Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hajbel


hajbel
addikt

Basszus, most vettem Fractal Meshify C-t. Ha tudtam volna, hogy ez létezik, ugyanúgy azt veszem :D

Viccet félretéve elég gagyinak tűnik. Hiába, a minőséget vagy az RGB ventiket meg kell fizetni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#2) Duddi


Duddi
aktív tag

Szép és tetszetős kivitel! De továbbra is ott az az1 dolog amivel nehezen békülnék ki 3 darab 120 as venti próbál meg azon az 5mm es résen körbe lélegezni. Érdekes lenne kimérni hogy mennyi levegőt szállít előlappal és nélküle a rendszer...

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de 45 centi magasság mellett felülről már kényelmetlen lenne bedugni egy pendrive-ot nálam.

(#4) SkS7891


SkS7891
tag

A hideg kiráz ezektől a hajlott VGA-s promó anyagoktól. :U Igénytelen, gagyi hatása van.

Inkább hagyták volna ezt a villogós ledet és gondolkoztak volna egy olyan VGA tartó megoldáson, ami a Zalman H1-es házakban van.

Az előlepi szellőzés is kérdéses... :\

(#5) Duddi válasza Duddi (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Hmm
A képen látható nyílás valódi méretét nem találtam meg de az üveg vastagsága 4mm ebből kiindúlva a rés sem lehet több mint 5mm
- A ház mérete 208x448mm 5mm rés magassággal az 6560mm2 terület összesen amin a levegő áramolhat.
- A ventilátoroknak elég széles a kávája így legyen 110mm a belső nyílása ami 9503mm2 / venti. Hoppá. az a 3 ventinek 28509mm2

- a légbeömlésre szolgáló rés kb 6560mm2 = 0,00656m2 a ventik lapát nélküli szabad nyílása kb 28509mm2 =0,028509m2 tehát lapátok nélkül 4,3* annyi nyílás van a 3 ventin mint amennyi a ház és az előlap között.

- Légszállítása egy ilyen ventinek 43,25 től 84,5 CFM azaz 1,22 től 2,39 m3/perc legyen a legkisebből 3.
az úgy 3,66m3/perc ami átmegy a ventiken. normál esetben.

Térfogatáram q=A*v ("A" terület(m2), "v" sebesség (m/min), "q" (m3/min)) => 3,66=0,00656*?
ebből következik hogy v=557,92 m/min ami egy gyors átváltás után 33.47km/h
szemben a 7,7km/h val ami ahhoz kell hogy a ventik szabad nyílásán átjusson ugyanennyi légtömeg.

Az elszámolás lehetőségét fenntartom de szerintem ez a ház csak szép de nem jó! azok a ventik fuldokolnak a légáramlás negyede annak amit a ventilátorok tudhatnak szépen meg lehet benne főzni az I7 eket :)

I7 ala thermal paste légkeveréses sütőben sütve :D

[ Szerkesztve ]

(#6) kromatika


kromatika
veterán

Nem rossz.

(#7) klrz válasza Duddi (#5) üzenetére


klrz
tag

Osztom a dolgot!
A másik meg az, hogy ki az az elvetemült aki a gépház elejére teszi a radiátort, és a ventik meg befelé fújják róla a meleget...? :U
Én kipróbáltam ezt és sajnos nem vált be, kb. 6-7 fokkal emelte a gépházban lévő levegő hőjét, + a hátsó és a felső radikban a vizet is inkább melegen tartotta!
Így megfordítottam a dolgot: elől kifelé fújja a levegőt!
A PCI slotok melletti rácson, és alul a táp mellett szívják be a friss levegőt a ventik!
Eredmény: sokkal jobban hűl a lap is, illetve a radikban a víz is gyorsabban hűl le! :C

Krisz

(#8) TomMusic


TomMusic
őstag

Király, lehet rugdosni! :DDD ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#9) kago akira


kago akira
tag

Mielott kioffoljuk a teljes témát még megiro a véleményem. Mivel mostanság én is sokat ventillátoroztam ezert fixen kijelenthetem hogy a ventillatorokra irt levegő mennyiség akkor ervényes ha nincs porszurő a venti elott 2mmm-re amrnnyiben bármi van 5cm-en belul abban az esetben negyede a leadott levegő mennyiség. Szóval jót nevetek kb az összes drága háznál amikor látok 5- 10ventit rajtuk de mindegyikre rá van cuppantva a porszürő....

Nem ertem hogy ha már olyanra csinálják a házakat hogy elotte ott van a 2 literes tér akkor mert kell a porszurokkel agyoncsapni, holott a gephazelejen oldalan ott boven lenne hely a szuroknek
..

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Ennél a háznál is most divatos stílusjegyek köszönnek vissza. Ennyi nem több.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) BackStaBbR


BackStaBbR
csendes tag

De hát gémer...

(#12) Pécsi gyerek válasza kago akira (#9) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Van egy xeonos gépem (775) egy ezeréves mercury házban.Na abból még a lukacsos rácsot is kivágtam az első/hátsó ventihelyeknél :DDD Jobban jár a levegő,hogy nincs előtte semmi,plusz csendessebb is.Ja és a por kb semmivel sem több ezért a házban,de nem is várom meg hogy poros legyen mondjuk,hanem 3 havonta kipucolom a gépet.(kb 5-10 perc)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#13) Piftuka válasza SkS7891 (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

A jó öreg DTK CAS74W U2 is rendelkezett ilyen kártya tartó megoldással... ;)

Egyébként ez az FPS ház egy kifejezetten ízléses, letisztult darab. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.