lóf.sz. Szar megoldásként megy ugye böngészőből is, de kell venni egy Amazon Fire TV-t és kész.

(#10) Tigerclaw válasza Chrys_ (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A nemzetközi terjeszkedés hogy áll? Legutóbb a Grand Tour kapcsán olvastam, hogy elérhető lesz több országból, de mintha továbbra is azt látnám, hogy Magyarországról nem lehet se Fire(x) dolgokat venni, de előfizetni az Amazon zene és videoszolgáltatására.

Lehet tudni, hogy szándék van-e amolyan Netflix szerű nagyobb nyitásra?

Gyorsba lecsekkoltam és továbbra is csak a Kindle e-reader érhető el nekünk és az is csak az amazon.com -ról, szóval nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) 7s26c


7s26c
senior tag

Miközben vannak akik azt hiszik, hogy a Hd Ready egy tévémárka....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#12) Chrys_ válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem tudom, én németben használom, itt nagyon nagy a különbség az Amazon javára.

(#13) azbest válasza Chrys_ (#12) üzenetére


azbest
félisten

Itthon erősen korlátozott a prime video, más szolgáltatásuk nincs jelen. Persze havi 1 ezrest megér a prime video. Sima telefonos app és böngésző van. Messze nem ugyanaz a kínaálat, mint németeknél. Van ground tour, bár szerintem halvány árnyéka csak az eredeti műsoruknak.

Jelenleg nincs olyan tv eszköz amivel magyar régióból egyszerre lehetne prime video, netflix, hbo go és youtube fullhd-ban. Az amazon csak kerülőúton terjeszti a tévés appját közvetlenül a gyártóknak, mert összerúgták a port a google-lel. Rendes Youtube nincs amazon eszközre, mert összerúgták a port. HBO go a nyáron várható android tv-re. Netflix van mindenre.

(#10) Tigerclaw
van prime video itthon. 3 euro. Szűkösebb kínálattal, mint nyugaton. A nyugati weblapon, appokban is lehet, hogy be tudsz lépni a fiókkal, de nem fogja lejátszani a tartalmat. A külön prime video app és oldal az, ami a valódi itteni kínálatot mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#14) Duree


Duree
veterán

Idáig is meg voltam a HDR nélkül és szerintem ezek után sem fog hiányozni.

duree54

(#15) Chrys_ válasza azbest (#13) üzenetére


Chrys_
addikt

"Rendes Youtube nincs amazon eszközre, mert összerúgták a port."
Amazon Fire TV-n van. Teljesértékű app. Annyi az érdekesség, hogy nem lehet manual állítani a felbontást, azt automatikusan csinálja, de HD. A net sebességétől függ.
HBO Go itt sincs rajta, a többi megvan.

[ Szerkesztve ]

(#16) Piftuka válasza Raymond (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Na vegre! Azt hittem mar nem lesz tobb es csak ketszereplos marad ez meg igy evekig!"

Inkább találnának egy egységes, minden igényt kielégítő szabványt, és azt használná az összes szereplő!

"Aquila non captat muscas."

(#17) Georgexy_hun válasza Duree (#14) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Mert biztos még nem láttad, hogy milyen.

Én azóta csak olyan filmeket szeretnék nézni. De sajna több okból sem megy. 1. Kevés eléerhető 2. a fos LG-m HDMI-n nem támogatja csak ha USB-ről játszom le!

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#18) Duree válasza Georgexy_hun (#17) üzenetére


Duree
veterán

De láttam és úgy gondolom továbbra is meg leszek nélküle, mert csak ezért nem fogok új tévét venni.Ráadásul a tartalom is kevés.

duree54

(#19) Madwe válasza Georgexy_hun (#17) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert be kell állítani hdmi bemenetnel a deep colourt :W

(#20) Piftuka válasza Georgexy_hun (#17) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mert biztos még nem láttad, hogy milyen."

Így igaz. Látni kell élőben, mert a látvány azonnal meggyőz bárkit arról, hogy a HDR az egyik fontos fejlesztés, ami a kijelzők képminőségét illeti.

Én eddig teljes filmet nem, "csak" az LG HDR demóit néztem meg IPS és OLED készülékeiken, és lenyűgöző volt a látvány. :K

"Aquila non captat muscas."

(#21) 7s26c


7s26c
senior tag

Nem is feltétlen az új szabványokkal van a gond, hanem, hogy szabványok jönnek, szabványok mennek, elavulnak...min fogom pl. lejátszani a dvd lemezeim 20 év múlva? Lesz-e min mkv-t lejátszani 15 év múlva? Tárolhatok mindent itt-ott ha semmire sem megyek vele. A dédpapa gramofonja legalább 100 évig sercegett.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#22) Cassi válasza 7s26c (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Mkv-t simán, mert az csak szoftver kérdése. DVD-t le tudsz játszani 20 év múlva is, csak nem érdemes, már most is bajos egy modern TV-n. Nem érdemes filmekből nagy archívumokat kezelgetni, úgyis elérhető minden a legújabb eszközöknek megfelelő formátumban. Mire megy ma valaki egy 80-as évekbeli VHS-gyűjteménnyel egy 4K-s tévén?

(#23) Chrys_


Chrys_
addikt

A lefelé kompatibilitás szerintem sem lesz gond, de lehet addigra sokmindent kiadnak újra, valamilyen szinten hozzáigazítva az új technológiákhoz.

(#24) tecsu válasza Chrys_ (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Valószínűleg egyre inkább cenzúrázzák, uniformizálják (és nivellálják) a tartalmat.
Pl. Shakespeare, A velencei kalmár művének filmes változata elé ma már minden hivatalos kiadásban odaraknak egy megmagyarázó részt, az akkori "antiszemitizmusról" stb.
Ez a "polkorrekció" csak fokozódik (pl. The Guardian - Rijkmuseum és félő, hogy nem áll meg az 1984 regénybeli "újbeszél" nyelvig.
Az online adatbázisokkal és az elektronikus könyvekkel ([link] [link]) még hatékonyabb lesz a módosítás.

Tehát a kompatibilitás hiánya ilyen szempontbó aggasztó inkább, vagyis hogy az emberiség elveszíti a múltját, kultúráját, tradícióit egy tudatos manipuláció hatására. Persze ez csak egy elszállt elmélet, de a folyamat már a gyakorlatban adott.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.